دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) هدفون میکروفون دار

Word 149 KB 12697 64
مشخص نشده مشخص نشده عمومی - متفرقه
قیمت: ۶,۴۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • پیشگفتار

  این طرح که پروژه کارآفرینی هدفون میکروفون دار است با کمک دوستان آغاز شد و با تحقیق در مورد آن از کارخانجات معتبر اطلاعات فراهم آمد و توضیح خلاصه آن که هدفون میکروفون دار از دو بلند گو، یک میکروفون، یک کابل و یک تیغه تنظیم کننده تشکیل شده که در مواردی چون انتقال و دریافت صوت، در تلفن های هندز فری، تلفن های اینترنتی و بازی های کامپیوتری بکار می رود و با توجه به کم بودن کارخانجاتی نظیر این محصول از جمله طرح های نو سودده در صنعت می باشد.

   

  مقدمه:

   

  هر محصول ویژگی ها  ومشخصات خاصی دارد که پیش از هر گونه بررسی فنی ، مالی و اقتصادی طرح ، لازم است این خصوصیات به درستی شناخته شوند. شناخت صحیحی از مشخصات و انواع مختلف محصول بدون تردید ، راهنمای مناسبی جهت تصمیم گیری های لازم در انتخاب روش و عملیات تولید ومحاسبات مورد نیاز خواهد بود.در این ارتباط  یکی از موثرترین روش های قابل استفاده، بکارگیری استانداردهای مدون ملی و جهانی هر یک ازمحصولات می باشد. علاوه بر این جهت بررسی بازار لازم است تا شماره تعرفی گمرکی محصولات نیز مشخص گردد تا درباره  روند واردات و مقررات آن شناخت لازم حاصل شود.

   

   

   

  فصل اول

  کلیات و سوابق

  کلیات و سوابق

  شامل:

  1-1معرفی اجمالی پروژه

  2-1 معرفی محصول

  3-1سوابق تولیدات

  4-1کاربرد محصول

  5-1 بازار مصرف

  1-1معرفی اجمالی پروژه

   

  1-1-1 نام محصول

   

  محصول مورد نظر در این طرح هدفون میکروفون دار استریو بوده که عبارت است از یک وسیله متشکل از میکروفن از نوع خازنی با امپدانس 2 کیلو اهم و دو عدد بلند گوی از نوع لایر میباشد.هدفون میکروفون دار جهت دریافت وارسال صوت به تجهیزات صوتی بصورت تبدیل انرژی صوتی به سیگنالهای الکتریکی وبرعکس به کار می رود. تولید هدفون میکروفون دار دارای کد 8 رقمی  32301331 در طبقه بندی صنایع میباشد.

   

  2-1-1 مشخصات فنی محصول

   

  شکل ظاهری

   

  شکل هدفون میکروفون دارمورد نظر در این طرح در شکل صفحه بعد نشان داده شده است.

   

   


   

  3-1- 1مشخصات فیزیکی و فنی:

   

   

  Frequency response                                  20-22000hz

   

  Impedance                                                     32 ohms

   

  Cable lengh                                                           2m

   

  Connector                                 3.5mm stereo jack plug

   

  Headphone sensitivity                                91db/1mw

   

  Maximume power input                                  50mW

   

  Mic opereating renge                              100-16000hz

   

  Mic sensitivity                                           -76dB,3dB

   

  Mic impedance                                    600ohm

   

   

   

   

   

  4-1-1 اجزای متشکله محصول

  هدفون میکروفون داراز قطعات زیر تشکیل شده است:

  1-کپسول میکروفون                        خازنی1عدد

  2-نگهدارنده خازن           1عددپلاستیکی از ا.بی.اس

   

   

  3-بازوی اتصال به

  بدنه هدفون                1عدد پلاستیکی از ا.بی.اس

   

   

  4-توپی تنظیم پایه         1عدد پلاستیکی از ا.بی.اس

   

  5-بلند گو                      2عدد مای لایر0.5 وات

   

  6-نگهدارنده بلند گو       1عدد پلاستیکی از ا.بی.اس

   

  7-کابل                        کابل کواکسیال 6رشته

   

  8-تیغه تنظیم                            1عدد فلزی

   

   

  9-بازوی تنظیم کننده                 پلاستیکی 2 عدد

   

  10-پد                         ازجنس هیدروفیل 2عدد

   

  5-1-1 شماره تعرفه گمرکی

   

  در داد و ستد های بین المللی جهت کد بندی کالا در امر صادرات و واردات و تعیین حقوق گمرگی و سود بازرگانی،عمدتاً ازدو نوع طبقه بندی استفاده می شود. یکی از طبقه بندیها نام گذاری بروکسل ودیگری طبقه بندی مرکز استاندارد تجارت بین الملل می باشد.روش طبقه بندی مورد استفاده در بازرگانی خارجی ایران،طبقه بندی بروکسل است که  بنابر نیازها و کاربردهای خاص موجود،بعضاً تقسیم بندی های بیشتری د زیر تعرفه ها انجام گرفته است.در جدول(1-2) شماره تعرفه گمرکی،کد سیستم هماهنگ شده(زیر تعرفه)،نوع کالا،حقوق گمرکی،سود بازرگانی و شرایط ورود محصول درج گردیده است.

  جدول(1-1) مشخصات گمرکی کالا

  سود بازرگانی

  حقوق گمرگی

  نوع کالا

  کد سیستم هماهنگ شده

  شماره تعرفه

  16

  4

  هدفون

  8518.30

  8518

    

   

  2-1 معرفی سوابق

   

  بررسی امکانات فروش برای محصول تولید شده در هر واحد جدید صنعتی می تواند عامل بسیار موثری در ارزیابی موقعیت اقتصادی وآینده این گونه واحدها باشد. در این ارتباط با در نظر گرفتن ویژگی های خاص هر صنعت،وضعیت تولیدات داخلی و میزان مصارف و نیازهای داخلی(بر مبنای انواع کاربرد محصول) مورد تحلیل وبررسی قرار می گیرد و باتعیین تولید داخلی محصول،باید سهم قابل کسب بازار برای واحدهای جدید ارزیابی شود.

  هدفون میکروفون دار از بازار گسترده ای در سطح کشور برخوردار است. اکثر افرادی که از کامپیوتر استفاده می کنند نیاز به هدفون دارند. محصول در تجهیزات مخابراتی و مولتی مدیا نیز بکار میرود. در خصوص میزان مصرف با توجه به مشخص نبودن آمار مصرف کنندگان و همچنین مشخص نبودن میزان واردات محصول به خاطر واردات مستقیم آن، می توان مبنای دقیقی را برای مصرف آن ذکرکرد ولیکن می توان اذعان نمود که با توجه به رشد روز افزون بکارگیری تجهیزات مولتی مدیا و مخابراتی و ازطرفی مستهلک شدن آن،مصرف روز افزونی دارند.

  در خصوص هدفون میکروفون دارصادرات وجود ندارد.در خصوص واردات هدفون میکروفون دار بررسی میزان واردات نشانگر واردات حدود 270هزار دلار از کشور های هلند،امارات،انگلستان و آلمان می باشد که عمدتاًبه هدفون میکروفون دارمخابراتی و... می باشد. در خصوص هدفون میکروفون دارذکر این نکته لازم است که محصول عمدتاًبصورت مستقیم وارد کشور می شود که مبنای دقیقی را نمی توان برای آن قید نمود. هدفون میکروفون دار وارداتی عمدتاًاز کشورهای چین تایوان، مالزی،هنگ کنگ و انگلستان می باشد.

  3-1 کاربرد محصول

   

  هدفون میکروفون دار کالای نهایی ومصرفی بوده ومستقیماً به مصرف می رسد. هدفون میکروفون دارجهت انتقال ودریافت صوت به تجهیزات صوتی به صورت تبدیل انرژی صوتی به سیگنالهای الکتریکی و برعکس به کار می رود.امروزه با توجه به گسترش وسایل مولتی مدیا، مخابراتی وکامپیوترهای شخصی مصرف هدفون میکروفون دار نیز رو به گسترش می باشد.ازجمله کاربردهای آن می توان در بازی های کامپیوتری،تجهیزات مخابراتی،تلفن اینترنتی، تلفن هندفری و تجهیزات صوتی نام برد. همچنین پایین بودن قیمت آن عامل دیگری برای افزایش مصرف این محصول می باشد.از محصولات جایگزین می توان از هدفون میکروفون دار در اشکال مختلف نام برد.

   

   

  4-1 بررسی نیازهای جامعه

   

  نیاز جامعه به محصول به گونه ای است که همان طور که در بحث وارداتی این محصول گفته شد میزان واردات نشانگر واردات حدود 270هزار دلار از کشور های هلند،امارات،انگلستان و آلمان می باشد که عمدتاًبه هدفون میکروفون دارمخابراتی و... می باشد.

   در خصوص هدفون میکروفون دارذکر این نکته لازم است که محصول عمدتاًبصورت مستقیم وارد کشور می شود که مبنای دقیقی را نمی توان برای آن قید نمود.

  و سالانه مقدار زیادی از درآمد ارزی را از کشور خارج می کند. می توانیم با این کار جلوی این واردات را گرفته و محصول را در داخل کشور تولید کرد.

   

   

   

   

  فصل دوم

  طراحی تولید

   

   

  1-2 فرایند تولید

   

  2-2 تشریح فرایند تولید منتخب

   

  3-2 بررسی ایستگاهها و مراحل و شیوه های کنترل کیفیت

   

  4-2 ابزار و ماشین آلات مورد نیاز و منابع تامین آن

   

  5-2 مواد اولیه و منابع تامین آن

   

  6-2 ظرفیت تولید

   

  7-2 برنامه زمانبندی اجرای طرح

   

  8-2 تعیین محل کارخانه

   

   

  1-2 فرایند تولید

   

  فرایند تولید هدفون میکروفون داراز مواد اولیه تا حالت نهایی مستلزم عبور از مراحل عملیاتی است که متناسب با شرایط تکنولوژی دارای روش های تولیدی با توجه به پروسس می باشد که می تواند شامل طراحی و تولید و یا مونتاژ باشد. در این طرح با در نظر گرفتن محدودیت های سرمایه گذاری و اقتصادی تر بودن روش مونتاژ این روش مکورد بررسی قرار گرفته است.

   

  2-2 تشریح فرایند تولید منتخب

  تولید هدفون میکروفون داردر چهار مرحله اساسی صورت می گیرد که در ذیل هر مرحله به تفکیک بررسی شده است.

   

  1-تهیه قطعات پلاستیکی

   

  فرایند قالب ریزی تزریقی یکی از گوناگون ترین روش های تولید در صنعت و پرداخت پلاستیک می باشد. این روش فرایندی است که توانایی تولید قطعات قالب ریزی شده با شکل های پیچیده و دقت خوب در ابعادمختلف را داذا بوده و یک روش شکل دهی یا قالب گیری انواع گرانول مواد ترموپلاست است. عمل یک دستگاه قالب گیری ترزیقی،تبدیل یک ماده پلاستیک خام گرانولی شکل به حالت یک سیال یکنواخت برای رساندن آن به حفره های یک قالب می باشد. پلاستیک های گرانولی با پودری از یک قیف به یک محفظه گرم شده تغذیه می شوند که در آنجا تحت شرایط معین به وسیله حرارت نرم می گردند. این کار در یک سیلندر گرم و تحت فشار انجام شده و یک شناور یا مارپیچ، مواد را با نیرو به داخل قالب می رانند. قالب به وسیله گیره انتهای ماشین تا هنگامی که سرد شده و به مقدار کافی برای بیرون پریدن از قالب باز سخت شده باشد بسته نگه داشته خواهد شد. دمای قالب از 52 تا 149 درجه سانتیگراد می تواند تغییر کند. ژاکت آب سرد و فیلتر الکتریکی گرما دهنده برای نگه داری دمای مناسب استفاده می شود محدوده متوسط فشار قالب گیری ترزیقی از 2040-68 اتمسفر، بسته به ترکیب قالب و طرح آن می باشد قالب از یک طرف به مرکز صفحه متحرک و از طرف دیگر به صفحه ثابت متصل شده است چون قالب برای آزاد شدن قطعه کار،همیشه از وسط باز می شود،لذا وقتی صفحه متحرک مذکور گشوده و به عقب برود نیمی از قالب را با خود به عقب میرود و در نتیجه قالب باز شده و قطعه بیرون می افتد. سپس صفحه متحرک دوباره بجای خود باز گشته و قالب بسته میشود تا عمل ترزیق دوباره انجام گیرد.

   

  2-مونتاژ قطعات

   

  در این مرحله کپسول خازنی بلند گو ها و کابل و قطعات پلاستیکی در میز های مونتاژ پس از کنترل کیفی قطعات مونتاژ می گردد عملیات مونتاژ توسط کارگران صورت می گیرد عملیات مونتاژ تنها دارای یک قسمت لحیم کاری بوده و جهت لحیم کاری سر کابل به کپسول خازنی و بلند گو ها می باشد

   

  3-تست و آزمون کارکرد

   

  پس از مونتاژ هدفون میکروفون داردر میز های تست و آزمون به کامپیوتر ها وصل شده و تست می گردد. فرایند تست شامل کارکرد انتقال و دریافت صوت و کار کرد آن می باشد.

   

  4-بسته بندی

  در این مرحله هر محصول در یک بسته متشکل از یک مقوا ی چاپ شده و یک لفاف پلاستیکی قرار می گیرد سپس هر 40 محصول در یک کارتون قرار می گیرد.

   

   

  ترسیم شامتیک فرآیند تولید هدفون میکروفرن دار

  3-2 بررسی ایستگاهها و مراحل و شیوه های کنترل کیفیت

   

  یافتن جایگاهی مناسب در جهان امروز بدون حضور جدی در بازار پررقابت جهانی میسر نیست و این نیز بدون داشتن متاعی با کیفیت بالا وبهای ارزان جهانی میسر نبوده و این نیز بدون داشتن متاعی با کیفیت بالا و فیمت ارزان برای عرضه فراهم نخواهد شد. ارتباط میان کیفیت محصول تولیدی، خدمات پس از فروش و رفاه بشر به نحوی گسترش یافته که بیان آن مستلزم ساختن مفاهیم جدیدی می باشد و این مفاهیم توصیف کننده خصوصیات کیفی محصول هستند. هر تولید کننده برای اینکه بتواند با رقبای خویش در داخل و خارج کشور رقابت کند باید کیفیت محصول خود را بالاتر و قیمت آن را نیز کاهش دهد. در یک کارخانه هیچ کس در مطلوب بودن کاهش هزینه ها تردیدی ندارد ولی ممکن است بعضی از تولید کنندگان این مطلب که بهبود کیفیت باعث تقلیل هزینه ها می شود مورد تردید باشد. معمولاً این گونه افراد کیفیت را در طراحی خوب می دانندو ممکن است بر روی نظر خود اصرار ورزند ولی باید توحه داشت که اگر محصول نتواند وظیفه خود را انجام دهد، عمر کافی نداشته باشد یا از ظاهر خوبی برخوردار نباشد رضایت مشتری را از دست می دهد. بطور کلی کیفیت محصول را به صورت خصوصیات مهندسی و تولیدی محصول که درجه ارضاء خواسته های مصرف کننده راتعین می کند تعریف می نماید. کنترل کیفیت جهت تعیین صحت عمل تولید مطابق مشخصات فنی تعیین شده برای محصول انجام می گیرد و باعث می شود که ضایعات محصول کمتر شده و در نتیجه قیمت تمام شده محصول کاهش می یابد.

   

   

  اهداف کنترل کیفیت

   

  1-تعیین استانداردها- تعیین عملکرد مطلوب

   

  2-ارزیابی عملکرد- مقایسه عملکرد محصول ساخته شده با استانداردها

   

  3-اقدام اصلاحی- انجام اقدام اصلاحی در صورت عدم رعایت استانداردها

   

  در صورت فقدان معیارهایی برای انجام کنترل در هر کارخانه، می توان شاهد دوره های متناوب تولید ودوره های متناوب رد محصول بود. این رفتار دوره ای حاصل فشارهای داخل کارخانه برای افزایش تولید و کنترل کیفیت است.

  بازرسی به مفهوم مقایسه مشخصه ها با استانداردهای تعیین شده می باشد و آن یکی از مراحل کنترل کیفیت است و بستگی به سایر مراحل آن یعنی تعاریف، تفاسیر و روشها دارد. بازرسی به نوبه خود اطلاعات لازم جهت استفاده دیگر مراحل کنترل کیفیت را فراهم میکند.

   

  مراحل بازرسی به طور کلی با توجه به وضعیت هر صنعت به ترتیب زیر می باشد:

   

  1-بازرسی دریافت مواد اولیه

   

  2-در مرحله شروع تولید

   

  3-در مرحله حین تولید و عملبات

   

  4-در مرحله پایانی کار

   

  هر یک از این مراحل بازرسی ممکن است در محل عملیات یا آزمایشگاه انجام گیرد.

   

  مراحل و ایستگاه های کنترل کیفیت

   

  1-3-3-کنترل کیفیت مواد اولیه

   

  مواد اولیه باید از کیفیت خوبی برخوردار بوده و مواد اولیه این طرح باید با توجه به پارامتر های هر یک کنترل گردند.بلند گو ها از نظر پخش و قدرت صوتی،در خصوص میکروفون انتقال صوت و ظرفیت آن و در خصوص گرانول می توان وزن مخصوص، دمای سرویس دهی، شاخص ذوب را کنترل نمود.

   

  2-3-3-کنترل کیفیت حین تولید

   

  در حین تولید برای جلوگیری از تولید ضایعات و افزایش کیفیت محصول تولید شده باید در مراحل مختلف تولید کنترل کیفی صورت گیرد.

  -کنترل دمای اکستروژن، سرعت پیچ و تنظیم دقیق برای جلو گیری از تغییرات ابعادی

  -کنترل ابعادی قطعات

  -کنترل سطح خارجی قطعات پلاستیکی

  -پر شدن کامل قالب ها و کامل بودن شکل اتصالات

  -لحیم کاری کابل به میکروفون و بلندگوها

   

   

  3-3-3-کنترل کیفیت محصول نهایی

   

  محصول نهایی با توجه به نمونه گیری تصادفی انتخاب شده و آزمون های لازم طبق ویژگی های محصول صورت می گیرد.پارامتر های بررسی شامل تست کارکرد، دریافت و انتقال صوت، قدرت پخش صوت و بکارگیری آن می باشد.

   

  4-2 ابزار و ماشین آلات مورد نیاز و منابع تامین آن

   

  از فاکتورهای لازم در تعیین و انتخاب ماشین آلات می توان به ظرفیت، توان کاری و دیگر مشخصات فنی آنهانظیر سرعت، دقت و کیفیت عملکرد، برخورداری از سیستم های کنترل وهمچنین میزان استهلاک آنها اشاره نمود. در طرح حاظر با توجه به نیازهای خط تولید و مراحل تولید ماشین آلات از داخل انتخاب شده است.

   

  دستگاه تزریق

   

  جهت تهیه قطعات پلاستیکی به کار رفته و با توجه به ظرفیت تزریق سالانه(50تن) حداکثر نیاز به یک دستگاه تزریق می باشد. همچنین با توجه به ابعاد و تعداد قطعات پلاستیکی 

 • فهرست:

  ندارد.


  منبع:

  ندارد.

اين طرح که پروژه کارآفريني هدفون ميکروفون دار است با کمک دوستان آغاز شد و با تحقيق در مورد آن از کارخانجات معتبر اطلاعات فراهم آمد و توضيح خلاصه آن که هدفون ميکروفون دار از دو بلند گو، يک ميکروفون، يک کابل و يک تيغه تنظيم کننده تشکيل شده که در

ميکروفونها (مبدلهاي الکتروآکوستيکي) ميکروفونها يا مبدلهاي الکتروآکوستيکي، دستگاههايي هستند که تغييرات انرژي آکوستيکي را به انرژي الکتريکي تبديل مي کنند. (ضمناً عکس اين مطلب نيز در مورد بلندگوها صادق است). همانطور که مي دانيم انرژي صوتي از نوع انرژ

میکروفونها یا مبدل های الکتروآکوستیکی، دستگاههایی هستند که تغییرات انرژی آکوستیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. (ضمناً عکس این مطلب نیز در مورد بلندگوها صادق است). همانطور که می دانیم انرژی صوتی از نوع انرژی مکانیکی است و با جرم، محیط الاستیک و نیرو سر و کار دارد. بنابراین حفظ و انتقال انرژی صوتی (آکوستیکی) در برد زیاد امکان پذیر نیست. فرض کنید انرژی صدای گفتگوی انسان به ...

مقدمه سپاس بیکران پروردگار را که به انسان قدرت اندیشیدن بخشید تا به یاری این موهبت راه تعالی و ترقی را بپیماید و عنایت الهی شامل حال ما باشد تا به بضاعت اندک علمی خود در خدمت آینده‌سازان کشور عزیزمان و به خصوص روشن‌دلان عزیز باشیم. برنامه‌نویسی به منظور طراحی و نوشتن یک برنامه برای انجام دادن کارها توسط کامپیوتر در حداقل مدت زمانی و سهولت کاری است، بدین منظور ما تصمیم به پا ...

مشخصه طرح دستگاه ها و تجهیزات خط تولید: ظرفیت تولید سالیانه: 1-Jun بخش داخلی: %0/100 (27/47 میلیون ریال) نام محصول ظرفیت واحد بخش خارجی: %0/0 (0 هزار دلار) کپسول گوشی تلفن 200000 عدد زمین و ساختمانها: 1-Jul مساحت زمین: 1300 متر مربع سطح زیربنا: 365 متر مربع سالن تولید: 130 متر مربع انبار: 40 متر مربع تأسیسات و تعمیرگاه: 60 متر مربع اداری، رفاهی: 135 متر مربع شاخصهای عملیاتی: ...

مودمهاي بيروني يا اکسترنال متداولتر مي شوند ، که به دليل فن آوري USB است . فن آوري USB نصب مودمها را بسيار ساده تر کرده است . با اين همه ، مودمهاي دروني يا اينترنال هنوز بسيار متداولتر هستند و فرض کرده ايم شما اين نوع مردم را خريده ايد . همچنين فرض

شبکه هاي بي سيم، کاربردها، مزايا و ابعاد تکنولوژي شبکه هاي بي سيم، با استفاده از انتقال داده ها توسط امواج راديويي، در ساده ترين صورت، به تجهيزات سخت افزاري امکان مي دهد تا بدون استفاده از بسترهاي فيزيکي همچون سيم و کابل، با يکديگر ارتباط برقرار کنن

کارت صدا يکي از عناصر سخت افزاري استفاده شده در کامپيوتر است که باعث پخش و ضبط صدا( صوت) مي گردد. قبل از مطرح شدن کارت هاي صدا ، کامپيوترهاي شخصي براي پخش صدا ، صرفا قادر به استفاده از يک بلندگوي داخلي بودند که از برد اصلي توان خود را مي گرفت . در ا

مقدمه از آن‌جا که شبکه‌هاي بي سيم، در دنياي کنوني هرچه بيشتر در حال گسترش هستند، و با توجه به ماهيت اين دسته از شبکه‌ها، که بر اساس سيگنال‌ هاي راديويي‌اند، مهم‌ترين نکته در راه استفاده از اين تکنولوژي، آگاهي از نقاط قوت و ضعف آن‌ست. نظر به

مقدمه : از آن‌جا که شبکه‌های بی سیم، در دنیای کنونی هرچه بیشتر در حال گسترش هستند، و با توجه به ماهیت این دسته از شبکه‌ها، که بر اساس سیگنال‌های رادیویی‌اند، مهم‌ترین نکته در راه استفاده از این تکنولوژی، آگاهی از نقاط قوت و ضعف آن‌ست. نظر به لزوم آگاهی از خطرات استفاده از این شبکه‌ها، با وجود امکانات نهفته در آن‌ها که به‌مدد پیکربندی صحیح می‌توان به‌سطح قابل قبولی از بعد امنیتی ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول