دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی

Word 187 KB 12898 73
مشخص نشده مشخص نشده پروژه کارآفرینی
قیمت: ۷,۳۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • کلیاتی در راستای شناسائی محصول

  و ارتباط منطقی آن با زنجیره تولید

  مقدمه

  اصل پیشگیری بیماری و رجحان آن به درمان موضوعی است که همگام با پیشرفت در علوم باعث اهمیت فوق العاده در بکارگیری بهداشتی گردیده است، آمار و ارقام ارائه شده توسط کارشناسان و متخصصین در مورد بیماریهای حاصله بر اثر استفاده از لوازم غیر بهداشتی ضرورت اهمیت کاربرد انواع بهداشتی اینگونه محصولات را به وضوح نشان می دهد. به ویژه در این زمان که آلودگیها بر اثر کثرت جمعیت، بیماریهای جدید نامناسب و هزاران علل اجتماعی دیگر سیر صعودی یافته است. به همین علت نیز همه روزه شاهد روند فرایند مصرف محصولات بهداشتی می باشیم.

  توجه به امر بهداشت در جامعه نشانه پیشرفت و تمدن تلقی می شود و در جهت ترویج بهداشت موضوع پیشگیری به عنوان یک اصل مسلم مطرح می گردد و با استفاده از وسایل بهداشتی دلیره شیوع بیماریهای گوناگون در نیم قرن گذشته مؤثر قرار گرفته، استفاده از محصولات بهداشتی بوده است. در طی دو دهه، گذشته تولید انبوه و انتخاب مواد اولیه طبیعی و لرزان بهای تمام شده را به نحو چشمگیری کاهش داده و در نتیجه استفاده از محصولات بهداشتی به طور روز افزون جهت عموم مردم امکان پذیر گردیده است و با گذشت زمان و بالا رفتن سطح آگاهی ها مصرف و محصولات بهداشتی جنبه ضروری به خود گرفته و هم اکنون در این رشته از صنایع سرمایه گذاریهای قابل توجهی بکار گرفته شده است و گذشته از اینکه ظرفیتهای فعلی پاسخگوی نیاز نمی باشد در سنوات گذشته در حال بخشی از تولیدات به منظور لرزی به خارج از کشور صادر می گردد.

  1-2 تعریف، ویژگیها و مشخصات فنی محصول

  هر محصول ویژگیها و مشخصات خاصی دارد که پیش از هر گونه بررسی فنی و مالی طرح، لازم است این خصوصیات به درستی شناخته شوند. شناخت صحیح مشخصات و انواع مختلف محصول بدون تردید، راهنمای مناسبی جهت تصمیم گیری های لازم در انتخاب روش و عملیات تولید و محاسبات بعدی مورد نیاز خواهد بود. در این ارتباط یکی از مؤثرترین روشهای قابل استفاده به کارگیری استانداردهای مدون ملی و جهانی هر یک از محصولات می باشد. علاوه بر این جهت بررسی بازار لازم است که شماره تعرفه گمرکی (نامگذاری بروکسل) محصولات نیز مشخص گردد تا درباره روند واردات و صادرات محصول و مقررات آن شناخت لازم حاصل شود.

  در این بخش نام و کاربرد، طبقه بندی، مشخصات فنی، بسته بندی، شماره تعرفه گمرکی و استانداردهای محصول مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  1-1-2 نام کاربرد محصول

  محصول تولیدی این واحد دستمال کاغذی رولی بوده و جهت مصارف بهداشتی کاربرد دارد جنس این دستمال از نوعی کاغذ مخصوص تولید شده از الیاف سلولزی و ضمیر کاغذ می باشد.

  2-1-2 طبقه بندی محصول

  محصول به صورت بسته بندی رول تهیه می شود که وزن هر بسته حدود 300 گرم می باشد.

  ضخامت کاغذ تیشو هر رول تقریباً 10 سانتیمتر می باشد. هر جفت رول در یک نایلون پلی اتیلن بسته بندی می گردد. که طول آنها تقریباً 22 سانتیمتر می باشد. این نوع صنعت جزء صنعت، جزء صنایع بسته بندی می شود و محصول تولیدی هر جزء دستمال کاغذی حوله ای می باشد که برای استفاده بهداشتی به کار برده می شود.

  3-1-2 ویژگیها و مشخصات فنی محصول

  ویژگیهای فنی محصول؛ نرم و لطیف و یکنواخت باشد دو برابر کشش، مقاومت مناسب داشته باشد. از نظر ابعاد مناسب باشد و نیز قابلیت جذب آب را داشته باشد. ویژگیهای شیمیایی محصول؛ از لحاظ میکروبیولوژی استاندارد بوده و لکه بر باشد و از الیاف طبیعی سفید رنگ تهیه گردد.

  4-1-2 بسته بندی محصول

  محصول تولیدی پس از اتمام مراحل و برش به عرض مناسب رول پیچی می گردد. برای بسته بندی کالا تعداد دو عدد از رولهای تولیدی داخل پوشش پلی اتیلن قرار گرفته، سپس هر 12 جفت آن در یک کارتن مقوایی سه لایه بسته بندی و آماده ارائه به بازار مصرف می گردد.

  ابعاد هر رول تولید شده 1223 سانتیمتر و کارتن مقوایی که برای بسته بندی نهایی مورد استفاده قرار میگیرد دارای ابعاد  سانتیمتر خواهد بود.

  5-1-2 شماره تعرفه گمرکی

  در دادوستدهای بین المللی جهت کدبندی کالاها در امر صادرات و واردات و تعیین حقوق گمرکی و سود بازرگانی، بیشتر از دو نوع طبقه بندی استفاده می شود. یکی از این طبقه بندیها نامگذاری بروکسل و دیگری طبقه بندی مرکز استاندارد تجارت بین المللی میباشد.

  روش طبقه بندی مورد استفاده در بازرگانی خارجی ایران، طبقه بندی بروکسل است که بنا بر نیازها و کاربردهای خاص موجود، بعضاً تقسیم بندیهای بیشتری در زیر تعرفه ها انجام گرفته است.

  در جدول (1-2) شماره تعرفه گمرکی، کد سیستم هماهنگ شده (زیر تعرفه) نوع کالاها، حقوق گمرکی، سود بازرگانی و شرایط ورود محصول درج گردیده است.

   

   

  جدول (1-2) مشخصات گمرکی کالا

  شماره تعرفه

  کد سیستم هماهنگ شده

  نوع کالا

  حقوق گمرکی

  سود بازرگانی

  شرایط ورود

  18/48

  10/4818

  کاغذ توالت، دستمال کاغذی، دستمال پاک کردن آرایش، دست پاکن از ورقه های الیاف سلولزی

  15

  15

  *

   

  * ورود کالا ممنوع می باشد.

   

  6-1-2 استاندارد محصول

  جهت جلب اعتماد مصرف کنندگان محصول تولیدی و نیز رعایت کلیه نکات مربوط به کنترل کیفیت محصول، توجه به استانداردهای موجود ضروری است. به طور کلی در مورد هر محصول، استانداردهای مختلف ملی و بین المللی وجود دارد. استانداردهای ملی توسط مؤسسه استانداردها و تحقیقات صنعتی ایران تهیه میگردد و کلیه تولیدکنندگان محصول ملزم به رعایت این استانداردها می باشند. با توجه به اینکه مؤسسه استاندارد از اعضاء سازمان بین المللی استاندارد (LSO) می باشد و از آخرین پیشرفت های علمی و فنی و صنعتی جهان استفاده می نماید، همچنین شرایط کلی و نیازمندیهای خاص کشور را مورد توجه قرار می دهد، استانداردهای ذکر شده در این مورد مطابق با استانداردهای جهانی بوده و کاملاً قابل قبول و لازم الاجراء است.

  در جدول (4-2) نوع، شماره و موضوع استانداردهای یافت شده برای محصول تولیدی درج شده است.

  جدول (2-2) فهرست موضوعی استانداردهای محصول تولیدی

  ردیف

  نوع استاندارد

  شماره استاندارد

  موضوع استاندارد

  1

  ملی ایران

  2420

  ویژگیهای کاغذ توالت

  2

  ملی ایران

  627

  ویژگیهای دستمال کاغذی

   

  2-2 کالاهای قابل جانشینی

  دستمال کاغذی تولید شده در این واحد به عنوان یک کالای نهایی برای مصارف بهداشتی و مختلف و خشک کردن دست و صورت کاربرد دارد. بسته به نوع کاربرد انواع دستمالهای کاغذی جیبی و جعبه ای در ابعاد مختلف، حوله و دستمالهای پارچه ای می توانند به عنوان کالای قابل جانشینی محصول عنوان گردند.

  3-2 بررسی بازار و قیمت فروش

  ویژگیهای بازار محصول و سهم قابل کسب یک واحد تولیدی در بازار مصرف کالا، در تصمیم گیری برای احداث واحد مزبور و انتخاب ظرفیت آن نقش عمده ای را ایفا می نماید. در این ارتباط مهمترین پارامترهای قابل بررسی پتانسیل تولید موجود و آتی کشور، میزان مصرف (نیاز) بازار، میزان واردات و امکانات صادرات محصولات واحد، کانونهای مصرف و چگونگی رشد آنها می باشد.

  در این قسمت مسائل فوق الذکر در ارتباط با امکانات فروش محصول جهت ارزیابی نهایی شاخصهای اقتصادی واحد مورد بررسی و ارزیابی قرار میگیرد و سپس قیمت فروش محصول بر مبنای نرخهای رسمی بازار ارائه خواهد گردید.

  1-3-2 بررسی روند مصرف

  با افزایش سطح آگاهی مردم و گسترش فرهنگ بهداشتی روند مصرف سرانه انواع دستمالهای کاغذی رو به افزایش می باشد. از طرف دیگر افزایش جمعیت نیز در بالا بردن میزان نیاز داخلی کاملاً مؤثر می باشد. نیاز به این کالا با توجه به ممنوع بودن واردات تماماً از تولیدات داخلی و تولید کننده تأمین می گردد. در حال حاضر حدود 90 واحد فعال در این زمینه در داخل کشور وجود دارد که مجموع ظرفیت اسمی آنها حدود 43076 تن در سال برآورد می گردد.

  2-3-2 بررسی روند واردات و صادرات

  این محصول یکی از اقلام صادراتی بوده و طی سال 1375 بر اساس سالنامه آمار بازرگانی منتشره از سوی اداره گمرکات کشور حدود 231 تن انواع محصول به کشورهای عمدتاً همسایه صادر گردیده است.

  واردات محصول به کشور ممنوع می باشد. با توجه به امکانات خوب و مزایای نسبی این صنعت در کشور ایران توانایی صادراتی این محصول خصوصاً به کشورهای همجوار بسیار بالا مناسب می باشد در صورت افزایش نسبی کیفیت با افزایش صادرات این محصول سودآوری مطلوبی برای واحدهای تولید کننده حاصل خواهد گردید.

  3-3-2 بررسی قیمت فروش محصول مشابه

  پارامترهای مختلفی بر قیمت فروش محصول مؤثر خواهند بود که برخی از پارامترهای مهم در زیر شرح داده شده است:

  1- قیمت مواد اولیه مصرفی که یکی از مهمترین هزینه های متغیر تولید می باشد و نقش عمده ای را در تعیین قیمت تمام شده محصول دارد.

  2- منطقه جغرافیایی احداث واحد به خصوص از لحاظ دسترسی به منابع تأمین مواد اولیه و کانون های مصرف محصول، هزینه های مربوط را تحت تأثیر قرار خواهند داد.

  3- نوع تکنولوژی مورد استفاده از طریق تأثیر بر سرمایه گذاری، کیفیت محصول تولیدی و میزان ضایعات و بر قیمت فروش محصول مؤثر خواهد بود.

  4- هزینه نیروی انسانی مورد نیاز تأثیر مستقیم در هزینه های متغیر تولید و قیمت تمام شده محصول دارد.

  5-ظرفیت تولید واحد بر روی قیمت فروش محصول مؤثر است. به این ترتیب که افزایش ظرفیت تولید از طریق سرشکن نمودن هزینه های سربار باعث کاهش قیمت تمام شده محصول دارد.

  با توجه به نکات فوق، قیمت فروش محصول تولید شده علاوه بر اینکه می بایست هزینه های تولید را تأمین نماید، باید در حدی باشد که بتوان سهمی از بازار را بدست آورد.

  همچنین در صورتی که صادرات محصول تولیدی نیز مد نظر قرار گیرد، قیمت گذاری باید به نحوی باشد که رقابت با تولیدکنندگان خارجی امکان پذیر باشد. با توجه به استعلام قیمت انجام شده محصول داخلی به قیمت 16000 ریال به ازای هر کیلوگرم دستمال کاغذی بهداشتی در بازار داخلی به فروش می رسد.

  نتیجه گیری

  با توجه به روند صعودی نیاز داخلی و امکان مطلوب صادراتی محصول تولیدی این واحد سرمایه گذاری جهت احداث واحدهای تولید دستمال کاغذی منطقی به نظر می رسد.

 • فهرست:

  فهرست:فصل اول- چکیده مطالعات فنی- مالی و اقتصادی
  جدول نتایج چکیده طرح 4

  فصل دوم- کلیات معرفی محصول
  مقدمه: 5
  1-2 تعریف، ویژگیها و مشخصات فنی محصول: 6
  2-2 کالاهای قابل جانشین: 9
  3-2 بررسی بازار و قیمت فروش: 9

  فصل سوم- مطالعات فنی
  مقدمه 11
  1-3 معرفی روشهای مختلف تولید: 12
  2-3 تشریح فرآیند تولید منتخب: 13
  3-3 بررسی ایستگاهها، مراحل و شیوه‌های کنترل کیفیت: 15
  4-3 تعیین ظرفیت، برنامه تولید و شرایط عملکرد واحد: 16
  5-3 برآورد میزان مصرف مواد اولیه: 18
  6-3 دستگاهها و تجهیزات خط تولید: 21
  7-3 تجهیزات و تاسیسات عمومی: 26
  8-3 نیروی انسانی: 28
  9-3 محاسبه زیربناها و مساحت مورد نیاز: 49
  10-3 زمان‌بندی اجرای پروژه (CPM) 49
  مقدمه 50
  1-4 اطلاعات مربوط به سرمایه در گردش و برآورد آن: 53
  2-4 اطلاعا مربوط به سرمایه ثابت و برآورد آن: 54
  3-4 کل سرمایه‌گذاری: 60
  4-4 هزینه‌های تولید: 60
  5-4 قیمت تمام شده محصول: 62
  6-4 صورتهای مالی و شاخصهای اقتصادی طرح: 62
  7-4 ارزیابی مالی و اقتصادی طرح: 62

  منبع:
  ندارد.

  منبع:
  ندارد.

نتايج محاسبات فني، مالي و اقتصادي براي طرح توجيهي پرورش قارچ شناسنامه طرح توجيهي پرورش قارچ مجري طرح توجيهي پرورش قارچ آقاي توليدات طرح توجيهي پر

مقدمه کالای تولیدی مورد نظر دستگاه بسته بندی میباشد که کار آن بسته بندی مواد غذایی از قبیل کیک وکلوچه ونیزقطعات صنعتی مثل جک وغیره وهمچنین بسته بندی بیشترین قطعات ولوازم کوچک وبزرگ میباشد. کارکرد این دستگاه به این صورت است که ابتدا قطعهای که باید بسته بندی شود را روی رول قرار می دهند.این قطعه به وسیله یک جک به درون پلاستیک شیرینگ هدایت می شود پس از آن به وسیله قیچی پلاستیک بریده ...

مقدمه: از آنجائیکه این طرح ماهیتاً دارای ارزش افزوده پائین می باشد وقسمت اعظم قیمت تمام شده را مواد اولیه آن تشکیل میدهد لذا با تغییر در تکنولوژیهای تولید که آنها در نوع خود بسیار محدود می باشد تغییرات خیلی ناچیزی در قیمت تمام شده ایجادمی شود. لذا ویژگیهای برتر و بالاتر در این طرح صرفا مربوط به کیفیت تولید محصول می باشد که لازمه کنترلهای کیفیت در مرحله خمیرگیری و پخت و بسته بندی ...

طرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي پرورش بلدرچين به ظرفيت 2000 قطعه مولد و 23500 قطعه پرواري شناسنامه طرح توجيهي پرورش بلدرچين مجري طرح توجيهي پرورش بلدرچين آقاي

نام و نام خانوادگی: مهدی صابری کریمان عنوان طرح یا فعالیت اقتصادی: تولیدی پوشاک مردانه آدرس محل اجراء طرح استان: خراسان شمالی شهرستان : بجنورد روستا: آدرس پستی: خ طالقانی‌شرقی- جنب‌عکاسی‌شاهین- تولیدی صابری تلفن تماس: 09155845446 4- وضعیت طرح: الف- ایجاد() ب- تکمیل (*) ج- توسعه () 5- متقاضی دارای چک برگشتی در شعب بانکی می باشد: بلی() خیر(*) تذکر مهم: طرح می‌بایست توسط متقاضی و ...

مقدمه اهميت کاغذ و فرآورده هاي کاغذي در زندگي نوين بر همگان آشکار است . هيچ فرآورده صنعتي ديگري نقش اين چنين برجسته در زندگي انسان ندارد . کهغذ وسيله اي براي ثبت ، ذخيره سازي و انتقال اطلاعات است . عملاً همه مطالب را روي کاغذ مي نويسيم و چاپ مي کن

بطوريکه امروزه صدها نوع پنير در دنيا ساخته مي شود و عوامل زيادي در تنوع اين پنير ها در مناطق مختلف دخالت دارد. مثلا نوع شيري که بيشتر در منطقه معمول است،شرايط آب و هوايي،خاک،وضعيت کارگري و عقايد مذهبي و آداب و رسوم محلي در آمريکا و کانادا و بسياري ا

عليرغم نياز کشور به واردات محصولات کشاورزي، محدوديت دوره برداشت محصولات کشاورزي و فقدان امکانات کافي در جهت حمل و نقل سريع و صحيح اين محصولات به بازارهاي مصرف، موجب از بين رفتن سرمايه هاي کشاورزان داخلي و افزايش نرخ واردات فرآورده هاي کشاورزي به کشو

خلاصه گزارش طرح 1-1: عنوان و تعريف محصول محصول توليدي گلاب و انواع عرقيات معطر مي باشد. گلاب : گلاب به حاصل تقطير گل هاي سرخ (( گلهاي محمدي )) تازه چيده شده با آب که اسانس اضافي آن از محلول آبکي جدا شده باشد اطلاق مي گردد. عرقيات معطر : عرقيات معط

امروزه عقيده بسياري بر اين نکته معطوف گرديده که استفاده از داروهاي شيميايي مي‌تواند داراي عوارض جانبي باشد و لذا بهتر است تا دوباره از گياهان جهت کنترل بيماريها استفاده نمود، منتها اين بار اين تفاوت وجود خواهد داشت که با پيشرفت علم مي‌توان دزهاي مور

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول