تحقیق سیستم های کنترلی

Word 144 KB 34183 29
مشخص نشده مشخص نشده الکترونیک - برق - مخابرات
قیمت قدیم:۱۰,۱۵۰ تومان
قیمت: ۷,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • فصل 1

  مقدمه

  سیستم های کنترلی و حسگر های انتگرالی راهی به سوی اینده هستند. در این درون فاجعه، حتی اطلاعات وخروجی هایی که شدیداً ایزوله شده اند توسط انواع سبک استگاهای زمین ماهواره ها که پایانه های بادمنه بسیار کوچک نامیده می شوندبه طور مستقیم به شبکه های تلفن قابل اتصال هستند (vsats).

  انها در تلاش در مورادی مانند فوران مونت پیناتوبو در فیلیپین،ریخته شدن مقادیر زیادی روغن در والدز، الاسکا، اتشسوزی 90000 هکتاری در جنگلهای ایداهو و خسارت طوفان اندرو در فلوریدای جنوبی و سواحل لوئیزیانا نقش مهمی را بازی نمودند.

  vsats ها انواع ویژه ای از سیستمهای کنترلی و سنسوری هستند. این ابزار به راحتی و به سرعت قابل حمل و مونتاژ شدن هستند و ارتباطات مخابراتی را از طریق استفاده از انتن های قدرتمند که بسیار کوچکتر از دیش های (بشقاب) ماهواره ای سنتی هستند تسهیل میکنند.

  این گونه سیستم های کنترلی و سنسور ها جایگزین بسیار مناسبی برای سیستم های مخابراتی سنتی پیچیده فراهم می کنند که بدبختانه غالباْ به خرابی و یا بارگذاری بیش از حد دچار اشکال و نارسایی می گردند.

  سنسور های چند طیفی وسیستمهای کنترلی نقش رو به گسترشی در کمک به جبران تراکم در حال رشد برروی جاده های امریکا از طریق افرینش (پدید اوردن) بزرگراه های هوشمند، بازی می کنند.

  در صورت رویت خطر ناگهانی این سیستم ها می توانند پلیس، کامیون های کشنده و امبولانس ها را در اعلام وضعیت اورژانسی کمک کنند.

  درک نقشه های جریان و چگونگی و ترکیب ترافیک مهندسان ترافیک را برای طراحی راهکارهای کنترل ترافیک در اینده کمک می کند.

  نتیجه تراکم میلیون ها ساعت حرکت چرخ ثبت شده در هر سال بوده است نقشه برداری فضاپیمای ماژلان شکل 1-1 در مراحل پایانی کامل نمودن سومین مرحله طراحی و سطح سیاره ونوس می باشد.

  کلید جمع اوری داده ها، توسعه رادارهای شکاف دار مصنوعی به عنوان سنسور وسیستم کنترل جمع اوری اطلاعات که تنها ابزار علمی بیرون ماژلان می باشد حتی پیش از انکه مرحله اول به پایان برسد در میانه 1991 ماژلان %84 سطح ونوس را نقشه برداری کرده بود و داده های دیجیتالی بیشتری را نسبت به کلیه ماموریت های سیاره ای پیشین .u.s مخابره نمود که دقت ان 10 برابر مواردی بود که در ماموریت های قبلی فراهم شده بود.

  برای بهینه کردن عملکرد رادار برنامه های نرم افزاری کامپیوتوری ساده و ویژه ای رشد یافته اند که در هر مرحله حدود 950 فرمان را اجراء می کنند هر مرحله یک روز ونوسی طول می کشد که برابر 243 روز زمینی می باشد.

  سازمان های و ارگان های تولید کننده در امریکا تحت فشار بار رقابتی شدید هستند تغییرات اساسی با توجه به منابع، بازار، فرایندهای تولید ، راهکارهای تولید و تجربه صورت می گیرد.

  در رقابت بین المللی فقط صنایع با حداکثر تولید و هزینه موثر(کم) می توانند نجات یابند.

  سنسورهای امروزی و سیستم های کنترلی فراتر از تولید تجاری در حال رشد هستند که بر پایه جرات مخاطره فراتر از بازار و تجارت می باشد این ابزار نقش مهمی را در بقا صنایع نوین بازی می کنند.

   

  پایه گذاری برنامه اتوماسیون

   

  کارخانه ها و فروشنده ها یک موضوع اساسی را یاد گرفته اند که تکنولوژی به تنهایی نمی تواند مشکلات را حل کند.

  یک مثال اولیه فاصله بین دنیای اطلاعات و کنترل می باشد که باعث می شود طراحان تولید اهدافشان را مطابق فرضیات غیر قابل اطمینان راجبه فعالیتهای دستگاهای زمینی و ناظران دستگاه تنظیم و تعیین کنند مشکلات تولید را بعد از وقوع انها تا حد خوبی محدود کنند.

  مسئله ایجاد اتوماسیون کار برای یک محیط تولید بدون خطا لیست بلندی از راه حل ها را طراحی کرده است.

  بعضی از انها مانند تولید کامپیوتر تکمیل (مرکب) (CIM) به خودی خود قدیمی هستند هر چند در بسیاری از موارد شکل تکنولوژی نیست اما به توانایی تجهیزات مرکب (کامل) اطلاعات و افراد مربوط می شود.

  مباحثه و بحث درباره ارزش تولیدات کامپیوتر-ترکیب (تکمیل) به کناری گذاشته شده است هر چند تقریبا در همه صنایع هزینه استفاده از حل CIM برای مجریان یک پرسش است.

  اخیراْ بسته شدن کمربندهای اقتصادی (ملاحظات اقتصادی) صنعت را وادار به توجیه و توضیح هر گونه رشد و گسترش وسیع نموده است و CIM در تمام زمینه ها از سوی متخصصان بودجه و اقتصاد مورد حمله قرار گرفته است.

   

   

   

   

   

   

  1.2    درک مفاهیم  ایستگاههای کار،سلولهای کار و مراکز کار:

   

  ایستگاههای کار،سلولهای کار  و مراکز کار،زنجیره به هم پیوسته ای از یک سیستم تولید مشخص می کند.

  یک ماشین تولید با فرایند های مختلف به عنوان یک دسگاه کار درنظر گرفته میشود.

  یک ماشین ابزار نیز همین گونه ایستگاه در نظر گرفته میشود. مجموع ایستگاههای

  کار یک سلول کار را شکل می دهند.

  در چنین ایستگاه کار یک دسته و مکمل هم ممکن است با هم جمع شده تا یک سلول کار را بسازند .

  به طور مشابه ، مجموع سلولهای کار یک مرکز کار را شکل می دهند. این ساختار مفهوم اساسی در شبیه سازی یک سیستم تولید منعطف است .

  سیستم تولید انعطاف پذیری نیز سنگ بنای استراتژی تولید کامپیوتری است.( شکل 103)

   

  هدف از انجام این کار:

  هدف این است که برای تیم توسعه پروژه و مدیریت ، یک چشم انداز از وظایفی که باید در طول برنامه ریزی ،طراحی ، اجرا ، و فازهای عملی ماشینکاری کامپیوتری ، بازرسی ، و سیستمهای مونتاژ حل شونده فراهم گردد . اگر درک واضحی از نقش سنسورهای و سیستمهای کنترل در استراتژی تولید کامپیوتری ایجاد شود . می توان از وقع بهرانهای فنی و مالی جلوگیری به عمل آورد.

  سنسورها و سیستمهای کنترل در تولید ، امکان جمع آوردی فرآیندهای معلوم و مختلف را به عنوان ورودی فراهم می کنند تا خروجی مورد نیاز را تامین نمایند . ورودی  می تواند ماده خام و یا اطلاعاتی باشد که باید با اجزای کمکی مثل ابزارها ،فیکسچرها ( قیدها)وگیره ها مورد پردازش قرارگیرد .

  سنسورها اطلاعاتی را از توصیف حالت هر فرایند فراهم می کنند . خروجی نیز می تواند اطلاعات و یا موادی باشد که بتواند با سلولهای بعدی سیستم تولید مورد پردازش قرار گیرد.

  یک سیستم تولید قابل انعطاف که شامل ایستگاههای کار ،سلولهای کار و مراکز کار است و باسنسورها و سیستمهای کنترل مناسب تجهیز می شود، یک سیستم اطلاعات مدیریتی پراکنده است که زیر مجموعه ماشین کاری ،بسته بندی ، رنگ کاری ، جوش کاری ، برش حرارتی ، ورق کاری ، بازرسی ، مونتاژ را با فرایندهای حمل و نگه داری به هم وصل می کنند.

  در طراحی موارد مختلف ایستگاههای کار ، سلولهای کار ومراکز کار در یک سیستم انعطاف پذیری حول استراتژی ساخت کامپیوتری ، اولین کار فراهم کردن گستره ای از سنسورها است که سیستمهای مختلف حمل مواد را به هم متصل می کنند مانند : ربات ها ، سیستمهای تقلیه اتوماتیک هدایت شونده ، جرثقیلها ، ماشینهای بار گذاری و بار برداری آهسته . از این طریق این سیستمها این امکان را می یابند که با شبکه های پردازش اطلاعات ارتباط برقرار کنند تا هماهنگی خوبی با کل سیستم به عمل آورند.

   شامل چندین ایستگاه کار با ورودی و خروجی آن و همچنین کار اساسی آن در اعمال فرایند تبدیل ، ذخیره قطعه کارها ، ارتباط سیستمهای حمل مواد با دیگر سلولها و فراهم آوردن ارتباط اطلاعات با سیستم کنترل را به نمایش می گذارد.

 • فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

سيستم هاي کنترلي و حسگرهاي انتگرالي راهي به سوي اينده هستند. در اين درون فاجعه، حتي اطلاعات وخروجي هايي که شديداً ايزوله شده اند توسط انواع سبک استگاهاي زمين ماهواره ها که پايانه هاي بادمنه بسيار کوچک ناميده مي شوندبه طور مستقيم به شبکه هاي تلفن قاب

شبکه های حسگر می تواند مشتمل بر انواع مختلف حسگر هاباشد ، نظیر سنسور یا حسگرزلزله شناسی ، نمونه گیری مغناطیسی در سطح کم ، حسگر حرارتی ، بصری ، و مادون قرمز و حسگر صدابرداری و رادار ، که می توانند محیطی متفاوتی عملیات نظارتی و مراقبتی را بشرح زیر انجام دهند : حرارت ، رطوبت ، حرکت وسایل نقلیه ، فشار سنجی ، بررسی و مطالعه ترکیبات خاک سطوح و یا وضعیت صدا تعیین وجود و یا عدم وجود ...

شبکه هاي حسگر بي سيم که کاربردهاي نظامي دارند ، مي توانند جزء‌لاينفک عمليات فرماندهي نظامي ، کنترل امور ، مخابرات ، فعاليت هاي کامپيوتري ، امور جاسوسي و مراقبتي و سيستم هاي هدف گيري باشند . ويژگي هاي شبکه هاي حسگر که شامل استقرار نصب سريع و کم خطا

این سنسور ها برای پیدا کردن اشیاء مغناطیسی در هواپیماها، قطار واتومبیل ها که میدان مغناطیسی زمین را به هم می زنند به کار می روند. از کاربردهای دیگر آنها در قطب نمای مغناطیسی، سنسور های زوایه ای و چرخشی موقعیت، ردیابی و هدایت مته در زیر زمین می تواند یادکرد. برخلاف دیگر سنسورهای AMR سنسور موقعیت AMR باید توسط میدان خارجی به حالت اشباع در آید یعنی با افزایش بزرگی میدان تغییری در ...

سنسورهای حرارتی یا ترمیستور چیست؟ ترمیستورها ، حسگرها یا سنسورهای نیمه هادی (نیم رساناهایی) هستند که دارای ضریب مقاومت گرمایی زیادی بوده و در صنعت و مهندسی کاربرد خیلی زیادی دارند. برا ی اندازه گیری و کنترل درجه حرارت از این ترمیستورها استفاده های زیادی می شود. ترمیستور مقاومت حساس به دما است. کلمه thermistors مخفف و خلاصه شده عبارت temperature sensitive resistors است. در کنترل ...

چکیده » در هر صنعتی اتوماسیون سبب بهبود تولید می گردد که این بهبود هم در کمیت ومیزان تولید موثر است و هم در کیفیت محصولات.هدف از اتوماسیون این است که بخشی از وظایف انسان در صنعت به تجهیزات خودکار واگذار گردد. در یک سیستم اتوماتیک عملیات شروع،تنظیم و توقف فرایندبا توجه به متغیر های موجود توسط کنترل کننده سیستم انجام می گیرد. هر سیستم کنترل دارای سه بخش است: ورودی ، پردازش و خروجی ...

مقدمه استراتژی تولید فعلی سیستم های ساخت را بر حسب سنسورها ،محرکها ، افکتورها ، کنترلی ها و حلقه های کنترلی تعریف می کند . سنسورها وسیله برای جمع آوری اطلاعات از عملیات تولید و فرایند های در حال انجام هستند . دراکثر موارد، سنسورها برای تبدیل یک تحریک فیزیکی به یک سیگنال الکتریکی مورداستفاده قرار می گیرند که این سیگنال توسط سیستم تولیدآنالیز شده وتصمیماتی برای هدایت عملیات گرفته ...

با کسب دانش فنی تولید فرآورده های دارویی نوترکیب انستیتو پاستور از این پس انواع مواد دارویی بیوتکنولوژی را می توان در مقیاس واستانداردهای قابل قبول جهانی در داخل کشور تولید کرد. زیست فناوری، فناوری مبتنی بر زیست شناسی است که بطور روزافزون در صنایع مختلف همچون کشاورزی، علوم غذایی و پزشکی کاربرد دارد.رویکرد جهانی به دانش زیست فناوری طی دهه های گذشته نشانگر اهمیت این دانش و نقش خاص ...

ربات چیست؟ ربات یک ماشین هوشمند است که قادر است در شرایط خاصی که در آن قرار می گیرد، کار تعریف شده ای را انجام دهد و همچنین قابلیت تصمیم گیری در شرایط مختلف را نیز ممکن است داشته باشد. با این تعریف می توان گفت ربات ها برای کارهای مختلفی می توانند تعریف و ساخته شوند.مانند کارهایی که انجام آن برای انسان غیرممکن یا دشوار باشد. برای مثال در قسمت مونتاژ یک کارخانه اتومبیل سازی، قسمتی ...

همواره به فکر استفاده از ابزارها و روشهايي است که نقايص فيزيکي و ذهني خود را مرتفع ساخته و به يک تکامل نسبي در اين خصوص نايل گردد و حداکثر بهره جويي را در مقاطع زماني مشخص با هزيه کمتر و کيفيت بالاتر کسب کند. استفاده از وسايل اندازه گيري و کنترل ب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول