دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) طرح تجاری کارخانه صنعتی آلیاژ

Word 30 KB 12615 10
مشخص نشده مشخص نشده تاسیسات - مکانیک
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • -خلاصه اجرایی :

  این طرح تجاری به منظور کسب در آمد بیشتر جهت افزایش ظرفیت تولید و قبول سفارشات متعدد دیگری از شرکت ساپکو ( در کوتاه مدت ) و قبول سفارش مشتریان دیگری ( در دراز مدت ) که این افزایش ظرفیت درگرو افزایش زیر بنای تولیدی و اداری کارخانه و افزایش امکانات و تجهیزات و ماشین آلات امکان پذیر می باشد تهیه شده است .

  کارخانه صنعتی آلیاژ بمنظور تولید قطعات خودرو تأسیس و در حال حاظر تولید منیفولد هوای پیکان و فروش آن طبق قراردادهای منعقد و سفارشات دریافتی به شرکت ایران خودرو انجام می پذیرد . این کارخانه تا به حال قریب به سه سال از فعالیت تولیدی در زمینه قطعه فوق گذارانده و قرارداد فی ما بین تا پایان آذرماه 80 خاتمه یافته و کلیه قطعات سفارشی منیفولد پیکان تا این تاریخ ارسال گردیده و در حدود یکماه قبل یعنی اوایل مهرماه سال جاری ( سال 80 ) قرارداد ساخت منیفولد هوای پژو  به تعداد 35000 قطعه بمدت حدود 16 ماه منعقد گردیده و در شرف تجدید قرارداد منیفولد هوای پژو 405 فراهم گردیده که در صورت انعقاد با شرایط خاص خودش ( پس از عقد قرارداد مشخص می گرد ) قابل اجراء می باشد و یکی از دلائل عنوان شده جهت افزایش ظرفیت امکان تولید همین قطعه ( منیفولد هوای پژو 405 ) می باشد .

  کارخانه صعتی آلیاژ همزمان با انعقاد قرارداد ساخت منیفولد هوای پژو و   قرارداد جدیدی با شرکت ایران خودرو جهت ساخت منیفولد هوای انژکتوری پیکان 1600 تا مدت نا معلوم انجام پذیرفته است که در حال حاضر محصول اصلی این شرکت منیفولد هوای انژکتوری می باشد .

  ظاهر این قطعات مشتری بجز شرکت ایران خودرو ندارد و لذا شرایط تثبیت وضع موجود و یا بهبود آن مستلزم ایجاد ارتباط منطقی و دقیقتری با مشتری می باشد که پیش بینی می شود در صورت تحقق این امور در آمد حاصل از قراردادها بتواند هزینه توسعه مکانی و تجهیزاتی کارخانه را تضمین نماید . البته لازم به یادآوری می باشد که تنها محل امکلن درآمد این کارخانه د رحال حاضر  قراردادهای جاری با ایران خودرو می باشد و کارخانه می باید درجهت حفظ این منابع با دقت و نکته سنجی بیشتری و لذا ریسک پذیری بسیار بالا می باشد و کلیه مدیران می باید به این امر و قوف کامل داشته باشند .

  از طرفی تغییر در سیاستهای تولیدات ایران خودرو و بجهت شرایط زیست محیطی و مقرراتی که دولت هر چند گاهی بمنظور جلوگیری از تولید خودروهای آسیب رسان به محیط زیست ئوضع می نماید .

  بشدت طرح های تجاری این کارخانه را آسیب پذیر می سازد که می باید به تدبیری خاص زمینه تولید قطعات دیگری که از نظر زیست محیطی مورد تأیید می باشد و یا تأثیری بر آن ندارد را در تولیدات آتی بلند مدت کارخانه فراهم می آوریم .

   

  3-مشخصات کارخانه :

  کاخانه صنعتی آلیاژ در سال 1361 بمنظور تولید قطعات آلمینیومی و عمدتاً قطعات خودرو و بالاخص قطعات مورد مصرف در موتور اتومبیل تأسیس و با فراز و نشیب های بسیار در حال حاضر با تولید محصولاتی که در خلاصه اجرایی توضیح داده شده به فعالیت تولیدی خود ادامه می دهد .

  آدرس کارخانه : جاده قدیم کرج -جاه شهریار -درب اول خادم آباد -نصیر آباد نرسیده به دهشاد بالا -کاخانه صنعتی آلیاژ    

  آدرس دفتر : در محل کارخانه                        39235        -02642

  شماره تلفن های کارخانه و دفتر :             39345

               شماره فکس                          325086 -0262

  مدیر عامل کارخانه آقای عبدالله عزت آبادی پور و سهامداران این کارخانه با درصد سهام تعیین شده بشرح زیر می باشد :

  آقای عبدالله عزت آبادی پور با 85 درصد سهام

  آقای داود خاوری فرد با 15 درصد سهام

  فضای کارخانه با مالکیت شخص و با توافقنامه استادی از طرف شرکت اوقاتف در اختیار سهامداران قرارداده شده است .

   

  4-مدیریت :

  آقای عبدالله عزت آبادی پور مدیریت عامل کارخانه می باشد که با درجه لیسانس متالورژی از دانشگاه علم و صنعت ایران و با بیست و شش سال سابقه در زمینه تولید قطعات آلمینیومی خودرو و مدیریت کل واحدهای مربوطه فعالیت دارند .

  اقای داود خاوری فرد مدیریت داخلی کارخانه می باشند که با تحصیلا فوق دیپلم بمدت بیست و پنج سال سابقه فعالیت در زمینه های اشاره شده بالا فعالیت دارند .

  آقای مجید خاوری فرد مدیریت بازرگانی که با تحصیلات لیسانس بیمه و امور بازرگانی به مدت ده سال سابقه فعالیت در زمینه بازرگانی این کارخانه را بعهده دارد .

  آقای غلامرضا عدالتی صداقت مدیریت کیفی کارخانه را بعهده دارند . نامبرده با درجه لیسانس در رشته مکانیک از دانشگاه آزاد کرج بمدت 4 سال سابقه فعالیت در زمینه کنترل کیفی قطعات تولیدی را در کاخانه بعهده دارند  .

  آقای اکبر لطفی نژاد مدیریت طراحی مهندسی را بعهده دارند و با درجه لیسانس طراحی مکانیک از دانشگاه امام حسین به مدت 1 سال سابقه فعالیت در این زمینه را در کارخانه بعهده دارند .

  آقای اسدالله عزت آبادی پور مدیریت اداری و آموزش را بعهده دارند . نامبرده اخیراً عهده دار این مسئولیت شده اند و با پشتکاری که از وی انتظار می رود بتوانیم در صحت بهبود اداره سیستماتیک مدیریت کیفیت کارخانه اسفاده بهینه نماییم .

  میزان تحصیلات و تجربیات کاری بقیه کارشناسان و همکارات مؤثر در اداره کارخانه در دفتر مدیریت ارشد در دسترس می باشد .

   

  1-5-محصول : ( قبلی )

  منیفولد هوا وظیفه سوخت رسانی از کاربراتور به سر سیلندر را بعهده دارد . از جنس آلومینیم با الیاژ مشخص شده در اسناد خواسته های مشتری و وزن تقریبی 5/1 کیلوگرم به 2 طرح مجزا ( پیکان و پژو  ) می باشد که از دو قالب جهت ریخته گری و تراشکاری و ماشین کاری آن در محل کارخانه و تکمیل کاری و بسته بندی جهت ارسال به مشتری تحت نظام طرح کیفی محصول در کارخانه تولید گردیده است.

   

  2-5-محصول جایگزین شده

  منیفولد هوا وظیفه سوخت رسانی از پمپ انژکتور به سر سیلندر را برعهده دارد ، از جنس آلمینیوم با آلیاژ مشخص شده در اسناد خواسته های مشتری وبا وزن تقریبی 2/4 کیلوگرم می باشد و از دو قالب جهت ریخته گری و تراشکاری و ماشینکاری آن در محل کارخانه و با تکمل کاری و بسته بندی جهت ارسال به مشتری تحت نظام کیفی محصول در کارخانه تولید می شود .

   

  6-جایگاه مشتری / بازار

  همانطور که در خلاصه اجرایی طرح اشاره شد تنها مشتری قطعه فوق شرکت ایران خودرو می باشد که به منظور مونتاژ در موتور پیکان و پژو  از آن استفاده می نمایند البته لازم به توضیح می باشد تعدادی بسیار اندک از این قطعات از طریق شرکت ساپکو در ایران خودرو جهت تأمین قطعات یدکی خودروهای مذکور در اختیار شرکت ایساکو قرار می گیرد و این قطعه بازار آزاد ندارد .

  تعدادی از مشتریان نهایی این خودروها بمنظور تأمین قطعه یدکی موتور خودروی خود از شرکت ایساکو تامین می گردند و تعداد کمی دیگر از بازار آزاد تهیه می کنند که به جهت تولید این قطعه توسط رقبای دیگری در بازار توزیع گردیده که هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی قابل ملاحظه نمی باشد و پارامتری را در تولیدات این کارخانه نمی تواند تأثیر گذار باشد .

   

  7 -گنجایش و کش مشتری و کشش مشتری / بازار :

  همانطور که قبلاً گفته شد محصول فعلی این کارخانه بجهت استهلاک کم آن بر روی خودروهای ساخته شده بازار یدکی ضعیفی ئدارد که ان هم توسط تولید کنندگان متفرقه که نام و نشانی هم ندارند عرضه می گردد و لذا ایجاد جایکاهی به نام بازار برای این قطعه موضوعیت ندارد .

 • فهرست:

  فهرست محتویات
  2- خلاصه اجرایی
  3- مشخصات کارخانه
  4- مدیریت
  5- محصول
  6- جایگاه مشتری / بازار
  7- گنجایش و کشش مشتری / بازار
  8- رقبا
  9- برنامه فروش
  منبع:

  ندارد.

   

ویژگی های عمومی شرکت تولیدی – صنعتی میثاق شرکت تولیدی و صنعتی میثاق یک شرکت خصوصی است که در سال 1362 با هدف افزایش ظرفیت تولیدی در داخل کشور و خود کفایی کشور در زمینه تولید قطعات خودرو در شهرک صنعتی سیمین دشت شهرستان کرج تاسیس گردید . شرکت تولیدی و صنعتی میثاق در کرج – شهرکت صنعتی سیمین دشت – بعد از فلکه دوم شماره 36 واقع شده است . شرکت قطعه سازان میثاق تولید انواع قطعات و ...

در این نوشتار ضمن معرفی گونه‌ای خاص از محصولات آلومینیومی که در بازارهای ایران به خوبی مطرح شده است، به اختصار به برخی از کاربردها و مزایای آلومینیوم در نمای ساختمان‌ها می‌پردازیم. با ظهور مدرنیسم در معماری و ‌شروع عصر مدرن و همزمان با روی کار آمدن معمارانی چون میس وندرو و معماران تحصیل کرده مدارسی مانند باوهاس و علاقه جهانیان به ایجاد بناهای بلند مرتبه و به طور کل، شروع ساخت و ...

مقدمه: در دنیای امروز، تمام سازمانها فقط یک هدف دارند، که البته منظور از این هدف اغلب تفکرات سازمانی است به تعالی سازمان و حفظ بقای سازمان می‌انجامد و در دنیای رقابتی امروز، فقط سازمانهایی قدرت فعالیت و ادامه حیات را دارند که بتوانند در هر لحظه به نیازهای مشتریان خود به موقع و با بهترین کیفیت ممکن و قیمت مناسب، پاسخ بدهند. در سازمانهای تولیدی، امروزه بحث تنوع محصولات و جایگزینی ...

آلومینیوم یکی از فلزات واسطه است. نامگذاری در ایالات متحده امریکا و کانادا برخلاف سایر کشورها به "آلومینیُم"، "آلومینُم" می‌گویند. هر دو تلفظ از واژه لاتین Lumen به معنی "نور" گرفته شده است. پیش از جداسازی فلز آلومینیم،اکسید آن آلومین نامید می‌شد. هامفری دیوی که موفق نشده بود از آلومین، آلومینیم تهیه کند، گفت که می‌خواهد نام این فلز را "آلومیم" بگذارد. ولی بعدا آن را به ...

مقدمه: کاهش عمر ساختمانها و تاسیسات ،ضرر و زیانی ناشی از برورز در تاسیسات را همیشه در بر داشته است تکنولوژی امروز برای بر طرف کردن این نواقص هر روز در حال ارائه تولیدات جدیدی است تا ضمن از بین بردن این ایرادات سبب سهولت روشهای اجرایی و پایین آوردن هزینه ها و افزایش عمر محصولات شود . تولید محصولات پلیمری مدتها است که جایگاه ویژه ای در صنعت ساختمان و تاسیسات در کشور ها ی پیشرفته ...

رزين صمغي از شيره درختان و گياهان متعدد و به ويژه از درختان هوا heva brasiliesis است. که در کشورهاي گرمسيري و در مزارع آسياي جنوبي ،اندونزي، سيلان ، کنگو ، و ليربا مي رويد و از آن الاستمرهاي کوئوچوي طبيعي ساخته شده است .ر زين صمغي، قبلاً به کائوچوي

مقدمه شرکت صنايع چيني ميبد سهامي عام در تاريخ 1/2/1365 تحت شماره 88 با موضوعيت توليد سرويس چيني مظروف از نوع برسامين و انجام کليه امور تجاري اعم از داخلي وخارجي و ... با سرمايه اوليه‌ اي معادل 000/500/1 ريال براي مدت نامحدود به ثبت رسيد. سپس شر

تاریخچه گروه شرکت های تولیدی اشی مشی: شرکت سهامی خاص گیلان سویا در سال 1371 تاسیس گردید. این شرکت با داشتن بیش از یک دهه فعالیت، یکی از مجهزترین واحدهای صنعتی تولید انواع ماکارونی، اسنک و نوشابه گازدار می باشد، در اواخر سال 1378 همزمان با راه اندازی خط تولید نوشابه گازدار در بطری یکبار مصرف(PET) و نیز راه اندازی دستگاه بطری ساز(PET) با هدف تولید و عرضه نوشابه با کیفیت رسماً ...

معرفی مختصر شرکت: نام شرکت: همکاری های انتقال و توسعه فن آوری (هاتف) سال تاسیس: 1381 اعضای هیئت مدیره: محمود قراگزلو، امیر امین صبوری، ذهاد پزشکی مدیر عامل: علی شریفی سرمایه گذار اصلی: محمود قراگزلو سرمایه ثبتی شرکت: 100 میلیون ریال سایت شرکت: /http:www.hatef.co.ir شرکت هاتف در سال 1381 به همت جمعی از متقاضیان با هدف تولید تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده در بانکداری نوین و بخصوص ...

مقدمه : کلیه داراییهای یک واحد تجاری - تولیدی دارای ارزش اقتصادی است و حصول اطمینان از به کارگیری آن طبق هدفهای تعیین شده ، نیازمند طرح ریزی می باشد . مثلاً مهندسین تولید برای استفاده موثر از تسهیلات تولید ، برای کلیه فعالیتهای تولیدی به دقت برنامه ریزی می کنند . یا مدیران سیستم ضوابط عملیاتی را به نحوی تنظیم می کنند که حداکثر استفاده را از سیستم کامپیوتر به عمل آورند و از هر ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول