دانلود تحقیق تاریخچه ای مختصر از کامپیوتر

Word 47 KB 1043 12
مشخص نشده مشخص نشده کامپیوتر - IT
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • سرعت پیشرفت کامپیوترهای جدید غیر قابل باور شده است اولین کامپیوتر دیجیتال بزرگ در سال 1937 توسط پرفسور Howdrd Aiken ازدانشگاه هاروارد ارائه شد آی بی ام در سال 1944 این کامپیوتر را ساخت . کامپیوتر مزبور ماشین حسابی با کنترل خودکار مراحل محاسبه به شمار امده و Mdrk1 نامیده می شد . این کامپیوتر که پیشرفتهای قسمتهای ان مکانیکی بود از 750000 قطعه ساخته شده بود . ارتفاع کامپیوتر مزبور 17 متر و وزن آن بیش از 5 تن بود .

  عمل ضرب ساده با این کامپیوتر حدود 6 ثانیه طول می کشید (کامپیوترهای جدید مبنی بر پنتیوم این کار را در حدود 10000000/1 ثانیه انجام می دهند ) در سال 1947 کامپیوتر Mdrk توسط Aiken ساخته شدو کامپیوتر 66 EC آی بی ام نیز در سال 1947 به پایان رسید . بالاترین سرعتی که در این ماشینها به دست آمد یک عمل ضرب در ثانیه بود . اولین کامپیوتر الکترونیکی (بدون استفاده از قطعه های مکانیکی  ) در زمستان سال 1945-1944 ساخته شد . کامپیوتر مزبور ENTAC (سر نام کلمه های Electronic Numericdi Intesrdtor) نام داشت ENTAC می توانست تا 300 عمل را در ثانیه انجام دهد اما هنوز هم به صورت هیولایی عظیم بود . یعنی از حدود 18000 لامپ خلاء تشکیل شده بود طراحی این نوع ماشینها همچنان به پیشرفت خود ادامه داد و در سال 1950 کامپیوتر صنعت پیشرفته ای به شمار می آمد در سال 1960 بیش از 5000 کامپیوتر در سر تاسر دنیا وجود داشت .

  اختراع ترانزیستور در سال 1947 (که نوع الکترونیکی کوچک می باشد ) جرقه ای انقلابی در طراحی کامپیوتر ایجاد کرد در اواخر دهه 1950 دیگر ترانزیستورها          می توانستند جایگزین لامپهای خلاء در کامپیوتر شدند از انجا که ترانزیستورهای اولیه فضایی در حدود 200/1 لامپهای خلاء را اشغال می کردند نه تنها کامپیوترها کوچکتر شدند بلکه عملکرد آنها نیز سریعتر شد زیرا در این حالت دیگر الکتریسته مسیر چندان طولانی را نمی پیمود . کامپیوترهای مبتنی بر ترانزیستورهای نیمه هادی می توانستند تا 100000 عمل ضرب را در ثانیه انجام دهند همچنین عملکرد آنها نسبت به کامپیوترهای مبتنی بر لامپهای خلاء قابل اطمینان تر بود .

  در دهه 1970 این قالیت به دست امد که بتوان دهها هزار و شاید صدها هزار ترانزیستور را بر روی تراشه سیلیکونی کوچکی قراردهند ، که حجم آن از ناخن انگشت شصت بزرگتر نباشد این قطعه ها که ((مدار های مجتمع )) نامیده می شدند انقلاب دیگری در طراحی کامپیوتر ایجاد کردند به این ترتیب ایجاد دنیای کامپیوترهای شخصی امکان پذیر شد .

  در سال 1981 آی بی ام اولین کامپیوتر شخصی خود را معرفی کرد به طور خلاصه از ان زمان تا کنون کامپیوترهای شخصی 5 نسل را پست سر گذاشته اند که در هر نسل عملکرد و قابلیتهای آنها پیشرفت کرده است امروزه کامپیوترهایی که از چمدان معمولی بزرگتر نیستند می توانند بیش از 100 میلیون عمل ضرب را در ثانیه انجام دهند .

  ساخت شبکه با استفاده از خطوط برق

  با خطوط موجود در خانه یک شبکه کامپیوتری بسازید

  در نظر اول استفاده از خطوط 220 ولتی برق خانه برای سال داده ها ما بین کامپیوترهای مختلف خانه شاید مسخره و ناممکن جلوه کند اما فناوری ساخت شبکه با خطوط برق دقیقاً همین کار را انجام می دهد ارزانترین نوع ساخت شبکه نسبت سریعترین هم نسبت اما چند مزیت نسبت به فناوری های شبکه سازی اترنت (Ethernet) خط تلفن ،‌یا بی سیم دارد .

  مهمترین پیشرفت از شبکه سازی با خطوط برق عرضه وسایلی در سال گذشتهاست که با خصوصیات Homep148 105 سازگارند این محصولات بسیاری از مسائل فناوری های قبلی شبکه سازی با خطوط برق را حل کرده اند و در نتیجه در این مقاله به محصولات سازگار با Homep148 105 می پردازیم.

  نقاط برق

  تردید نیست که اینترنت با سرعت 100 مگا بیت در ثانیه ترکیبی از سرعت بالا و هزینه پایین را فراهم می سازد متاسفانه پیش از آن که بتوانید از اثر مثبت بهره بگیرد احتمالاً به نصب کابل CAT 5 یا کابل اترنت بهترین همه پی سی های خانه نیاز خواهید داشت .

  مگر این که بیشتر از سازندگان خانه خود خواسته بوده اید که کابل کشی اترنت را در خانه شما انجامبدهند نصب کابل می تواند از طریق زیر فرشها انجام بگیرد یا می تواند به صورت روکار در دیوارها باشد اگر صاحب خانه به شما اجازه ندهد که کابل اترنت را به دیوار ها وصل کنید یا اگر ترجیح می دهید و تت خود را به کارهای دیگر اختصاص بدهید فناوری های دیگر ساخت شبکه را می توانید به کار بگیرید فناوی بی سیم که در حال حاضر پر طرفدار است از استانداردهای چون 802-11b (حداکثر سرعت 11 مگابیت در ثانیه یا 22 مگا بیت در ثانیه به Wi-Fi نیز مشهور است ) . 811-11b (حداکثر سرعت 54 مگا بیت در ثانویه یا 72 مگا بیت در ثانیه یا هر دو بهره می گیرد . شبکه سزی بی سیم برای کار بران کامپیوتر را به مکانی خاص در خانه گره نمی زند اما شبکه سازی بی سیم تا حدودی گران تمام می شود و از لحاظ امنیتی مشکلاتی به وجود می اورد ) یک راه حل دیگر ، شبکه سازی با خط تلفن است که داده های شبکه را از طریق خطوط تلفن داخل خانه از یک اتاق دیگری فرستد از لحاظ نظری با حداکثر سرعت 10 مگا بیت درثانیه کا می کند یک عیب شبکه سازی با خط تلفن آن است که کامپیوتر را باید نزدیک پریز تلفن قرار داد یک راه حل قدرتمند  : شبکه سازی با Homep148 105 تا حدودی شبیه به شبکه سازی با خطوط تلفن است چون هر دو از سیم کشیهای موجود در خانه بهره می گیرند اما به جای آن که وسیله شبکه خود را به پریز برق وصل می کنید . Homep148 1.0 از باند فرکانسی 5/4 مگا هرتز تا 21 مگا هرتر بهره می گیرند .

  مزیت اصلی Homep148 1.0 آن است که در هر خانه معمولاً تعداد پریز های برق بسیار بیشتر از تعداد پریزهای تلفن است که بدین معنی است که در چیدن پی سی ها در خانه انعطاف پذیری بیشتری دارید معایب آن شامل سرعت پایین (حداکثر 14 متناسبدر ثانیه از لحاظ نظری ) قیمت نسبت بالا (در زمان چاپ مقاله هر آداپتور قیمتی حدود 82 تا 86 دلار دارد ) Homep148 1.0 به وسال شبکه کمتری نسبت به فناوری های اترنت یا بی سیم نیاز دارد در این فناوری اخیر مجبور هستید که یک آداپتور مانند یک کارت رابط شبکه را به هر یک از کامپیوتر های شبکه وصل کنید و سپس آنها را از طریق یک سیگنال با سیم یا بی سیم به وسیله ای دیگر مانند یک هاب (hub جعبه تقسیم مرکزی برای دو یا چند کابل ) یا نقطه دسترسی بی سیم (فرستنده گیرنده دارای انتن ) به هم وصل کنید HomepPlu 8 صرفاً به یک افزار اضافی دیگری برای آن لازم نیست .

  روشن صرفاً آداپتور Home Plu 8 1.0 نیز این مزیت را نسبت به اترنت دارد که توسعه آن آسانتر می شود د رستارری اترنت اگر بخواهید چند گروه hode وسایل شبکه مانند کامپیوتر ها یا چاپگرها  را به شبکه اضافه کنید ولی هاب شما درگاه استفاده نشد دیگری نداشتند مجبورید یک هاب جدید به همراه یک کابل و یک کارت رابط شبکه بخرید Home Plu8 1.0  نسبت به فناوری بی سیم آن  که آن را در طبقات مختلف یک خانه نیز می توان به کار گرفت (اگر طبقات مختلف از یک برق بهره بگیرند ) روشن شدن جارو برقی ، سشوار و مانند ان ، شبکه Home ple 8 را از کار نمی اندازد و فقط سرعت را آهسته تر می کند .

  پردازندههای جدید AMD

  مهندسان AMD از اوایل دهه 1970 تا اواخر دهه 1990 با بهره گیری از مهندسی معکوس به طور موفقیت آمیز پردازنده های اتنتل را شبیه سازی کردند . تا پردازنده K7 همهپرازنده های AMD باپرازنده های اینتل سازگار بودند ، بدین معنی که انها چیپ ستها و تخته مدارهای مشابهی بهره می گرفتند .اما چندی است که فناوری AMD از فناوری اینتل جدا شده است ،و ورود پردازنده اتلن بازی را کاملاً عوض کرده است . این رازنده باعث شد که حافظه DDR برای پی سی ها جا بیفتد .

  AMD به تازگی بی سی را با عرضه پردازنده 64 بیتی وارد دنیای جدیدتری کرد .

  چه کسی به پرازنده 64 بیتی نیاز دارد ؟

  پاسخ ساده این است که همه به پرازنده 64 بیتی نیاز دارند ،و در واقع پرسش نباید این باشد که چه کسی به اننیاز دارد بلکه باید این باشد که آنها در چه هنگامی به ان نیاز خواهند داشت  در حال حاضر بعضی از کاربران از آن بهره خواهند دید.

  با این همه فقط وقتی از قدرت پردازنده های 64 بیتی به طور کامل در عمل بهره برداری خواهد شد که سازندگان سیستم عامل و نرم افزار برای آنها سیستم عامل و نرمافزار 64 بیتی ارائه کنند .

  پشت پرده اتلن 64

  فناوری تعبیه شده در اتلن 64 رامی توان در دو گروه جای داد : فناوری ای که پردازش 32 بیتی موجود را بهینه می کند .

  سازگاری 32 بیتی :

  شرکت AMD پردازنده های 64 بیتی را با این تفکر ساخته است که بتوانند با نرم افزارهای 32 بیتی موجود به طور بهینه کار کنند .

  کنترل کننده حافظه درون تراشه :

  پس از خصوصیت 64 بیتی خصوصیت مهم بعدی اتلن 64 در تعبیه کردن کنترل کننده حافظه در داخل تراشه پردازنده است . پیشتر این بخش از مدارات  کامپیوتر در چیت ست پل شمال قرار می گرفت . AMD مدعی است که روش جدید 30 در صد از زمان تاخیر به حافظه اصلی را کاهش می دهد . در پی سی های فعلی چه اتلن چه پنتیوم 4، حافظه 100 نانو ثانیه از پادازنده عقب است . وقتی کامپیوتر با سرعت چند گیگا هرتز کار می کند این سخن بدینمعنی است که هر بار که چیزی از حافظه       می خواهید مجبورید 200 تا 300 چرخه منتظر بمانید . البته ترفندهایی برای جلوگیری از این انتظار به کار می رود ، مانند ، دریافت زودتر از موقع دستورالعملها از حافظه حتی با بهره گیریاز این ترفند ها ، باز هم گاهی مجبور هستید که منتظر بمانید .

  وجود کنترل کننده حافظه در پردازنده معایبی نیز می تئاند داشته باشد . مثلا این پردازنده ها ممکن است نتوانند با حافظه DDR 500 که قرار است در آینده به بازار راه یابند کار کنند ، مگر این که نسخه های جدید تری از اتلن 64 ساخته شود .

  تفاوت Athlon64 FX و اتلن 64 در پهنای باند کنترل کننده حافظه است FX رده بالاتر یک رابط حافظه 128 بیتی را حمل خواهد کرد ، در حالی که پردازنده غیر FX  یک رابط حافظه 64 بیتی خواهد داشت . سیستمهای FX  به حافظه های DIMM رجیستر دار نیاز دارند ، اما سیستمهای غیر FX می توانند از حافظه های معمولی DIMM ارزانتر استفاده کنند .

  کارآمدی : طبق یک برسی ، کارایی پردازنده های 64 بیتی برای برنامه های کاربردی 32 بیتی نسبت به پردازنده های اتلن XP مدل 3200+ از 1 درصد تا 84 درصد و به طور متوسط 5/22 در صد بیشتر است .

 • فهرست:

  ندارد.


  منبع:

  ندارد.

شاید تا کتون در مورد کامپیو تر های کیفی مطالبی را مطالعه یا شنیده باشید . در کل کامپیوترهای امروزی در مدل کیفی به همان اندازه کامپیوترهای رومیزی دارای قدرت محاسباتی هستند . بی آنکه به اندازه آنها فضا اشغال کنند . می توانید یک کامپیوتر کیفی را با خود به مسافرت ببرید و به امور محاسباتی خود بپردازید و یا در منزل یا در محل کار آن را همراه داشته باشید . در اینجا به این نکته می ...

دوره ي آموزشي مفاهيم پايه فن آوري اطلاعات اولين مهارت از هفت مهارت استاندارد ICDL مي باشد . در ابتدا لازم است بدانيم ICDL چيست و استانداردي که از آن بعنوان استاندارد ICDL ياد مي شود چه مباحثي را در بر مي گيرد . در بيشتر کشورهاي توسعه يافته و صاحب ف

مقدمه: گرچه کامپیوترهای تنها چند دهه‎ای است که با ما همراهند با این حال تأثیر عمیق آنها بر زندگی ما به تأثیر تلفن، اتومبیل و تلویزیون رقابت می‎کند. همگی ما حضور آنها را احساس می‎‏کنیم چه برنامه‎نویسان کامپیوتر و چه دریافت کنندگان صورت حسابهای ماهیانه که توسط سیستمهای کامپیوتری بزرگ چاپ شده و توسط پست تحویل داده می‎شود. تصور ما از کامپیوتر معمولاً «داده‎پردازی» است که محاسبات ...

به نام خدا شرکت رهنمون فناوري اطلاعات در سال 1381 با مالکيت خصوصي به شماره ثبت 196417 در تهران با هدف ارايه راهکارهاي جامع اتوماسيون مالي و اداري تاسيس گرديد. اين هدف با پوشش جنبه‌هاي مختلف فناوري اطلاعات شامل بررسي و امکان سنجي پياده

دوره ي آموزشي مفاهيم پايه فن آوري اطلاعات اولين مهارت از هفت مهارت استاندارد ICDL مي باشد . در ابتدا لازم است بدانيم ICDL چيست و استانداردي که از آن بعنوان استاندارد ICDL ياد مي شود چه مباحثي را در بر مي گيرد . در بيشتر کشورهاي توسعه يافته و صاحب ف

دوره ي آموزشي مفاهيم پايه فن آوري اطلاعات اولين مهارت از هفت مهارت استاندارد ICDL مي باشد . در ابتدا لازم است بدانيم ICDL چيست و استانداردي که از آن بعنوان استاندارد ICDL ياد مي شود چه مباحثي را در بر مي گيرد . در بيشتر کشورهاي توسعه يافته و صاحب ف

اموزش ICDL2 - آموزش کامپيوتر گام به گام* آموزش Windows-XP ويندوزxp شباهت زيادي به ويندوز 98 دارد ويندوزxp شباهت زيادي به ويندوز 98 دارد اما مي توان گفت نسخه ي کاملتر و پيشرفته تري نسبت به ويندوز 98 مي باشد . در واقع مزاياي xp نسبت به 98 بصورت کلي

تاريخچه لينوکس آغاز داستان در سال 1991 در حالي که جنگ سرد رو به پايان ميرفت و صلح در افقها هويدا ميشد، در دنياي کامپيوتر، آينده بسيار روشني ديده ميشد. با وجود قدرت سخت افزارهاي جديد، محدوديت هاي کامپيوترها رو به پايان ميرفت. ولي هنوز چيزي کم بود...

پردازنده یک کامپیوتر از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است ولی هیچ کدام از آنها اهمیت پردازنده، (CPU) را ندارند. این واحد قطعه ای مربع شکل از جنس سیلسکون است که به عنوان روح هر کامپیوتر شناخته می شود. پردازنده نقش زیادی در کارآیی کامپیوتر دارد و تولیدکنندگان، قیمت کامپیوتر خود را باتوجه نوع به سرعت پردازنده آنها تعیین می کنند. اگر در صدد خرید کامپیوتر جدید و یا ارتقای کامپیوتر قدیمی ...

در دنیای امروز سرعت و دقت سخن اول را در تمامی زمینه ها می زند و ارگان و شخصی وجود ندارد که منکر این مهم باشد یا به نحوی از آن بهره نگیرد. در تمامی تکنولوژی ها و فناوری های موجود استفاده از کامپیوتر و شبکه های کامپیوتری به یک حالت اجتناب ناپذیر مبدل گردیده و موفقیت در انتظار گروهی است که راههای استفاده صحیح از این فناوری را آموخته اند. شبکه های کامپیوتری می توانند سهم بسزایی در ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول