دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) بررسی و تهیه طرح تولید شیلنگ پی وی سی

Word 989 KB 12510 69
مشخص نشده مشخص نشده مهندسی مواد و متالورژی
قیمت: ۶,۹۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • چکیده :

  آگاهی از نوع کالا و خصوصیات کلی و کاربرد آن ما را به شناخت و جایگاه این صنعت راهنمایی می کنند. به منظور شناخت انواع مختلف شلنگها و کاربرد های آن لازم است ویژگیها و مشخصات فنی آن ها مورد بحث و بررسی قرار گیرد که در این راستا شناسایی استانداردهای طی و جهانی از اهمیت خاصی برخوردار می باشند. تعیین جایگاه محصولات مذکور در این سایه انواع شلنگهای موجود (کالای رقیب) نیز می تواند در زمینه تحقق هر طرحی اهمیت داشته باشد که لازم است در بررسیهای اولیه مربوط به آن مورد توجه قرار گیرد.

  انجام مطالعات بازار و بررسی ماهیت محصول از جهت مصارف داخلی و پتانسیل صادراتی نیز می تواند در راهگشای مطمئنی برای انجام مطالعات دقیقتر و در نهایت احداث چنین واحدهای باشد که به دلیل مستقل بودن طرح از زمان و مکان تنها ملاحظات کلی مربوط به آن ها مدنظر خواهد بود .

   

   

   

  مقدمه:

  از دوران گذشته برای انتقال مایعات، گازها و حتی در برخی موارد، جامدات پودری، از لوله استفاده می شده است. لوله ها عمدتاً برای انتقال مایعات مصرف می شود و انواع گوناگون دارند. لوله هایی از جنس مواد طبیعی فقط در دوران محدود و کوتاهی از زمان به کار می افتد و امروزه شلنگ و لوله در انوع مختلف و متنوع از ترکیبات مصنوعی خصوصاً لاستیک و پلاستیک ساخته می شوند. می توان گفت اکنون لاستیک و پلاستیک جایگاه خود را در صنعت انتقال سیالات همچون دیگر صنایع یافته اند به طوریکه امروزه حدود 80% مصرف جهانی لوله های پلاستیکی را لوله های پی وی سی (نرم سخت) تشکیل می دهند.

   

   

   

   

   

  فصل اول :

   

  کلیات و سوابق
   

   

   

  فصل اول : کلیات و سوابق
  11 مصرفی اجمال پروژه
  21 معرفی محصول
  31 سوابق تولید
  41 کاربرد محصول
  51 مصرف کنندگان
  61 بررسی نیازهای جامعه

   

  11 معرفی اجمالی پروژه :

  شلنگهای پی وی سی در اصطلاح به لوله های نرمی گفته می شود که بخش اصلی مواد سازنده آن ها را پی وی سی تشکیل می دهد و از نظر علمی دسته ای از خانواده و سیع ترمو پلاستها می باشد. با پیشرفت صنعت و نیاز روز افزون به کار برد مواد پلیمری امروزه شلنگهای پی وی سی کاربرد گسترده ای در صنعت ، آبیاری، گازرسانی و حتی زندگی روزمره انسان پیدا کرده است شلنگهای پی وی سی علاوه بر داشتن خواص مکانیکی،‌ فیزیکی و شیمیایی بسیار خوب به دلیل قیمت پایین تر نسبت به سایر شلنگها توان رقابت مطلوبی برای در دست گرفتن بازار مربوط دارا می باشد فرآیند تولید شلنگ پی وی سی شامل اکستروژن پی وی سی نرم ، خنک کردن،‌ نخ پیچی،  اکسترون مجدد، خنک کردن و پیچیدن شلنگ می باشد. به دلیل اهمیت کیفیت محصول فرآیند تولید شلنگ تمام اتوماتیک می باشد.

  اصول انتخاب ظرفیت برای واحدهای تولید شلنگ پی وی سی شرایط و ویژگیهای بازار و واحدهای مشابه داخلی، سهم قابل کسب بازار، ویژگیهای فنی و تکنولوژی یکی ،‌ محدوده متداول و مطمئن باثمثک به روشهای آماری و حداقل ظرفیت اقتصادی است.

   

   

   

  21 معرفی محصول:

  121 ویژگیهای مشخصات فنی شلنگ پی وی سی:

  شلنگ اصولاً به لوله چند لایه ای گفته می شود که حاوی یک لایه (در برخی موارد چند لایه) تقویت کننده می باشد و عموماً‌ از جنس پی وی سی نرم ساخته می شوند، پلی ونییل کلولید نرم تهی  شده از آمیزه ای است که حاوی درصد زیادی روان کننده می باشد و محصول از این آمیزه انعطاف پذیری بالایی دارد.

  مشخصه شلنگ قطر اسمی آن هاست که ممکن است معادل با قطر حقیقی و یا توان با درصد کمی خطا باشد.

  از دیگر مشخصاتی که برای هر شلنگ تولید نشده باید ذکر شود و حداکثر فشاری که تحمل می نماید.

   

  221 تعریف شلنگ:

  در صنعت تعریف پذیرفته شده عمومی از یک شلنگ پلاستیک این است که شامل 3 بخش اصلی است:

  الف) یک تیوپ

  ب) ماده تقویت کننده یا نخ پیچیده شده

  ج) یک پوششی برای محافظت خارجی

  واژه شلنگ مجموعه ترکیبی که شکل دهی نشده است. محدود گسترده ای از پلیمر ها برای بخش داخلی شلنگ وجود دارند و پلیمرهای جدیدی نیز به این رده وارد می شود نوع پلیمری مصرفی بستگی به کاربرد و خصوصیات مورد نیاز دارد.

  نوع تقویت کننده استفاده شده برای نخ تابع شرایط سرویس نهایی شکل ظاهری شلنگ می باشد و ممکن است در شکل نخ یا تار پود بافته شده بوسیله بافندگی،‌نخ پیچی، مارپیچی، یا پیچش پارچه بافته شده با برش مستقیم و یک طرفه بکار برده نشود . گاهی بیش از یک لایه تقویت کننده استفاده می شود ، و ماده ضعیف تری مانند پنبه یا کتان مورد مصرف قرار می گیرد.

   

  321 استاندارد محصولات:

  در زمینه تولید هر کالائی بکارگیری استانداردهای ملی و بین المللی امری ضروری می باشد. پیروی از استاندارد سبب بهبود در کیفیت بالا و افزایش توانائی واحد تولیدی تا حد رقابت با کالاهای داخلی در نهایت کالاهای خارجی می گردد. در ارتباط با شلنگ نیز ضرورت رجوع به استاندارد محسوس است. فهرست استانداردها ی طی تمرین شده با شلنگ در جدول (11) آورده  شده است.

   

  جدول شماره (11) استاندارد تولید

  ردیف

  عنوان استاندارد

  شماره استاندارد

  1

  تعیین ثبات حرارتی پلی وینیل کلراید وکوپلیمرهای وابسته و ترکیبات آن ها به وسیله آزمایش تعیین رنگ

  358

  2

  تعیین عدد گرانروی(ویسکوزیند) وزینهای پلی و ینیل کلرایدر محلولهای رقیق

  216

  3

  لوله پلی وینیل کلراید نرم و ویژگیهای و روش آزمون

  1612

  4

  لوله پلی وینیل کلرایدنرم ویژگیهای ترکیبات

  1436

  5

  لوله پی وی سی برای انتقال گاز

  679

   

  31 سوابق تولید:

  لوله ها و اتصالات پی وی سی محصولات هستند که به هنگام ایجاد بناهای مسکونی، شبکه های فاضلاب ، سیم کشی ساختمان و یا آبرسانی به محل کشت مورد مصرف قرار می گیرند. کانون های مصرف آن اختصاص به نقطه ای خاص از کشور نداشته و عمدتاً متناسب با تراکم مواد مصرف و میزان تقاضا می باشد. این عوامل خود ناشی از جمعیت و ساختار آن در مناطق مختلف کشور می باشد.

  در حال حاضر با توجه به اطلاعات موجود در بانک اطلاعات صنعتی وزارت صنایع،‌ 41 واحد تولیدی در زمینه لوله و اتصالات پی وی سی مشغول به کار می باشند. بزرگترین این واحد ها کارخانه پی وی سی ایران با ظرفیت 000/11 تن در سال واقع در سمنان است . ظرفیت کل این واحد ها حدود 500/139 تن در سال می باشد. از سوی دیگر تا کنون 14 واحد که موافقت اصولی دریافت نموده اند در شرف تأسیس هستند و ظرفیت کل این واحد ها در صورت کار با ظرفیت اسمی خود به 000/26 تن در سال خواهید رسید.

  محصولات ساخته شده از پی وی سی سخت به صورت لوله های مستقیم بر اساس تعرفه گمرکی شماره 02/36 ن 2 وارد کشور می شوند، مقدار واردات این محصولات با توجه به آمارهای مندرج در کتب بازرگانی خارجی،‌ قریب به 1280 تن در سالهای بین 1357 الی 1366 بوده است.

   

  41 کاربرد محصول:

  از دوران گذشته برای انتقال مایعات، گازها و حتی در برخی موارد جامدات پودری از شلنگ استفاده می شود شلنگهای عمدتاً برای انتقال مایعات مصرف می شوند و انواع گوناگون دارند. امروزه شلنگ لوله در انواع مختلف و متنوع از ترکیبات مصنوعی خصوصاً‌ لاستیک و پلاستیک ساخته می شوند.

   

  51 مصرف کنندگان:

  کاربرد محصول:

  سفارش دهندگان عمدتاً شرکت ها و مغازه های فروش محصولات پی وی سی می باشند که فروش آنها مختص شلنگ ، لوله ، اتصالات پلیمری می باشد.

  61 بررسی نیازهای جامعه :

  به دلیل نیاز شدید بازار داخلی به لوله و اتصالات پی وی سی و نیز پائین بدون استانداردها تولید این محصولات در کشور،‌ صادرات مشخص از این کالا در کتب بازرگانی خارجی ذکر نگردیده،‌ اما با نهایت به امکان تولید ماده اولیه آن در داخل کشور بهبود ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی و شرایط مطلوب برای سرمایه گذاری می توان بالقوه به صادرات ده درصد از تولیدات لوله و اتصالات پی وی سی کشور در طی برنامه پنج ساله دوم امیدوار بود.

  از دوران گذشته برای انتقال مایعات، گازها و حتی در برخی موارد جامدات پودری از شلنگ استفاده می شود شلنگهای عمدتاً برای انتقال مایعات مصرف می شوند و انواع گوناگون دارند. امروزه شلنگ لوله در انواع مختلف و متنوع از ترکیبات مصنوعی خصوصاً‌ لاستیک و پلاستیک ساخته منظریه اینکه خانه سازی و شهرسازی بزرگترین کانون مصرف لوله و اتصالات پی وی سی محسوب می شوند،‌ می توان مصرف این محصولات را به روند رشد ساختمان سازی و شهر نشینی مربوط ساخت. اطلاعات مندرج در سالنامه آماری کشور 1367 نشان میدهد که ساختمانهای شهری و روستایی به طور متوسط سالانه 9 درصد افزایش پیدا می کنند و تقریباً‌ 70 درصد از این ساختمانها برای شبکه فاضلاب خود از لوله های پی وی سی استفاده می کنند.ی شوند.

  کانون مصرف فعال دیگری که روز به روز بر اهمیت آن افزوده می شود آبیاری زمینهای کشاورزی می باشد. نظریه اهمیت جلوگیری از به هدر رفتن آبهای کشاورزی و توزیع مناسب آن،‌ به علت مناسب بودن این لوله ها،‌ بازار گسترده و رو به رشدی در این مورد پیش بینی می شود.

   

  41 کاربرد محصول:

  از دوران گذشته برای انتقال مایعات، گازها و حتی در برخی موارد جامدات پودری از شلنگ استفاده می شود شلنگهای عمدتاً برای انتقال مایعات مصرف می شوند و انواع گوناگون دارند. امروزه شلنگ لوله در انواع مختلف و متنوع از ترکیبات مصنوعی خصوصاً‌ لاستیک و پلاستیک ساخته می شوند.

   

   

   

   

   

   

  فصل دوم :

  طراحی تولید

   

   

   

   

   

  فصل دوم :طراحی تولید

  12 فرآیند تولید

  22 نمودار فرآیند تولید

  32 مواد اولیه و منابع تأمین آن

  42 ابزار و ماشین آلات و منابع تأمین آن

  52 برنامه زمان بندی اجرای طرح

  62 پلان سالن تولید

   

  12 فرآیند تولید

  فرآیند تولید شلنگ پی وی سی:

  مراحل مختلف تولید لوله به ترتیب ذیل خواهد بود:

  توزیع اختلاط مواد اولیه

  اکستروژن ساخت شلنگ ودای مربوط به ساخت شلنگ

  سرد کردن و کشش

  نخ پیچی

  اکستروژن مجدد ودای ساخت شلنگ

  سرد کردن و کشش

  برش

  پیچیدن

  هر یک از موارد بالا بر تفکیک در ذیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

   

  112 توزیت و اختلاط مواد اولیه:

  توزین هر یک از مواد اولیه مورد نیاز در خط تولید از اولین اقدامات انجام شده در سالن تولید محصولات می باشد که در این راستا از ترازوهای معمولی استفاده می گردد. کلیه مواد تشکیل دهنده فرمولاسیون شلنگ پی وی سی پس از توزین به داخل یک دستگاه مخلوط کن (که از نوع شبکه ای دو مخروطی  و یا ...  می تواند باشد) انتقال یافته و عمل اختلاط تا یکنواختی کامل این مواد ادامه خواهد یافت.

   

  212 اکستروژن:

  اکستروژن پلاستیکها فرآیندی جهت تهیه ی ماده نرم شده از ترکیب پلیمری می باشد که این عمل بوسیله وارد کردن یک نیروی فشاری در طول دهانه دای (شکل دهنده) و بدنبال آن شکل گیری و سردکردن انجام می پذیرد و اکسترود در واحد تهیه مذاب در فرآیند اکستروژن بوده که طرحی و عملکرد آن یک عامل اساسی در موفقیت یک سیستم می باشد

  وظیفه ماشین تولید و ذخیره ماده نرم،‌ با دما و درصد یکنواخت و با یک سرعت ثابت و قابل کنترل بوده که متناسب با نوع ماشین از یک یا جند پیچ برخوردار خواهد بود بدنه و پیچ، واحد هایی هستند که با هم عمل کرده تا پلیمر مذاب را به جلو هدایت و بر مداد پلاستیکی فشار وارد نمانید سیستم رانش،‌ فارپیچ را با سرعت کنترل شده می چرخاند و بدنه نیز همراه با الهانهای گرم و سرد کننده که به کنترل کننده دما متصل می باشد تجهیز می گردد.

  طور کلی می توان اکسترود را به سه بخش ذیل تقسیم نمود:

  1 تغذیه کننده

  2 مذاب کننده

  3 اندازه گیری

  هر یک از این  مناطق دارای پیچهای متفاوتی در راستای اجرای نقش خود در فرآیند ذوب ماده پلاستیکی می باشد. بخش تغذیه کننده گرانولها یا پودر های پلاستیک را از کلوئی تغذیه ماشین به ناحیه ای که ذوب مواد شروع می شود انتقال می دهد در صورتیکه دانستید حجم ماده ذوب نشده کمتر از دانستید پلیمر مذاب باشد شیارهای بخش تغذیه کننده عمیق تر بوده به طوری که با بخش اندازه گیری قابل مقایسه می باشد.

  این حالت در مراحل بعدی با افت فشار حاصله در اثر محدودیت جریان ایجاد شده یا بخش چند راهه مراتب کاهش داده می شود این نوع دای جهت اکسترود کردن پلی الفین ها بویژه پلی اتیلن مفید می باشد. دای کوچکتر برای اکسترود کردن تیوپها معمولاً مستقیماً به ماشین متصل می شوند که این کار با وسیله یک تطبیق دهنده با دای یا متسقیماً‌ به خروجی صورت می گیرد. برای محصولاتی با اندازه های بزرگتر دای های باری ثابت شدن بر روی اکسترو دریا حمل و نقل آسان بسیار سنگین و مشکل آفرین بوده راه حل معقول در استفاده از یک نگهدارنده دای برای ثابت کردن و حرکت آن نسبت به موقعیت اصلی می باشد.

 • فهرست:

  فصل اوّل 
  کلّیات و سوابق 4
  1-1- معرفی اجمالی پروژه 5
  2-1- معرفی محصول 6
  3-1- سوابق تولید 8
  4-1- کاربرد محصول 9
  5-1- مصرف کنندگان 9
  6-1- بررسی نیاز جامعه 10
  فصل دوم 12
  طراحی تولید 13
  1-2- فرآیند تولید 14
  2-2- نمودار فرآیند تولید 24
  3-2- مواد اولیه و منابع تهیه آن 25
  4-2- ابزار و ماشین آلات مورد نیاز و منابع تأمین 28
  5-2- برنامه زمان بندی اجرای طرح 30
  8-2- جایابی و محل اجرای طرح 34
  فصل سوم 36
  نیروی انسانی 37
  1-3- نیروی انسانی مورد نیاز طرح 38
  2-3- شرح وظایف پرسنل 39
  3-3- حقوق و دستمزد(شرح و وظایف) 42
  4-3- سازماندهی نیروی انسانی 43
  فصل چهارم 45
  زمین و ساختمان های مورد نیاز 46
  1-4- زمین مورد نیاز طرح 47
  2-4- ساختمان های اداری، رفاهی و خدماتی 47
  3-4- ساختمان واحد تولید 48
  4-4- هزینه های ساختمان سازی 49
  5-4- هزینه های محوطه سازی 50
  6-4- پلان طرح 50


  فصل پنجم 51
  انرژی و تأسیسات 52
  1-5- تاسیسات حرارتی 53
  2-5- تاسیسات برودت(سرمایش) 53
  3-5- برق 54
  4-5-آب 57
  5-5- سوخت 59
  فصل ششم 62
  محاسبات مالی طرح 63
  1-6- برآورد سرمایه ثابت طرح 64
  2-6- برآورد سرمایه در گردش 66
  3-6- نحوه سرمایه گذاری 67
  4-6- هزینه تولید سالیانه طرح 67
  1-4-6- محاسبه هزینه حقوق و دستمزد 68
  2-4-6-محاسبه هزینه انرژی 68
  3-4-6- هزینه استهلاک 69
  5-6- هزینه های ثابت و متغییر تولید 70
  6-6- محاسبه نفطه سربسر تولید 71
  7-6- محاسبه ی قیمت تمام شده ی محصول 72
  8-6- محاسبه ی قیمت فروش محصول 72
  9-6-ارزش افزوده ناخالص طرح 72
  10-6-ارزش افزوده خالص طرح 73
  11-6- محاسبه ی دوره برگشت سرمایه 73
  12-6- توجیه اقتصادی طرح 73
  منابع و مآخذ 75


  منبع:

  1 استفاده از اطلاعات آماری صنایع و معادن استان یزد

  2 استفاده از جداول استاندارد سرمایه و هزینه از انتشارات مرکز فنی شهید صدوقی یزد

  3 نظارت و راهنمایی های استاد محترم پروژه آقای میرجلیلی

شرکت سهامي نويد راهبر مهاجر (سهامي خاص) براي انجام فعاليت هاي خود در راه اقدام بود اما قبل از انجم فعاليت نياز به تأسيس و راه اندازي دستگاه هاي خود داشت و سرانجام در اوايل سال 81 بعد از خريد زمين در شهرک صنعتي (اراک) در 30 متري جاده تهران اقدام به

مقدمه: بیشتر طراحان وب از نقطه نظر نگاه خود به طراحی وب می پردازند، آنها علاقمند هستند که خودشان را با استعارات مشخص و با تبلیغات فراوان نشان دهند. به هر جهت اینترنت برای شما ایجاد تجارت ونیز قابلیتی برای ارتباط نزدیک ارائه می دهد . کاربران میتوانند اطلاعات و محصولاتی را که در خور نیازشان میباشد را پیدا کنند. در این دوره شما با انواع ابزار های طراحی آشنا خواهید شد و به طبیعت ...

) هدف: هدف پروژه تولید انواع پودرها از جمله پودر خشک صنعتی و پودر آب پنیر به میزان 2750 تن در سال در دو شیفت کاری برای رفع نیازهای کمکی کارخانه‌های مورد استفاده در مناطق مرکزی ایران (استانهای قم‏، تهران، اصفهان، سمنان، یزد، مرکزی، قزوین) است. 2) بیان موضوع: در مورد سرانجام احداث این کارخانه چند مطلب باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد یکی داده های لازم برای انجام کار است که ...

واژگان کلیدی: شهر اراک، طرح های فرش، بته میر، بندرریحان مسئله تحقیق: شهر اراک یکی از مناطق بزرگ و اصلی قالیبافی ایران است که از نقاط مختلف جغرافیایی به همسایگانی می رسد که آن ها در بافت فرش گوی سبقت را از هم می ربودند. اراک دارای مناطق مختلف قالی بافی است و کیفیت قالی های اراک توسط مناطق تفکیک شده این شهر می شناسند. بالطبع این مسئله بر روی طرح این مناطق جداگانه نیز تأثیری می ...

-1 آشنايي با برنامه هاي مخرب هر نرم افزار با توجه به دستورالعمل هايي که در آن وجود دارد عمليات خاصي را انجام مي دهد . برنامه نويس يک نرم افزار با توجه به هدفي که از ايجاد نرم افزار دارد يکسري دستورالعمل هايي را در نرم افزار پيش بيني مي کند. حال اگ

با توجه به پيشرفت روزافزون صنعت برق و همچنين توسعه دستگاهها و ماشين‌آلاتي که انرژي خود را از برق تأمين مي‌کنند‏، صنعت نيز نياز به توسعه در زمينه توليد قطعات و لوازم جانبي دارد. از جمله اين قطعات ميتوان به دو شاخ و پريز تک فاز صنعتي که يکي از قطعات م

پیشرفت های جدید در نانوتکنولوژی موجب طرح سوالات جدید در حوزه سیاست عمومی شده است چت اینترنتی وزارت امور خارجه با شرکت یکی از متخصصین مربوط به اجسام بسیار ریز شریل پلرین نویسنده فایل واشنگتن واشنگتن – با در نظر گرفتن این که نانوتکنولوژی (علمی مربوط به مقیاس های بسیار کوچک اتم ها و مولکل ها) هر روزه در حال کسب پیشرفت های مهم در زمینه فیزیک، زیست شناسی، و پزشکی، است، پژوهشگران و ...

نام و نام خانوادگی: مهدی صابری کریمان عنوان طرح یا فعالیت اقتصادی: تولیدی پوشاک مردانه آدرس محل اجراء طرح استان: خراسان شمالی شهرستان : بجنورد روستا: آدرس پستی: خ طالقانی‌شرقی- جنب‌عکاسی‌شاهین- تولیدی صابری تلفن تماس: 09155845446 4- وضعیت طرح: الف- ایجاد() ب- تکمیل (*) ج- توسعه () 5- متقاضی دارای چک برگشتی در شعب بانکی می باشد: بلی() خیر(*) تذکر مهم: طرح می‌بایست توسط متقاضی و ...

به نام خدا 1- عنوان: کارگاه قالیبافی نام مؤسس : محمد مسن آبادی تاریخ تأسیس: 10/2/71 شماره ثبت 2- مأموریت راه اندازی و تأسیس یک کارگاه تولیدی تأمین درآمد و استقلال اقتصادی اشتغال زایی آموزش به کارآموز بهبود بخشیدن به صنایع دستی راه اندازی و تأسیس یک کارگاه تولیدی فرش دست بافت هدف از راه اندازی و تأسیس یک کارگاه قالیبافی در درجه اول تولید فرش اصیل ایرانی و در درجه دوم کسب درآمد و ...

مقدمه Introduction تفکرات بیشتر مردم در مورد لباسی که می پوشند و حتی در مورد کاربرد محصولات نساجی چیزی متفاوت با اندیشه های کسانی است که با صنعت نساجی آشنا هستند. لباس رابطی است بین ما و صنعت نساجی و حداقل هر کدام از ما در مورد آن اظهار نظرهایی می کنیم. مثلا در مورد جنس و نوع فلان ژاکت مورد علاقه، فلان کت یا فلان منسوج اما این اظهار نظر محدود به پدیده هایی همچون لمس کردن نوع ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول