دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) تاسیس کارخانه تولید قطعه پرسی بدنه خودرو

Word 64 KB 12918 28
مشخص نشده مشخص نشده پروژه کارآفرینی
قیمت: ۲,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • موضوع طرح : تولید قطعه پرسی بدنه خودرو

   

  ظرفیت :  000/250 قطعه در سال

   

   

  سرمایه گذاری کل: 855/195388

   

  سهم آورده متقاضی: 88/19538

   

  سهم تسهیلات: 97/175849

   

  دوره بازگشت سرمایه: سه سال و پنج روز

   

  میزان اشتغالزایی : 56 نفر

   

  نام و نوع شرکت : شرکت پرس سهامی خاص خراسان

   

  تاریخ تاسیس و محل : 1/11/87  شهرک صنعتی بینالود

   

  مقدمه :

   

   استان خراسان جزء بزرگترین استان های کشور  بوده و از استان های پر جمعیت کشور می باشد و دارای بیشترین قشر جوان جویای کار می باشد و با توجه به همسایگی این استان با کشور افغانستان و وجود زیاد مواد مخدر ، بیکاری این قشر از جوانان می تواند بستر مناسبی جهت سوق به سمت مواد مخدر باشد که با ایجاد کارخانه ها و کارگاه های بزرگ و کوچک می توان بستر مناسبتری برای اشتغال جوانان ایجاد کرد .

  با توجه به افزایش جمعیت و روند رو به رشد استفاده از خودرو های داخلی در سنین مختلف از جوانان تا کهنسالان جهت افزایش راحتی و بعلت قیمت نسبتا پایین خودرو ها در مقایسه با خودرو های خارجی و قیمت های بالای آنها و بازار فروش بالای خودرو های داخلی ، احداث چنین کارخانه ای در منطقه خراسان علاوه بر حمایت از خودرو سازان داخلی و منطقه ای ،نیاز به خودرو های خارجی را کمتر کرده و با توجه به نیاز بازار داخل به قطعات مربوطه به دلیل فراوانی خودرو های داخلی می تواند کاری مفید در راستای حمایت از صنعت داخلی باشد .

   

  ضمن اینکه با اجرای این طرح می توان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر منطقه فراهم نمود و بستر مناسبی برای اشتغال جوانان منطقه باشد .

   

  مراحل تولید قطعات با ورود ورق خام ابتدا در ابعاد مورد نیاز به وسیله دستگاه برش ، برش زده و سپس توسط دستگاه خم به قطعات ، خم و قوص ها لازم را می دهند . بعد از آن ابتدا در دستگاه کشش و پرس اولیه قرار گرفته و هم راستا با کشش شکل اولیه به ورق داده می شود سپس در دیگر          دستگاه های پرس قرار گرفته و شکل های بعدی و نهایی به قطعات داده می شود . در انتها قطعات برای استفاده در بازار داخلی بسته بندی شده  و جهت استفاده خودرو سازان داخلی عرضه می گردد.

  توجیح فنی طرح

   هدف

   هدف این کارخانه ، استفاده از دستگاههای جدیدپرس برای بالابردن تناژ تولید می باشد تا سهم      عمده ای از بازار داخلی را برای خود کسب کند برای همین ما از سیستم خطوط پرس ترانسفر جهت پرس قطعات و سیستم اتوماسیون رباتیک جهت جابجایی قطعات بین دستگاه های یرس استفاده کرده که این دو سیستم باعث افزایش کارایی و تولید هر چه بیشتر قطعات مورد نیاز می باشد .از مهمترین عوامل برای رسیدن به هدف مورد نظر سیستم تغذیه خط پرس میباشد که با استفاده از سیستم آماده کردن و تغذیه کویل این مسئله مرتفع گردیده و ما را برای رسیدن به هدفمان سوق میدهد .

   

  آماده کردن و تغذیه کویل

  پرس ترنسفر شامل یک ماشین کویل جهت تغذیه کویل و یک واحد راست کننده می باشد که در یک وضعیت ثابت باقی می ماند . تمام این سیستم می تواند از پرس جدا شود تا سیستم تغذیه ورق به پرس متصل شود .سیستم پرس ترنسفر دارای یک سیستم جداکننده ورق ، تغذیه پیوسته ورق به پرس را فراهم می آورد . به محض اینکه یک دسته ورق رو به اتمام بود ، باقیمانده ورق به وسیله چنگک هایی ، در هوا معلق نگه داشته می شود تا مجموعه بعدی ورق ها ف در زیر آنها قرار بگیرد .

   

  خطوط پرس Transfer

   امروزه از پرس های ترانسفر هیدرولیکی و مکانیکی بطور گسترده ای در صنعت استفاده می گردد. در این پرس ها صرفنظر ار تعداد مراحل فرم دهی قطعه و قالب با هر ضرب یک قطعه تولید می گردد. پرس های ترانسفر را می توان با بلنک و یا کویل تغذیه کرد.در حالت اول پرس مجهز به یک De Stacker است و در حالت دوم دارای یک خط بلنکینگ شامل Un coiler ، Leveler و سیستم تغذیه می باشد.

  نیروی اسمی و انرژی مورد نیاز پرس ترانسفر از خط پرس Tandem مشابه کمتر است. اپراتوری و تعمیر و نگهداری آن ساده تر است. فواصل جابجایی قطعات کمتر است و Intermediate Stations حذف می گردد . با توجه به ابعاد قطعات تولیدی و تعداد مراحل فرم دهی قطعه پرس دارای یک ، دو و یا سه اسلاید است . هر اسلاید بطور مستقل طراحی می گردد. این پرسها همچنین در صورت نیاز دارای کوشن ، بیرون انداز روی اسلاید و سیتسم Over Load هستند.

  علاوه بر سیستم over load که هر اسلاید داراست ، پرس دارای یک سیستم over load کلی نیز است.

  دو نوع سیستم ترانسفر وجود دارد : مکانیکی و الکتریکی . در نوع اول سیستم ترانسفر قطعه بطور مکانیکی با درایو پرس سنکرون است و حرکت از درایو پرس توسط تعدادی چرخ دنده ، بادامک و بازوبه سیستم ترانسفر منتقل می شود. توسط یک نرم افزار منحنی حرکت بر اساس جرم شتاب محاسبه و بهینه می شود تا بتوان به کوتاهترین سیکل زمانی ممکن و یکنواخت ترین حرکت ممکن دست یافت. از این منحنی ها جهت بررسی حرکت Gripper ها استفاده می شود. در نوع دوم سیستم ترانسفر با درایو الکتریکی بکار می رود. مسیر ، شتاب و سرعت را می توان بطور دلخواه ، جهت قالبهای مختلف ، برنامه ریزی نمود.

   

    سیستم اتوماسیون Robotic

  استفاده از رباتها در اتوماسیون باعث حذف Intermediate Station بین پرسها می شود.    گریپر بازوی ربات اجزاء را مستقیماً از یک قالب پرس به قالب بعدی هدایت می کند و بجز در مرحله اول که ممکن است بدلیل وجود پرس Double Action و نیاز  به turn over  از 2 ربات استفاده شود ، در مراحل بعدی برای باربرداری و بارگذاری هر دو پرس متوالی فقط از یک ربات استفاده می گردد. مزیت دیگر این سیستم درجات آزادی بالای آن است که انتقال قطعات مختلف و پیچیده را میسر می سازد . مشکل اساسی سیستم اتوماسیون روباتیک آن است که انتقال قطعات بزرگ به دلیل وجود نیروهای گریز از مرکز و مسیر طولانی انتقال قطعه ، باید به آرامی صورت گیرد. بنابراین خروجی سیستم وابسته به اندازه قطعه است و معمولاً بین 6 تا 8 قطعه بر دقیقه است.

  ریلهای سیستم اتوماسیون شامل دو قسمت مجزا است : قسمتی که روی بولستر و بین Upright ها قرار دارد و دیگری که روی پرس است. در هنگام تعویض قالب پس از قطع اتصالات انتقال انرژی ( هوای فشرده و برق ) ، بولستر همراه آن قسمت از ریل که روی آن قرار دارد ، قالب به همراه تجهیزات ترانسفر و قالب از زیر پرس بیرون می آید و بولستر دیگر به همراه قالب و تجهیزات ترانسفر مربوطه به زیر پرس می رود.

   

  مشخصات مکانی :

  مکان مورد نیاز : 000/20 متر مربع

  فضا و مکان های مستقیم : سالن تولیدی- سالن اداری –واحد تعمیرات و آزمایشگاه – انبار

  فضا و مکان های غیر مستقیم و جانبی : نمازخانه – سرویس ها – آبدارخانه – سالن غذا خوری – فضای سبز – خیابان های اطراف و قسمتی از زمینهای بلا استفاده

  معیارهای انتخاب زمین : وجود فضای مورد نیاز در آن منطقه ، واگذاری زمین های شهرک صنعتی با شرایط عالی به دلیل همایت دولت از آن شهر به صورتی که زمینها یا با تخفیف واگذار می شود یا به صورت اقساطی ، نزدیکی به شرکت ایران خودرو خراسان با توجه به محصول تولیدی ، حمایت دولت از صنعتگران آن منطقه به دلیل جدید بودن شهر بینالود تا توسعه شهر بینالود پایدار بماند ، حمایت دولت از صنعتگران آن منطقه به دلیل ایجاد کار که جهت رشد شهر بینالود می باشد.

  امکانات تامین منابع انسانی ، تجهیزات و غیره : وجود دو شهر صنعتی مشهد و نیشابور در نزدیکی شهر بینالود – وجود قشر زیاد جوانان جویای کار و دارای مهارت لازم در این دو شهر و خود بینالود

  امکانات حمل و نقل شهری و برون : استفاده از سرویس جهت ایاب و ذهاب کارکنان شرکت و وجود سرویس های شهر بینالود

   

  ماموریت و آینده نگری :

  با توجه به نیاز روز افزون مردم برای استفاده از خودرو نیاز به وجود شرکت هایی برای ساخت خودرو نیز می باشد که خودرو سازان نیز نیازمند شرکت هایی جهت تامین قطعات مورد نیازآانان   می باشند و نزدیکی این شرکت به ایران خوردو خراسان که می تواند قطعات پرسی مورد نیاز این شرکت را تامین کنیم . در خصوص رقبا می توان گفت که در استان رقیبی برای این شرکت وجود ندارد تنها رقیب این شرکت سایت پرس ایران خودرو تهران می باشد که با وجود مسافت طولانی میتوانیم با کم کردن هزینه های راه ، انتقال قطعات از تهران به خراسان ویک قیمت مناسب امید به قرارداد با شرکت ایران خودرو خراسان داشته باشیم .

   

  فرایند مدیریت تولید :

  تولیدات ما جزو امور رفاهی به حساب آید ( عمومی و خصوصی ) چه بسا که همه مردم و       شرکت های خودرو سازی می توانند استفاده کنند . نیاز عموم مردم از هر طبقه اجتماعی ، فرهنگی ، دارای هر گونه مدرک تحصیلی ، متاهل یا مجرد و در هر رده سنی ، 20 سال به بالا و تا سن 60 سالگی عمده ترین استفاده کنندگان این محصول بعد از تکمیل خودرو در شرکت های خودرو سازی می باشند .برانه توسعه و تحقیق این شرکت بعد از پرداخت و تصویه وام ها و بدهی ها می باشد که متشکل از یک تیم تحقیقاتی برای بالابردن کیفیت محصول برای جایگزین کردن مواد جدید جهت ایجاد محصول جدید و تولید محصولات جدید برای شرکت های مختلف می باشد .

   

   

  ملاحضات زیست محیطی :

  با توجه به استفاده از ورق که یک فلز محصوب می شود مشکل خاصی با محیط زیست ندارد زیرا ضایعات محصول در صورت رها شدن در محیط زیست می تواند با عوامل محیطی ترکیب و به مرور زمان به چرخه طبیعت برگردد اما ضایعات موجود جمع آوری شده و بعد از بسته بندی لازم مجدد برای تبدیل به فلزی قابل استفاده به کارخانه ذوب آهن ارسال می گردد که این امر خود می تواند قسمت کمی از سرمایه مصرف شده را با فروش ضایعات بدست آورد .

   


 • فهرست:


  ندارد.


  منبع:


  ندارد.

ال 90 قرارداد خودروي ال-?? و تأسيس «رنو پارس» در آخرين روزهاي سال ?? نهايي شد. اين طرح به طور کلي از سوي کارشناسان مناسب و مثبت ارزيابي شده است، اما برخي ابهاماتي را نيز درباره آن مطرح کرده اند. رنو تمام نيروي خود را براي تبديل شدن به چهارمين ق

تاريخچه تأسيس ايران خودرو شرکت سهامي عام کارخانجات صنعتي ايران خودرو با هدف انجام امور توليدي و صنعتي براي تأسيس کارخانجات اتوبوس سازي و ساخت قطعات و لوازم اتومبيل و توليد محصولاتي از اين قبيل در تاريخ 27 مرداد 1321 ، با سرمايه او

تاريخچه شرکت ايران خودرو : شرکت ايران خودرو (سهامي عام ) در 27 مرداد سال 1341 و با سرمايه اوليه صد ميليون ريال تاسيس شد و از مهر ماه سال 1342 فعاليت خود را با توليد اتوبوس آغاز کرد . شرکت در سال 1345 اجازه تاسيس کارخانه ساخت انواع اتومبيل سواري از

مقدمه اي بر توليد : صنعت خودرو ازصنايعي مي باشد که در آ ن تقريبا تمامي روشهاي مهندسي بکار گرفته مي شود وحجم عظيمي از عمليات در آن صورت مي گيرد تا محصول مورد نظر ساخته شود. در کشورهاي پيشرفته اغلب کارخانجات خودرو سازي بسوي مکانيزه کردن عمل

مقدمه صنعت خودرو، همانطور که پیتر دراکر به آن لقب “صنعت صنعت ها” را داده است، مرکب است از دانش، علم و فن که با خلاقیت و ابداع و هنر در هم آمیخته است. صنعت خودرو به لحاظ ارتباط نزدیک با زندگی روزمره مردم و حجم بالای سرمایه، اشتغال و گردش مالی زیاد، مورد علاقه و رقابت کشورها، شرکتها و سرمایه‌های بزرگ است.سرمایه گذاریها و پژوهشهایی که در این صنعت انجام می شود نه تنها صنایع وابسته ...

آشنایی با رشته مکانیک خودرو تعریف و معرفی رشته آشنایی و کسب مهارت در زمینه ی عیب یابی انواع موتورهای احتراقی،تعمیر و تنظیم دستگاههای سوخت رسانی موتورهای بنزینی و گازوئیلی،تعمیرات سیستمهای مختلف ترمز،سیستمهای هدایت و فرمان،سیستمهای فنربندی و جلو بندی،سرویس و نگه داری مدارات الکتریکی و تولید جرقه،سیستمهای انتقال قدرت و شاسی و بدنه خودروها. معرفی مشاغل مرتبط تعمیرات اساسی موتور و ...

موضوع : علم تکنولوژي مواد فصل اول طبقه بندي مواد کار 1- طبقه بندي مواد کار 1-1- تعريف تکنولوژي مواد: علمي که درباره استخراج، تصفيه، آلياژ کردن، شکل دادن، خصوصيات فيزيکي، مکانيکي، تکنولوژيکي، شيميايي و عمليات حرارتي بحث مي‌کند، تکنولوژي

مقدمه در روزهای نخست حضور در کارگاه یکی از اتومبیلهای شرکت به دلیل قاطی کردن آب و روغن به تعمیرگاه مراجعه نمود،سپس به تشخیص مسئول کارگاه عیب موتور را سوختن واشر سر سیلندر تشخیص داده شد که باعث مخلوط شدن آب و روغن با یکدیگر گردیده بود،برای رفع این نقص باید سر سیلندر باز می شد که بنده و چند نفر از شاگردهای تعمیرگاه شروع به باز کردن سر سیلندر به ترتیب زیر نمودیم. ابتدا درب ...

شرکت صنعتي محورسازان ايران خودرو، واقع در کيلومتر 10 جاده مخصوص کرج بوده و از قسمت شمار به اتوبان کرج، از قسمت جنوب به جاده مخصوص کرج و داروسازي لقمان ، از قسمت شرق به کارخانه قوه پارس و از سمت غرب به شرکت قسام ايران که انبار شرکت مينو است، مشر

اولين جائي که قطعات براي مونتاژ بدنه خودرو ها آماده مي شوند سالن پرس مي‌ باشد. البته تعداد محدودي از قطعات در داخل توليد مي شود و بيشتر آن ها از خارج از کشور وارد مي شوند براي مثال قطعات ريو از کره و قطعات زانتيا از فرانسه وارد مي شوند. يک سري از فو

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول