دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) کارآفرینی

Word 82 KB 12756 52
مشخص نشده مشخص نشده عمومی - متفرقه
قیمت: ۵,۲۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • واحد اول : فناوری سیستم

  1- چه سؤالاتی در ذهن انسان بود که باعث شد وسایل بالا را اختراع کند ؟

  1- فاصله ی ستاره ها و سیاره ها با زمین چقدر است 2- چرا بعضی از ستاره ها پرنور و بعضی کم نور هستند

  3- چرا در روز ستاره ها را نمی بینیم  4- کرات آسمانی چه ویژگی هایی دارند آیا سیارات دیگر برای زندگی مناسب هستند و...

  2- با استفاده از چه عاملی انسان توانست کرات آسمانی را تسخیر کند ؟قدرت تفکری خلاق

  3- از ویژگی های مهم انسان در مورد پدیده ها سه مورد نام ببرید؟ تحقیق ، جست و جو و کاوش

  4- انسان برای پاسخ پرسش های خود چه مراحلی را باید طی کند؟ اطلاعاتی را گرد آوری و دسته بندی می کند، به تجربه و آزمایش می پردازد و نتیجه گیری می کند.

  5- مغز انسان چگونه است و چه وظایفی بر عهده دارد؟ مغز انسان از میلیاردها سلول عصبی تشکیل شده است که وظیفه ی دریافت اطلاعات و پیام ها را بر عهده دارند.

  6- اطلاعت و پیام ها چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟ این پیام ها و اطلاعات توسط مغز طی فرآیندی پردازش و طبقه بندی می شوند و در مواقع لزوم مورد استفاده قرار می گیرند.

  7- قدرت تفکر خلاق را توضیح داده از چه زمانی همراه انسان است؟ تفکر خلاق از زمان خلقت انسان همواره با او بوده و انسان با استفاده از این قدرت توانسته است بسیاری از مسائل و مشکلات خود را حل کند ، اختراعات و اکتشافات زیادی را انجام دهد و در زندگی خود از آن استفاده کند.

  8- چگونه می توان قدرت تفکر خلاق را پرورش داد؟ یکی از راه های پرورش قدرت تفکر و خلاقیات ، شرکت کردن در کارها و بحث های گروهی است . وقتی تعدادی از افراد گروه شروع به دادن ایده های خود می کنند ، افکار دیگر اعضا ی گروه نیز فعال می شود و هر کس سعی می کند ایده ی جدیدتر و بهتری ارائه دهد در نتیجه این امر ، تعداد بیش تری ایده از طرف افراد گروه مطرح می شود.

  9- گام های حل یک مشکل را بنویسید ؟

  گام اول

  گام دوم

  گام سوم

  گام چهارم

  گام پنجم

  مسائل و مشکلاتی را که به نظرتان میرسد فهرست کنید .

  یکی از مسائل و مشکلات را انتخاب کنید.

  در مورد مسئله یا مشکلی که انتخاب کرده اید ، کمی توضیح دهید .

  همه ی راه حل های ممکن و ایده های افراد را که می تواند به حل مسئله منجرشود یادداشت،  کنید.

  بهترین ایده ( راه حل) را انتخاب کنید و درباره ی آن کمی توضیح دهید.

  10- درگیر شدن با مسائل و یافتن راه حل برای آن ها در واقع نشانه ی چیست؟ نشانه ی توانایی انسان در تفکر و خلاقیت است .

  11- یکی از عوامل مؤثر در ارائه ی ایده های نو چیست ؟ داشتن تمرکز

  12- برای ارائه ی ایده ی نو برای داشتن تمرکز فکری، مکانی مناسب و محیطی آرام مورد نیاز است .

  13- فناوری چگونه تکامل می یابد ؟ معمولاً برای بالا بردن کیفیت و استفاده ی بهتر و بیشتر از محصولات فناوری که قبلاً به وجود آمده اند ، ایده هایی ارائه می شوند، این ایده ها از ایده های قبلی سرچشمه می گیدند و طرح های قبلی را تکمیل می کنند . فناوران می توانند با استفاده از فناوری های گذشته ، چیزهای جدیدی تولید کنند یا به تکمیل تولیدات پیشین بپردازند.

  14- نوآوری را تعریف کنید ؟ نوآوری چیست؟ گاهی ایده ی ارائه شده قبلا ً توسط افراد دیگر و در مکان ها و محیط های دیگری ارائه و به فناوری تبدیل شده اند اما فرد ایده دهنده از وجود آن بی اطلاع بوده است . این نیز نوآوری محسوب می شود .

  15- تایرهای بادی اتومبیل در چه سالی و توسط چه کسی اختراع شد؟ در سال 1845 توسط تامیسون

  16- چرا در سال 1845 از اختراع تامیسون استفاده نشد؟ ولی ماشینی وجود نداشت که از این چرخ ها استفاده کند.

  17- چه کسی و در چه سالی روی تایرهای بادی اصلاحاتی انجام داد؟ در سال 1888 دنلپ اصلاحاتی روی تایرهای بادی انجام داد.

  18- دنلپ در سال 1888 چگونه تایرهای بادی را اصلاح کرد؟ آنها را متناسب با اتومبیل هایی که تازه اختراع شده بودند تغییر داد.

  19- یکی از مهم ترین مراحل تولید فناوری چیست؟ مرحله ی انتخاب و تغیر مواد

  20- برای تولید لباس آتش نشان ها به چه ویژگی هایی باید توجه کرد؟ مقاومت ، انعطاف پذیری و ایمنی

  21- موادی که برای تهیه ی لباس های آتش نشان ها در نظر می گیریم چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برای این منظور ، موادی که انتخاب می شوند باید در مقابل آتش مقاوم باشند، بیش از اندازه داغ نشود و ذوب نگردند. در عین حال، ماده ی انتخاب شده باید تا حد امکان سبک باشد ( وزن مخصوص یا جرم آن بالا نباشد ) ، انعطاف داشته بشد تا مانع حرکت آتش نشان ها به هنگام کار نشود و قابل برش زدن و دوختن باشد.

  22- رنگ لباس آتش نشان ها باید چگونه باشد؟ رنگ آن نیز باید طوری باشد که در میان شعله های آتش دیده شود و محکم و بادوام باشد تا در حین کار پاره نشود.

  23- به طور کلی در تولید محصولات فناوری رعایت اصول بهداشتی ضروری است .

  24- پرتوهای ویژه عکس برداری ( رادیولوژی ) می تواند عامل چه بیماری باشد؟ سرطان

  25- چرا کارکنان بخش عکس برداری ( رادیولوژی) باید لباس مخصوص داشته باشند؟ باید از لباس هایی استفاده کنند که آنها را از خطر پرتوها درهنگام کار حفظ نماید.

  26- چرا تولید کنندگان محصولات فناوری باید راهنمای استفاده را به مشتریان تحویل دهند؟        چون این راهنما حاوی روش استفاده و هم چنین نکات ایمنی در خصوص استفاده نابجا از آن است . آنها را متناسب با اتومبیل هایی که تازه اختراع شده بودند تغییر داد.

  27- اساس کار فناوران را اصل ارزیابی تشکیل میدهد.

  28- اصل ارزیابی را توضیح دهید؟ هر محصول در تمام مراحل باید ازابعاد مختلف مورد آزمایش و ارزیابی قرار گیرد. تولید انبوه یک محصول فناوری بدون این که نمونه اولیه ی آن مورد آزمایش های متعدد قرارگرفته باشد ، کار خطرناکی است .

  29- پس از تهیه و تولید یک محصول فناوری بر چه اساسی سؤالات ارزیابی ازآن مطرح می شود؟ با توجه به نوع کاری که باید انجام دهد و افرادی که از آن استفاده میکنند.

  30- استاندارد چیست ؟ استاندارد را تعریف کنید ؟ برای تولید هر محصولی باید اصول و ضوابطی را رعایت کرد به این اصول استاندارد می گویند.

  31- یکی دیگر از نکات مهم که در تولید محصولات فناوری مورد توجه قرار می گیرد توجه به زیبایی محصول است.

  32- در تولید توجه به زیبایی محصول در دو مرحله بسیارمهم است آن دو مرحله کدام اند؟

  الف – ساخت محصول     ب- بسته بندی محصول

  33- در ساخت محصول توجه به چه چیزهایی ضروری است؟ ساخت هر محصول به تناسب فرهنگ مصرف کننده ، ذوق و علاقه و حتی سلیقه ی او ممکن است در رنگ آمیزی ، تزیین و چیدن قطعات کنار هم ( شکل محصول)، انتخاب مواد مورد مصرف و ... مورد توجه تولید کننده قرار گیرد.

  34- در بسته بندی محصول زیبایی از چه جهاتی مهم است؟ در بسته بندی محصولات نیز زیباسازی از جهات مختلف مورد توجه قرار می گیرد ، از جمله رنگ ،جنس ماده ی اولیه و شکل هایی که روی کاغذ یا جعبه ی بسته بندی کشیده می شود.

  35- انواع سیستم را نام ببرید؟ توجه به موارد یاد شده برای معرفی محصول ، جلب مشتری و فروش بیش تر است.

  36- سیستم های پیچیده معمولاً از چند سیستم های فرعی تشکیل شده اند.

  37- وظیفه ی سیستم های فرعی چیست ؟ سیستم های فرعی برای انجام دادن بخشی از وظیفه ی سیستم اصلی ایجاد می شوند.

  38- سیستم دوچرخه از پنج سیستم فرعی درست شده است.

  39- سیستم های فرعی دوچرخه را نام ببرید؟ 1- سیستم انتقال قدرت   2- سیستم برق رسانی

  3- سیستم هدایت و فرمان      4- بدنه یا اسکلت دوچرخه      5- سیستم هشدار دهنده (برق )

  40- سیستم انتقال قدرت دوچرخه از پنجه رکاب و زنجیر و چرخ دنده درست شده است .

  41- سیستم برق رسانی دوچرخه را به طور کامل توضیح دهید ؟ زمانی که دوچرخه در حال حرکت است، چرخ عقب یا جلوی دوچرخه ( متناسب با نوع دوچرخه که دینام ممکن است روی چرخ جلو باشد یا عقب ) با دینام تماس پیدا می کند. قسمت متحرک دینام ( سر دینام ) را در داخل آهنربا به حرکت در می آورد . این حرکت مکانیکی در دینام تبدیل به انرژی الکتریکی می شود که از طریق سیم به لامپ های جلو و عقب منتقل و در آنجا به انرژی نورانی تبدیل می شود.

  42- دینام مبدل انرژی مکانیکی به الکتریکی است .

  43- سیستم هدایت و فرمان دوچرخه را توضیح دهید؟ وظیفه ی این سیستم آن است که دوچرخه را به مسیر تعیین شده هدایت کند ازحرکت بازدارد. برای باز داشتن سیستم از حرکت ، از ترمز استفاده می شود، دسته ی ترمز روی فرمان قرار دارد و از طریق لقمه ها و سیم ترمز به دیواره ی طوقه فشار وارد می کند و مانع حرکت دوچرخه می شود.

  44- وظیفه ی اسکلت دوچرخه چیست ؟ اسکلت دوچرخه وظیفه ی نگهداری و به هم پیوستن قسمت های مختلف دوچرخه را بر عهده دارد.

  45- قسمت های اصلی بدنه ی دوچرخه را بنویسید ؟ لوله افقی ، دو لوله ی تحت زاویه وزین ،قسمت های اصلی بدنه ی دوچرخه را تشکیل می دهند.

 • فهرست:

  ندارد.


  منبع:

  ندارد.

درباره ساران: تاریخچه: آغاز فعالیت شرکت ساران از سال 1370 وبا تعداد انگشت شمار متخصص در شرایطی پایه صنعت تهویه نهاد که هیچ پشتوانه ای جز اراده، پیشگفتار و عشق به پیشرفت وتوسعه نداشت وهمچنین ابزار کافی بود تا درطی اندک زمانی شرکت ساران در صنعت تهویه پیشرفت شگرفی داشته باشد. در دنیای امروز که همه چیز وهمه علوم روزبروز در حال تغییر می باشد ساران نیز با چنین بینش و با اعتقاد به ...

- مقدمه کارآفرینی واژه ایست نو، و از معانی کلماتش به مفهوم واقعی آن دست نمی یابیم. این واژه به جای Entrepreneur Ship که در فارسی معادل دقیقی برای انتقال مفهوم آن نداریم و به این ترتیب«کارآفرین» به جای Entrepreneur، که در اصل از زبان فرانسه به دیگر زبان ها راه یافته، به کار گرفته شده است. تاکنون برای«کارآفرین» به مفهوم فوق در منابع و ماخذهای خارجی تعاریف گوناگونی شده است. به طور ...

پیشگفتار این طرح که پروژه کارآفرینی هدفون میکروفون دار است با کمک دوستان آغاز شد و با تحقیق در مورد آن از کارخانجات معتبر اطلاعات فراهم آمد و توضیح خلاصه آن که هدفون میکروفون دار از دو بلند گو، یک میکروفون، یک کابل و یک تیغه تنظیم کننده تشکیل شده که در مواردی چون انتقال و دریافت صوت، در تلفن های هندز فری، تلفن های اینترنتی و بازی های کامپیوتری بکار می رود و با توجه به کم بودن ...

مقدمه : آن چه در این جا می خوانید فکری نیست که تازه در ذهن ما شکل گرفته باشد . حتی حرف تازه ای هم نیست و پیش از این بارها درباره آن نوشته ایم و گفته ایم . با این حال امید داریم که با تکرار این نوشته ها و گفته ها بستر مناسب برای حرکت های سازنده ای چون سازمان نظام بسته بندی فراهم شود . امروز روزی دیگر است . همان طور که دیگر کسی گرافیک را با ترافیک اشتباه نمی گیرد می توان گفت بسته ...

مقدمه : آن چه در این جا می خوانید فکری نیست که تازه در ذهن ما شکل گرفته باشد . حتی حرف تازه ای هم نیست و پیش از این بارها درباره آن نوشته ایم و گفته ایم . با این حال امید داریم که با تکرار این نوشته ها و گفته ها بستر مناسب برای حرکت های سازنده ای چون سازمان نظام بسته بندی فراهم شود . امروز روزی دیگر است . همان طور که دیگر کسی گرافیک را با ترافیک اشتباه نمی گیرد می توان گفت بسته ...

مقدمه : کلیه داراییهای یک واحد تجاری - تولیدی دارای ارزش اقتصادی است و حصول اطمینان از به کارگیری آن طبق هدفهای تعیین شده ، نیازمند طرح ریزی می باشد . مثلاً مهندسین تولید برای استفاده موثر از تسهیلات تولید ، برای کلیه فعالیتهای تولیدی به دقت برنامه ریزی می کنند . یا مدیران سیستم ضوابط عملیاتی را به نحوی تنظیم می کنند که حداکثر استفاده را از سیستم کامپیوتر به عمل آورند و از هر ...

معرفی بانک بانک کشاورزی در بیست و یکم خرداد سال 1312 تاسیس شده است. این بانک هم اکنون با پشتوانه سالها تجربه خدمت رسانی به عنوان یک بانک پیشرو در زمینه ارائه خدمات بانکداری به مردم عزیز کشورمان در سراسر کشور فعال است. این بانک همواره به منظور استفاده از دانش، کسب تجربه و نوآوری در خدمات بانکی، از دستاوردهای علمی داخلی و مطالعه بانک های پیشرو در دنیا بهره‌مند بوده است. چکیده ای ...

تاریخچه گروه شرکت های تولیدی اشی مشی: شرکت سهامی خاص گیلان سویا در سال 1371 تاسیس گردید. این شرکت با داشتن بیش از یک دهه فعالیت، یکی از مجهزترین واحدهای صنعتی تولید انواع ماکارونی، اسنک و نوشابه گازدار می باشد، در اواخر سال 1378 همزمان با راه اندازی خط تولید نوشابه گازدار در بطری یکبار مصرف(PET) و نیز راه اندازی دستگاه بطری ساز(PET) با هدف تولید و عرضه نوشابه با کیفیت رسماً ...

مقدمه (خلاقیت ) مقوله ای است که اغلب ابعاد زندگی اجتماعی بشر را در بر می گیرد اما به جرات می توان گفت خلاقیت در آموزش و پرورش نکته ای کلیدی و حائز اهمیت است . با عنایت به اینکه ،زمینه اساسی خلاقیت باید در خانواده ، مدرسه و دانشگاه فراهم گردد و مدارس در این زمینه نقشی مضاعف دارند در این مقاله کوشش می شود برخی از ابعاد اساسی ( خلاقیت و آموزش ) مورد توجه قرار گیرد. تعریف خلاقیت : ...

چکیده : آگاهی از نوع کالا و خصوصیات کلی و کاربرد آن ما را به شناخت و جایگاه این صنعت راهنمایی می کنند. به منظور شناخت انواع مختلف شلنگها و کاربرد های آن لازم است ویژگیها و مشخصات فنی آن ها مورد بحث و بررسی قرار گیرد که در این راستا شناسایی استانداردهای طی و جهانی از اهمیت خاصی برخوردار می باشند. تعیین جایگاه محصولات مذکور در این سایه انواع شلنگهای موجود (کالای رقیب) نیز می تواند ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول