دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) مرحله مقدماتی طرح ایجاد مکان های اطلاع رسانی

Word 71 KB 12965 18
مشخص نشده مشخص نشده عمومی - متفرقه
قیمت قدیم:۶,۸۵۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • مقدمه :

  احتمالاً تا به حال برایتان پیش آمده و یا با افرادی برخورد کرده اید که در تصمیم گیریهای مهم دچار مشکل شده اند و این مشکل عمدتاً به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در زمینه ی مورد انتخاب خود بوده است ؛ برای مثال برای انتخاب یک رشته تحصیلی اغلب افرادی که در موقعیت تصمیم گیری قرار می گیرند ،  بدون داشتن اطلاعاتی در مورد موضوع رشته ی ورودی و یا با داشتن اطلاعات اندک ، دچار چندگانگی در انتخاب شده و بلاجبار به یکی از آن رشته ها وارد شده که ممکن است با شرایط وخواسته های فرد هماهنگ نبوده و بعد از مدتی وی را با مشکل مواجه کند .

  این اتفاق در بسیاری از زمینه های مختلف زندگی ، که در آنها نوع انتخاب نقش اصلی را دارد اتفاق می افتد ، برای مثال : در انتخاب رشته ورزشی ، هنری ، تحصیلی ، شغلی و ... .

  این نوع تصمیم گیریها موجب پشیمانی از اتلاف وقت و هزینه مادی و معنوی شده و چه بسا افرادی بعد از مدتها به این نتیجه خواهند رسید که راه را اشتباه آمده اند و باید از راه دیگری وارد می شده اند و این امر باعث می شود که یا این افراد اجباراً در این رشته ادامه فعالیت دهند و یا حتی بعد از این مدت مجبور به خاتمه کار ویا شروع دوباره از نقطه ی دیگری شروع کنند .

  این نوع اشتباهات در ظاهر فقط به بخش کوچکی از جامعه یعنی همان فرد تصمیم گیرنده و شاید بعضی از اطرافیان وی تأثیر منفی بگذارد ، در صورتیکه این نوع تصمیمات بخش عظیمی از سرمایه های جامعه را که برای آن فرد ،‌ از لحظه ورود و ادامه ی فعالیت در آن زمینه قرار داده شده را از بین می برد و همچنین ایجاد هزینه ی فرصت زیادی می کند و ضرر بسیار بزرگی را با عدم فعالیت و یا تغییر و یا حتی ادامه ی بی انگیزه ی آن رشته توسط افراد این چنینی بر روی جامعه شامل می شود .

  حال برای حل این چنین مشکلات و کمتر کردن اینگونه اشتباهات باید راه حل های مختلفی را در نظر گرفت و بهترین ها را برای اجرا در تکمیل نمود . بعنوان یک راه حل موثر ، می توان مکانها و یا اداره جاتی را ایجاد کرد تا در این مکانها عرضه ی اطلاعات در زمینه های مختلف داده شود تا افراد از اتلاف وقت و سرمایه و سردرگمی فراوان در امور مهم زندگی درآیند و با دید بازتر ، با اتلاف وقت کمتر و با انگیزه ی بیشتر و قوی تر شروع به فعالیت کرده و فعالیت خود را ادامه دهند .

  همانطور مشخص است بسیاری از اشتباهات افراد جامعه در زمینه های مختلف ، از نداشتن اطلاعات صحیح در آن زمینه است . براستی چرا باید با داشتن چنین سرمایه ی عظیمی ، از آن بهره ی صحیح نبرده و آنرا در اختیار تمام بخشهای جامعه قرار نداده تا از این سرمایه ی بزرگ بصورت صحیح تر استفاده شود ، در صورتی که می توان از این سرمایه ی عظیم  بهره ی فراوان برد ؟

  در ادامه توضیحات مختصری درباره ی اجرا و بکارگیری این طرح داده خواهد شد .

   

  توضیحات کلی  درباره طرح :

  در حال حاضر مکان ها و یا بخش های مختلفی برای ارائه ی اطلاعات مختلف و در زمینه های مختلف ایجاد شده و وجود دارد ، اما می توان گفت هیچکدام از این بخشها و موسسات ، اطلاعات جامعی در اختیار مراجعه کنندگان قرار نمی دهند و تنها راهنمایی ها و اطلاعات جزئی ویا خیلی کلی را در زمینه های کاری مختلف ارائه می دهند و حتی در مواردی به هیچ عنوان اطلاعات داده نمی شود و در مواردی باید از اطلاعات بخشهای دیگر نیز کمک گرفت تا شاید تکمیل کننده بخشهای دیگر شود . در اینصورت به منظور راحتی بیشتر و صرف هزینه کمتر و ... می توان با نوآوری بررسی شده ، دست به ایجاد مکانها یا ادارات ونهادهایی زد که بوسیله آنها اطلاعات مختلف در زمینه های مختلف بطور یکجا و دقیق تر جمع آوری شده باشد و در اختیار نیازمندان و علاقه مندان به این اطلاعات قرار گیرد تا با استفاده از این اطلاعات بتوانند دست به تصمیمات دقیق تری در زمینه های مختلف کاری ، تحصیلی ، ورزشی و ... بزنند و با این کار به اهداف زیادی نزدیک شوند . ( به امید خدا ... )

  بطور کلی ، کار این مکانها می تواند به این صورت باشد که اطلاعاتی را از پایه و اصول انجام یک کار و تصمیم گیری درباره ی آن ، تا ادامه ی این مسیر را جمع آوری کرده و با انجام تغییرات و مرتب کردن این اطلاعات و در اختیار قرار دادن این اطلاعات به علاقه مندان اهداف مهمی را در پی داشته باشند . بطور کلی می توان گفت حیطه ی قرار گرفتن این اطلاعات می تواند از به ظاهر کوچکترین بخشهای جامعه گرفته و تا بزرگترین بخشها قرار داشته باشد ، چرا که تصمیمات بزرگ و بخشهای بزرگ از ابتدا بزرگ نبوده و از بخشها و تصمیمات کوچک تبدیل به تصمیمات بزرگ شده . به همین دلیل در این مکانها اطلاعات مختلفی در زمینه های متفاوت از جمله چگونگی و اطلاعاتی درباره انواع انتخاب رشته تحصیلی ، شغلی ، هنری و ... ارائه می شود ، که هر کدام از این انواع به زیر مجموعه های کوچکتر با اطلاعات جزئی تر تبدیل می شوند .

   

  اهداف و ثمرات این طرح :

  این کار اهداف و ثمرات زیادی را در صورت به اجرا در آمدن صحیح ، به دنبال خواهد داشت که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره خواهد شد ، همچنین در طی توضیحاتی که در متن داده می شود ، به بعضی از دیگر اهداف قابل دسترسی نیز اشاره می شود .

  بطور کلی می توان گفت که به اجرا گذاشتن این طرح ، در سطحی برای استفاده کنندگان از آن اطلاعات ( در جزء ) اثر گذار بوده و بخشی نیز بر کل جامعه ( در کل ) اثر خواهد کرد ، برای نمونه به چند مورد اشاره می شود :

  برخی تاثیرات و اهداف در جزء :

  1 – فرد در تصمیم گیری در موارد مختلف زندگی ، با شرایطی که پیش رویش در این مکانها قرار می گیرد ؛ یعنی با کسب اطلاعات مختلف در زمینه های مختلف و با امکان مقایسه ی این اطلاعات ، می تواند بهتر عمل کند و تصمیمی با درصد خطای کمتر بگیرد .

  2 – در صورتی که راه تقریبی فرد مشخص شود و در صورتی که این راه با شرایط وی سازگار تر بوده باشد ، فرد با انرژی و با امید بیشتری به فعالیت برای رسیدن به نقطه ی مورد نظر خود می پردازد .

  3 – فرد می تواند برنامه ریزی دقیق تری برای فعالیتهای آینده ی خود داشته باشد .

  4 – وقت کمتری صرف کسب اطلاعات مختلف در زمینه های مختلف صرف می شود که تصمیم گیری سریع تر را نیز در پی خواهد داشت .

  5 – سرمایه ی کمتری برای تصمیمات اشتباه صرف می شود ، چرا که تصمیمات دقیق تر و بطور صحیح تر گرفته خواهد شد و اشتباهات در آن کمتر می شود و در نتیجه سرمایه کمتری را خواستار است .

  6 – افراد مراجعه کننده با ورود به این مکانها خود به خود با موضوعات مختلف دیگر در زمینه های مختلف آشنا می شوند و این باعث می شود تا سطح اطلاعاتیشان بالاتر برود و از این اطلاعات در زمینه های مختلف استفاده کنند .

  7 – بطور کل تاثیراتی نیز بر جامعه خواهد داشت که این تاثیرات بر بهبود جامعه بر سطح رفاه افراد جامعه تاثیر بیشتری خواهد داشت .

  8 - ... .

  برخی تاثیرات و اهداف در کل :

  همانطور که مشخص می شود ، کل ، از جزء تشکیل می شود و در صورتی که جزئی وجود نداشته باشد ، کلی نخواهد بود . پس می توان گفت تمام تاثیراتی که بر جزء وارد میشود به نوعی بر کل نیز اثر گذار خواهد بود که علاوه بر آنها می توان به نکات زیر نیز اشاره کرد :

  1- به هدر رفتن سرمایه هایی که دولت برای انجام یک عمل برای یک فرد صرف می کند کمتر می شود ؛ برای مثال اگر فردی برای ادامه تحصیل خود ، رشته ای را بر می گزیند ، علاوه بر اینکه هزینه ای را بر دوش خود و خانواده می گذارد ، هزینه ی زیادی را نیز بر دوش دولت قرار می دهد . در صورتی که فرد پس از این انتخاب ، به هر دلیلی از انتخاب خود پشیمان گردد ، در این میان این سرمایه ها از بین رفته و سوخت می شود و دیگر قابلیت بازگشت نخواهد داشت . با این کار درصد چنین تغییراتی کمتر می شود و هزینه ی کمتری صرف این کار خواهد شد .

  2 – این اطلاعات به خودی خود می تواند در تصمیم گیریهای بزرگ دولت نیز کمک کننده و تاثیر گذار باشد .

  3 – یکی از اهداف دولت ، داشتن جامعه ای هدفمند و پویاست ، که با این طرح تا حد قابل توجهی ، جامعه از حالت سردرگمی درآمده و بصورت هدفمند تر به راه خود ادامه می دهد .

   

  4 -  ... .
   

   

  چگونگی کار و فعالیت این مکانها :

  کار این مکانها بصورتی خواهد بود که اطلاعاتی را از بخشهای مختلف جامعه گرفته و در اختیار مردم علاقه مند به این اطلاعات می گذارد . این کار در صورتی که به ظاهر ، کار ساده ای به نظر می رسد ، پیچیدگی و دقت زیادی را می طلبد . به این شکل که باید اطلاعلاتی مورد بررسی و نمایش قرار گیرند که دراری شرایط خاص بوده و با به نمایش گذاشتن این اطلاعات بطور عمومی و یا خصوصی به بخشی از جامعه و افراد آن لطمه وارد نکند ، همچنین این اطلاعات ، نیازهای مراجعه کنندگان را شامل شود . با این شرایط بخشی از اطلاعات باید بصورت محرمانه نگهداری شوند و فقط بخشهای خاص قابلیت استفاده از آن را داشته باشند و بخشی بصورت عمومی ، که بر تصمیمات افراد اثرگذارند.

 • فهرست:

  پیشگفتار  
  مقدمه 5
  توضیحات درباره طرح 7
  تأثیرات و اهداف طرح 9
  چگونگی کار و فعالیت این مکانها 12
  چارت تقسیم بندی بخشهای مراکز اطلاع رسانی 41
  شرایط و نحوه ی ایجاد چنین مکانهایی چگونه است ؟ 18
  کنترل بصورت دولتی یا واگذاری به بخش خصوصی ؟ 19
  ایجاد بخشی برای اطلاع رسانی درباره ی کالاها و لوزم مصرفی 22
  نتیجه 24

  منبع:
  ندارد.

   

مدیریت اجرا و نگهداری سیستم های آبیاری پیشگفتار: هدف از نگارش کتاب حاضر آن است که با توضیح کامل مراحل مختلف یک طرح، به گردانندگان تشکل های گروهی در زمینه‌ی اجرای وظایف محوله، کمک شود. الف) طرح توسعه: طرح توسعه شامل مراحل زیر است: تهیه و جمع آوری اطلاعات فرایند برنامه ریزی و طراحی تشکیل گروه تجهیز گروه و سرانجام امور تکمیلی. هر یک از مراحل فوق به زیر شاخه هایی تقسیم می شوند. ...

دريافت از راه دور و تکنولوژي اطلاعات فضايي، جهت کاهش در تاخير، بهبود نگهداري ساختارهاي زيربنايي و مديريت در سرويس و نگهداري صحيح از مخترعين و ارزشيابي سرمايه ها ايجاد تنوع در ابزارهاي جديد را پيشنهاد مي کند. درخواست تکنولوژي دريافت از راه دور پ

در این مقاله نقشی را که خدمات بین المللی اطلاع رسانی کشاورزی می تواند در فرآیند توسعه ایفا نماید، نشان داده می شود. رئوس مهمترین مشکلاتی که کارکنان خدمات اطلاع رسانی در کشورهای در حال توسعه با آن رو به رو هستند، بیان می گردد. سپس از چگونگی سازمان دادن بهترین خدمات اطلاعاتی برای استفاده کنندگان در کشورهای جهان سوم بحث می شود. کشاورزی در توسعه اقتصادی و اجتماعی بیشتر کشورهای جهان ...

مقدمه : تونلها نوعی سازه زیر زمینی می باشند که به منظور اهداف زیر حفر می گردند . کوتاه کردن و یا قابل عبور کردن جاده ها کوتاه کردن مسیر راه آهن هدایت آب دستیابی به مواد معدنی عبور فاضلابها حمل و نقل مسافر از طریق متروها ایجاد پناهگاهها ، انبارها و غیره ... از نظر تاریخی طبق مدارک و شواهد موجود حفر تونل به وسیله دست و ابزارهای اولیه به قبل از میلاد مسیح می رسد و در ایران ، در ...

مقدمه رشته عمران یکی از مهمترین رشته ها در امر سازندگی و آبادانی هر منطقه به شمار می رود به طور که این رشته را می توان به عنوان مادر سازندگی یاد کرد . دانشجویان فارغ التحصیل از محل دانشگاه خود طی تحمل بیشتر با موارد تئوریک کار خود آشنایی پیدا می کنند و آشنایی با موارد عملی کار خود را به طور خیلی محدود آن هم در قالب بازدید ها و وسایل سمعی بصری می باشد . در درس کار آموزی 2 دانشجو ...

اقتصاد گلستان- با استفاده از تکنولوژی جدید دامداری و با انتقال جنین، هر گاو ماده در سال به طور میانگین 22 گوساله به دنیا خواهد آورد و به دنبال آن تحول عظیمی در صنعت دامداری کشور به وجود خواهد آمد آقای احمد قلندری، سالهاست که برای ایجاد تحول و افزایش تولید محصولات کشاورزی و دامداری مطالعه و تلاش می کند. وی مدیر اجرایی این طرح ملی و دامدار نمونه صنعتی استان است. خبرنگاران ما ضمن ...

مدیریت سرمایه و ایمنی جهت ساختارهایی زیر بنایی با جلوه تر: دریافت از راه دور و تکنولوژی اطلاعات فضایی، جهت کاهش در تاخیر، بهبود نگهداری ساختارهای زیربنایی و مدیریت در سرویس و نگهداری صحیح از مخترعین و ارزشیابی سرمایه ها ایجاد تنوع در ابزارهای جدید را پیشنهاد می کند. درخواست تکنولوژی دریافت از راه دور پتانسیل خوبی جهت بررسی نواحی غیر پیشرفته برای آزاد کردن دارد که با دقت بیشتر و ...

معرفی بانک بانک کشاورزی در بیست و یکم خرداد سال 1312 تاسیس شده است. این بانک هم اکنون با پشتوانه سالها تجربه خدمت رسانی به عنوان یک بانک پیشرو در زمینه ارائه خدمات بانکداری به مردم عزیز کشورمان در سراسر کشور فعال است. این بانک همواره به منظور استفاده از دانش، کسب تجربه و نوآوری در خدمات بانکی، از دستاوردهای علمی داخلی و مطالعه بانک های پیشرو در دنیا بهره‌مند بوده است. چکیده ای ...

سیستم سیستم مجموعه ای است که از چندین جزء وابسته به یکدیگر تشکیل یافته است. تعریف دیگر سیستم این است که سیستم عبارت است از یک سری وظایف وابسته به یکدیگر که با اجرای آنها قسمتی از هدف یا منظور سازمان تحقق می یابد. روش روش عبارت است از یک سری عملیات و مراحلی که برای اجرای تمام یا قسمتی از یک سیستم انجام می شود. بعبارت دیگر برای اجرای هر سیستم، نیاز به تهیه دستورالعملهاییاست که ...

دکتر صدیق دکتر صدیق متولد سال 1331 است. وی تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ علم و صنعت در رشته مهندسی صنایع ادامه داده و مدرک دکترای خود را در رشته مدیریت تولید از دانشگاه رابرت کندی سوئد اخذ نموده است و در حال حاضر نیز مدیر عامل گروه صنعتی پارس شیر، تولیدکننده قطعات یدکی خودرو و شیرآلات گاز با حدود 850 نفر پرسنل می‌باشد. ایشان به حق یکی از مردان عرصه صنعت بوده و ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول