طرح (پروژه کارآفرینی) تاسیس آموزشگاه کامپیوتری

Word 124 KB 32906 28
مشخص نشده مشخص نشده پروژه کارآفرینی
قیمت قدیم:۱۰,۱۵۰ تومان
قیمت: ۷,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 •  معرفی کسب و کار

  با ورود رشته های جدید در زمینه کامپیوتر و فناوری اطلاعات و با در نظر گرفتن منطقه مورد نظر (معلم) که به نحوی رابطه ی مستقیم بین دانشگاه های مشهد را دارد (آزاد، خیام، بهار، سجاد، خراسان) و از نظر وسعت هم رو به پیشرفت است و در این منطقه آموزشگاه هایی با کیفیت مطلوب کمتر دیده شده است، به این فکر افتادیم که در آنجا یک موسسه ی آموزشی کامپیوتر احداث کنیم.

  این آموزشگاه با ظرفیت حداقل 12000 ساعت آموزش – نفر، کار خود را آغاز می کند.

   

  1- خلاصه مدیریتی

  به منظور تاسیس یک آموزشگاه کامپیوتر می بایست ابتدا مجوزات مربوطه را از سازمان فنی و حرفه ای گرفت سپس می توان در مورد تهیه تجهیزات کار اقدام نمود مکان این مرکز می تواند اجاره شود زیرا آموزشگاه نیاز به مکانی با تجهیزات خاص ندارد و می تواند در هر مکانی احداث گردد سپس می توان به استخدام مربیان با تجربه پرداخت مربیان می بایست کارت مربی گری داشته باشند و  در نهایت به ثبت نام کار آموزان و آموزش آنان می پردازیم پس از گذراندن دوره های آموزش کامپیوتر می توان به کارآموزان مدارکی از طرف سازمان فنی و حرفه ای داد .

   

   1-1- توصیف زمینه کسب و کار

  تاسیسیک مرکز آموزش کامپیوتر می تواند از سطح کوچک شروع شود و به مرور زمان در سطوح بزرگ تر ظاهر گردد همچنین در این مرکز می توان آموزش کارآموزان را به کمک CD های آموزش نیز انجام داد.

  1-2- فهرست استراتژی

  استراتژی بکار برده شده در این آموزشگاه استفاده از CD های آموزشی برای اشخاصی که نمیتوانند در سر کلاس آموزشی حضور بهم رسانند و فقط در پایان دوره آزمونی جهت اخذ گواهی نامه به آنها داده خواهد شد.

  1-3- بازار هدف

  بازار هدف ما تمامی دانشجویان و تمامی کسانی که تمایل به آموزش کامپیوتر دارند می باشد

  1-4- مزیت های رقابتی

  شاخص ترین مزیتی که می توان نام برد برگزاری دوره های آموزشی بدون مربی می باشد.

  1-5- سود دهی

  با توجه به اینکه در این آموزشگاه برگزاری دوره های آموزشی بدون مربی انجام می گیرد مطمئنا هزینه های مارا بسیار پایین خواهد آورد و این کمک بسیار بزرگی به سوددهی آموزشگاه خواهد نمود.

  2-نوع خدمات

  طرح بعد از بررسی های منطقه و در اختیار گرفتن مکان مورد نظر و آماده کردن مکان از لحاظ شماتیک و قرار دادن ادوات، استقرار تجهیزات، شروع به جذب هنرجو و اساتید می کنیم. بعد از تکمیل ظرفیت کلاس ها، دوره های آموزشی شروع خواهد شد.

  2-1- موانع ورود به بازار:

  جواز کار از سازمان فنی و حرفه ای استان

  مجوز تاسیس از اداره اماکن

  رقبای موجود در منطقه و شهر مشهد

  عقد قرارداد با اساتید

  تامین جا و محل مناسب و تبلیغات

  تامین هزینه های آموزشگاه در ماه های نخست

  2-2- نقات قوت و تمایز:

  نبود آموزشگاه قوی در منطقه

  مربیان مجرب و دارای سابقه کاری بالا

  ارزان بودن خدمات

  وجود امکانات رفاهی و خدماتی

  برگزاری سمینار

  برگزاری مسابقات

  دادن گواهی های تخصصی و معتبر

  عقد قرارداد ها با هنرجویان جهت ادامه همکاری با آموزشگاه

  2-3- نقاط ضعف رقبا:

  نداشتن نظم و سردرگمی هنرجویان

  برگزاری کلاس ها در ساعات غیر از آموزش

  تبلیغات ضعیف

  نداشتن اساتید مجرب

  از نقاط قوت طرح گوهراندیشان عقد قرارداد با هنرجویان جهت ادامه همکاری با آموزشگاه جهت انجام و قبول پروژه های کاری پس از اتمام دوره و کسب گواهی نامه ی معتبر اشاره کرد. همچنین در نظر داریم که با شرکت هایی که تمایل به گرفتن هنرجو یا کارآموز دارند نیز عقد قرارداد کرده و اقدامات لازم را انجام دهیم.

  3-بازاریابی

  3-1- مشتریان

  مشتریان و بازار های اصلی این طرح عبارتند از:

  دانشجویان، کارمندان و جوانان جویای مهارت کامچیوتر، کارکنان ادارات مختلف، خانم های خانه دار برای شروع به کار با کامپیوتر و . . .

  چرا بازار به خدمات نیازمند است:

  همواره آموزش و خدمات آموزشی از ارکان مهم دولتی محسوب می شود و جامعه ای که در آن آموزش از اولویت ها قرار بگیرد جامعه با سرعت بسیار به سوی پیشرفت حرکت خواهد کرد و از انجایی که علم کامپیوتر همواره باید به روز باشد در نتیجه خدمات آموزشی در راستای کامپیوتر بسیار مورد اهمیت همگان قرار دارد.

   

  این بازار تا چه مدت به این خدمات نیاز دارد:

  همانطور که در بالا به آن اشاره گردید آموزش در راستای کامپیوتر حد و مرز و محدودیتی در بازه های زمانی ندارد و نخواهد داشت و همیشه از اولویت های جامعه می باشد.

  رابطه میان هنرجو و آموزشگاه یک رابطه دو طرفه می باشد هرچه هنرجو بیشتر باشد سهم سود دهی آموزشگاه بالا رفته و هرچه کیفیت آموزشگاه بالاتر برود هنرجو با رضایت بالاتری از آموزشگاه خارج خواهد گردید.

  هنرجویان شما چه ویژگی هایی ( سن ، سبک زندگی مستقل ) دارند:

  هنرجویان ما می توانند از اقشار مختلف جامعه باشند اما اکثریت هنرجویان ما از قشر دانشجویان می باشند و کسانی که با کامپیوتر بیشتر سروکار دارند.

  3-2- اندازه ی بازار:

  در سیستم های آموزشی نمی توان حد و اندازه ای برای بازار خود مشخص کرد بلکه اندازه بازار همواره رو به گسترش خواهد بود و می توان این اندازه را با ایجاد نیاز درافراد یک منطقه، شهر و حتی شهرهای اطراف گسترش داد. همچنین در این سیستم تاکید هم بر روی وسعت و هم بر روی عمق است. از این رو که یک نفر اگر در یک سیکل آموزشی شرکت کرده، برای دیگر دوره ها نیز جذب شود.

  3-3- تخمین سهم بازار و خدمات:

  برای خدمات مورد نظر هیچ گونه محدودیتی وجود نداشته و هر نوع فعالیتی که در زمینه های آموزشی کامپیوتری وجود داشته باشد در این مجموعه قابل ارائه و پیاده سازی است.

  روند تغییر تقاضا می تواند با ارائه ی دوره های جدید و اضافه شدن صنایع جدید به بازار کامپیوتر و همچنین ایجاد رابطه بین صنعت و آی تی (IT)صورت گیرد.

   

   

   

  3-4- ارزیابی آینده بازار:

  با تلاش و همت در سال های نخست، میتوان در آینده سهم بیشتری از بازار را با تبلیغات گسترده تر، ارائه خدمات بیشتر، افتتاح شعب جدید در صطح شهر و ثبت نام و آموزش متقاضیان از شهر های دور و نزدیک به دست آورد.

  3-5 - قیمت گذاری:

  از آنجایی که گروه گوهراندیشان قصد ورود به بازار و گرفتن سهم را از آموزشگاه هایی که در گذشته سابقه داشته اند را دارد، در ابتدا با قیمت گذاری نفوذی وارد بازار شده و در ادامه بعد از تثبیت سهم خود در بازار به صورت تدریجی و معقول قیمت ها را افزایش داده؛ همچنین میتوان از طرح های تخفیفی ویژه ی دانشجویان، کارمندان، زنان خانه دار و . . . برای ترغیب به ثبت نام استفاده کرد.

  4-تبلیغات

  برای تبلیغات به دو صورت عمل می شود: داخل و خارج حوزه فعالیت. یعنی برای قسمت های داخل منطقه که آموزشگاه در آن فعال است میتوان از تراکت، تبلیغات دیواری، نظرسنجی های خانه به خانه، بیلبرد ها و . . . استفاده کرد. برای تبلیغات در حوزه های خارجی میتوان از ارسال پیامک، سایت اینترنتی، برگزاری سمینار در دانشگاه، تبلیغات روزنامه ای، شرکت در نمایشگاه های مطرح و . . . بهره جست.

  برای مشتریانی که به صورت مادام با شرکت فعالیت دارند نیز میتوان از سالنامه، فلش مموری تبلیغاتی، کیف های تبلیغاتی، ست های اداری تبلیغاتی و یا مواردی از این دست استفاده کرد.

 • فهرست:

   معرفی کسب و کار

  1- خلاصه مدیریتی

  الف) توصیف زمینه کسب و کار

  ب)فهرست استراتژی

  ج)بازار هدف

  د)مزیت های رقابتی

  ه) سود دهی

  2- نوع خدمات

                     الف ) موانع ورود به بازار

                     ب) نقاط قوت و تمایز

                    ج) نقاط ضعف رقبا

  3- بازاریابی

                   الف)مشتریان

                  ب)اندازه بازار

                  ج) تخمین سهم بازار و فروش

                 چ) ارزیابی آینده بازار

                  ح) قیمت گذاری

  4- تبلیغات

  5- شیوه فروش

  6- کانال های توزیع

  7- برنامه طرح و توسعه

  8- چارچوب قانونی و عوامل اجتماعی و محیطی

  9- برنامه عملیاتی  و تولیدی

              الف) فن آوری و روش تولید مناسب

             ب) مراحل و روش تولید

             ج) مواد اولیه و مواد بسته بندی

             د) برآورد های نیروی انسانی مورد نیاز

            ه)برآوردهای فضای مورد نیاز طرح

  ساختار سازمانی

  برنامه زمان بندی

  ریسک ها ، مشکلات  و مفروضات اساسی

  برنامه مالی

   

  منبع:

  ندارد

معرفي کسب و کار با ورود رشته هاي جديد در زمينه کامپيوتر و فناوري اطلاعات و با در نظر گرفتن منطقه مورد نظر ( معلم ) که به نحوي رابطه ي مستقيم بين دانشگاه هاي مشهد را دارد (آزاد، خيام، بهار، سجاد، خراسان) و از نظر وسعت هم رو به پيشرفت است و در ا

آنچه که رایانه را اهمیتی بیش از این می بخشد نقش آن در ارتباطات وانتقال دریای عظیمی از اطلاعات گوناگون است .هر چه زمان میگذرد حجم اطلاعاتی که انسان با آن سر و کار دارد بیشتر و بیشتر می شود و کمبود رایانه در زندگی و جامعه نیز بیشتر می شود. روند تفسیر و تحولات در جامعه امروزی آنچنان سریع و شتابان شده است که پیش بینی آینده مقدور نیست یکی از بارزترین ویژگیهای عصر حاضرحضور گسترده ...

پیشگفتار «کارآفرینی فرایندی است که فرد کارآفرین با ایده‌های نو و خلاق و شناسایی فرصتهای جدید و با بسیح منابع ،‌مبادرت به ایجاد کسب و کار و شرکت‌های نو، سازمانهای جدید و نوآور و رشد یابنده نموده که توأم با پذیرش مخاطره و ریسک است و منجر به معرفی محصول و یا خدمت جدیدی به جامعه می‌گردد.» کار آفرینی زمینه های لازم را برای یافتن فرصتها در بازار کار وتولید برای توانایی فردی مورد بررسی ...

خلاصه) اجرایی (مدیریتی: به منظور تاسیس یک آموزشگاه کامپیوتر می بایست ابتدا مجوزات مربوطه را از سازمان فنی و حرفه ای گرفت سپس می توان در مورد تهیه تجهیزات کار اقدام نمود مکان این مرکز می تواند اجاره شود زیرا آموزشگاه نیاز به مکانی با تجهیزات خاص ندارد و می تواند در هر مکانی احداث گردد سپس می توان به استخدام مربیان با تجربه پرداخت مربیان می بایست کارت مربی گری داشته باشند و در ...

پیشگفتار چند سال قبل از حکومت رضاخان در زمانی که مستشاران نظامی سوئدی در ایران بودند در اداره نظمیه آن روز شعبه ای به نام تامین عبور و مرور تاسیس گردیداین شعبه در ضلع چپ خیابان باب همایون با 20 افسر و درجه درا یونیفرم پوش که وظیفه آن نظم و ترتیب 500 ارابه و درشکه که جزو وسایل نقلیه آن روز تهران بود تشکیل شدمامورین موظف بودند درشکه هایی را که بر خلاف نظامنامه ، چراغ فنر و صندلی ...

چشم انداز: : اینجانب با توجه به رشته تحصیلی در دانشگاه و علاقمندی خود نسبت به رشته ی کامپیوتر قصد دارم با توکل به خداوند و پس از گذراندن دوره کارشناسی حدود 4 سال دیگر یعنی تقریباً مهر ماه سال 1389 اقدام به تأسیس شرکت کامپیوتری شاخه سخت افزار تحت عنوان سخت افزار کیمیاگران در شهرستان یزد نمایم. تا به همشهریان خود خدمتی نموده و هم از این طریق کاری متناسب با رشته و علاقه خود انجام ...

تحرک رمز سلامت فعالیت بدنی میتواند کیفیت زندگی را در تمام سنین برای همگان بهبود بخشد.شیوه زندگی فعال باعث میشود افراد مسن دوستان جدیدی پیدا کنند،در فعالیتهای اجتماعی باقی بمانند و با سایرین در تمام سنین مراوده داشته باشد.بهبود انعطاف پذیری،تعادل و قوام عضلانی به پیشگیری از افتادن که دلیل عمده ناتوانی در افراد مسن است کمک میکند.مشخص شده است که شیوع بیماریهای مغزی در افرادی که از ...

مالیات بر در آمد کشاورزی‌ ماده 81- درآمد حاصل از کلیه فعالیتهای کشاورزی، دامپروری،دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، نوغانداری، احیا مراتع و جنگلها، باغات اشجار از هر قبیل و نخیلات از پرداخت مالیات معاف میباشد. دولت مکلف است مطالعات و بررسی های لازم را در زمینه کلیه فعالیتهای کشاورزی و آن رشته از فعالیتهای مزبور که ادامه معافیت آنها ضرورت داشته باشد ...

قانون مالياتهاي مستقيم : باب سوم - فصل دوم - ماليات بر در آمد کشاورزي‌ ماده 81- درآمد حاصل از کليه فعاليتهاي کشاورزي، دامپروري،دامداري، پرورش ماهي و زنبور عسل و پرورش طيور، صيادي و ماهيگيري، نوغانداري، احيا مراتع و جنگلها، باغات اشجار از هر قبيل و ن

امروزه با هوش ترين افراد هم به سختي قادرند سرعت فراگيري خود را با سرعت رشد و توسعه علوم کامپيوتري تطبيق دهند . رقابت شديدي که در سالهاي اخير بين توليد کنندگان نرم افزار در گرفته است ؛ هر روز باعث عرضه محصولات نرم افزاري جديد تر مي شود باتوجه به اين

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول