دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) کارخانه تولیدی صنعتی میثاق

Word 111 KB 12773 29
مشخص نشده مشخص نشده مهندسی صنایع - مهندسی معدن
قیمت: ۲,۹۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • ویژگی های عمومی شرکت تولیدی – صنعتی میثاق

  شرکت تولیدی و صنعتی میثاق یک شرکت خصوصی است که در سال 1362 با هدف افزایش ظرفیت تولیدی در داخل کشور و خود کفایی کشور در زمینه تولید قطعات خودرو در شهرک صنعتی سیمین دشت شهرستان کرج تاسیس گردید .

  شرکت تولیدی و صنعتی میثاق در کرج – شهرکت صنعتی سیمین دشت – بعد از فلکه دوم شماره 36 واقع شده است . شرکت قطعه سازان میثاق تولید انواع قطعات و مجموعه های فلزی خودرو از جمله : اگزوز ، جک ، سپر ، گلویی باک بنزین و زاپاس بند ، را برای خودرو سازان داخلی از جمله سایپا ، ایران خودور ، گروه بهمن (ایران وانت ) ، کرمان خودرو ، پارس خودرو و شرکت مرتب عهده دار می باشد . ظرفیت این کارخانه با در نظر داشتن نیاز بازار های داخلی و کارخانجات خودروسازی به تولید بالغ بر 1500 تن انواع اگزوز و 1200 تن در سال در زمینه سایر محصولات می باشد . همچنین در تولید انواع جک هیدرولیک ، جک مکانیکی و پانتوگراف نیز شرکت فعال می باشد .

  این کارخانه از مجهزترین کارخانجات تولید قطعات خودرو می باشد و در این خصوص از بهترین ماشین آلات تولیدی از جمله انواع پرس های ضربه ای و هیدرولیک ، گیوتن ، تراش ، فرز ، خم کن و خط تولید مکانیزه اگزوز سازی استفاده می کند با راه اندازه کامل خط خودکار تولید انباره اگزوز در این شرکت ، ظرفیت تولید انواع اگزوز به 3000 تن در سال رسیده است . این کارخانه حدود 75 نوع محصول تولید می کند که به تفکیک 1000-500 گلویی اگزوز ، 500-300 اگزوز نیسان ، 400-300 اگزوز پژو در ماه تولید می کند .

  این کارخانه با هدف بهبود کیفیت محصولات تولیدی خود اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی جهت ارتقای سطح دانش پرسنل ، ساخت و راه اندازی آزمایشگاه مجهز به دستگاههای تست مطابق با استاندارد های خودروسازان و ایجاد واحد طراحی مهندسی نموده است .

  اقدامات انجام شده توسط واحد فنی – مهندسی

  واحد فنی – مهندسی میثاق با استفاده از جدیدترین روش ها در زمینه طرح ریزی پیش هنگام کیفیت محصول و بهره گیری از جدیدترین نرم افزارهای طراحی مشغول به فعالیت می باشد . این واحد با توجه به نیاز شرکت های خودرو سازی اقدام به طراحی اگزوز خودرو کاروان متعلق به شرکت سایپا ، اگزوز خودروی PK متعلق به شرکت پارس خودرو و اگزوز وانت مزدا 2000 متعلق به گروه بهمن و مزادا سواری و ماشین باری نموده که مورد تایید شرکت های سفارش دهنده قرار گرفته است از جمله دیگر اقدامات واحد طراحی – مهندسی طراحی سپر فلز زیبا جهت استفاده در خوروهای وانت تولید کارخانه سایپا بوده که هم اکنون تولید و بر روی وانت های نیسان نصبت می گردد و از سایر اقدامات صورت گرفته طراحی و ساخت مجموعه زاپاس بند و اگزوز خودروی کاروان ساخت شرکت سایپا می باشد که از مزایای زاپاس بند طراحی شده قرار داشتن پیچ انتقال نیرو در داخل صندوق عقبل و همچنین قابلیت استفاده از آچار چرخ جهت جابجایی زاپاس با نیرویی اندک می باشد و این واحد با تغییر خط تولید کارخانه ایران وانت از مزادا 1600 به مزادا 2000 اقدام به طراحی و تولید اگزوز خودروی مربوطه را نموده که مورد تایید مراجع خارجی نیز قرار گرفته است .

  اقدامات انجام شده توسط واحد آزمایشگاه

  خط مشی آزمایشگاه شرکت میثاق انجام صحیح و به موقع آزمایش ها بوده و توانایی انجام آزمون هایی نظیر سالت اسپری ، سختی سنجی ، متالوگرافی ، اندازه گیری ابعادی و آزمونهای کیفی جوشکاری را دارا می باشد .

  اقدامات انجام شده توسط واحد کنترل کیفیت

  واحد کنترل کیفیت این شرکت تا کنون اقدام به طراحی و ساخت تجهیزات مربوط به آزمون های عملکرد و دوام محصولات خود ، از جمله آزمون نشتی انباره اگزوز ، آزمون مقاومت داخلی انباره اگزوز و آزمون عملکرد جک خودروهای زانتیا ، پراید و نیسان نموده است .

  با هدف ارتقای سطح کیفیت ، افزایش توان تولیدی و کاهش قیمت تمام شده محصول اگزوز خود اقدام به نصب و راه اندازی خط تولید انباره اگزوز و دستگاه پانچ لوله داخلی انباره اگزوز ، لوله خم کن CNC نموده است خط خودکار تولید انباره اگزوز که از سه واحد مجزا تشکیل شده است توانایی تولید انباره در اشکال گرد و بیضوی را دارا بوده و با استفاده از آن امکان تولید انباره اگزوز از ورق هایی تا ضخامت  25/1 میلیمتر وجود دارد . دستگاه پانچ لوله هایی از قطر 32 تا 60 میلیمتر و به طول 600 میلیمتر را دارا می باشد .

  برنامه های شرکت در زمینه توسعه

  شرکت میثاق برای دستیابی به اهداف تجاری خود و همگام شدن با پیشرفت تکنولوژی طرح هایی در زمینه تهیه ماشین آلات مدرن از جمله دستگاه خم کن CNC و نصب Flexible و Joint و Catalytic Convertor بر روی اگزوز را در دست اجرا دارد .

  شرکت قطعه سازان میثاق

  با استقرار و پیاده سازی سیستم های مدیریت کیفیت از جمله استاندارد بین المللی 9000-2000 ISO و9000QS و 19649 TS(9000TS) اهداف زیر را مدنظر دارد :

  ارتقاء مستمر کیفیت محصولات تولیدی

  جلب رضایت مشتریان

  توسعه منابع انسانی و بهبود شرایط کاری کارکنان

  ارتقاء سطح دانش فنی تولید

  خط مشی کیفیت کارخانه تولیدی و صنعتی میثاق

  مدریت کارخانه اعتقاد دارد که برای راهبری و اداره موفق ، ضروری است که مجموعه به طریقی نظام مند شفاف هدایت و کنترل گردد . از این رو با توسعه و استقرار سیستم های مدیریت کیفیت زمینه های لازم جهت بهبود مداوم اثر بخشی و کارایی فعالیت ها را بوجود می آورد .

  کارخانه صنعتی و تولیدی میثاق رمز بقای خود را در رضایت و حمایت مشتریان می داند و در صدد است تا با کسب رضایت مشتریان هدایت کننده نیازهای آنان باشد . از این رو پس از شناسایی نیازها و انتظارات مشتریان ، مسیرهای لازم جهت تامین آن ها را طی خواهد نمود .

  مدیریت کارخانه اعتقاد دارد که رضایت مشتریان بدون تامین رضایت کارکنان مقدور نبوده و بهبود مداوم عملکرد از طریق بکار گیری و مشارکت همگانی کارکنان به وقوع خواهد پیوست . بر این اساس با آموزش کارکنان و ایجاد محیط مناسب جهت ترغیب آنها به مشارکت و پیشرفت در جهت دستیابی به اهداف فوق حرکت خواهد نمود .

  کارخانه میثاق کیفیت و تحقق آن در محصولات تولیدی را مزیت رقابتی خود می شمارد و با ستبرسازی و ترویج فرهنگ کیفیت و تاکید بر پیشگیری از خطا و کاهش انحرافات دستیابی به ضایعات صفر را دنبال خواهد نمود .

  مدیریت کارخانه رسیدن به بازارهای جهانی را از جمله اهداف خود دانسته و در نظر دارد که با بکارگیری فن آوری نوین و دانش روز و افزایش توان رقابتی زمینه حضور در عرصه های جهانی را فراهم آرود .

   

  وظایف پرسنل قبل از تولید

  استفاده از وسایل ایمنی کار

  روانکاوی کامل ماشین آلات و تجهیزات تولیدی

  دریافت برگه گزارش روزانه پرسنل تولید از کیوسک واحد برنامه ریزی

  دریافت و مطالعه دستور العمل تولید مربوطه

  وظایف پرسنل در هنگام تولید

  درخواست کنترل سه نمونه اول از سرپرست و سپس واحد کیفیت

  اطلاع به واحد کیفیت در مورد مشکلات کیفی

  دریافت برگه تعمیر در صورت خرابی ماشین آلات یا ابزار از کیوسک واحد برنامه ریزی

  وظایف پرسنل پس از پایان کار

  هماهنگی با واحد کیفیت در انتقال قطعات نا منطبق به مکان های مربوطه

  تمیز کاری ابزار آلات ، میز کار و .......

  قطع برق اصلی دستگاه

  تحویل برگه گزارش روزانه پرسنل تولید به کیوسک واحد برنامه ریزی

  موادی که کارگران با آن ها در تماسند

   

  موادی که کارگران با آن ها در تماسند

  شرکت تولیدی و صنعتی میثاق با در اختیار داشتن واحد بازرگانی خارجی مواد اولیه مورد نیاز کارخانه را از طریق کشورهای تولید کننده ورق و لوله آلومنیایز تامین می نماید و یکی از وارد کنندگان این مواد (ورقه و لوله آلومنیایز) در کشور می باشد .

  از دیگر موارد اولیه خام مورد استفاده شرکت لوله های چدنی می باشد . پشم شیشه نیز از موادی است که در تولید بعضی از محصولات این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد .

  از محصولات تولید شده فرعی در میثاق می توان آهن قراضه را نام برد که این محصول به فروش میرسد .

  تعداد کارکنان (کارگران و کارمندان ) میثاق

  تعداد کل پرسنل شرکت تولیدی میثاق حدود 300 نفر می باشد که به تفکیک واحدهای فعال شرکت تعداد کارکنان به ترتیب زیر می باشد :

  واحد مدیریت 3 نفر ، واحد فنی مهندسی 20 نفر ، واحد کیفیت 12 نفر ، واحد برنامه ریزی و بازرگانی 20 نفر ، واحد اداری 20 نفر ، واحد مالی 7 نفر و واحد تولید 250 نفر .

  در هر سالن افرادی با تجربه سمت سرپرست سالن را بر عهده دارند که به آن ها استادکار گفته می شود .

   

  مدت زمان کار در میثاق

  پرسنل واحد تولید در دو شیفت کاری صبح (Morning Shift) و بعد از ظهر (Afternoon) کار می کنند شیفت صبح از ساعت 00 :6 تا 30: 13 و شیفت بعد از ظهر از ساعت 00 :14 تا 30 :21 میباشد . در میان زمان کاری هم 15 دقیقه به عنوان استراحت و صبحانه در شیفت صبح از ساعت 45 :8 الی 00: 9 در نظر گرفته شده است از ساعت 30 :13 الی 00: 14 (نیم ساعت ) زمان نهار و استراحت کارگرانی منظور شده است که در دو شیفت مشغول به کار هستند .

  کارگاه خمکاری دو درب ورودی و خروجی است که توسط درب شمالی به محیط یرون راه دارد و توسط درب غربی هم به واحدهای دیگر راه دارد . در گوشه محوطه باز شرکت و در کنار درب شمالی کارگاه خمکاری انبار لوله ها قرار دارد که لوله ها در آنجا انبار می شوند و بسته به نیاز جهت تولید آن ، لوله ها به قسمت برشکاری لوله منتقل می شوند برشکاری نیز در قسمت شمالی این کارگاه قرار دارد .

  روند تولید :

  مواد اولیه ای که در این سالن مورد نیاز است ورق های آلومنیایز و روغنی ، لوله و میله گرد هستند . ورق های آلومنیایز از کشورهای خارجی به کشور وارد می شود . ورق های روغنی در داخل کشور در شهر هایی مثل اصفهان و ساوه تولید می گردد .

  لوله های مصرفی برای تولید منبع های اگزوز خودروهایی از قبیل پیکان ، پراید ، پژو و..... استفاده می شوند . لوله ها بر حسب قطر و سایز دهانه ی لوله متفاوت هستند . بعضی 13 میلیمتر و برخی دیگر 90 میلیمتر و ..... هستند لوله هایی که قطر 13 میلیمتری دارند جهت استفاده در باک بنزین پراید مناسب هستند و لوله هایی که قطر 90 میلیمتری دارند در منبع اگزوز پیکان استفاده می شوند مراحل ذیل به توضیح روند تولید پرداخته است :

  1. بکارگیری اولین مرحله است . مواد اولیه تولید به داخل کارخانه بارگیری می شوند . مواد مورد نیاز وارد کارگاه می شوند و اضافات آنها در انبار جنبی سالن ذخیره می شود .

  2. مرحله دوم برش لوله ها است برش توسط دستگاه های اره برقی ، اره سنگ های صابونی و اره اتومات صورت می گیرد .

  اره سنگ های صابونی دستی بوده و با حرکت اهرمی توسط کارگر قسمت برش و اره دستگاه پایین آمده و عمل برش لوله ای که در محل عمل دستگاه قرار گرفته را انجام می دهد اما اره های اتومات بطور اتوماتیک عمل برش را انجام می دهند تفاوت دیگر این دو وسیله برش این می باشد که دستگاه های برش اتومات عمل برش را فقط در یک جهت و آن هم در جهت عمودی انجام می دهند اما اره سنگ های صابونی در جهات و زاویه های مختلف عمل برش را انجام می دهند اره های صابونی از بالای اره و قطعه آب و صابون که در مخزن دستگاه می باشد روی لوله و اره می ریزد که این آب و صابون از داغ شدن و گرم شدن لوله و اره جلوگیری می کند . بطور خلاصه لوله ها پس از بارگیری توسط دستگاه های برش به قطعات کوچکتر (بنا بر مورد استفاده در منبع اگزوز ، باک بنزین ، گلویی بنزین و ...) برش می خورند .

  کارگاه پرسکاری

  کارگاه دیگری که به توضیح آن پرداخته شده است ، کارگاه پرسکاری است کارگاه پرسکاری متشکل از دو بخش پرس و برش می باشد .

  تعداد پرسنل این کارگاه 30 نفر در هر دو شیفت است که به تفکیک 16 نفر در شیفت صبح و 14 نفر در شیفت عصر مشغول به کار می باشند در این سالن 31 دستگاه وجود دارد که 27 عدد آن پرس و 4 عدد آن برش می باشد .

   

  موقعیت کارگاه :

  این واحد توسط 3 درب ورودی و خروجی به محیط های دیگر راه دارد ، توسط درب شرقی به واحد خمکاری ، درب شمالی به محوطه بیرون و توسط درب غربی به واحد جوشکاری مرتبط می شود .

  در داخل کارگاه پرسکاری در قسمت شرقی سالن ، برشکاری و در قسمت غربی و انتهای سالن ، انبار موقت قطعات قرار دارند .

  روند تولید در پرسکاری :

  مواد اولیه ای که در این سالن مورد استفاده قرار می گرد ورق های فلزی آلومنیاز ، روغنی ، ورق گالوانیزه و الکتروگالوانیزه می باشد .

  در این کارگاه اعمالی مثل کشش ، پانچ ، فرم دهی ، مارک زنی . .... بر روی قطعاتی که نیاز دارند انجام می شود . انواع پرس ها در این سالن پرس های هیدرولیک و ضربه ای هستند .

  پرس های ضربه ای خود انواع مختلف دارند که بر حسب مقدار نیرویی که وارد می کنند سنجیده می شود انواع پرس ها در این سالن پرس های هیدرولیک و ضربه ای هستند .

  پرس های ضربه ای خود انواع مختلف دارند که بر حسب مقدار نیرویی که وارد می کنند سنجیده میشوند انواع آن عبارتند ازT 25 ، T30،T40،T63،T100،T150.

  پرس های ضربه ای با برق کار می کنند و محکم و سریع عمل می نمایند (در دهم ثانیه ) به این صورت که از فشار هوا کمک می گیرند . به آن ها پرس های پنوماتیک (بادی) نیز می گویند . این هوا در سیلندر و پیستون قرار دارد . مارک زنی (ایجاد مارک روی قطعات ) توسط این دستگاه انجام میشود .

 • فهرست:

  فصل اول :
  ویژگی های عمومی شرکت تولیدی – صنعتی میثاق
  فصل دوم :
  خط تولید شرکت تولیدی – صنعتی میثاق
  فصل سوم :
  فرآیندهای تولیدی صنعتی
  فصل چهارم :
  مبحث های .. مورد بررسی توسط واحد کنترل کیفیت
  - دستور العمل شماره گذاری ابزار آلات
  - دستور العمل آدیت محصول
  - کنترل محصول / مواد اولیه
  - روش اجرایی اقدام اصلاحی / پیشگیرانه
  منبع:

  ندارد.

   

-خلاصه اجرایی : این طرح تجاری به منظور کسب در آمد بیشتر جهت افزایش ظرفیت تولید و قبول سفارشات متعدد دیگری از شرکت ساپکو ( در کوتاه مدت ) و قبول سفارش مشتریان دیگری ( در دراز مدت ) که این افزایش ظرفیت درگرو افزایش زیر بنای تولیدی و اداری کارخانه و افزایش امکانات و تجهیزات و ماشین آلات امکان پذیر می باشد تهیه شده است . کارخانه صنعتی آلیاژ بمنظور تولید قطعات خودرو تأسیس و در حال ...

مشخصات کلي طرح از مدتها پيش با پيشرفت امور ساختماني در ايران بويژه در استان خراسان محصولات سيمان و پنبه‌ي نسوز (آزبست) از قبيل انواع ورق براي پوشش ساختمانها و ديوارها و نيز انواع لوله‌هاي ساختماني و فاضل آب و تحت فشار به علت دوري از مراکز توليد و

مقدمه شرکت صنايع چيني ميبد سهامي عام در تاريخ 1/2/1365 تحت شماره 88 با موضوعيت توليد سرويس چيني مظروف از نوع برسامين و انجام کليه امور تجاري اعم از داخلي وخارجي و ... با سرمايه اوليه‌ اي معادل 000/500/1 ريال براي مدت نامحدود به ثبت رسيد. سپس شر

خلاصه اجرايي (مديريتي): ايجاد يک کارخانه توليد پوشاک کودک که سازماني توليدي است که انتفاعي و جهت رسيدن به سود و بالا بردن ارتقاءِ سطح کيفي پوشاک کودکان و اشتغال زايي براي 200 شغل مستقيم و 550 شغل غيرمستقيم است. بخش اوليه (نماي ذهن

- مشخصات محل اجرای طرح استان: خراسان شهرستان: مشهد 1. ابعاد و مساحت محل اجرای طرح: کارخانه زمین به وسعت 25 هزار مترمربع مستمرخواهد شد بخشی از ماشین آلات خدا تولید در محوله روباز و بخشی آسیاب و سرند نهایی ریه پوشش قرار خواهد گرفت. 2. نزدیکتری شهر و فاصله آن تا محل کسب و کار: فاصله ما بین تربیت و مشهد به فاصله 50 کیلومتر 3. فاصله محل استقرار کسب و کار تا جاده اصلی، نوع راه و جاده ...

اشاره موضوع محیط کار در سازمانها یا مراکز تولیدی و صنعتی از موضوعات مهمی است که پیوسته در نشست ها و مقالات مطرح و بر اهمیت وچگونگی ایجاد محیطی مناسب و کارا برای نیروهای انسانی تاکید می شود؛ می دانیم که یک محیط خوب، می تواند بر رشد ارزشهای پرسنل، افزایش توان و بهره وری آنان اثرگذار باشد به همین دلیل علم مدیریت انسانی یا ارگونومی برای رهبران و مدیران سازمانهای بزرگ از اهمیت بالایی ...

مشخصه طرح : عنوان : طرح تولید سوسیس و کالباس تعریف : سوسیس و کالباس فرآورده های گوشتی حاوی نمک و چاشنی می باشد که در یک لفاف استوانه ای بسته بندی شده اند . ظرفیت تولید : 2700 تن در سال انواع سوسیس و کالباس 2-1 فرآیند تولید :بعد از آماده سازی مواد اولیه عمل اختلاط طبق فرمولاسیون صورت گرفته سپس به قسمت پرکن و بعد از آن به بخش پخت یا دود خواهد رفت سپس سرد شده وبسته بندی میگردد. 3-1 ...

طراحی، ساخت و بهره برداری از کارخانه 250 تنی خودکار گچ جابر متکی به دانش فنی خارجی نیست و بر اساس فناوری و توان سخت افزاری و نرم افزاری داخلی، مطالعه، طراحی و با مدیریت اصولی، این پروژه اجراء خواهد شد. چون اساس این گونه طرح ها در ایران، بر خود اتکائی نهاده شده است، باید متذکر شد که: 1- تنها راه رسیدن به خود اتکائی، علم است. 2- علم، که بذر هر فناوری است، اکتسابی بوده و قابل خرید ...

کشت برنج در استان گیلان قدرت دیرینه دارد . تبدیل شلتوک به برنج سفید در حال حاضر در کارخانجات شالیکوبی انجام می شود .حدود 1800 کارخانه شالیکوبی در سطح استان با روش ماشینی نسبت به تبدیل شلتوک به برنج سفید اقدام می کنند . صاحبان کارخانجات عمده تجهیزات خود را از 28 واحد تولیدی بزرگ و حدود 70 واحد تولیدی کوچک که در سطح استان پراکنده و بخصوص اکثر آن در شهرستان رشت تمرکز یافته اند ...

پاره ای از مقررات مربوط به صدور موافقت نامه اصولی صدور موافقتنامه اصولی موکول به مقایسه و انطباق پرسشنامه های تکمیل شده ، دریافتی با معیارهائی مانند : مناسب ترین قیمت تمام شده ، صرفه جویی ارزی بیشتر ، استفاده حداکثر ازمنابع داخلی ، ایجاد ارزش افزوده بالاتر ، انتخاب تکنولوژی مناسب ، انطباق ویژگی های کالا با استاندارد ملی و با استاندارد قابل قبول ، اثر طرح در ایجاد صنایع جنبی ، ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول