دانلود تحقیق گلدکوئست تجارت الکترونیکی

Word 67 KB 3358 11
مشخص نشده مشخص نشده اقتصاد - حسابداری - مدیریت
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 •  

  مقدمه :

   بعضی می گویند گلدکوئست تجارت الکترونیکی است که با جذب مشتری برای شرکت و خرید سکه آن مبلغی به عنوان پورسانت به شما و بالادستی های شما پرداخت می کنند  و در آن همه کس و از همه قشری در آن می توانند شرکت کنند و سود کلان و سرشاری را عاید شما و زیر مجموعه هایتان می کنند .... (آیا بدین گونه است یا خیر و با چه قیمتی میتوان آن را بدست آورد)

  من در اینجا حقایقی را درباره این به اصطلاح کار به شما می گویم

  جدول تصاعد گلدکوئست

   جدولی که در زیر نمایش داده شده است سند کلاهبرداری شرکت گلدکوئست می باشد و طرفداران شرکت  نمی توانند آن را توجیح کنند . در این جدول همیشه 87.5 درصد از افرادی که در گلدکوئست وارد می شوند ضرر کرده و مالباخته محسوب می شوند . (به فرض اینکه تمام شاخه ها متساوی رشد کنند و همه کسانی که وارد می شوند دو نفر خود را پیدا کنند) 

  مگر می شود ؟  موقعی که شما وارد مجموعه می شوید باید دونفر زیر مجموعه خود را پیدا کنید و آنها هم دونفرهای خودشان راپیدا کنند تا کنون 250 دلار دریافت کرده اید و  در مقابل ارزش واقعی سکه که 200 دلار است , 150 دلار + 60دلار (پول بیمه و حمل)  ضرر کرده اید و هنوز شما به عنوان یک فرد ضرر کرده محسوب می شوید (یعنی مقداری از پول شما از دست رفته است)  و حالا این سه سطح ضرر کرده را به هر کجای این جدول ببریم  و می بینید که در هر حالت 87.5 درصد از اعضاء ضرر کرده می باشند ؟!؟!؟!

  حالا شما به وجدان خود رجوع کنید و ببینید که می توانید سر اینهمه از افراد کلاه گذاشته و پول حرام وارد خانه خود کنید

  شما آن زمان را تصور کنید که جمعیت ایران اشباع شود و آنهایی که مالباخته شده اند چه کار خواهند کرد ؟     اولین کار مراجعه به مراجع قضایی است و تنها جواب آنها این است که در ابتدا ما اعلام کرده بودیم که این شرکت کلاهبردار است و فعالیت ان غیر قانونی شناخته می شود و به هیچکدام از شکایت ها جواب نخواهیم داد .    دومین کار شکایت به مراجع بین المللی (هر کسی این کار را نمی کند) و در آن موقع  جواب خواهند داد که در موقع ثبت نام مقرارت سایت را خوانده اید و در آن ذکر شده است که شرکت هیچگونه مسئولیتی در رابطه با پیدا کردن زیر شاخه ها نخواهد داشت .      و آخرین چاره این است که سراغ کسی که به طریق آن وارد مجموعه شده اند (همان بالا دستی)  و تقاضای خسارت بکنند. (فکر آن روز را بکنید که به خاطر همین گلدکوئست تمام مردم به جان هم بیفتند).

  اکنون می پردازیم که آیا تا چه موقع ایران از خریداران گلدکوئست اشباع خواهد شد؟

  هم اکنون اعضای این شرکت در ایران بر طبق آمار (در یکی از سایت های موافق گلدکوئست دیدم) 574 هزار نفر می باشد که به روایت جدول تقریبا در سطح 19 می باشند (یعنی در ایران 19 استپ رشد داشته است) .    حال بیائیم موقعی که  اشباع شود یعنی دیگر مشتری وجود نداشته باشد را ببنیم  و در خوشینانه ترین حالت آن  16 میلیون نفر است - یعنی سطح 23 ، حال شما فاصله این دو سطح را 5 استپ می بینید و باز هم  در بهترین حالت اگر شما امروز یک  سکه بخرید  در زیر دست شما 5 سطح دیگر رشد خواهد داشت (با سه سطح ضرر کرده )  در این موقع کل درآمد شما 4500 دلار است (که این مورد هم با توجه به ممنوعیت شدید قانونی و شرعی بسیار سخت به نظر میرسد) .     خودتان قضاوت کنید که آیا وعده هایی که در موقع پرزنت کردن به شما می دهند که با این شغل شما خانه , ماشین , ویلای شمال و .... خواهید داشت مطابقت می کند ؟؟!!!

  بعضی می گویند که ما زرنگتر از گروههای دیگر هستیم و رشد آن در شاخه ما سریع تر و بیشتر است و ما بیشتر سود می بریم , این حرف تا حدی اشتباه است  به دلیل اینکه کارهایی که شما برای زیر مجموعه خود انجام می دهید انها هم انجام خواهند داد (طبق آموزش ها) همان سی دی ها ، همان کتاب ها و جزوه هایی  که شما دارید به دست گروههای دیگر هم خواهد رسید و همان افراد قوی و ضعیف در گروه شما و دیگران قرار خواهد گرفت بنابر این رشد شاخه ها به صورت تقریبا یکسانی  خواهد کرد .  پس ادعای زرنگی شاخه ما غلط است .

  بعضی میگویند که شاخه ما در خارج از کشور رشد خواهد کرد .   اولا که از 16 میلیون نفر چند نفر به خارج از کشور می توانند بروند ؟      ثانیا فروش این شرکت تا حد 60 درصد در ایران رشد کرده است ( به دلایل اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی) و در خارج از کشور به این راحتی رشد نخواهد کرد .

   

  می گویند سکه ارزش کلکسیونی دارد .   جواب این است که سکه ای که از روی آن 10000 عدد تولید شده باشد که حدود 7000 عدد آن در ایران است (به دلیل وجود بیشتر  مشتری های شرکت در ایران آیا دیگر به این سکه می توان کلکسیونی گفت. (ممکن است تا صد سال آینده این سکه ارزشی پیدا کند3

   

  می گویند همه که قصد فروش سکه های خود را ندارند .   جواب این است که شخصی در اننهای جدول قرار می گیرد و با قرض کردن پول از افراد دیگر بتواند سکه را بخرد  بتواند سکه خود را دریافت کند ولی به خواطر اینکه هیچ پولی گیر او نیامده است و برای جبران ضرر خود و پرداخت  بدهی  مجبور است سکه اش را بفروشد و در اینجا است که سکه ها به قیمت های پایینی در بازار رد بدل خواهد شد . و به من به کسی که الان سکه را خریده  پیشنهاد می کنم اگر قیمت منصفانه ای به شما برای خرید سکه (هر چند پایین) گفته شد سکه را تا دیر نشده بفروشید!!!

   

  فعالیت گلدکوئست در ایران از نظر دولت :

  می دانید که کشور های  بیگانه  از عقب افتادگی و اختلافات داخلی و خارجی برای کشورهای جهان سوم استفاده می کنند و آنها را تا می توانند عقب افتاده نگه می دارند تا به اهداف سیاسی و اقتصادی خود برسند و این هم یکی از آن عامل های اختلاف و دو دستگی در اجتماع است و حس بی اعتماعی و جدایی از حکومت و قانون و مذهب را یه وجود می آورند  

  براین اساس دولت برای مقابله با این -به قولی- زالوی سیاه دست به مقابله زده است و طی بیانیه هایی فعالیت های این شرکت  را غیر قانونی خوانده است و عضویت در آن را جرم تلقی می کند و سکه ها را هم به عنوان کالای قاچاق مصاده خواهد کرد .

   

  دلایل غیرقانونی بودن بازاریابی شبکه ای خارجی در ایران
  از نگاه کارشناسان دلایلی درمخالفت و غیرقانونی بودن بازاریابی شبکه‌ای خارجی در ایران ارایه شده که به چند مورد آن در اینجا اشاره می‌کنیم:
  1- هرچند در مقابل خرید سکه و یا فعالیت در این شبکه که منجر به خروج ارز  از کشور می‌شود، مقداری مسکوکات طلا و پورسانت وارد می‌شود اما باید توجه داشت ورود بی‌رویه طلا، به داخل ایران که همیشه 30 درصد از بازارهای جهانی طلا ارزان‌تر است، موجب تزلزل بازار طلا، تغییر قیمت‌ها و در نتیجه از کنترل خارج شدن این بازار می‌شود و این در حالی است که طلا، پشتوانه پول ایران است.
  2- شرکت‌هایی چون کیمبرلی، پریم بانک، گلدکوئست و ... شرکت خارجی محسوب می‌شوند و مطابق ماده 3 قانون ثبت شرکت‌ ها هر شرکت خارجی برای اینکه بتواند در ایران به فعالیت تجاری، صنعتی و مالی بپردازد باید در کشور خود، یک شرکت قانونی شناخته و در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ثبت رسیده باشد. صرفنظر از تردیدهایی که درباره قانونی بودن شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای خارجی مذکور در کشورهای متبوعشان شده، این شرکت‌ها در ایران به ثبت نرسیده‌اند. بنابراین اقدامات آنها برابر مواد 5 و 11 قانون ثبت شرکت‌ها جرم محسوب می‌شود.
  ماده 5 قانون ثبت شرکت‌ها آورده است اشخاصی که به عنوان نمایندگی یا مدیریت شرکت‌های خارجی در ایران اقدام به انجام امور تجاری یا صنعتی یا مالی کنند و شرکتشان را به ثبت رسانده باشند، به تقاضای دادستان به مجازات مقرر در قانون محکوم خواهند شد و اگر تخلف ادامه یابد دولت از عملیات نماینده یا مدیر شعبه شرکت متخلف جلوگیری خواهد کرد.
  همچنین در ماده 11 قانون ثبت شرکت‌ها آمده است نماینده هر شرکت خارجی یا مدیر شعبه آن که قبل از ثبت به سمت نمایندگی در ایران اقدام به عملیات تجاری، صنعتی یا مالی کند، مجرم شناخته شده و به مجازات مقرر در قانون محکوم خواهد شد.
  3-‌‌‌ مطابق ماده 1 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری هر کس از راه حیله و تقلب مردم را به وجود شرکت‌ها و ... یا به داشتن اموال و اختیارات واهی بفریبد ... و از این طریق مال دیگری را ببرد، کلاهبرداری محسوب می‌شود و اگر جرم با استفاده از تبلیغ عامه از طریق وسایل ارتباط جمعی و رسانه‌ها یا انتشار آگهی صورت گرفته باشد، مجازات شدید‌تری در انتظار مرتکب خواهد بود.
  4-‌ مطابق قانون ورود هرگونه طلا و سنگ‌های قیمتی به کشور ممنوع است و مرتکبین به مجازات قانونی محکوم خواهند شد. متولیان بازاریابی شبکه‌ای شرکت‌های خارجی نیز بدون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی و از طریق ایجاد باندهای قاچاق اقدام به واردات طلا و سایر محصولات خود می‌کنند و به این ترتیب مرتکب جرم دیگری نیز می‌شوند.
  5- اقتصاد ایران خارج از فعالیت‌های غیرقانونی نیز، اقتصادی ضعیف است که در حال حاضر خط فقر در آن حقوق ماهانه 180 هزار تومان به پایین است. به این ترتیب می‌توان حذس زد افراد زیر خط فقر چه سهم عمده‌ای از جمعیت ایران دارند. انجام فعالیت‌های این چنینی که قانونی بودن آن هم زیر سوال است موجب زیاد شدن فاصل قشر غنی و فقیر می‌شود و چه بسا براساس تحقیقات برخی کارشناسان بر هم خوردن این کفه‌ها سبب افزایش فساد، جرم و جنایت نیز باشد.
 • فهرست:

  ندارد.


  منبع:

  ندارد.

فصل اول- قلمرو و شمول قانون ماده 1- این قانون مجموعه اصول و قواعدی است که برای مبادله آسان و ایمن اطلاعات در واسطه های الکترونیکی و با استفاده از سیستم های ارتباطی جدید به کار می رود. فصل دوم – تعاریف ماده 2 الف- داده پیام (Data Message) : هر نمادی از واقعه، اطلاعات یا مفهوم است که با وسایل الکترونیکی، نوری و یا فناوری های جدید اطلاعات تولید، ارسال، دریافت، ذخیره یا پردازش می ...

سهم شما از زندگي چيست ؟ تابحال چند فرصتهاي طلايي زندگيتان ترديدکرده ايد . آنها را از دست داده ايد؟ آنها را براي خود مرور کنيد . ما امروز در کنار شما هستيم تا فردا حسرت اين روز و اين لحظه را نخوريد . در اوايل سال 1382 سه شرکت ايراني معتبر به نامهاي

) تجارت الکترونیکی و تجربیات بین‌ المللی 1) واقعیت فناوری اطلاعات با پیشرفت‏های اخیر خود جامعه‌ای مجازی با آثار کاملاً واقعی به وجود آورده که تأثیر زیادی بر زندگی انسان‏ها داشته است. جامعه‌ای با قواعد مشترک که نوعی یکسانی یا به عبارتی همگرایی در مسائل و قواعد مبتلابه را موجب شده است. بی‌جهت نیست که نویسندگان مایلند پیشرفت‌های اخیر را با آغاز عصر صنعت (فناوری اطلاعات) و خطوط ...

مقدمه: - تولید کننده یا فردی که کالا را تولید می کند.چنین فردی باید فروشنده نیز باشد چون مجبور است کالای تولیدی خود را به خرده فروش ، عمده فروش و یا حتی مصرف کننده نهایی بفروشد. قانون تجارت الکترونیکی باب اول- مقررات عمومی مبحث اول : در کلیات فصل اول– قلمرو شمول قانون ماده 1- این قانون مجموعه اصول و قواعدی است که برای مبادله آسان و ایمن اطلاعات در واسطه‌های الکترونیکی و با ...

فناوري اطلاعات با پيشرفت‏هاي اخير خود جامعه‌اي مجازي با آثار کاملاً واقعي به وجود آورده که تأثير زيادي بر زندگي انسان‏ها داشته است. جامعه‌اي با قواعد مشترک که نوعي يکساني يا به عبارتي همگرايي در مسائل و قواعد مبتلابه را موجب شده است. بي‌جهت نيست که

صفحه 1 هرکس در زندگی خود ایده آل هایی دارد که برای رسیدن به آن تلاش می کند ، خونه خوب ماشین خوب ، تفریح خوب و 0000 در واقع من می خوام به شما یک راه میان بر نشان بدم تا شما سریعتر به ایده آل های زندگی تون برسین . اما راه میان بر به این معنی نیست که مسافتی طی نشود بلکه مسافت طی می شود اما مسافت کمتری نسبت به مسیرهای دیگر است و شما زودتر به هدفتان می رسد . خوب این راه میان بر Net ...

انسان از اعصار قدیم و مراحل اولیه ، احتیاج به معاملات و کسب داشته ، زیرا یک فرد به تنهایی قادر به تهیه مایحتاج خود نیست و هر کس قسمتی از آن را تهیه می کند.از زمانهای خیلی قدیم و اعصار ماقبل تاریخ که بشر این احتیاج را حس کرده معاملات بوسیله مبادله انجام می شده . مثلا کسی که زراعت می نموده محصول خود را با متاع کسی که پارچه بافی می کرده مبادله می نموده است.کم کم در اثر ترقی و رشد ...

پیش‌گفتار امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات محور توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشورهای مختلف قرار گرفته است. تجارت الکترونیکی یکی از نمودهای عینی انقلاب فناوری اطلاعات و ارتباطات در عرصه‌های اقتصادی است. ظهور اینترنت و تجاری شدن آن در دهه‌های اخیر شیوه‌های سنتی تجارت را متحول نموده است. تجارت الکترونیکی انقلابی در شیوه‌ها و رویه‌های تجاری گذشته ایجاد کرده و سرعت و صرفه‌جویی را ...

شناسایی موانع بکارگیری تجارت الکترونیکی (EC) در ایران سید رحیم صفوی میرمحله * تجارت الکترونیکی/ موانع/ ایران چکیده: بحث EC بحث روز اقتصاد جهانی است و هر کشوری که توجه لازم را به EC (تجارت الکترونیک) نداشته باشد از گردونه رقابت جهانی عقب می افتد. یکی از مراحل اصلی برنامه ریزی EC، شناخت موانع آن می باشد. در این راستا در این مقاله و پژوهش به شناسایی موانع تجارت الکترونیک در ایران ...

تجارت الکترونیکی در جهان امروز بسیاری از اقتصاددانان, متخصصان و آینده نگرها بر این عقیده‌اند که در سالهای اخیر انقلابی مشابه انقلاب صنعتی به وقوع پیوسته است که جهان را وارد ” عضر اطلاعات“ ساخته است و بسیاری از جنبه‌های اقتصادی,‌ اجتماعی و فرهنگی حیات بشر را دستخوش تحولی عمیق نموده است. یکی از ابعاد این تحول, تغییرات عمیقی است که در روابط اقتصادی بین افراد, شرکتها و دولتها به ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول