دانلود پروژه ارزیابی کار و زمان (زمان سنجی محصول)

Word 55 KB 12140 25
مشخص نشده مشخص نشده مهندسی صنایع - مهندسی معدن
قیمت: ۲,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • مقدمه:

  در دنیای امروز، تمام سازمانها فقط یک هدف دارند، که البته منظور از این هدف اغلب تفکرات سازمانی است به تعالی سازمان و حفظ بقای سازمان می‌انجامد و در دنیای رقابتی امروز، فقط سازمانهایی قدرت فعالیت و ادامه حیات را دارند که بتوانند در هر لحظه به نیازهای مشتریان خود به موقع و با بهترین کیفیت ممکن و قیمت مناسب، پاسخ بدهند. در سازمانهای تولیدی، امروزه بحث تنوع محصولات و جایگزینی محصولات جدید به جای محصولات قدیمی محسوس تر از سازمانهای دیگر است و استفاده از تکنولوژیهای مدرن از اهمیت بیشتری برخوردار است. پیچیدگی و بی ثباتی و نااطمینانی در جهان پویای امروز بقدری است که مدلهای سنتی گذشته به سرعت می‌تواند منسوخ شود. مشتریان امروزی به علامت تجاری کالایی که مصرف می‌کنند به مانند گذشته وفادار نیستند بلکه به دنبال خرید و مصرف کالاهایی هستند که با ارزش بوده و حتی اگر مجبور شوند هزینه بیشتری می پردازند و از آنجائیکه خریداران حق انتخاب در خریدکالا و خدمت را دارند رقابت را در میان شرکت‌ها افزایش داده است وبا توجه به مطالب ذکر شده در بالا، یکی از راههای افزایش سود‌آوری و بهره‌وری سازمان و در نهایت کنار زدن رقبا، استفاده از عامل مهم تحقیق و توسعه می‌باشد و در بین منابع در دسترس دو عامل نیروی انسانی، دانش و تجربه آن در ترکیب و تلفیق با عوامل موثر دیگر سازمان به هدف نهایی سازمان می‌انجامد. علم مطالعه کار که به علت نیاز به رقابت و افزایش بهره‌وری و توجه به زمان نسبت به جوامع سنتی در اوایل قرن بیستم در جوامع صنتعی شکل و توسعه یافت. که در صورت موردتوجه قرار دادن آن می‌تواند در کلیه سازمانهای تولیدی اعم از کارخانه‌ها و یا سازمانهای خدماتی میزان کارایی و بهر‌ه‌وری را بالا برد./.

  الف: معرفی شرکت، هدف و روش تولید

  شرکت ریخته‌گری دقیق پولادیر در سال 1362 تاسیس و از سال 1365 تاکنون بیش از 1400 نوع قطعات مختلف را به روش ریخته‌گری دقیق inves ment casting و فوم- کست Lost-Foam تولید نموده است. کارخانه این شرکت در زمینی به مساحت 15000 مترمربع 8000 مترمربع سوله در شهر صنعتی هشتگرد حدود 70 کیلومتری تهران احداث گردیده است. ریخته‌گری دقیق تکنولوژی بسیار پیشرفته ای می‌باشد که توسط آن ریخته‌گری انواع قطعات پیچیده از آلیاژهای فولادی و فلزات غیر‌آهنی با استفاده از مدل‌های مومی و قالب های سرامیکی ممکن می‌گردد. هدف این شرکت تولید انواع قطعات برای اولین بار در ایران با کیفیت همطراز با کشورهای پیشرفته جهت مصرف در داخل و نیز صادرات این قطعات می‌باشد.

  ب: مزایای تولید به روش ریخته‌گری دقیق و فوم- کست

  بااستفاده از این روش‌ها تولید قطعات مختلف با کیفیت سطحی ودقت ابعادی بسیار بالا امکان پذی می‌گردد. بطوریکه هزینه ماشینکاری را به حداقل رسانیده و در برخی موارد حذف می‌نماید. با استفاده از این روش امکان دستیابی به قطعات پیچیده از آلیاژهای مختلف میسر می‌گردد.

  پ: انواع قطعات و ظرفیت تولید:

  در حال حاضر تولید انواع قطعات به وز‌ن‌های 5 گرم الی 60 کیلوگرم از فلزات غیرآهنی و آلیاژهای مختلف فولاد مانند فولادهای ساده کربنی، ضد سایش، ضدزنگ و نسوزممکن می‌باشد. ظرفیت تولید کارخانه 600 تن قطعات ریخته‌گری دقیق و فوم- کست در دو شیفت کاری به ارزش حدود 6 میلیارد تومان در سال می‌باشد.

  قطعات توسط صنایع مختلف مانند خودروسازی، صنایع سیمان، صنایع غذائی و شیمیایی، صنایع نفت و پتروشیمی، صنایع نساجی، هواپیما سازی، صنایع جنگ افزار سازی و غیره سفارش داده می‌‌شود.

  ت : کنترل کیفی قطعات

  شرکت مجهز به بهترین دستگاه‌ها و ابزار کنترل کیفی مانند آنالیزور، میکروسکوپ، رادیوگرافی اشعه X سختی سنج و غیره می باشد. کنترل کیفی در تمام مراحل تولید بر طبق استانداردهای ISO9002,QS9000 اعمال می گردد ضمناً این شرکت در حال اخذ گواهینامه تضمین کیفیت ISO2000,ISO TS می‌باشد.

  ث: امکانات ماشینکاری

  علاوه بر دستگاه‌ها و امکانات وسیع خط ریخته‌گری دقیق و فوم- کست، شرکت دارای امکانات ماشینکاری CNC انواع فرزها و ماشین‌ه ای تراش و ابزار، ماشین‌آلات اندازه‌گیری دقیق می‌باشد.

  ج: قراردادهای فعال و قطعات در حال تولید

  طیف وسیع سفارش دهندگان قطعات شامل صنایع خودرو سازی، هواپیما سازی، صنایع سیمان، صنایع نظامی و دفاعی ، صنایع غذایی،صنایع ماشین‌سازی، صنایع نساجی و غیره می‌باشد. ارزش قراردادهای جاری این شرکت سالانه حدود 6 میلیارد تومان می‌باشد. برخی مشتریان مهم این شرکت عبارتند از :

  شرکت ساپکو: قطعات ماهک‌های پیکان، پیکان آردی

  شرکت چرخشگر: قطعات ماهک‌های نیسان جونیور

  شرکت نیروی محرکه: قطعات و مجموعه‌های گیربکس پژو

  شرکت ساپیا

  شرکت مگاموتور

  شرکت لولاخودرو: ریخته‌گری و لولاهای درب خودرو سمند.

  صنایع جنگ افزارسازی

  شرکت هواپیماسازی (هسا)

  کارخانجات سیمان تهران، اصفهان، سپاهان، هگمتان، صوفیان، شرق، غرب ، مازندران، بهبان، ارومیه، سفید ارومیه، سفید ساوه، کرمان، کردستان، لوشان، شاهرود و ... انواع قطعات از آلیاژ فولادی نسوز

  شرکت زمزم و سایر کارخانجات تولید نوشابه: انواع قطعات آلیاژهای استنلس استیل

  شرکت آذر آب

  شرکت صنایع مس شهید باهنر: نازل ریخته گری

  شرکت صنایع اپتیک اصفهان : بدنه و قطعات دوربین

  البته لیست مشتریان این شرکت بسیار بیشتر از فوق می‌باشد واین شرکت تاکنون بیش از1400 نوع قطعات مختلف برای صنایع مختلف تولید نموده است.

  ح: نظام کنترل کیفی

  شرکت دارای نظام نامه مدیریت کیفیت IS9000, QS9000 از شرکت BVQI انگلیس می‌باشد. ضمناً در حال اخذ گواهینامه IS2000 و IS TS از شرکت مذکور می باشد. سیستم کنترل کیفی این شرکت توسط مشتریان مهم این شرکت نیز مورد بررسی قرار گرفته و گرید B ساپکو، گرید A نیروی محرکه و گرید A شرکت چرخشگر و تائیدیه کلیه قطعات تولیدی برای سایر شرکت‌ها نیز اخذ گردیده است.

  لیست ماشین‌آلات و دستگاه‌های تولیدی

  آنچه که در پی می‌آید فقط بخشی از دستگاه‌های مورد استفاده در کارخانه و کارگاه این شرکت می‌باشد.

  ماشین تزریق موم به ظرفیت‌های مختلف تا 50 تن

  مخازن و ماشین‌آلات تهیه- نگهدای و بازیابی موم

  دستگاه‌ها و مخازن تهیه دوغاب‌های سرامیکی و پوسته دهی مانند دوش‌های و بستر شن روان

  کوره‌های القائی فرکانس بالا به ظرفیت‌های مختلف

  کوره‌های زینتر و عملیات حرارتی

  بخش ماشینکاری این شرکت دارای حدود 400 نوع ماشین‌آلات متنوع با قابلیت طراحی و ساخت قالب‌ها، فیکسچرها و تولید انبوه قطعات می‌باشد این بخش در سال 1383 حدود 1400000 قطعه ماشینکاری و تکمیل نموده و به سفارش دهندگان تحویل داده است.

  انواع ماشین‌های تراش، فرز، سنگ مغناطیس، دریل‌ها و سنگ‌های مختلف، ماشین‌های فرز و تراش CNC ، ماشین‌سنتر و غیره

  ماشین‌آلات سند بلاست، شات بلاست، واتربلاست و تامبل بلاست

  امکانات حمام‌های شیمیایی و اسید شوئی

  امکانات آزمایشگاهی و کنترل کیفی شامل دستگاه کوانتومتر- سختی سنج میکروسکوپ متالوگرافی دستگاه رادیوگرافی اشعه X، اولتراسونیک و غیره.

  فصل اول : (تاریخچه شرکت ریخته‌گری دقیق – پولادیر و پارس کاراماشین)

  لازم به توضیح است که این شرکت دارای سایتی مجزا می‌باشد که عملیات ماشینکاری و تراشکاری و اعمال تلرانس‌های مجاز ... انجام می‌دهد و این بخش بنام پارس کارا ماشین نام گرفته است و تمام عملیات زمانسنجی صورت گرفته در این سایت بوده است و در حال حاضر سایت پارس کاراماشین بنام یک شرکت مجزا از نظر عملیات کاری وابسته به شرکت پولادیر مطرح است./.

  - کادر مدیریت و پرسنل شرکت

  شرکت پولادیر از کادر مدیریت و متخصصین ورزیده بهره‌مند می‌باشد ویکی از مزایای این شرکت مدیریت کار گروهی با استفاده از مهندسین و متخصصین در رشته‌های مختلف می‌باشد که چارت سازمانی سایت دوم شرکت (پارس کاراماشین ) بصورت زیر است:

  دکترای‌متالوژی2نفر

  کارشناسان ارشد 3 نفر

  کارشناسان ضعیف 15 نفر

  کارشناس‌غیرصنعتی5 نفر

  تکنسینهای متخصص50 نفر

  کارگران‌ماهرونیمه‌ماهر225نفر

   

  - نحوه استقرار سیستم (Layoyt) شرکت:

  سایت دوم شرکت (پارس کاراماشین) شامل 3 سالن است که سالن 1 خط تولیدماهک 1و2 پیکان و سالن 2 خط تولید ماهک 1و2 3و4 پراید و سالن سوم به نام سالن CNC می‌باشد و چیدمان کلی و جزئی به صورت زیر است:

  فصل 2: مستندسازی

  - شرح مختصری از فرآیند انجام کار:

  در پروژه قطعه ماهک 1و2- 3و4 پراید و ماهک 1و2 پیکان مورد ارزیابی قرار گرفته است که تقریباً از نظر روند تولید یکسان می باشند در تولید این قطعه (ماهک 3و4 پراید) ابتدا یک جسم ریخته‌گری شده در قالب‌های تزریقی که در شرکت پولادیر انجام شده است و یا از بیرون شرکت تهیه گردیده به انبار محصول منتقل می‌شود و برای انجام فعالیتهای مختلف روی آن در اولین مرحله قطعه توسط دستگاه یونیت دو محور مورد سوراخکاری و برقو قرار می‌گیرد سپس میله اصلی آن بوسیله فیکسچر و قطعات برو- نرو با فشار دست اپراتور تاپ‌گیری شده و بعد توسط دستگاه دیل دو محور دو سطح استوانه‌ای ماهک کف تراشی می‌گرد سپس قطعه بوسیله دستگاه یونیت سه محور جهت تنظیم ضخامت و سوراخکاری مورد انجام فعالیت قرار می‌گیرد سپس توسط فیکسچرهای ساعتی و برونروهای مخصوص قطعه مورد کنترل (در تلرانس 1/0± ) قرار می‌گیرد و بعد توسط دستگاه شیارزنی، شیاری به اندازه mm12 روی قطعه زده می‌شود و پس از پلیسه گیری، قطعه با بنزین شستشو شده و با پمپ باد گرفته می‌شود و بعد قطعه توسط اپراتور کنترل نهایی می‌شود سپس کارشناسان واحد کنترل کیفیت بطور تصادفی قطعه‌های تولیدی را کنترل می‌کند و پس از تایید قطعه، قطعات دربسته‌های 100 تایمر بسته بندی شده و به ابنار محصول برای تحویل به مشتری منتقل می‌شود./.

  و فرآیند تولید قطعه ماهک 1و2 پیکان به شرح ذیل می‌باشد: ابتدا قطعه خام را از انبار تحویل گرفته می‌شود و ابعاد آن در پرس قرار می‌گیرد سپس قطعه بطور همزمان کف تراشی و مورد برقو قرار گرفته و سوراخکاری می‌شود سپس باز به محل اولیه رفت و کف تراشی و برقوی مجدد می‌گردد حال نوبت تابگیری قطه است که بعد از آن باید دهانه‌های قطعه به شکل‌ هلالی درآید سپس قطعه مورد کلفت کاری و ظریف کاری متناسب با نقظه فنی قرار می‌گیرد و حال سوراخ به قطر mm99/7 زده می‌شود و بعد دوباره مورد برقوی مجدد قرار می‌گید و حال باید قطعه پلیسه کاری شود و بعد مورد شستشو قرار گیرد سپس قطعه بار گرفته شده و مورد کنترل نهایی قرار می‌گیرد و در بسته‌های 100 تایی جای گرفته وجهت پاسخ به سفارش مشتری به انبار محصول تحویل داده می شود./.

 • فهرست:

  ندارد.


  منبع:

  ندارد.

در دنياي امروز، تمام سازمانها فقط يک هدف دارند، که البته منظور از اين هدف اغلب تفکرات سازماني است به تعالي سازمان و حفظ بقاي سازمان مي‌انجامد و در دنياي رقابتي امروز، فقط سازمانهايي قدرت فعاليت و ادامه حيات را دارند که بتوانند در هر لحظه به نيازهاي

پیشگفتار ضرورت استفاده از تکنیک های مدیریتی و مهندسی در کارخانجات یکی از مسائل مبرم و حیاتی امروز صنایع کشور ما می باشد. همچنین حفظ سرمایه های کشور از یک سو و ارزبری بالای خرید محصولات و تجهیزات و خدمات مهندسی و مدیریتی از سوی دیگر استفاده عقلایی و برنامه ریزی شده از این تکنیکها را الزامی می دارد. ارزیابی کار و زمان خود یکی از تکنیکهای مهم و بسیار با اهمیت می باشد که کاربرد ...

زمان بندي براي توليد کارگاهي (job shop) از دو زمينه مديريت محصول و بهره وري گروهي خيلي مهم است. هر چند که اين امر کاملا متفاوت است با بدست آوردن يک جواب بهينه با متدهاي بهينه يابي مرسوم، زيرا مسئله مورد نظر داراي محاسبات خيلي پيچيده مي باشد.(مسئله ف

پیشگفتار: از جمله اهدافی که در ارائه این پروژه دنبال شده است، بررسی و تجزیه و تحلیل و مطالعه کار و زمان سنجی در شرکت زامیاد و بررسی علل مشکلات زمان سنجی و حل مشکلات می باشد که نتیجه این بررسی ها و مطالعه ها به صورت جداولی که خواهد آمد تدوین شده و در این پروژه سعی برآن شده است که تمامی مراحل به صورت کامل قید شوند. در ادامه لازم می دانم که از تلاش و همکاری صمیمانه آقای مهندس علی ...

زيگورات معماري مذهبي ويژه شهرهاي عمده بين النهرين(عراق کنوني) و ايران بوده است که بصورت برج مطبق هرمي شکل بنا ميشد. ساخت زيگوراتها از 4200 تا 2500 سال پيش متداول بوده است. زيگورات بناي خشتي تو پر فاقد فضاهاي داخلي است که سطح خارجي آن داراي پوششي

مقدمه هدف هر موسسه تولید کالا و خدمات به اقتصادی‌ترین شیوه‌ی ممکن است. به منظور تحقق چنین هدفی لازم است روشهای انجام کار طراحی و در عمل به اجرا درآیند. روشهایی که ضمن حفظ سلامت و ایمنی نیروی کار در محیط کار، افزایش بهره‌وری و بهبود کیفیت محصول را به دنبال داشته باشند. همچنین برای برنامه‌ریزی تولید و نیروی انسانی، برآورد هزینه تولید، نظارت بر حسن انجام کار، تعیین زمان تحویل کالا ...

مشهور است که زمان سنجي از کارگاه کمپاني فولاد سازي ميدوال ((Midvale در سال 1881 ميلادي توسط فردريک تيلور آ غاز گشته است. گر چه تيلور بعنوان پدر زمان سنجي شنا خته شده است ليکن قبل از او زمان سنجي در اروپا نيز انجام شده است ودر سال1760 يک فرا نسوي ب

زمان سنجي در کارها زمانسنجي يکي از اولين و اصولي ترين کارها در طراحي و راه اندازي کارخانه و به طور کلي پايه اساسي ديگر کارهاست. اگه مايل باشين اين مبحث رو تا اونجايي که بتونيم جلو ببريم. تعريف زمانسنجي: کاربرد تکنيکهائي است به من

- مقدمه کارآفرینی واژه ایست نو، و از معانی کلماتش به مفهوم واقعی آن دست نمی یابیم. این واژه به جای Entrepreneur Ship که در فارسی معادل دقیقی برای انتقال مفهوم آن نداریم و به این ترتیب«کارآفرین» به جای Entrepreneur، که در اصل از زبان فرانسه به دیگر زبان ها راه یافته، به کار گرفته شده است. تاکنون برای«کارآفرین» به مفهوم فوق در منابع و ماخذهای خارجی تعاریف گوناگونی شده است. به طور ...

نوع شرکت: سهامی خاص تاریخ ثبت: شروع فعالیت از سال 66 اهداف کلی: کارخانه صنعتی بختیار تولید کننده انواع سیبک و میل فرمان خودروهای سبک و سنگین. استاندارد 2000: 9001 ISO را به عنوان الگوی در جهت استقرار سیستم مدیریت کیفیت به کار گرفته تا با جلب رضایت مشتریان در بازارهای بین المللی مطرح نماید. با در نظر داشتن آرمانهای فوق در جهت اهداف زیر گام برداشته می شود. 1- ارائه محصولات مطابق ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول