دانلود تحقیق آسانسور

Word 489 KB 21746 95
مشخص نشده مشخص نشده تاسیسات - مکانیک
قیمت: ۹,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • میان ملل گوناگون یکی از معیارهای پیشرفت زندگی و سطح رشد میزان استفاده از کالا ویا خدمات مورد نیاز افراد آن جامعه است بنابراین یکی از عوامل فوق العاده مهم در تمدن جدید تهیه و تبدیل مواد به کالاهای مصرفی از طریق فرآیند های مختلف تولید و مونتاژ است . بنابراین انتخاب و تبدیل مواد به قطعات ساخته شده و مونتاژ آنها دارای اهمیت فراوانی است به همین ترتیب روشن است که هرچه تهیه و انتخاب مواد و قطعات و مونتاژ آنها به فرآورده نهایی با دقت و کارآئی تکنولوژی بالا صورت گیرد « از نقطه نظر کاهش ضایعات و اسراف مواد و بالا بردن وتهیه کردن استفاده نیروی انسانی و همچنین پائین آوردن هزینه تولید و خدمات بدون کاستن از کیفیت جنس » موجب بالارفتن سطح زندگی می شود .
  تفاوت فراوان بین سطح زندگی در کشورهای پیشرفته و کشورهای توسعه نیافته بازتابی از میزان کارآمدی این کشورها در استفاده از مواد موجود و تبدیل آنها به محصولات ساخته شده با استفاده از فرآیندهای مناسب است .
  مواد اولیه و قطعات و نیروی کار و ابزار سه عامل بهم پیوسته در تولید مونتاژ هستند به سبب ا ین وابستگی¬ باید از هر کدام بصورت مناسب خود استفاده شود ، تا تولید و یا مونتاژ صحیح و اقتصادی انجام پذیرد .


  اهمیت روزافزون مواد
  گرچه دانش بشری در شناخت مواد چندین قرن سابقه دارد ولی تنوع اطلاعات موبوط به مواد که در پنجاه سال اخیر به دست آمده بیشتر ازدستاوردهای بقیه دوران تاریخ ثبت شده بشری است و به همین دلیل انتخاب مناسب با شرایط بهره برداری کاری تخصصی می باشد .

  نیروی کار
  عامل عمده درتولید ومونتاژ موفق و اقتصادی ، ایجاد هماهنگی در نحوه استفاده از نیروی انسانی ، مواد و سرمایه است، میزان و نحوه توزیع مسئولیتها و اختیارات افراد مختلف تقش اساسی دارند .
  گرچه نباید انتظار داشت که هرکدام از اعضای این گروه اطلاعات جامعی درخصوص کار بقیه افراد گروه داشته باشند ولی حداقل باید بدانند که هرگاه تصمیمی در مورد تغییراتی د رمراحل کار خود در نظر می گیرند بر کار قسمتهای دیگر نیز تأثیر می گذارند ، هر نیروی کاری باید علاوه بر دانستن تمام فوت و فن های مربوط به قسمتهای خود اطلاعاتی در مورد نحوه فعالیت دیگر همکاران خود داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که مغایرتی جهت عملکرد صحیح و ایمنی بوجود نیاید .

  ابزار
  امروز تولید در هرسطحی به مشخصه های دقیق ، اندازه گیری و کنترل ابعاد وابسته است نه تنها لازم است قطعات به شکل مورد نظر تهیه شوند ، بلکه باید در اندازه های خاص نیز تولید گردند این امر مستلزم کنترل فرآیند ها در رابطه با اندازه قطعه و سنجش ابعاد فرآورده است این گونه کنترل و اندازه گیریها آسان نیستند و با افزایش دقت ابعاد ، دشواری و هزینه کاربصورت تصاعد هندسی بالا می رود .
  به منظور دستیابی به چنین کنترل ابعادی طیف وسیعی از روشها و وسایل تهیه شده و تکامل یافته اند و در حال حاضر حجم عظیمی از فرآورده های مطمئن و ارزان قیمت براساس اصل قابلیت جایگزین فرآوره ها بطور روزمره تولید می شوند .
  یکی از ابزارها جهت تعیین کیفیت محصولات تولیدی و مونتاژ شده استانداردهای مربوط می باشد و وظایف نظارت بر رعایت استاندارد ها علاوه بر این که به عهده بازرسی یا مسئول کیفیت می باشد به عهده مدیریت هر سازمان نیز هست .

  مراحل بازرسی آسانسور
  به دلیل مشاهده تعدم تطابق با مقررات ایمنی آسانسور اولیه (مقدماتی) آسانسور شامل دو مرحله گردید بازرسی اولیه و بازرسی نهائی و عملکرد .
  1- بازرسی اولیه
  شامل بازرسی کردن کلیه قسمتهای آْسانسور بدون تست عملکرد طبق چک لیست می باشد . و کلیه عدم تطابقهای مشاهده شده توسط بازرس بطور مکتوب در اختیار مالک ساختمان قرارداده می شود تا نسبت به رفع آن اقدام لازم را معمول دارند . .
  2- بازرسی نهائی
  پس از برطرف کردن عیوب یا عدم تطابقهای مشاهده شده و ا علام آمادگی مالک نسبت به بازرسی نهائی اقدام لازم را معمول میگردد و درصورت عدم مشاهده عیبی نسبت به تست عملکرد گاورنر و پارشوت اقدام می شود و پس از آن تأیید یه صادر می شود .
  گزارش تحلیلی و نتایج بازرسی آسانسور
  باتوجه به سطح کیفیت تعیین شده بر اساس مقررات ایمنی آسانسور تدوین شده توسط وزارت صنایع نتایج بدست آمده مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است و در این گزارش سعی شده است که به کمک جدول و نمونه آماری جزئیات دقیقتری از نتایج ارزشیابی هر آسانسور مورد بررسی قرار گیرد .
  ویژگیها و مشخصات تابلو
  - طراحی شده برای انواع سیستم های آسانسور از قبیل فول کلکتیوسلکتیو –دان کلکتیو-پلوتون – پوش پاتن
  - قابلیت کار با انواع درب های لولایی – نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک
  - دارای حجم کم نسبت به تابلوهای رله ای
  - برقراری ارتباط تابلو با سیمهای بیرون توسط ترمینالهای ریلی
  - داری شارژ اتوماتیک و باطریهای قابل شارژ
  - دارای پریز روی تابلو
  - دارای جعبه فلزی مقاوم با رنگ کوره ای

  ویژگیهای برد میکروپروسسوری
  این برد از بهترین قطعات نیمه هادی شامل cpu l/o port . ROM-RAM و مجموعه ای از گیتها تشکیل شده است .
  - استفاه از میکروپروسسور و مدارات مجتمع برای ایجاد کارایی بیشتر و بالا بردن امکانات به صورت نرم افزاری
  - جمع کردن تمام مدار در یک برد اصلی که می توانید به تنهایی تا 17 طبقه¬ دان و 12 طبقه فول کلکتیو سلکتیو و با اضافه کردن بردهای جانبی تا 64 طبقه را پشتیبانی کند .
  - استفاده از سوکت و کنتاکت های ارتباطی روی برد برای بازکردن سریع و آسان برد .
  - قابلیت تشخیص عملکرد آسانسورد و همچنین عیب یابی سیستم روی برد اصلی توسط نشان دهنده دیجیتالی
  - مجهز به سیستم الکترونیکی و سخت افزاری روی برد برای مراقبت بر عملکرد میکروپروسسور دستگاه .
  - اینتر لاک رله های کنتاکتورهای جهت و دور تند در روی برد در دو قسمت ، علاوه بر اینتر لاک کنتاکتورها .
  - بکارگیری مدار الکترونیکی محافظ در مقابل حرکت موتور به صورت دور تند در مود ریوزیون .
  - کنترل فاز
  - استفاده از LED های نورانی در ورودی و خروجی های سیستم برای تشخیص آسان عملکرد تابلو و عیب یابی سیستم .
  - نشان دادن کدهای خرابی و عملکرد آسانسور در روی نمراتورهای بیرون و داخل کابین علاوه بر روی برد .
  - مانند :
  - بازبودن درب به صورت O – جانرفتن قفل در به صورت d – گرمای موتور و عملکرد ن FTO به صورت H اورلود به صورت L- حرکت به طرف بالا با سرعت تند به صورت HU – حرکت به طرف بالا با سرعت کند LU حرکت به طرف پایین با سرعت تند Hd –حرکت به طرف پایین با سرعت کند Ld –عوض شدن جای فاز F .
  - قرار داشتن کانکتورهای ارتباطی برای نصب بردهای جانبی مانند افزایش تعداد طبقات .
  - داشتن امکان افزایش خروجی برای نشان دهنده دیجیتالی بیرون مانند تعداد طبقات بالای 10 طبقه (دو رقمی ).
  - استفاده از تایمر نرم افزاری برای کنترل حرکت آسانسور د رحالتهای مختلف با نشان دادن کد مربوطه و جلوگیری از سوختن موتور در صورت باز نشدن ترمز (دوفازبودن سیستم ).
  - صرفه جویی در سیم و کار برای احضار ها وجواب احضارها : بدین صورت که برای آسانسور 14 توقف تعداد سیم مصرفی 12 تا می باشد و در مقایسه با برخی سیستمها تعداد 12 رشته سیم در تراول کابل و سیم کشی بیرون صرفه جویی می شود .
  - دی کد اطلاعات در داخل تابلو که نیاز به دی کودر دیودی روی سون سگنمنت های خروجی ندار د .
  - استفاده از برنامه نزم افزاری برای یک بار جواب دادن به طبقه ای که شاسی آن گیر کرده باشد که در سیستمهای دیگر آن طبقه به صورت پارک درآمده و دائماً آسانسور به آن طبقه می رود .
  - استفاده از رله برای کنتاکت دو شاخه و قفل درب برای بالا بردن ضریب ایمنی بدین صورت که تا کنتاکت درب و قفل در ب وصل نشوند ، مدار مربوط به کنتاکتورهای اصلی کامل نمی گردد .
 • ویژگیها و مشخصات تابلو
  ویژگیهای برد میکروپروسسوری
  شمای داخلی تابلوی فرمان
  ورودیهای سیستم
  خروجیهای سیستم
  راه اندازی سیستم در حالت ریوزیون
  سیستم سلکتور
  روش نصب وتعداد میکروسوئیچ
  سیم کشی مدار قفل ها و کنتاکت های درب های بیرون
  شاسی های احضار بیرون و سیم کشی مربوط به آنها
  نحوه سیم کشی کابین
  روشنایی کابین و فن تهویه و پریز روی کابین
  سیم کشی جعبه ریوزیون
  سیم کشی درب اتوماتیک داخل
  مدار مگنت در بازکن در دربهای لولائی
  مدار مگنت یونصب شده روی کابین
  مدار میکروسوئیچ فول لود و اورلود
  مدار سیم کشی استپ ها
  نحوه سیم کشی موتور اصلی و سه فاز ورودی
  مدار فن موتور اصلی
  راه اندازی اتوماتیک
  مشخصات و مدارهای داخلی تابلو
  برد کنترلر
  دیپ سوئیچ برای تنظیم زمانها
  کدهای نشاندهنده روی برد ومفهوم آنها
  کدها ی نشاندهنده بیرون و مفهوم آنها
  عیب های احتمالی و علل آنها
  مجموعه نقشه ها

کلمات کلیدی: آسانسور

اصول عملکرد: یک آسانسور برقی با نیروی محرکه کششی دارای اتاقکی است که ازکابلهای فولادی آویزان است و این کابلها برروی قرقره محرک شیار دارحرکت می کنند.کابلهای فولادی از یک طرف به بالای اتاقک و از طرف دیگر به قاب وزنه تعادل متصل می شوند.وزنه تعادل ازمیزان بار روی موتور الکتریکی به اندازه اختلاف وزن موجود میان اتاقک همراه با بار و وزنه تعادل یا اصطکاک کم می کند.این اختلاف وزن را ...

اینشتین دو نظریه دارد. نسبیت خاص را در سن 25 سالگی بوجود آورد و ده سال بعد توانست نسبیت عام را مطرح کند. نسبیت خاص بطور خلاصه تنها نظریه ایست که در سرعتهای بالا (در شرایطی که سرعت در خلال حرکت تغییر نکند--سرعت ثابت) می‌توان به اعداد و محاسباتش اعتماد کرد. جهان ما جوریست که در سرعتهای بالا از قوانین عجیبی پیروی می‌کند که در زندگی ما قابل دیدن نیستند. مثلا وقتی جسمی با سرعت نزدیک ...

مقدمه دردنیای پیشرفته و صنعتی شده امروز، عدم تحرک را می توان هدیه تمدن نوین بشمار آورد. نتیجه این بی تحرکی تنبل شدن عضلات و گرفتگی آنها و خشک شدن مفاصل است. و پنداری جسم انسان از اجزاء سازنده خویش جدا شده و اجزاء با یکدیگر بیگانه هستند. اینگونه جدایی منجر به پیدایش تنش، ترس، نگرانی و فشارهای عصبی می شود که در نهایت امراض گوناگون جسمی و روانی را بوجود می آورد. تمرین های کششی می ...

مقدمه ای بر علائم ترسیمی علائم ترسیمی دارای اقسام گوناگون بسیاری است. تعدادی ساده، داستانی و مصورند. اغلب آنها که بسادگی اشیا و تصورات را تجسم می کنند تصویری با شمایلی می باشند (شکل 1) . ولی تصویری بودن علائم ترسیمی الزامی نیست. برخی از آنها را که بسیار مفید و موثر نیز می باشند میتوان تصوری نامید این علائم در حالیکه تا اندازه ای تجریدی هستند رابطه عینی معینی را با شیئی یا فعلی ...

چکیده مطالب: این گزارش در سه فصل تنظیم شده است که فصل اول تئوری از عملکرد ترانس ها و نگهداری ترانس ها و افزایش طول عمر مفید ترانس ها می باشد. که با رعایت این موارد می توان استفاده بهینه ای از ترانس ها کرد. در فصل دوم نیز مجموعه ای از کارهایی را که در طول دوره ی کارآموزی انجام داده ام موجود است از قبیل تعویض سیم های سوخته و سیم پیچی الکتروموتورها، سرویس و نگهداری الکتروموتورها، ...

مقدمه قبل از انجام هر گونه عمليات ساختماني در يک منطقه مورد نظر نياز به برخي کارها و اموري ميباشد . يک عمليات اجرايي در يک محل داراي چند شخصيت حقيقي و حقوقي مي باشد که هرکدام به نحوي در پيشرفت کار وموضوع پيمان نقش دارند. کارفرما : قطب اصلي

تاريخچه ساختمانهاي بلند: قبل از قرن نوزدهم ساختمانهاي بلند بصورت معابد کوه مانند مطبق، اهرام، آمفي تئاترها قلعه ها، تالارهاي شهر مساجد، کليساهاي جامع و ازاين قبيل وجود داشتند که طراحي آنها عموماً به انگيزه هاي سياسي يا مذهبي صورت مي گرفت و مصالح آ

عوامل مؤثر در برنامه ريزي گرچه معمولاً لازم است در هر کتابخانه عمومي بخش امانت و مراجعه جداگانه اي براي بزرگسالان و کودکان در نظر گرفت، اهميت نسبي آن تحت مقتضيات گوناگون بسيار متفاوت خواهد بود. پيش از آنکه فضاي لازم براي هر يک از اين خدمات پيش بين

دردنیای پیشرفته و صنعتی شده امروز، عدم تحرک را می توان هدیه تمدن نوین بشمار آورد. نتیجه این بی تحرکی تنبل شدن عضلات و گرفتگی آنها و خشک شدن مفاصل است. و پنداری جسم انسان از اجزاء سازنده خویش جدا شده و اجزاء با یکدیگر بیگانه هستند. اینگونه جدایی منجر به پیدایش تنش، ترس، نگرانی و فشارهای عصبی می شود که در نهایت امراض گوناگون جسمی و روانی را بوجود می آورد. تمرین های کششی می تواند ...

مشخص نيست بشر از چه دوراني به ساختن بناهاي بلند علاقه پيدا کرده است اما بر اساس آنچه از تورات بر مي‌آيد پسران نوح به قصد راهيابي به جبروت يهوه (خداوند) برجي 7 طبقه را در بابل بنا کردند که با نازل شدن عذاب خداوندي به صورت زلزله‌اي مهيب منهدم گرديد. ب

فرهنگسرا ساختماني است که در آن يک يا چند نهاد فرهنگي فعاليت دارند. در فرهنگسراها معمولاً شرايطي براي آموزش امور گوناگون فرهنگي و اجتماعي و همچنين آموزش پيشه‌ها و هنرهاي گوناگون مانند نگارگري، کوزه‌گري، دوزندگي و جزاينها فراهم مي‌گردد. برخي از فرهنگس

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول