دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) روغن نباتی گل شاد

Word 190 KB 12921 78
مشخص نشده مشخص نشده کشاورزی - دامپروری
قیمت قدیم:۲۰,۸۰۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۱۸,۰۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 •  

     میدانیم که یکی از دروس مهم در دوره تحصیلی به خصوص در شاخه فنی و حرفه  ای درس پروژه و کاآفرینی است.که همکنون این درس یکی از دروس اساسی و مورد نیاز تمامی رشته ها میباشد.

  که دانشجو با توجه به تلاش و کوشش و خلاقیت که دارد و با توجه به اینکه اطلاعات درس خود را در زمان تحصیل کسب کرده است باید برروی طرح مورد نظر خود پیاده کند و تمامی مراحل یک طرح توجیهی را بپیماید.

    که به نظرمان واقعا درس مؤثری است. چون نتیجه تلاش یک دانشجو درطرحش مشخص می شود و فکر می کنیم آن وقت است که لذت درس خواندن را درک می کند.

  بنابراین با توجه به نیاز جامعه از این محصول و موقعیتی که داریم برآن  شدیم که طرح توجیهی روغن نباتی را انتخاب نموده تا توانسته باشیم بخشی هر چند نا چیز از نیازهای جامعه را تامین کنیم.

  حال از خداوند متعال خواستاریم که ما را در این زمینه یاری کند.

  در پایان ازشما استاد گرامی که در طول ترم زحمات زیادی را کشیده و باعث جنبش و اشتیاق هر چه بیشتر دانشجویان در این درس شده اید کمال تشکر را داریم و از شما تقاضا داریم که اگر این پروژه نواقصی دارد به بزرگواری خودتان ببخشید.

   

                                                                   با آرزوی موفقییت برای شما

   

   

   

   

   

   

   

    من از وزیرکشاورزی میخواهم برنامه های کشاورزی را به گونه ای پی بگیرند که در تولید گندم ، برنج و روغن خود کفا شویم ، البته به معنای واقعی کلمه !

   

                                                                                       ( از بیانات مقام معظم رهبری)

  مقدمه:

   

     روغنها و چربی های خوراکی بخش عمده ای از ترکیب مواد غذایی و غذای مصرفی روزانه را به خود اختصاص می دهند . رشد سریع جمعیت و نیاز به افزایش هر چه بیشتر تولید از یک سو و عدم استقلال صنایع روغن کشور از برخی لحاظ نظیر مواد اولیه ، ماشین آلات و یا کاتالیست ، خاک رنگبر و غیره از سوی دیگر ، مشکلات روز افزونی را سبب شده است که حل آنها منوط به انجام فعالیت های گسترده و تلاش بیشتر از جانب محققین ، متخصصین و مسئولین امر در این زمینه است .

     روغن کشی از دانه های روغنی به وسیله چرخهای اعصاری در ایران ، از قرنها پیش مرسوم بوده و بیشتر مصرف دارویی داشته است . مصرف روغن نباتی به عنوان یک ماده غذایی به همراه دیگر محصولاتی نظیر برنج و آرد ، از سال 1325 معمول شده است .

      مردم ایران در بدو امر با اکراه و از روی ناچاری به استفاده از روغن نباتی مبادرت می نمودند و آن را فاقد مواد مورد نیاز بدن دانسته ، حتی مصرف آن را مضر می دانستند ، تا این که به تدریج با آگاهی از ترکیبات و خواص مواد تشکیل دهنده روغن نباتی ، به مصرف آن روی آوردند و در بسیاری موارد آن را بر روغن حیوانی نیز ترجیح دادند . روغن نباتی در حال حاضر به اشکال جامد ، مایع و مارگارین مورد مصرف قرار می گیرد ، که نوع جامد آن به علت قابلیت نگهداری طولانی تر ، بالاتر بودن نقطه ذوب و همچنین بهبود در پلاستیسیته روغن های قنادی و مارگارین . البته روغن جامد باعث بهتر شدن طعم و بوی روغن می گردد ، مورد استفاده بیشتری دارد . در مقابل ، نوع مایع آن دارای ارزش تغذیه ای بالاتری است . مصرف این فرآورده ی غذایی ، سالیانه رو به افزایش بوده  که می توان از علل آن ازدیاد جمعیت ، افزایش درآمد ، بالا رفتن میزان شهر نشینی و حتی عادت به مصرف و . . . را نام برد .

      می باید از هم اکنون با توجه به فاکتورهای مختلفی ، نظیر : رشد جمعیت ، رشد مهاجرت و تغییر سلیقه ، رشد درآمد و . . . با برنامه ریزی صحیح که در درجه اول از مواد اولیه شروع می شود ( دانه های روغنی ) ، اقدامات مقتضی را جهت نیل به خودکفایی به عمل می آورد . لازم به ذکر است در گذشته در هیچ سالی وابستگی کشور به روغن خام کمتر از 80% نبوده است .

    قوه قضائیه

  اداره کل ثبت اسناد و املاک کشور

  آگهی تأسیس شرکت

  خلاصه اظهار نامه و اساسنامه شرکت روغن نباتی گل شاد( سهامی خاص) که در تاریخ ............تحت شماره ...........در این اداره به ثبت رسیده و در تاریخ ........... از لحاظ امضاء ذیل تکمیل گردیده برای اطلاع عموم در روزنامه کثیر الانتشار آگهی می شود.

  1- موضوع شرکت:      شرکت روغن نباتی گل شاد

  2- مدت شرکت:       از تاریخ.......... بمدت نامحدود

  3- مرکز اصلی شرکت:   شهرک صنعتی فریمان

  4- سرمایه شرکت:

   مبلغ 68.000.000.000ریال منقسم به6.800.000سهم 10.000                ریالی با نام که مبلغ  23.800.000.000ریال آن طبق گواهی شماره ------ مورخه ------ بانک ملی پرداخت و بقیه در تعهد صاحبان سهام می باشد.

  5- اولین مدیران شرکت:

  سید فاضل علویان_ حبیب شبانه عرب  ( برای مدت دو سال انتخاب شدند )

  6- دارندگان حق امضاء : امضاء کلیه اسناد و اوراق بهادار و تعهد آور بانکی با امضاء -------

  7- اختیارات مدیر عامل:

   به شرح در ماده ---------- اساسنامه -----------

  8- بازرسی اصلی و عدل البد ل:  -------  بمست بازرسی اصلی و -------- بسمت بازرسی علی البدل برای مدت یکسال انتخاب شدند.

  رئیس ثبت اسناد و املاک شهرستان فریمان

   

  قوه قضائیه

  اداره کل ثبت اسناد و املاک کشور

  اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی

  اظهار نامه ثبت شرکتها سهامی خاص / عام

     

  1- نام شرکت:     شرکت روغن نباتی گل شاد

  2- هویت کامل واقامتگاه موسسین:

  1- سید فاضل علویان فرزندمحمد شماره شناسنامه296 صادره از مشهد به آدرس:مشهد

  2- حبیب شبانه عرب فرزندعلیجان شماره شناسنامه  345 صادره از  فریمان  به آدرس:مشهد_فریمان

  3- علی فرهادی  فرزند ابراهیم  شماره شناسنامه421  صادره از فریمان به آدرس:فریمان     

  4- هادی کنعانی فرزند یعقوب شماره شناسنامه 3661 صادره از فریمان به آدرس :فریمان

  5-امین شبانه عرب فرزندعلیجان شماره شناسنامه 3523 صادره از فریمان به آدرس :فریمان

  3- موضوع شرکت:  شرکت تولیدی روغن نباتی گل شاد

  4- مبلغ سرمایه شرکت و تعیین مقدار نقد و غیر نقد آن به تفکیک:

  مبلغ کلی شرکت ---- ریال بوده است که براساس سهام و نیمی از مبلغی که پرداخت شده است.مبلغ ----- ریال آن نقد پرداخت شده است و مابقی آن به صورت چک و اقساط پرداخت می شود.

  5- تعداد سهام با نام و مبلغ اسمی آنها در صورتیکه سهام عادی موردنظر باشد تعیین خصوصیات و امتیازات اینگونه سهام:

  نام سهامداران

  تعداد سهام

  مبلغ هر سهم

  درصد مالکیت

  مبلغ کل سهام

  سید فاضل علویان

  1.200.000

  10.000

  30%

  20.400.000.000

  حبیب شبانه عرب

  1.200.000

  10.000

  30%

  20.400.000.000

  امین شبانه عرب

  800.000

  10.000

  20%

  13.600.000.000

  هادی کنعانی

  400.000

  10.000

  10%

  6.800.000.000

  علی فرهادی

  400.000

  10.000

  10%

  6.800.000.000

  جمع کل

  4.000.000

  10.000

  100%

  68.000.000.00

   

  بخش اول

  هدف پروژه

   

  هدف پروژه تصفیه و تولید روغن نباتی جامد به میزان 14.000 تن در سال در و رفع نیاز های مختلف این محصول در کشور و گام در جهت خودکفایی و همچنین صادرات به بازارهای هدف و در نتیجه افزایش توان اقتصادی کشور  می باشد.

  1-2- محل اجرا :  شهرک صنعتی فریمان  

   

  1-3- تعداد کارکنان :  102 نفر

   

  1-4- مجوزات قانونی:

   

  موافقت اصولی به شماره -------- و در تاریخ -------  به نام شرکت توسط وزارت صنایع جهت تولید به میزان 14.000 تن روغن توسط وزارت صنایع و معادن (نمایندگی صنایع و معادن فریمان) جهت تولید میزان 14.000تن روغن نباتی جامد در سال صادر شده و در تاریخ ------  تمدید گردید .

  لازم به ذکر است که بعد اخذ مجوزمبلغ تعهد شده نزد بانک ملی شعبه ....واریز شد .                  همچنین سرمایه درگردش و سرمایه ثابت طرح مبالغ 17.027.133.400 و

  62.972.868.600 می باشد .

  1-5- شناخت محصول و موارد مصرف:

   

     چربی ها و روغنها ( لیپید های غذایی ) تأثیر زیادی در لذیذ بودن غذا از طریق بهبود طعم ، رنگ و بافت غذا دارند . همچنین چربی ها و روغنها منبع بسیار خوبی از انرژی می باشند و انرژی حاصله از آنها بسیار بیشتر از کربوهیدراتها و پروتئینها است .

   

  روغنها در تولید محصولات غذایی مختلف از جمله کیک - کلوچه - بیسکوئیت شیرینی جات - انواع شکلات - پفک - چیپس - انواع کنسرو - ( ماهی - لوبیا و . . . ) فرآورده های گوشتی - کالباس - همبرگر - مارگارین - کره گیاهی و انواع سس به کار می رود .

  مشخصات عمومی انواع روغنهای خوراکی مایع و جامد مطابق استانداردهای تدوین شده توسط اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور بوده و برای انواع آنها تقریباً مشابه است .         

  عمده ترین ماده اولیه مورد نیاز صنعت روغن ، روغن خام است که بیش از 93% آن از خارج از کشور وارد می شود .

   سازمان بهداشت جهانی میزان مصرف چربی هر فرد را روزانه 80 گرم پیشنهاد می کند . بر طبق آمار منتشره در سال 1377میزان مصرف مستقیم  روغن 43 گرم در روز بوده است که با در نظر گرفتن سایر منابع تأمین چربی این رقم کمتر از 600 گرم خواهد بود . که هنوز اختلاف زیادی با استاندارد سازمان بهداشت جهانی دارد . و البته به دلیل پایین بودن قدرت خرید مردم و نبود فرهنگ درست مصرف و توزیع مناسب کالا ستاد بسیج اقتصادی برای هر فرد سالانه 14 کیلوگرم ( 35 / 38 گرم در روز ) روغن در نظر گرفته شده است . که این مقدار با احتساب 20 گرم چربی و روغن از سایر منابع برابر 80 گرم خواهد بود .

 • فهرست:

  پیشگفتار............................................................................. 3

   

   

  مقدمه ................................................................................ 4                                                                               

   

  اطلاعات متقاضی طرح ............................................................. 6

   

  بخش اول – کلیات................................................................... 8                                                                 

   

  بخش دوم – بررسی اقتصادی...................................................... 11

   

  بخش سوم – بررسی  فنی ......................................................... 20                                                     

   

  بخش چهارم – بررسی مالی ........................................................ 41                                                   

   

  منبع:
  ندارد.

من از آقای حجتی [ وزیر کشاورزی ] میخواهم برنامه های کشاورزی را به گونه ای پی بگیرند که در تولید گندم ، برنج و روغن خود کفا شویم ، البته به معنای واقعی کلمه ! ( از بیانات مقام معظم رهبری در دوره دوم ریاست جمهوری جناب آقای خاتمی ) فرم اطلاعاتی طرحهای مربوط به متقاضیان تسهیلات بانکی 1- مشخصات متقاضی نام شرکت :شرکت صنایع غذایی شادگل شماره: 28/2/1378 تاریخ ثبت : 1135 نیشابور نوع ...

1- مشخصات متقاضی نام شرکت :شرکت صنایع غذایی شادگل شماره: 28/2/1378 تاریخ ثبت : 1135 نیشابور نوع فعالیت : تولیدی تبیین در خواست متقاضی : 2- معرفی طرح : 1-2- نام طرح : روغن نباتی جامد شادگل 2-2- هدف از اجرای طرح : واحد تصفیه روغن نباتی خام و تولید روغن نباتی جامد 3-2- مشاور- مشاوران طرح : مشاور صنعتی سها طوس 4-2- نوع تولید/ تولیدات طرح : روغن نباتی جامد - گاز اکسیژن - خمیر صابون ...

موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی استان استان اصفهان با مساحتی حدود 105937 کیلومتر مربع بین 30 درجه و 43 دقیقه تا 34 درجه و 27 دقیقه عرض شمالی خط استوا و 49 درجه و 36 دقیقه تا 55 درجه و31 دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار دارد . این استان که در مرکز ایران واقع شده است از شمال به استانهای مرکزی , قم و سمنان ؛ ازجنوب به استانهای فارس و کهگیلویه و بویراحمد ؛ از شرق به ...

نیم نگاهی به کشت دانه روغنی گلرنگ در مناطق مختلف کشور گلرنگ به لحاظ خصوصیت مطلوب زراعی و مقاومت نسبی نسبت به شوری خاک و خشکی هوا، مقاومت بالا به سرمای زمستانه، وجود روغنی مطلوب با بیش از۹۰ درصد اسیدهای چرب غیراشباع، همواره به عنوان دانه روغنی مطلوب و با ارزش مطرح بوده است. گلرنگ به لحاظ خصوصیت مطلوب زراعی و مقاومت نسبی نسبت به شوری خاک و خشکی هوا، مقاومت بالا به سرمای زمستانه، ...

چکیده از جمله مهمترین محصولات استراتژیک مورد نظر بخش کشاورزی کشور دانه‌ های روغنی مانند دانه آفتابگردان با سطح زیر کشتی حدود 100 و 10 هزار هکتار به ترتیب در ایران و استان گلستان و با میانگین عملکرد یک تن در هکتار می‌باشد. شناخت خصوصیات فیزیکی فندقه آفتابگردان می‌تواند در اعمال فرآیندهای مناسب در مرحله برداشت، انتقال، خشک کردن، جداسازی، پوست‌گیری، ذخیره سازی (انبارداری) و فرآورش ...

Rosa در لاتین به معنای گل سرخ می باشد. از آغاز تاریخ، گل سرخ بیش از همه گلها در قلوب بشر جای گرفته و از وقتی که مردم از زیبایی درخشان گل، آگاهی یافته اند، گل سرخ یک سرو گردن از آنها بلند تر بوده است. گل سرخ میراث بزرگی از افسانه و تاریخ را به همراه دارد. ● تاریخچه گل سرخ: Rosa در لاتین به معنای گل سرخ می باشد. از آغاز تاریخ، گل سرخ بیش از همه گلها در قلوب بشر جای گرفته و از وقتی ...

Rosa در لاتین به معنای گل سرخ می باشد . از آغاز تاریخ ، گل سرخ بیش از همه گلها در قلوب بشر جای جای گرفته و از وقتی که مردم از زیبایی درخشان گل ، آگاهی یافته اند ، گل سرخ یک سرو گردن از آنها بلند تربوده است. گل سرخ میراث بزرگی از افسانه وتاریخ را به همراه دارد . این درختچه زیبا ، میلیونها سال قبل از بوجود آمدن بشر در روی زمین ، زیسته و زیبائی و عطر را در همه جا گسترده است ...

مقدمه : روغنها :چربیها یکی ازعوامل تشکیل دهنده حیات حیوانی وگیاهی می باشند .دربدن حیوانات دریایی وخشکی مقداری چربی به عنوان ذخیره انرژی وجود دارد ودرهردانه وهسته گیاه مقدار چربی برای مرحله روئیدن روئیدن ذخیره شده است .بنابراین می توان گفت که درهمه موجودات زنده چربی وجود دارد ولی دراین گزارش مطالبی مورد بحث وبررسی قرار میگیرد که روغن وچربی را نه فقط ازاین حیث بلکه به عنوان یک ...

مقدمه: رویکرد اکثر کشورهای جهان در دهه‌های اخیر به موضوع کارآفرینی و توسعه آن، موجب گردیده‌ موجی از سیاستهای توسعه کارآفرینی در دنیا ایجاد شود. کشورهای مختلف راه حلی راکه در سه دهه گذشته برای فائق آمدن بر مشکلات مختلف اقتصادی و اجتماعی به آن روی آورده‌اند ، توسعه فرهنگ کارآفرینی ، انجام حمایت‌های لازم از کارآفرینان ، ارائه آموزشهای مورد نیاز به آنان و انجام تحقیقات و پژوهشهای ...

مقدمه هنر خاتم‌سازی یکی از مهمترین هنر های دستی ایران است .این صنعت ارزش هنری فوق العاده زیادی دارد .سابقه خاتم‌سازی درایران از زمانهای خیلی قدیم بوده است .به طورکلی ابتدا باید دید خاتم چیست و خاتم‌ساز یا خاتم‌کار چه کسی است. تعریف خاتم خاتم ترکیبی است از چند ضلعی‌های منظم با تعداد اضلاع متفاوت که با استفاده از مواد اولیه گوناگون در رنگ‌های مختلف تشکیل می‌شود. پنج ،شش ف هشت یا ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول