دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) طرح تولیدی لباس کار

Word 94 KB 12566 39
مشخص نشده مشخص نشده پروژه کارآفرینی
قیمت: ۳,۹۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • پیشگفتار:

  در جوامع بشری بیکاری بعنوان معضل مطرح می باشد که در حال حاضر کشور ما نیز به شکل چشمگیری با آن رو به رو می باشد. این مشکل در بین جوانان و فارغ التحصیلان به صورت عمده مشاهده می شود. مسئولین و برنامه ریزان کلان کشور بدنبال راه حلی مناسب،جامع و در عین حال عملی برای رهایی از این معضل می باشد.

  پیشنهاد چیست؟

  تمامی افراد در زندگی خود به نوعی با مشکلات و مسائل متفاوتی دست به گریبان می باشند و در این زمینه تمام انرژی و همت خود را برای غلبه بر این مشکلات و مسائل بکار می گیرند و به صورت تنها و انفرادی در این راه قدم بر می دارند.

  با توجه به پیشرفتهای گسترده و ایجاد پارامترهای جدید در برهه حساس عبور از هزاره دوم میلادی موفقیت و غلبه بر مشکلات با اقدامات انفرادی،دور از دسترس و بعضاً غیرممکن به نظر می رسند.

  از طرف دیگر می دانیم بطور کلی هر عدم موفقیتی ناشی از عدم انتخاب روشهای کارآمد مربوط می باشد. اولین تصمیم در تعیین یک روش انتخاب کار فردی یا گروهی برای اجرای آن روش می باشند. بیائید این انتخاب را ریشه ای بررسی کنیم،یک سؤلال پیش می آید چرا باید به تنهایی به مصاف مشکلات رفت؟ آیا علت عدم موفقیت اشخاص در این نیست که به تنهایی به جنگ مشکلات می روند؟ آیا به نظر شما در این برهه اقدام و عملکرد انفرادی محکوم به فنا نمی باشند؟

  نیازها و خواستگاه مشترک افراد در جوامع توسط گروههای متشکل و نظام یافته قابل حصول می باشند. در جهت حل مشکلاتی مانند بیکاری، مسکن و ... اقدام انفرادی ثمربخش نبوده و متضمن همکاری و همیاری گروهی می باشد. در این حالت وظایف و مخاطرات کار بعده این تیم یا گروه بوده و با اطمینان بیشتری می توان به رفع نیازهای معقول امیدوار بود.

  اگر تجربیات ناموفق در کار گروهی مشاهده شود بی گمان می توان  ادعا کرد که به روش صحیح تشکیل و اداره کار گروهی بهای کافی داده نشده است. متأسفانه در کشورها آموزش کافی و عملی در جهت انجام امور به صورت گروهی داده نشده است،معلمین ما این روش را به ما آموزش نداده اند. گویا فرهنگ ما با این روش بیگانه می باشد. باید این روش را بپذیریم و آن را به فرزندان خود بیاموزیم که اگر به دنبال فردای روشن و موفق می باشند باید به کار گروهی ایمان داشته باشند آنرا بیاموزند و در عمل تجربه نمایند و در پاسخ به سؤالات زیر ورزنده شوند:

  چگونه می توان یک گروه تشکیل داد؟

  ترکیب یک گروه چگونه است؟

  روش کار گروهی چگونه است؟

  سیستم تصمیم گیری و نظارت و کنترل و هدایت کار گروهی چگونه است؟

  سؤالات فوق هنگام تشکیل یک گروه و نیز در اداره آن مطرح خواهد شد. آیا می توان بدون زمینه و تجربه قبلی پاسخگوی این سؤالات بود و می توان راه کارهای منطقی و عملی را ارائه دهد.

  دولت جمهوری اسلامی ایران به این باور رسیده است که در این زمینه نیاز افرادی را که به کار گروهی علاقه مند هستند،جوابگو باشند.بگونه ای که ضمن سازماندهی این افراد آنها را از حمایتهای خود بهره مند سازند.

   

   بیان موضوع پروژه:

  تأسیس و راه اندازی تولیدی مانتو شلوار در شهرتان سنندج با همکاری شرکت تعاونی x

  تولید                                       به شماره کد                   ظرفیت                          واحد

  لباس کار                                       ___                            پانزده هزار                         عدد

  در استان کردستان شهرستان سنندج  نسبت به احداث واحد صنعتی با مشخصات زیر اقدام نموده ایم.

  کل سرمایه ثابت       5500000000     ریال تعداد کارکنان (در زمان بهره برداری کامل) 14 نفر

  نیروی خط تولید 10 نفر نیروی پشتیبانی 4 نفر ارزش ماشین آلات داخلی 150 میلیون ریال مساحت زمین پانصد مترمربع سطح زیربنا یکصد و پنجاه مترمربع توان برق 20 کیلووات آب مصرفی 220 مترمکعب در سال

   

  فصل اول :

  مدیریت

   

   

  1-2 مدیریت یا سرپرستی :

  فرایندی است که طی آن مدیر پروژه کارها و منابع ضروری انجام پروژه را برنامه ریزی،نظارت و کنترل می نماید.

  2-2 مدیریت پروژه :

  عبارت از مدیریت و راهبرد زمان، مواد،نیروی انسانی و منابع مالی جهت تکمیل یک پروژه با روش منظم و اقتصادی در زمان تعیین شده با اعتبارات قابل دسترس و در نظر گرفتن کلیه نکات تعریف شده انجام پروژه موفق با استفاده ماهرانه از تکنیک ها و بودجه مشخص، در زمان معین برای بدست آوردن نتایج در قالب استانداردها می باشد.

  موفقیت یک پروژه ی اجرا شده مستقیماً به مدیریت مبتنی بر هدف بستگی دارد،یعنی میزان موفقیت آن به وسیله درجه یا میزان نیل به اهداف، سنجیده می شود. مدیریت پروژه،در جهت حصول اطمینان از دستیابی به اهداف پروژه به ما کمک می کند. یک پروژه موفق با بکارگیری اصول از سه مرحله تشکیل می گردد.

  -2 تعیین هیأت مؤسس :

  پس از اینکه نوع و میزان سرمایه و تعداد اعضاء و ... تعیین شد در اولین مرحله عده ای از متقاضیان تشکیل تعاونی بعنوان هیأت مؤسس به مراجع قانونی مراجع کرده تا این شرکت را تأسیس نمایند در واقع هیأت مؤسس شامل عده ای از افراد واجد شرایط عضویت در تعاونی مربوط می باشند که به عنوان نماینده بقیه افراد واجد شرایط عضویت تعاونی مربوط هستند که اقدام به انجام مراحل تأسیس تعاونی می‌نمایند.(1)

  اعضاء هیأت مؤسس می بایست شرایط عضویت تعاونی که شامل موارد زیر است داشته باشند.

  تابعیت جمهوری اسلامی ایران

  عدم ممنوعیت قانونی و حجر

  عدم عضویت در تعاونی مشابه

  همچنین اعضای این هیأت می بایست گواهی پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت (برای افراد مذکور) و عدم سوء پیشینه ر ا داشته باشند تا بتوانند عضو هیأت مؤسس خود را به اداره کل تعاون معرفی نمایند.(2)

  نکته : کارکنان رسمی و پیمانی دولت با ارائه گواهی یا حکم کارگزینی از ارائه گواهی پایان خدمت و عدم سوء پیشینه معافند. (3)

  وظایف هیأت مؤسس :

  وظایف هیأت مؤسس عبارتند از :

  تهیه و پیشنهاد اساسنامه طبق قانون و مقررّات

  دعوت به عضویت افراد واجد شرایط

  تشکیل اولین مجمع عمومی عادی جهت تصویب و ثبت اساسنامه و تعیین هیئت مدیره و سایر وظایف مجمع عمومی عادی. (4)

  نکته : پس از تشکیل اولین جلسه مجمع عمومی عادی در واقع پس از مرحله یازدهم به تعیین هیئت مدیره،وظایف هیئت مؤسس خاتمه می یابد. (5)

  4-2- تهیه طرح پیشنهادی :

  هیأت مؤسس می بایست طرح توجیهی را که شامل موارد زیر است تهیه و ارائه نمایند. (6)

  ضرورت تأسیس شرکت تعاونی

  ارائه دلایل توجیهی مبنی بر تناسب هدفهای تشکیل شرکت با هدفها و برنامه های مصوب جمهوری اسلامی ایران

  محاسبه و تعیین سرمایه ثابت

  محاسبه و تعیین سرمایه در گردش

  تعداد و مشخصات افراد مورد نیاز طرح

  قید میزان سهام لازم التادیه هر عضو

  سوابق و مهارت اعضا در فعالیت مورد نظر

  نام شعبه صندوق تعاون برای افتتاح حسابهای تعاونی

  پس از بررسی اولیه هیأت مؤسس تعداد اعضا را با توجه به نوع تعاونی و موضوع فعالیت و سرمایه و فرصت های شغلی و ... تعیین می نماید. همچنین میزان سهام لازم التادیه هر عضو نیز بر اساس نوع تعاونی،موضوع فعالیت و تعداد اعضا و میزان سرمایه و تعداد سهام و ارزش اسمی هر سهم،بااستفاده از  مطالب و جداولی که در قبل آمده است،تعیین می گردد.

   

   

  5-2- معرفی نماینده تام الاختیار :

  به منظور سهولت کار و عدم مراجعه دسته جمعی اعضای هیأت مؤسس نماینده ای توس این هیأت معرفی می گردد. این نماینده می بایست مدارک ذیل را همراه با فرم تکمیل شده شماره(1) به دبیرخانه اداره کل /اداره تعاون مربوطه تحویل دهد. مدارک مورد نیاز عبارتند از : (7)

  طرح توجیهی فوئق الذکر

  تصویر شناسنامه و مدارک تحصیلی اعضا هیأت مؤسس

  گواهی پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت اعضا هیأت مؤسس

  برگ عدم سوء پیشینه اعضای هیأت مؤسس

  6-2- دریافت مجوز فعالیت ذکر شده در طرح :

  هیأت مؤسس پس از اخذ موافقتنامه تشکیل از اداره کل/اداره تعاون در صورت نیاز،اقدام به دریافت مجوز فعالیت ذکر شده در طرح پیشنهادی،از مراجع ذیربط می کند.این مجوز می بایست به نام اعضای هیأت مؤسس تعاونی در شرف تأسیس باشد. (8)

  نکته : شرکت های تعاونی خدماتی و توزیعی نیازی به گرفتن مجوز فعالیت ندارند.

  نکته : شرکت های تعاونی تولیدی می بایست با توجه به موضوع فعالیت ذکر شده در طرح از مراجع ذیربط مجوز فعالیت دریافت نمایند.

  7-2- تدوین اساسنامه پیشنهادی :

  ( متقاضیان تشکیل تعاونی،نیاز به تهیه اساسنامه نداشته بلکه می بایست از نمونه اساسنامه تهیه شده توسط وزارت تعاون استفاده نمایند) (9) در صورت لزوم می توانند بخش هایی از اساسنامه را مطابق نظر خود تغییر دهند.

   

  8-2- افتتاح حساب در صندوق تعاون :

  در این مرحله هیأت مؤسس موظف است باتوجه به طرح پیشنهادی که نام شعبه صندوق تعاون را مشخص کرده است حسابی را به نام تعاونی در شرف تأسیس افتتاح نمایند باتوجه به سرمایه ذکر شده در طرح و همچنین تعداد اعضا ارزش اسمی سهام قبلاً تعیین شده، مبلغ واریزی هر عضو مشخص و به آنان اعلام گردد تا نسبت به واریز مبلغ 3/1 سهام خریدارذی اقدام نمایند و در زمان تشکیل اولین مجمع تعاونی فیش مربوط به واریز مبلغ فوق را به هیأت مؤسس ارائه دهند. (10)

   

  (جداول و نمودار در فایل اصلی موجود است)
 • فهرست:

  پیشگفتار
  بیان موضوع پروژه
  فصل اول:
  مدیریت
  مدیریت یا سرپرستی
  مدیریت پروژه
  تعیین هیأت مؤسس
  رضایت هیأت مؤسس
  تهیه طرح پیشنهادی
  معرفی نماینده تام الاختیار
  دریافت مجوز فعالیت ذکر شده در طرح
  تدوین اساسنامه پیشنهادی
  افتتاح حساب در صندوق تعاون
  آگهی دعوت از داوطلبان عضویت
  آگهی دعوت اولین مجمع عمومی عادی
  ثبت نام داوطلبان عضویت در هیأت مدیره و بازرسان به دوره های آموزشی
  برگزاری اولین مجمع عمومی عادی
  تعریف مجمع عمومی
  تصویب اساسنامه
  انتخاب اعضای اصلی و علی البدل هیأت مدیره
  وظایف و اختیارات هیأت مدیره
  انتخاب بازرس یا بازرسان علی البدل
  وظایف بازرس یا بازرسان
  مدیر عامل
  راهنمای علائم
  فصل دوم:
  برنامه ریزی
  مقدمه
  فصل سوم :
  مدیریت اقتصادی
  هزینه های سوخت مصرفی
  حق بیمه و پاداش
  هزینه تعمیرات و نگهداری ماشین آلات و تأسیسات
  هزینه های جاری
  هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
  فصل چهارم
  نتیجه گیری
  نظام مدیریت مشارکتی
  فهرست منابع و مأخذ


  منبع:

  شرکت تعاونی از تصمیم تا تشکیل، براساس قانون جدید، چاپ چهارم، مولفان : بیژن ملکی، علی ابراهیم زاده

  ماهنامه تعاون، شماره 182 ، آبان  1385

   با همکاری اداره تعاون شهرستان سنندج

   

مشخصه طرح : عنوان : طرح تولید سوسیس و کالباس تعریف : سوسیس و کالباس فرآورده های گوشتی حاوی نمک و چاشنی می باشد که در یک لفاف استوانه ای بسته بندی شده اند . ظرفیت تولید : 2700 تن در سال انواع سوسیس و کالباس 2-1 فرآیند تولید :بعد از آماده سازی مواد اولیه عمل اختلاط طبق فرمولاسیون صورت گرفته سپس به قسمت پرکن و بعد از آن به بخش پخت یا دود خواهد رفت سپس سرد شده وبسته بندی میگردد. 3-1 ...

نام و نام خانوادگی: مهدی صابری کریمان عنوان طرح یا فعالیت اقتصادی: تولیدی پوشاک مردانه آدرس محل اجراء طرح استان: خراسان شمالی شهرستان : بجنورد روستا: آدرس پستی: خ طالقانی‌شرقی- جنب‌عکاسی‌شاهین- تولیدی صابری تلفن تماس: 09155845446 4- وضعیت طرح: الف- ایجاد() ب- تکمیل (*) ج- توسعه () 5- متقاضی دارای چک برگشتی در شعب بانکی می باشد: بلی() خیر(*) تذکر مهم: طرح می‌بایست توسط متقاضی و ...

صنعت و فضای کلان اقتصادی پیرامون صنعت مورد نظر توضیح دهید: یکی از مسائلی که در محکم کردن پایه های فرهنگی اصیل یک ملت میتواند مؤثر واقع شود سبک پوشش ملت خصوصا پوشش قشر زن می باشد. نحوه ی پوشش در یک جامعه می تواند گویای ارزش هایی باشد که در فرهنگ آن جامعه حاکم است. در فرهنگ اسلامی ما پوشش کامل بدن زن و رعایت حجاب او ارزش زن بودن آن را بیشتر آشکار می سازد. در نتیجه بهتر است که ...

رزين صمغي از شيره درختان و گياهان متعدد و به ويژه از درختان هوا heva brasiliesis است. که در کشورهاي گرمسيري و در مزارع آسياي جنوبي ،اندونزي، سيلان ، کنگو ، و ليربا مي رويد و از آن الاستمرهاي کوئوچوي طبيعي ساخته شده است .ر زين صمغي، قبلاً به کائوچوي

فصل اول مقدمه: شرکت تولیدی وتوزیعی مورد نظر در زمینه های مختلفی از جمله کشتی سازی –تعمیر کشتی- پوشاک- فروشگاه زنجیره ای- تعمیرات خودرو- صادرات سوخت-آموزشگاه رانندگی- بازیافت مواد- کشتی های فرسوده فعالت دارد که در پروژه های واحدی تولیدی پوشاک با حدود 120نفر پرسنل مورد توجه می‌باشد. واحد مزبور در تولید انواع پوشاک-ملحفه وهم چنین نیازهای نیازهای نیروی مسلح فعالیت دارد که ماهیانه ...

پیشگفتار با تحولات‌ سریع‌ و شتابان‌ محیط‌ بین‌المللی‌ و گذر از جامعه‌ صنعتی‌ به‌ جامعه‌ اطلاعاتی‌ و مواجه ‌اقتصادهای‌ ملی‌ با اقتصاد جهانی‌ و مطرح‌ شدن‌ پدیده‌هایی‌ همانند «جهانی‌ شدن‌ اقتصاد» و «فن‌آوری‌اطلاعات‌» ، مباحث‌ اساسی‌ درخصوص‌ راهکارهای‌ مختلف‌ برای‌ تسریع‌ فرآیند رشد و توسعه ‌ پایدار و رفاه‌اقتصادی‌ مطرح‌ می‌گردد. یکی‌ از این‌ مباحث‌ جدید، نقش‌ کارآفرینان‌ در این‌ ...

مقدمه به نام آنکه جان را فطرت آموخت . امروزه هنر خیاطی و شاخه های آن یکی از هنرهای بسیار گسترده و فراگیر است که کمتر بانوی ایرانی وجود دارد که از این هنر بی بهره باشد با عنایت به این مطلب در این مجموعه سعی شده است تا به صورت تشریحی و مکتوب درباره یک شرکت تولیدی که در این راستا فعالیت می کند بحث نمود . هنر خیاطی صرفا دوخت و دوز نیست بلکه در درجه اول استعداد ابتکار خلاقیت و ارائه ...

زمستان 1386 خلاصه اجرایی (مدیریتی): ایجاد یک کارخانه تولید پوشاک کودک که سازمانی تولیدی است که انتفاعی و جهت رسیدن به سود و بالا بردن ارتقاءِ سطح کیفی پوشاک کودکان و اشتغال زایی برای 200 شغل مستقیم و 550 شغل غیرمستقیم است. بخش اولیه (نمای ذهنی): بیان آرمان های کسب و کار: هدف: تولید پوشاک بچه گانه مانند بلوز، شلوار، کاپشن، و غیره از الیاف طبیعی و بهداشتی که بر اساس فصول مختلف سال ...

واشر فنری از قطعاتی است که در اکثر صنایع تولیدی و مونتاژ کاربرد فراوانی دارد. هرجا که ماشین‌آلات و مسئله ارتعاش آنها مطرح باشد برای جلوگیری از باز شدن اتصالات موقت (پیچ و مهره‌ها ) استفاده از واشر فنری اجتناب ناپذیر است. فرآیند تولید واشر فنری نسبتاً ساده می‌باشد و شامل سه عمل نورد کردن میلگرد، پیچیدن فنر و برش می‌گردد. صنعت تولید واشر فنری با توجه به ملاحظات فنی، مالی و بازار ...

من از آقای حجتی [ وزیر کشاورزی ] میخواهم برنامه های کشاورزی را به گونه ای پی بگیرند که در تولید گندم ، برنج و روغن خود کفا شویم ، البته به معنای واقعی کلمه ! ( از بیانات مقام معظم رهبری در دوره دوم ریاست جمهوری جناب آقای خاتمی ) فرم اطلاعاتی طرحهای مربوط به متقاضیان تسهیلات بانکی 1- مشخصات متقاضی نام شرکت :شرکت صنایع غذایی شادگل شماره: 28/2/1378 تاریخ ثبت : 1135 نیشابور نوع ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول