دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) مرحله مقدماتی طرح ایجاد مکان های اطلاع رسانی

Word 71 KB 12965 18
مشخص نشده مشخص نشده عمومی - متفرقه
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • مقدمه :

  احتمالاً تا به حال برایتان پیش آمده و یا با افرادی برخورد کرده اید که در تصمیم گیریهای مهم دچار مشکل شده اند و این مشکل عمدتاً به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در زمینه ی مورد انتخاب خود بوده است ؛ برای مثال برای انتخاب یک رشته تحصیلی اغلب افرادی که در موقعیت تصمیم گیری قرار می گیرند ،  بدون داشتن اطلاعاتی در مورد موضوع رشته ی ورودی و یا با داشتن اطلاعات اندک ، دچار چندگانگی در انتخاب شده و بلاجبار به یکی از آن رشته ها وارد شده که ممکن است با شرایط وخواسته های فرد هماهنگ نبوده و بعد از مدتی وی را با مشکل مواجه کند .

  این اتفاق در بسیاری از زمینه های مختلف زندگی ، که در آنها نوع انتخاب نقش اصلی را دارد اتفاق می افتد ، برای مثال : در انتخاب رشته ورزشی ، هنری ، تحصیلی ، شغلی و ... .

  این نوع تصمیم گیریها موجب پشیمانی از اتلاف وقت و هزینه مادی و معنوی شده و چه بسا افرادی بعد از مدتها به این نتیجه خواهند رسید که راه را اشتباه آمده اند و باید از راه دیگری وارد می شده اند و این امر باعث می شود که یا این افراد اجباراً در این رشته ادامه فعالیت دهند و یا حتی بعد از این مدت مجبور به خاتمه کار ویا شروع دوباره از نقطه ی دیگری شروع کنند .

  این نوع اشتباهات در ظاهر فقط به بخش کوچکی از جامعه یعنی همان فرد تصمیم گیرنده و شاید بعضی از اطرافیان وی تأثیر منفی بگذارد ، در صورتیکه این نوع تصمیمات بخش عظیمی از سرمایه های جامعه را که برای آن فرد ،‌ از لحظه ورود و ادامه ی فعالیت در آن زمینه قرار داده شده را از بین می برد و همچنین ایجاد هزینه ی فرصت زیادی می کند و ضرر بسیار بزرگی را با عدم فعالیت و یا تغییر و یا حتی ادامه ی بی انگیزه ی آن رشته توسط افراد این چنینی بر روی جامعه شامل می شود .

  حال برای حل این چنین مشکلات و کمتر کردن اینگونه اشتباهات باید راه حل های مختلفی را در نظر گرفت و بهترین ها را برای اجرا در تکمیل نمود . بعنوان یک راه حل موثر ، می توان مکانها و یا اداره جاتی را ایجاد کرد تا در این مکانها عرضه ی اطلاعات در زمینه های مختلف داده شود تا افراد از اتلاف وقت و سرمایه و سردرگمی فراوان در امور مهم زندگی درآیند و با دید بازتر ، با اتلاف وقت کمتر و با انگیزه ی بیشتر و قوی تر شروع به فعالیت کرده و فعالیت خود را ادامه دهند .

  همانطور مشخص است بسیاری از اشتباهات افراد جامعه در زمینه های مختلف ، از نداشتن اطلاعات صحیح در آن زمینه است . براستی چرا باید با داشتن چنین سرمایه ی عظیمی ، از آن بهره ی صحیح نبرده و آنرا در اختیار تمام بخشهای جامعه قرار نداده تا از این سرمایه ی بزرگ بصورت صحیح تر استفاده شود ، در صورتی که می توان از این سرمایه ی عظیم  بهره ی فراوان برد ؟

  در ادامه توضیحات مختصری درباره ی اجرا و بکارگیری این طرح داده خواهد شد .

   

  توضیحات کلی  درباره طرح :

  در حال حاضر مکان ها و یا بخش های مختلفی برای ارائه ی اطلاعات مختلف و در زمینه های مختلف ایجاد شده و وجود دارد ، اما می توان گفت هیچکدام از این بخشها و موسسات ، اطلاعات جامعی در اختیار مراجعه کنندگان قرار نمی دهند و تنها راهنمایی ها و اطلاعات جزئی ویا خیلی کلی را در زمینه های کاری مختلف ارائه می دهند و حتی در مواردی به هیچ عنوان اطلاعات داده نمی شود و در مواردی باید از اطلاعات بخشهای دیگر نیز کمک گرفت تا شاید تکمیل کننده بخشهای دیگر شود . در اینصورت به منظور راحتی بیشتر و صرف هزینه کمتر و ... می توان با نوآوری بررسی شده ، دست به ایجاد مکانها یا ادارات ونهادهایی زد که بوسیله آنها اطلاعات مختلف در زمینه های مختلف بطور یکجا و دقیق تر جمع آوری شده باشد و در اختیار نیازمندان و علاقه مندان به این اطلاعات قرار گیرد تا با استفاده از این اطلاعات بتوانند دست به تصمیمات دقیق تری در زمینه های مختلف کاری ، تحصیلی ، ورزشی و ... بزنند و با این کار به اهداف زیادی نزدیک شوند . ( به امید خدا ... )

  بطور کلی ، کار این مکانها می تواند به این صورت باشد که اطلاعاتی را از پایه و اصول انجام یک کار و تصمیم گیری درباره ی آن ، تا ادامه ی این مسیر را جمع آوری کرده و با انجام تغییرات و مرتب کردن این اطلاعات و در اختیار قرار دادن این اطلاعات به علاقه مندان اهداف مهمی را در پی داشته باشند . بطور کلی می توان گفت حیطه ی قرار گرفتن این اطلاعات می تواند از به ظاهر کوچکترین بخشهای جامعه گرفته و تا بزرگترین بخشها قرار داشته باشد ، چرا که تصمیمات بزرگ و بخشهای بزرگ از ابتدا بزرگ نبوده و از بخشها و تصمیمات کوچک تبدیل به تصمیمات بزرگ شده . به همین دلیل در این مکانها اطلاعات مختلفی در زمینه های متفاوت از جمله چگونگی و اطلاعاتی درباره انواع انتخاب رشته تحصیلی ، شغلی ، هنری و ... ارائه می شود ، که هر کدام از این انواع به زیر مجموعه های کوچکتر با اطلاعات جزئی تر تبدیل می شوند .

   

  اهداف و ثمرات این طرح :

  این کار اهداف و ثمرات زیادی را در صورت به اجرا در آمدن صحیح ، به دنبال خواهد داشت که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره خواهد شد ، همچنین در طی توضیحاتی که در متن داده می شود ، به بعضی از دیگر اهداف قابل دسترسی نیز اشاره می شود .

  بطور کلی می توان گفت که به اجرا گذاشتن این طرح ، در سطحی برای استفاده کنندگان از آن اطلاعات ( در جزء ) اثر گذار بوده و بخشی نیز بر کل جامعه ( در کل ) اثر خواهد کرد ، برای نمونه به چند مورد اشاره می شود :

  برخی تاثیرات و اهداف در جزء :

  1 – فرد در تصمیم گیری در موارد مختلف زندگی ، با شرایطی که پیش رویش در این مکانها قرار می گیرد ؛ یعنی با کسب اطلاعات مختلف در زمینه های مختلف و با امکان مقایسه ی این اطلاعات ، می تواند بهتر عمل کند و تصمیمی با درصد خطای کمتر بگیرد .

  2 – در صورتی که راه تقریبی فرد مشخص شود و در صورتی که این راه با شرایط وی سازگار تر بوده باشد ، فرد با انرژی و با امید بیشتری به فعالیت برای رسیدن به نقطه ی مورد نظر خود می پردازد .

  3 – فرد می تواند برنامه ریزی دقیق تری برای فعالیتهای آینده ی خود داشته باشد .

  4 – وقت کمتری صرف کسب اطلاعات مختلف در زمینه های مختلف صرف می شود که تصمیم گیری سریع تر را نیز در پی خواهد داشت .

  5 – سرمایه ی کمتری برای تصمیمات اشتباه صرف می شود ، چرا که تصمیمات دقیق تر و بطور صحیح تر گرفته خواهد شد و اشتباهات در آن کمتر می شود و در نتیجه سرمایه کمتری را خواستار است .

  6 – افراد مراجعه کننده با ورود به این مکانها خود به خود با موضوعات مختلف دیگر در زمینه های مختلف آشنا می شوند و این باعث می شود تا سطح اطلاعاتیشان بالاتر برود و از این اطلاعات در زمینه های مختلف استفاده کنند .

  7 – بطور کل تاثیراتی نیز بر جامعه خواهد داشت که این تاثیرات بر بهبود جامعه بر سطح رفاه افراد جامعه تاثیر بیشتری خواهد داشت .

  8 - ... .

  برخی تاثیرات و اهداف در کل :

  همانطور که مشخص می شود ، کل ، از جزء تشکیل می شود و در صورتی که جزئی وجود نداشته باشد ، کلی نخواهد بود . پس می توان گفت تمام تاثیراتی که بر جزء وارد میشود به نوعی بر کل نیز اثر گذار خواهد بود که علاوه بر آنها می توان به نکات زیر نیز اشاره کرد :

  1- به هدر رفتن سرمایه هایی که دولت برای انجام یک عمل برای یک فرد صرف می کند کمتر می شود ؛ برای مثال اگر فردی برای ادامه تحصیل خود ، رشته ای را بر می گزیند ، علاوه بر اینکه هزینه ای را بر دوش خود و خانواده می گذارد ، هزینه ی زیادی را نیز بر دوش دولت قرار می دهد . در صورتی که فرد پس از این انتخاب ، به هر دلیلی از انتخاب خود پشیمان گردد ، در این میان این سرمایه ها از بین رفته و سوخت می شود و دیگر قابلیت بازگشت نخواهد داشت . با این کار درصد چنین تغییراتی کمتر می شود و هزینه ی کمتری صرف این کار خواهد شد .

  2 – این اطلاعات به خودی خود می تواند در تصمیم گیریهای بزرگ دولت نیز کمک کننده و تاثیر گذار باشد .

  3 – یکی از اهداف دولت ، داشتن جامعه ای هدفمند و پویاست ، که با این طرح تا حد قابل توجهی ، جامعه از حالت سردرگمی درآمده و بصورت هدفمند تر به راه خود ادامه می دهد .

   

  4 -  ... .
   

   

  چگونگی کار و فعالیت این مکانها :

  کار این مکانها بصورتی خواهد بود که اطلاعاتی را از بخشهای مختلف جامعه گرفته و در اختیار مردم علاقه مند به این اطلاعات می گذارد . این کار در صورتی که به ظاهر ، کار ساده ای به نظر می رسد ، پیچیدگی و دقت زیادی را می طلبد . به این شکل که باید اطلاعلاتی مورد بررسی و نمایش قرار گیرند که دراری شرایط خاص بوده و با به نمایش گذاشتن این اطلاعات بطور عمومی و یا خصوصی به بخشی از جامعه و افراد آن لطمه وارد نکند ، همچنین این اطلاعات ، نیازهای مراجعه کنندگان را شامل شود . با این شرایط بخشی از اطلاعات باید بصورت محرمانه نگهداری شوند و فقط بخشهای خاص قابلیت استفاده از آن را داشته باشند و بخشی بصورت عمومی ، که بر تصمیمات افراد اثرگذارند.

 • فهرست:

  پیشگفتار  
  مقدمه 5
  توضیحات درباره طرح 7
  تأثیرات و اهداف طرح 9
  چگونگی کار و فعالیت این مکانها 12
  چارت تقسیم بندی بخشهای مراکز اطلاع رسانی 41
  شرایط و نحوه ی ایجاد چنین مکانهایی چگونه است ؟ 18
  کنترل بصورت دولتی یا واگذاری به بخش خصوصی ؟ 19
  ایجاد بخشی برای اطلاع رسانی درباره ی کالاها و لوزم مصرفی 22
  نتیجه 24

  منبع:
  ندارد.

   

امروزه با توجه به پيشرفت روز افزون در پيشرفت تکنولوژي بي سيم و وجود ارتباطات ماهوارهاي اهميت وجود امنيت در ارسال اطلاعات از اهميت بالايي بر خوردار است. همچنين تکنيک هاي ذخيره ساي اطلاعات و پروتکل هاي به روز رساني يکي از موارد مهمدر بحث ارتباطات بي س

همانطور که در عکس های بالا مشاده می کنید می توان در روز با استفاده از فیبرهای نوری نور خورشید را به مکانهایی کاملا سر بسته و بدون نور برد بدون ذره ای تفاوت با یک لوستر بزرگ که با انرژی الکتریکی و لامپ محیط اطراف را روشن می کند. این شکل استفاده از تکنولوژی می تواند کمکی برای شهرهای آفتاب خیز ایران بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی باشد چراکه در اکثر این شهرها منبع تولید کننده برق ...

مکانیزم‌های اضطراری تداوم دهنده درد نوروپاتیک[1] آسیب عصبی باعث براه افتادن چرخه مرگ سلولی و یا پروسه‌های بقاء در سلول خواهد شد که قدمتی در حدود 500 میلیون سال دارند. درک و احساس درد[2] که در طی تکامل به عنوان پروسه‌ای مهم و ضروری حفظ می‌شود. اکثراً حتی بعد از آسیب سلولی نیز ادامه دارد. این هنگامی است که درد به نظر دیگر هدف وفانکش واضحاً مفیدی ندارد. چرا بعضی از دردهای مزمن ...

در این مقاله نقشی را که خدمات بین المللی اطلاع رسانی کشاورزی می تواند در فرآیند توسعه ایفا نماید، نشان داده می شود. رئوس مهمترین مشکلاتی که کارکنان خدمات اطلاع رسانی در کشورهای در حال توسعه با آن رو به رو هستند، بیان می گردد. سپس از چگونگی سازمان دادن بهترین خدمات اطلاعاتی برای استفاده کنندگان در کشورهای جهان سوم بحث می شود. کشاورزی در توسعه اقتصادی و اجتماعی بیشتر کشورهای جهان ...

1-1- درباره اين گزارش گزارش استانداردها و سياستهاي فن‏آوري اطلاعات دولت الکترونيک (EGIT)، تعاريف و مفاهيم سيستم‏ها را بر اساس استانداردهاي دولت مالزي و ارائه دهندگان راه‏حلهاي IT بيان مي‏کند. مجموعه فن‏آوري‏هايي که اجازه بدهد رايانه‏هاي شخصي، تجهيزا

- مقدمه درباره این گزارش گزارش استانداردها و سیاستهای فن‏آوری اطلاعات دولت الکترونیک[1] (EGIT)، تعاریف و مفاهیم سیستم‏ها را بر اساس استانداردهای دولت مالزی و ارائه دهندگان راه‏حلهای IT بیان می‏کند. مجموعه فن‏آوری‏هایی که اجازه بدهد رایانه‏های شخصی، تجهیزات شبکه و دیگر سرویس‏گیرها با سرویس‏دهنده‏های هر شبکه‏ای کار کنندو ایجاد یک زیربنای IT که از سیاستهای فن‏آوری اطلاعات دولت ...

يک داستان واقعي: با مدير عامل شرکت معروفي در تهران وعده دارم. در راه متوجه ميشوم که نشاني دقيق را همراه ندارم اما شماره تلفن شرکت را در حافظه موبايل ذخيره کرده ام. از متصدي تلفنخانه ميخواهم که نشاني شرکت را بگويد که امتناع ميکند و ميپرسد که هستم و

امروزه اهميت و کاربرد روزافزون سيستمهاي اطلاعاتي بر کسي پوشيده نيست و از آن جا که حيات اين سيستمها وابسته به حجم انبوهي از دادهاست، نيازبه استفاده از سيستمهاي مديريت پايگاه داده انکار ناپذير مي باشد. چون داده ها از ارزش بسيار بالايي برخوردار هستند ت

اين مقاله به بحث درباره موضوعهاي مرتبط با کتابخانه‌هاي تخصصي، نظير آينده کتابخانه هاي تخصصي از جنبه تغييرات فناوري و حرفه اي ، تاريخچه فن آوري اطلاعات ، زمينه هاي استفاده از فن آوري نوين در کتابخانه ها ، فراهم آوري مواد اطلاعاتي ، سازماندهي و ذخيره

چکيده رويکرد جديدي که در سالهاي اخي بر ميديريت عمليات حاکم شده، رويکود مديريت زنجيره تامين (SCM) است. زنجيره تامين شبکه اي از تسهيلات و مراکز توزيع است که وظايف تهيه و تدارک مواد خام، تبديل آن به محصولات نهايي و واسطه‌اي و توزيع اين محصولات نها

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول