دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) راه اندازی و احداث یک کارگاه ماشین سازی

Word 64 KB 12919 22
مشخص نشده مشخص نشده پروژه کارآفرینی
قیمت قدیم:۲,۲۰۰ تومان
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 •  

  1-مقدمه:

  امروزه در جوامع مختلف بحث صنعت بعنوان یکی از مهمترین ارکان آن جامعه به شمار می‌آید. کشورهایی که توانسته اند از لحاظ صنعتی پیشرفت کنند معمولا دارای یک درآمد ملی بالا هستند که باعث رفاه مردم آن جامعه شده و درصد بیکاری را نیز کاهش داده است. به همین دلیل در اکثر جوامع به صنعت بهاء زیادی داده می شود و سرمایه گذاریهای علمی و مالی فراوانی نیز در این زمینه انجام می دهند و سعی می‌کنند به نوعی کشورهای دیگر را به خود وابسته کنند. در حالی که جوابگوی نیازهای داخلی نیز بخوبی هستند. در این کشورها مقدار قابل توجهی از بودجه سالانه کشور صرف جذب نیروهای متفکر و با تجربه می‌گردد که عده ای از آنان از کشورهای دیگر و معمولا کشورهای جهان سوم می باشند. چون در این کشورها کمتر به صنعت و افرادی که ایده صنعتی دارند توجه می شود و سرمایه‌گذاری اندکی روی این اشخاص صورت می گیرد.

  یکی از این کشورها ماسفانه کشور خود ما، ایران می باشد که دارای مغزهای متفکر فراوانی بوده، اما به دلیل اهمیت ندادن مسئولان و تعلق نگرفتن بودجه مناسب جهت تحقیقات اکثرا به سمت کشورهای دیگر کشیده می شوند. و معمولا تبدیل به یک نیروی اشتغال زا و پردرآمد برای آن کشورها می شوند. و هیچ کس توجه خاصی به این امر نمی کند. در یک چنین شرایطی و با وجود مشکلات فراوان خوشبختانه عده‌ای هستند که با تلاش و پشتکار خودشان و بدون هیچ پشتوانه قوی مالی از طرف دولت اقدام به تاسیس کارگاه های کوچک می کنند که درصد اندکی از آنان پس از یک مدت طولانی تبدیل به یک کارخانه تولیدی می شوند. که باعث اشتغال زایی و ایجاد درآمد می گردند.

  البته لازم به ذکر است که در این مرحله معمولا از طرف دولت یا سرمایه گذاران داخلی مورد حمایت قرار گرفته و به مدارج بالایی می رسند.

  حال می خواهیم به بررسی و تحلیل این شغل و مصائب و مشکلات آن و نحوه برخورد با آنها بطور اجمالی بپردازیم.

   

   

  2-تعریف: کارگاه ماشین سازی چگونه مکانی است و ماشین ساز واقعی کیست؟

  یک کارگاه ماشین سازی به محیطی گفته می شود که در آن فرد یا گروهی شروع به طراحی و ساخت یک دستگاه خاص (معمولا مکانیکی) می کنند که در سطح عمومی یکی از احتیاجات کشور و در سطحی کوچکتر نیاز کارخانجات دیگر را رفع می کنند. و باعث اشتغال زایی وکسب درآمد می گردند. این شغل یکی از سخت ترین و پیچیده ترین کارهای صنعتی می‌باشد و معمولا درصد بسیار کمی از فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی صنعتی اقدام به احداث یک کارگاه ماشین سازی می کنند. زیرا برای این شغل علاوه بر تحصیلات نیاز به تجربیات فنی نیز می باشد. به همین دلیل کسانی که چنین هدفی دارند، اگر تحصیلات و تجربیات فنی را به موازات هم بدست آورند. بسیار موفق تر عمل خواهند کرد.

  متاسفانه در کشور ما اکثر ماشین سازها در واقع کپی ساز هستند. بدین صورت که یک ماشین صنعتی را که قبلا اختراع و ثبت شده را با کپی برداری و نقشه کردن مجدد شروع به ساختن می کنند که دارای کیفیت بسیار پائین تری می باشد و تنها حسن آن قیمت پائین آن می باشد، عمدتا خریداران این دستگاه ها کارخانجات کم درآمد هستند. که تعداد آنها قابل توجه می‌باشد.

  لازم به ذکر است که کار کپی سازی در برخی از کشورهای دیگر نیز انجام می گیرد، اما در سطحی بالا و کیفیت بهتر، که چنین دستگاه هایی در کشورهای جهان سوم وقتی کشورهای صنعتی دیگر بازار فراوانی دارند و برای کشور تولید کننده بسیار درآمدزا است و باعث اشتغال افراد زیادی می شود، اما در هر صورت باید توجه داشت که نفس عمل صحیح نمی باشد.

  حال با توجه به شرایط ذکر شده مشخص می شود که در این راه به کسی کارآفرین گفته می‌شود و در واقع ماشین ساز واقعی کسی است که دارای یک دید باز و دارای تحصیلات خوب و تجربیات فنی بالایی باشد تا بتواند اقدام به اشتغال زایی و کسب درآمد فردی و اجتماعی کند.

   

   

  3-برای احداث یک کارگاه ماشین سازی چه باید کرد و به چه امکاناتی نیاز داریم.

  1-محل راه اندازی کارگاه:

  برای راه اندازی هر کسب و کاری ابتدا باید در نظر داشته باشیم که چطور مکانی را برای انجام آن کار انتخاب کرد و معمولا بنا به نوع شغل مکان های مختلفی نیز وجود دارند. که در راحتی و رونق آن کار تاثیر فراوانی دارند. از آنجایی که کار ماشین سازی یک حرفه خاص و صنعتی به شمار می آید. بنابراین بهترین مکان برای این کار، یک شهرک صنعتی می باشد که این شهرک ها معمولا در حومه شهرهای بزرگ وجود دارند، اما باید توجه داشت که اسکان در چنین مکان هایی بستگی به میزان توانایی ما چه در خرید و چه در اجاره کردن دارد. اگر ما بتوانیم در یک شهرک صنعتی مشغول به کار شویم از بهترین مزایای آن این است که ما می‌توانیم با سایر صنعتگران در ارتباط بوده و از نظرات آنها که در بعضی اوقات بسیار کارآمد نیز می باشد استفاده کنیم. یکی دیگر از شرایطی که باید در نظر بگیریم نزدیک بودن به بازار آهن و ابزار آلات می باشد. تا در هنگام خرید مجبور نباشیم وقت و هزینه زیادی را صرف رفت و آمد کنیم و یا از تک فروشان و خرده فروشان که دارای قیمت هایی بالایی هستند خرید کنیم. اما باید توجه داشت که در یک شرایط خاص و بسیار بد مالی برای شروع می‌توان از مکان های دیگری که در مناطق دورتری می باشند و حتی یک اتاق کوچک نیز شروع استفاده کرد.

   

  2-مشخصات ساختمانی کارگاه:

  برای انجام کارهای صنعتی معمولا از یک سوله و یا ساختمانی که دارای دیوارهای بلندی (5 الی 6 متر) باشد استفاده می شود، که بسته به نوع کار دارای استانداردهای تعریف شده‌ای می‌باشد که برای این شغل بصورت زیر می باشد.

  2-1-یک سالن 50 متر مربعی (10*5) که دارای مشخصات زیر باشد:

  - کف کارگاه باید بتنی، محکم و تا حد امکان تراز باشد.

  - دارای یک سیستم روشنایی مناسب با قابلیت تنظیم نور در ساعات مختلف.

  - دارای برق سه فار و یا یک منبع تولید کننده برق سه فاز (ژنراتور)

  - دارای دیوارهایی با رنگ روشن

  2-2-دارای یک دستشویی و در حد امکان یک حمام آب گرم باشد که در شرایط خاص ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. ابعاد (1*2)

  2-3-دارای یک اتاق 9 متر مربعی (3*3) جهت امور طراحی و نقشه کشی

  2-4-دارای یک اتاق 12 متر مربعی (4*3) جهت رختکن، صرف غذا و استراحت

  2-5-دارای قابلیت ورود و خروج خودروی باری به داخل کارگاه

  2-6-دارای امنیت کافی باشد (استفاده از قفل های محکم و یا سیستم امنیتی و دزدگیر)

   

   

  3-ابزار و وسایل اولیه:

  3-1-یک میز کار فلزی که دارای مشخصات زیر باشد.

  - سطحی صاف به مساحت (3 متر مربع 2*5/1) باشد.

  - پایه های محکم و تراز به طول 120 تا 150 سانتی متر مربع

  - 2 گیره قطعه گیر که بروی آن محکم بسته شده باشد.

  3-2-دریل در انواع مختلف: دستی، پایه دار، ستونی و ... جهت انجام سوراخکاری قطعات مختلف

  3-3-دستگاه های برش فلزات مانند: فرز قیچی در انواع مختلف دستی، برقی و اهرمی، اره لنگ یا اره دیسکی (جهت برش آهن آلات ضخیم)

  3-4-دستگاه تراش (در صورت توانایی خرید و دارا بودن یک نیروی تراشکار)

  3-5-دستگاه جوش برق و لوازم مربوط به آن مانند: ماسک، سیم جوش، دستکش و ...

  3-6- ابزار الات و وسایل مختلف اتصال شامل: وسایل اندازه گیری مانند: متر نواری، خط کش فلزی، کولین، کمان اره، انواع آچار، پیچ گوشتی، انبردست، پیچ ها، پرج ها، واشرها و ...

  3-7-وسایل مختلف ایمنی و حفاظتی شامل: کلاه، دستکش، کفش، پنجه آهنی، عینک

  3-8-وسایل اطفاء حریق مانند: کپسول آتش نشانی

  3-9-جعبه کمک های اولیه

  نکته: در هنگام خرید لوازم فوق بایستی به این نکات نیز توجه گردد:

  - ابزار فوق باید بصورتی خریداری گردند که بتوان از آنها برای مدتی طولانی استفاده کرد و دارای کیفیت خوبی باشند، تا در صورت استفاده کردن از آنها به دلیل حجم زیاد کار بسرعت مستحکم نگردند.

  - بایستی به نحوی تهیه شوند که قابل تعمیر باشد و تعمیرات آنها نیز هزینه زیادی نداشته باشد.

  - موادی را که دارای مصرف زیاد هستند حداقل برای مصرف یک ماه بصورت یک جا خریداری شوند، تا در حین کار با کمبود در نتیجه معلق ماندن و بیکاری کارگران مواجه نشویم.

   

   

  4-نیروی انسانی:

  اصلی ترین عامل گرداننده یک مجموعه کاری نیروی انسانی می باشد، بطوریکه اگر در این مجموعه انتخاب نیروها و تقسیم کار با توجه به تخصیص نیروها انجام نشود از میزان کارآیی و درآمد کارگاه کم می شود و حتی ممکن است منجر به ضرر و در نهاست ورشکستگی و تعطیلی کارگاه گردد. از آنجایی که ماشین سازی نیز یک حرفه خاص و فنی به شمار می آید لذا بایستی در بکار گرفتن نیروهای متخصص کاملا دفت کرد.

   

  نیروهای لازم:

  4-1-موسس:

  این نیرو که معمولا به آن کارفرما یا مسئول کارگاه می گویند باید دارای حداقل:

  - مدرک تحصیلی: کاردان مکانیک باشد

  - سابقه انجام کارهای فنی، حداقل 4 سال

  این نیرو در واقع نبض کارگاه به شمار می آید، چون در این مجموعه کوچک حکم گرداننده نظم دهنده، مسئول فروش، بازاریابی، ایده دهنده و در نهایت مغز متفکر کارگاه می باشد و میزان سوددهی و یا ضرر کارگاه را تا حد زیادی تعیین می کند.

   

  4-2-طراحی:

  فردی است متخصص در امور طراحی و نقشه کشی با مشخصات زیر:

  - فوق دیپلم نقشه کشی و سابقه کاری حداقل یک سال.

  - آشنا به یکی از نرم افزارهای دوز نقشه کشی

  این فرد وظیفه دارد که ایده های مغز متفکر این مجموعه را نظم بندی کرده و آنها را روی کاغذ برآورد کرده و در نهایت در یک نقشه ساده و قابل فهم به نیروهای دیگر (زیر مجموعه) جهت اقدامات بعدی تحویل دهد.

  4-3-کارگر فنی:

  - مدرک تحصیلی دیپلم (ترجیحا دیپلم فنی)

  - دارای سابقه کاری حداقل یک سال

  این نیرو اگرچه در پائین ترین سطح قرار دارد، اما باید در کار خود تخصص کافی داشته باشد و در مواقع خاص بعنوان یک مونتاژ کار و سازنده بخوبی عمل کند و همچنین دارای سرعت عمل بالا و قدرت نقشه خوانی و تشخیص ایرادهای جزئی نقشه ها باشد. این نیرو وظیفه انجام کارهای خدماتی را نیز بعهده دارد.

  * لازم به ذکر است که پس از انجام امور طراحی و نقشه کشی کسانی که عملا درگیر کار می‌شوند، کارفرما (که در این جا نقش استادکار را ایفا می کند) و کارگر فنی (وردست) او می‌باشند. که این دو وظیفه ساخت را به عهده دارند و طراح نیز بعنوان یک ناظر و در مواقع خاص توضیح دهنده نقشه بایستی حضور داشته باشد.

  5-نحوه تنظیم قرارداد با نیروهای کاری (یک سال اول تاسیس)

  در هنگام شروع کار به دلیل اینکه کارگاه نوپا بوده و دارای هیچ درآمدی نمی باشد، نمی توان بصورت ماهیانه به نیروها حقوق داهد شود. به همین دلیل قراردادها نیز به صورت پیمانکاری یا پروژه ای بسته می شوند، به طوریکه در حین کار و با توجه به نحوه دریافت پول از مشتری به نیروها می توان دستمزد داد. لازم به ذکر است که این نوع قراردادها در شروع کار بسیار موثر خواهند بود.

   

  6-بیمه نامه ها:

  همانطور که می دانید، بیمه یکی از مهمترین و اصلی ترین چیزهایی است که در هنگام شروع به کار خرید وسایل مختلف و یا قراردادهای مختلف نمایان می گردد و انواع گوناگونی دارد که بسته به نوع کار مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین در استفاده از آنان باید توجه کافی نمود.

  توجه داشته باشید که مشاغل صنعتی یکی از پرمخاطره ترین کارها می باشند، که ممکن است در طول مدت کاری شاهد بروز واقعه ای دردناک باشیم. که این صدمه‌ها وقتی پر اهمیت‌تر می شوند که جانی باشند. بنابراین با بیمه شدن نیروها که امری الزامی است به این نگرانی پایان می دهیم. این بیمه، بیمه تامین اجتماعی می باشد که علاوه بر خدمات درمانی دارای مزایای دیگری نیز می باشند که شامل: دوره های بیکاری، بازنشستگی و ... شود. لازم به ذکر است که خدمات درمانی خانواده بیمه‌شدگان را نیز شامل می شود.

  این بیمه نامه ها نیز طبق مقررات مندرج در کتاب قانونی کار تنظیم می شود که معمولا دارای هزینه ای نیز می باشند که مقدار اندکی از آن بعهده کارگر و بقیه به عهده کارفرما می باشد.

  بیمه های دیگری نیز وجود دارند که به مرور زمان و بسته به نیاز و توانایی پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها به کار گرفته می شوند. شامل بیمه های آتش سوزی، سرقت و ...

   

   

  7-برآوردهای مالی:

  - سرمایه اولیه: میزان سرمایه اولیه لازم جهت راه اندازی کارگاهی با مشخصات ذکر شده برای شروع کار 5 میلیون تومان می باشد. لازم به ذکر است که 3 میلیون تومان از مبلغ فوق خرید وسایل مختلف کارگاه و واحد نقشه کشی می باشد و دو میلیون تومان دیگر در یک حساب بانکی قرار می گیرد که در چند ماه اول صرف هزینه های مختلف می شود. که مهمترین آن پرداخت اجاره کارگاه است. زیرا در چند ماه اول کاری کارگاه هیچگونه سوددهی نخواهد داشت تا زمانی که اولین ماشین در کارگاه سفارش گرفته شود و مراحل ساخت آغاز گردد.

  میزان درآمد کارگاه (متوسط ماهیانه)

  پس از شروع به کار و رسیدن به مرحله ای که کارگاه توانایی عرضه کردن یک ماشین را به بازار داشته باشد، با توجه به نوع کار و ماشین های عرضه شده به بازار، حداقل قیمتی که در ابتدا مناسب کارگاه و مشتریان می باشد معادل -/000/000/10 تومان می‌باشد. (نوعی دستگاه بسته بندی که مطمئنا مورد نیاز جامعه است).

  لازم به ذکر است که حداکثر مدت زمان لازم جهت ساخت چنین دستگاهی 2 ماه محاسبه شده است. بنابراین با توجه به هزینه های کارگاه در مدت این 2 ماه که به شرح زیر می باشد:

  هزینه های صرف شده در یک ماه: که با توجه به توضیحات قبلی و نحوه قراردادهای برآورد شده است:

  1-اجاره بها -/000/250- -/000/200 تومان

  2-بیمه. هزینه قابل پرداخت برای سه نیروی کاری -/000/110 تومان

  3-هزینه مربوط به آب، برق، گاز و تلفن -/000/20 تومان

  4-هزینه آیاب و ذهاب -/000/50 تومان

  5-هزینه های جاری روزانه شامل: خرید ابزارآلات مورد نیاز، تعمیرات، تعویض قطعات خراب شده، هزینه های باربری و ... -/000/100 تومان

  6-متوسط حقوق پرداختی ماهانه به نیروها:

  - طراح -/000/250 تومان (حداقل دریافتی)

  - کارگر فنی -/000/170 تومان (حداقل دریافتی)

  جمع کل: -/000/000/1 تومان

  علاوه بر مبلغ به دست آمده حداقل -/000/000/2 تومان نیز جهت خرید مواد مصرفی ماشین باید هزینه کنیم که در نتیجه می توان گفت:

  کل هزینه های صرف شده در دو ماه: -/000/000/4 تومان

  بنابراین با توجه به اعداد و ارقام بالا می توان گفت که سود خالص کارگاه (کارفرما) در مدت 2 ماه برابر -/000/000/6 تومان می باشد که از آن می توان به سود ماهیانه کارگاه که 000/000/3 تومان می باشد دست یافت.که سود نسبتا مناسبی می باشد و باید طوری برنامه‌ریزی کرد که مقداری از این پول صرف توسعه کارگاه شود تا قدم به قدم به هدف کلی خودمان که احداث یک کارخانه تولیدی می باشد نزدیک شویم.

  8-بازاریابی:

  بازاریابی یکی از مهم ترین مراحل کاری می باشد که در این مرحله ما به گرفتن سفارشات مختلف می پردازیم. برای این کار راه های متعددی وجود دارد که مهمترین و اصلی ترین آنها عبارتند از:

  1-بازدید از کارخانجات مختلف جهت بررسی نیازهای آنها و سپس تحقیق در مورد نحوه ساخت ماشین های مورد نیاز

  2-تبلیغات از طریق اینترنت، که زمانی میسر می گردد که ما یک ماشین خاص که دارای کاربرد زیادی در صنعت می باشد را بسازیم و سپس با راه اندازی یک سایت به معرفی محصولات خود بپردازیم و اطلاعات لازم را در سطح وسیع در اختیار مشتریان قرار دهیم.

  3-عضو شدن در یک ماه نامه معتبر. که در سطح کشور به چاپ می رسد و اقدام به معرفی محصولات خودمان از طریق آنها.

  4-برقرار کردن رابطه مناسب با صنعتگران (ماشین سازان) دیگر و در صورت داشتن یک ایده مناسب اقدام به همکاری و شراکت با آنان، که البته باید بسیار منطقی و حساب شده رفتار کرد.

  5-شرکت در نمایشگاه های مختلف صنعتی

  *لازم به ذکر است که تمامی موارد بالا فقط با گذشت زمان میسر می گردد و امری است که نیاز به پشتکار و تحمل دارد و به مرور خودمان با شناختی که از بازار پیدا می کنیم نحوه دستیابی به آنان را فرا می گیریم.

   

   

  9-نحوه گرفتن سفارش، ساخت و تحویل یک ماشین به مشتری:

  9-1-چگونه سفارش ساخت یک ماشین را بگیریم.

  اولین و بهترین راه گرفتن سفارش جهت ساخت یک ماشین بازدید از کارخانجات مختلف و بررسی نیازهای آنان می باشد. این کار به عهده مغز متفکر کارگاه (کارفرما) می باشد. خوشبختانه در بحث صنعت و تولیدات صنعتی همیشه بازار در حال تغییر و تحول می باشد و هر روز نیاز جدیدی احساس می شود. بنابراین یک ماشین ساز با مراجعه به کارخانجات مختلف و بررسی بازار به کشف این نیازها می پردازد. پس از شناسایی نیاز یک کارخانه، وظیفه بعدی کارفرما که اصلی ترین بخش کاری وی به شمار می آید و بستگی به هوش و زکاوت فردی و تجربیات او دارد، نحوه تنظیم و تثبیت قرارداد با مشتریان می باشد. زمانی که یک کارگاه نوپا شروع به کار کرده و سفارش کاری دریافت می کند برای ماندگاری در بازار در ابتدا مجبور است که از سیاست های مختلفی استفاده کند تا بتواند مشتریان را راضی کند. از جمله این کارها می توان به پائین آوردن قیمت ها و تخفیف به مشتریان اشاره کرد، که بسیار کارآمد بوده و مطظمئنا مورد توجه مشتریان قرار می گیرد و باعث سهولت در بستن قرارداد و همچنین سفارشات بعدی می گردد.

  یکی دیگر از راه های گرفتن سفارش و جلب مشتری انجام سریع کار و ساخت ماشین در مدتی کوتاه می باشد، که این امر نیز مطمئنا بسیار مورد توجه مشتریان قرار می گیرد. و باعث علاقه مندی وی به دادن سفارش می گردد.

  روش دیگری که بسیار حائز اهمیت می باشد و می توان آن را به عنوان مهم ترین عامل در نظر گرفت این است که سازنده بتواند ایده های بسیار ساده ای را مطرح کند و تا جایی که می‌تواند دستگاهی را طراحی کند که کار کردن با آن راحت بوده و دارای استحکام بالا و همچنین هزینه‌های کم تعمیرات و نگهداری باشد، چنانچه این امر میسر گردد و یک سازنده دارای ایده‌های ساده ای باشد براحتی می تواند سفارش کار بگیرد و در نهایت می توان برای جلب اعتماد مشتری جهت گرفتن سفارش به خدمات پس از فروش گسترده اشاره کرد که این امر نیز برای مشتریان بسیار حائز اهمیت می باشد.


 • فهرست:

  1-مقدمه 1
  2-تعاریف 3
  3-برای احداث یک کارگاه ماشین سازی چه باید کرد و به چه امکاناتی نیازمندیم 5
  3-1-محل راه اندازی کارگاه 5
  3-2-مشخصات ساختمان کارگاه 6
  3-3-ابزار و وسایل اولیه 7
  4-نیروی انسانی 9
  4-1-موسس 9
  4-2-طراحی 10
  4-3-کارگر فنی 10
  5-نحوه تنظیم قراردادها با نیروهای کاری (یک ماه اول تاسیس) 11
  6-بیمه نامه ها 11
  7-برآوردهای مالی 13
  8-بازاریابی 15
  9-نحوه گرفتن سفارش، ساخت و تحویل با ماشین به مشتری 17
  9-1-سفارش 17
  9-2-ساخت 19
  9-3-تحویل 21
  10-اهداف 24
  11-عوامل موثر در دستیابی هر چه سریعتر به اهداف موردنظر 26
  12-نتیجه گیری 28


  منبع:


  ندارد.

   

اصولاً ماشین آلاتی که در کارگاه مورد استفاده قرار می گیرنند عبارتند از: الف) ماشین آلات سنگین مانند: لودر، بلدوزر، گریدر، اسکریپر – غلتک، غلتک های استاتیکی و دینامیکی، بیل مکانیکی. ب)ماشین آلات نیمه سنگین مانند: کمپرسی، آبپاش، جرثقیل کامیونی، تراک میکسر، پمپ بتون فینشر. ج) ماشین آلات سبک مانند: لندرور، پیکان و غیره د) سایر ماشین آلات کارگاهی (ماشینهای متفرقه) مانند: ویبراتور – ...

مقدمه : کارگاه ذوب فلزات مدرن در سال1342 تاسيس گرديده اين کارگاه واقع در نزديکي ايستگاه وردآورد جاده مخصوص کرج مي باشد . کارگاه 5 هکتار مي باشد که شامل يک سوله بزرگ و در کنار آن يک ساختمان دو طبقه که شامل دفتر کارگاه محل قرار گرفتن دستگاه

مقدمه : کارگاه ذوب فلزات مدرن در سال1342 تاسیس گردیده این کارگاه واقع در نزدیکی ایستگاه وردآورد جاده مخصوص کرج می باشد . کارگاه 5 هکتار می باشد که شامل یک سوله بزرگ و در کنار آن یک ساختمان دو طبقه که شامل دفتر کارگاه محل قرار گرفتن دستگاهها می باشد. در پشت سوله یک محوطه می باشد که در آن انواع کوره ها از جمله کوره زمینی - دوار - کوپل قرار دارد . بیشتر تولیدات این کارگاه شامل ...

کارگاه ذوب فلزات مدرن در سال1342 تاسيس گرديده اين کارگاه واقع در نزديکي ايستگاه وردآورد جاده مخصوص کرج مي باشد . کارگاه 5 هکتار مي باشد که شامل يک سوله بزرگ و در کنار آن يک ساختمان دو طبقه که شامل دفتر کارگاه محل قرار گرفتن دستگاهها مي باشد . در پش

ماشينهاي صفحه تراش ساختمان، انواع، طريقه تنظيم و عمليات مختلف ماشين صفحه تراش يکي از ماشينهائي است که آنرا جزء ماشينهاي ابزار مي‌نامند. اين نوع ماشين برخلاف ماشين تراش داراي حرکت اصلي رفت و برگشت خطي است. با حرکت رفت و برگشت متوالي که رنده را حم

در دنياي امروز، تمام سازمانها فقط يک هدف دارند، که البته منظور از اين هدف اغلب تفکرات سازماني است به تعالي سازمان و حفظ بقاي سازمان مي‌انجامد و در دنياي رقابتي امروز، فقط سازمانهايي قدرت فعاليت و ادامه حيات را دارند که بتوانند در هر لحظه به نيازهاي

ماشينهايي که براي ((کار روي ورق فلزات به کار مي روند )) پرس نام داردند و آنها را نسبت به طرز کارشان طبقه بندي مي کنند ، به طور کلي پرس ها به دو دسته تقسيم مي شوند : پرس هاي مکانيکي و 2- پرس هاي هيدروليکي هر يک از اين دو نوع نيز از نظر حرکت

فصل اول‎ مشخصات ارائه‌دهندگان طرح و مدارک فنی و سوابق کاری مربوطه - مشخصات تحصیلی و فنی ارائه‎دهندگان طرح - صورت مدارک فنی - سابقه کاری - تصویر مدارک فنی و حرفه‎ای مشخصات فردی و تحصیل و فنی نام و نام خانوادگی ارائه‎دهندگان: 1- علی نعمتی 2- ناصر نعمتی 1- علی نعمتی شیزری فرزند قدرت‎اله‎، شماره شناسنامه 3338، متولد: 1351 تهران، تحصیلات: دیپلم ماشین‎افزار، کدملی: 1-589611‎-005. ...

مقدمه ورقکاري انجام يک سري عمليات روي ورق فلزي و استفاده از آن براي ساخت طرح مورد نظر مي باشد . اهم اين عمليات عبارتند از : گسترش برش فرمکاري اتصال قبل از شروع عمليات ورق کاري لازم است با انواع ورق کاربرد و طرز ته

مقدمه: شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین(جمکو)از شرکت های تابع سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران می باشد که در سال 1369 به منظور رفع نیاز صنایع مختلف در زمینه ماشین های الکتریکی تاسیس گردید.این کارخانه در زمینی به مساحت 250 هکتار با زیر بنایی حدود 6000 متر مربع و با 8 کارگاه تولیدی ساخته شده است.شرکت جمکو بواسطه کادر متخصص و مجرب خود وتجهیزات و ماشین آلاتی که در اختیار دارد ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول