تحقیق قوانین فوتسال

Word 51 KB 34373 9
مشخص نشده مشخص نشده ورزش و تربیت بدنی
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • قوانین فوتسال

   

  – قانون زمین فوتسال
  زمین بازی
  اندازه زمین بازی :
  طول = حداقل 25 متر و حداکثر 42 متر .
  عرض = حداقل 15 متر و حداکثر 25 متر .
  در مسابقات بین المللی برابر است با :
  طول = حداقل 38 متر و حداکثر 42 متر .
  عرض = حداقل 18 متر و حداکثر 25 متر .
  پهنای کلیه خطوط 8 سانتیمتر است .
  اندازه دایره وسط زمین 3 متر می باشد .
  فاصله نقطه پنالتی تا خط دروازه 6 متر می باشد .
  فاصله نقطه پنالتی دوم تا خط دروازه 10 متر می باشد .
  اندازه ربع دایره های گوشه زمین (کرنر) 25 سانتیمتر می باشد .
  اندازه دروازه ها :
  فاصله بین دو تیر دروازه 3 متر و ارتفاع تیر افقی تا سطح زمین 2 متر است .
  تذکر : ورود و خروج بازیکنان در موقع تعویض بایستی از محدوده مشخص شده انجام گیرد .
  2- قانون توپ فوتسال(the ball)
  جنس توپ : از چرم یا مواد مشابه می باشد .
  توپ : محیط آن حداقل 62 و حداکثر 64 سانتیمتر می باشد .
  وزن توپ : درشروع بازی نبایستی کمتر از 390 گرم و یا بیشتر از 430 گرم باشد (توپ نمره 4) . شناسایی استاندارد : هنگامی که توپ از ارتفاع 2 متری به طرف زمین رها می شود نباید بیشتر از 65 سانتیمتر و کمتر از 55 سانتیمتر از زمین مسابقه جهش نماید .
  فشار توپ : 4/0 - 6/0 اتمسفر برابر با 400 تا 600 گرم بر سانتیمتر مکعب از سطح دریا باشد .
   
  3 - قانون تعداد بازیکنان فوتسال ( players)
  تعداد بازیکنان : در یک مسابقه با شرکت دو تیم نباید بیش از 5 یا کمتر از 5 بازیکن برای هر تیم باشد که یکی از آنها دروازه بان با لباس مشخص است .
  گر به دلیل اخراج ، تعداد بازیکنان یک تیم به کمتر از 3 بازیکن برسد بازی باید تعطیل شود .
  1 - حداکثر بازیکن ذخیره حداکثر 7 نفر می باشد .
  2 - تعداد تعویض سیار نامحدود است حتی دروازه بان ( رنگ لباس دروازه بان متمایز از بازیکنان ) بازیکنی که تعویض میشود می تواند دوباره به زمین بازی برگردد .
  دروازه بان میتواند جای خود را با سایر بازیکنان عوض نماید ( تعویض دروازه بان بدون توقف بازی و مثل سایر بازیکنان صورت می گیرد ) تعویضها باید از محل مشخص شده برای هر تیم صورت پذیرد .
  3 - عمل تعویض زمانی خاتمه می یابد که بازیکن جانشین وارد زمین شود .
  4 - چنانچه در جریان بازی تعویض سیار بازیکن جانشین قبل از اینکه بازیکن تعویضی کاملاً زمین را ترک کند وارد زمین شود . داور بازی را قطع ( با رعایت آوانتاژ به تیم حریف ) بازیکن تعویضی را بیرون بفرستد به بازیکن جانشین اخطار و بازی با یک ضربه آزاد غیر مستقیم به نفع تیم مقابل از محل توقف توپ زده می شود .
  تذکر : اگر هنگامیکه داور بازی را متوقف کرد توپ درون محوطه جریمه بوده ضربه آزاد غیر مستقیم از روی خط محوطه جریمه و نزدیکترین محل به محل توقف توپ انجام می شود .
  اگر بازیکن جانشین یا بازیکن تعویضی از محلی به غیر از منطقه تعویض وارد زمین بازی شده یا از زمین بازی خارج گردیده :
  داور بازی را متوقف کرده به بازیکن خاطی اخطار بدهد بازی را مجددا شروع کرده با یک ضربه آزاد غیر مستقیم علیه تیم خاطی از محل توپ زمانیکه بازی را متوقف کرده است .
   
  4 - قانون وسایل بازیکنان فوتسال
  ( the players equipment )
  وسایل بازیکن : بازیکنان نباید چیزی بپوشند که برای خود یا سایرین خطرناک باشد وسایل بازیکنان شامل پیراهن ورزشی - شورت - جوراب - قلم بند و کفش مخصوص فوتسال است .
  استفاده از کفش برای بازیکن اجباری است - نقص این قانون بازیکن خاطی از زمین خارج فرستاده با تکمیل وسایل با اجازه داوران حتماً در هنگام توقف بازی وارد زمین شود .
  شماره پیراهن بازیکنان باید از 1 تا 15 باشد . شماره پیراهن بازیکنان باید کاملا واضح و خوانا باشد .
  جوراب باید روی قلم بند را کاملا بپوشاند . دروازه بان میتواند از شلوار ورزشی استفاده نماید .
  5 - قانون داور فوتسال ( the referee )
  هر بازی توسط یک داور ، یک داور دوم ، یک وقت نگهدار و یک داور سوم قضاوت میشود . برای اداره بازی یک داور اصلی یا سرداور تعیین می گردد . قدرت او که قانون به او تفویض نموده است از موقع ورود به محل بازی در آن واقع شده تا خروج آنجا پایان می یابد هر مورد مرتبط با بازی نتیجه نهایی تصمیم با اوست در صورت عدم حضور وقت نگهدار این مسؤولیت به عهده اوست .
  اگر بین تصمیم داور و داور دوم در مورد یک خطا اختلاف نظر وجود داشته باشد تصمیم و عقیده داور باید اجرا شود .
  6 - قانون کمک داوران فوتسال
  کمک داور ( داور دوم ) : بایستی برای هر مسابقه تعیین شود طرف مقابل داور اصلی انجام وظیفه
  می کند همان قدرت اجرایی را دارد به جز ( همه وقایعی را که قبل در حین یا بعد از بازی می افتد ثبت و گزارش کند ) در صورت نبودن وقت نگهدار وظیفه دارد دو دقیقه اخراجی بازیکنان و تایم یک دقیقه را محاسبه نماید و تعویض سیار صحیح انجام گرفته است . در صورت دخالت بی مورد از جانب کمک داور ، داور اصلی بایستی او را از وظیفه آن معاف شخصی دیگری جانشین وی موضوع را گزارش کند .
   
  تذکر : در صورت وجود اختلاف نظر بین داور اصلی و کمک داور سرداور (داور اصلی) حاکم خواهد بود .
  7 - قانون وقت نگهدار فوتسال
  ( the time keeper,s duties )
  وقت نگهدار : در خارج از بازی در امتداد خط میانی در منطقه تعویض بازیکنان قرار گیرد . وظایف او نگهداری وقت بازی 2 دقیقه اخراجی یادداشت تایم اوت ها و دادن علامت تایم اوت به داوران اعلام زمان بازی با صوت به داوران و یادداشت 5 خطای اول هر تیم در هر نیمه که توسط داوران اعلام شده ثبت شماره گلزنان و بازیکنان اخراجی و اخطاری و تایم اوت ها آن ها می باشد .
  یک دقیقه تایم اوت را چک کند .
  دو دقیقه زمان مورد نیاز برای برگشتن یک بازیکن بجای بازیکن اخراجی را محاسبه نماید .
  پایان نیمه اول ، پایان مسابقه ، پایان 2 زمان وقت اضافه و پایان تایم اوت را با صوت خود وعلائم ارائه شده به داوران نشان دهد .
  تایم اوت های انجام شده توسط تیمها را در تابلو نشان دهد .
  تعداد 5 خطای اولیه توسط هر تیم در هر نیمه از زمان بازی را در تابلو نشان داده و علامت دهد .
  وظایف داور سوم ( the third referees duties ) :
  داور سوم به وقت نگهدار کمک میکند تا تعداد خطاهای انجام شده ( 5 خطای اولیه ) در هر نیمه را ثبت مینماید .
   
 • فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

– قانون زمين فوتسال زمين بازي اندازه زمين بازي : طول = حداقل 25 متر و حداکثر 42 متر . عرض = حداقل 15 متر و حداکثر 25 متر . در مسابقات بين المللي برابر است با : طول = حداقل 38 متر و حداکثر 42 متر . عرض = حداقل 18 متر و حداکثر 25 متر .

تاریخچه فوتسال منشا شکل گیری فوتسال به شهر مونت ویدئوی اروگوئه باز میگردد. در سال 1930، ژوان کارلوس سریانی، فوتبال پنج نفره را برای مسابقات جوانان در YMCA پی ریزی کرد. این رقابتها در زمینی به ابعاد زمین بسکتبال، در محلهای سرپوشیده و یا در محل باز و بدون دیوار و حصار انجام می گرفت. واژه FUTSAL، واژه بین المللی برای این رشته ورزشی است. این واژه برگرفته از لغات اسپانیایی FUTbol ( ...

تاريخچه فوتسال بر سال 1930 در مونته ويدئوئي بر ميگردد. زمانيکه جان کارلوس سرياني يک پنجم زمين فوتبال را براي مسابقات انجمن فوتبال جوانان آمريکا انتخاب کرد. بازي در زمين بسکتبال بطوريکه زمين سر پوشيده و بدون استفاده از ديوارهاي کناري برگزار شد

– قانون زمين فوتسال زمين بازي اندازه زمين بازي : طول = حداقل 25 متر و حداکثر 42 متر . عرض = حداقل 15 متر و حداکثر 25 متر . در مسابقات بين المللي برابر است با : طول = حداقل 38 متر و حداکثر 42 متر . عرض = حداقل 18 مت

منشا شکل گيري فوتسال به شهر مونت ويدئوي اروگوئه باز ميگردد. در سال 1930، ژوان کارلوس سرياني، فوتبال پنج نفره را براي مسابقات جوانان در YMCA پي ريزي کرد. اين رقابتها در زميني به ابعاد زمين بسکتبال، در محلهاي سرپوشيده و يا در محل باز و بدون ديوار و

-تحرک بسيار بالا و شيرين کارهاي فراوان : فوتسال ورزشيه که هرلحظه اون يعني حرکت وسرعت . همه بازيکنا مرتب ميبايست طول و عرض زمين را بدوند و به توپ ضربه بزنن . اين ورزش نهايت تکنيک‌هاي فردي و جذاب و حرکات انفرادي رو که دلچسب همه تماشاگرانه رو به

قانون اول: زمين بازي؛ که خلاصه مشخصات و نکات قابل توجه با رسم شکل توضيح داده شد. تذکر: ورود و خروج بازيکنان در موقع تعويض بايستي از محدوده مشخص شده انجام گيرد. قانون دوم: توپ؛ محيط آن حداقل ?? و حداکثر ?? سانتيمتر وزن توپ ??? الي ??? گرم (توپ نم

منشا شکل گيري فوتسال به شهر مونت ويدئوي اروگوئه باز ميگردد. در سال 1930، ژوان کارلوس سرياني، فوتبال پنج نفره را براي مسابقات جوانان در YMCA پي ريزي کرد. اين رقابتها در زميني به ابعاد زمين بسکتبال، در محلهاي سرپوشيده و يا در محل باز و بدون ديوار و

تاریخچه فوتسال منشا شکل گیری فوتسال به شهر مونت ویدئوی اروگوئه باز میگردد. در سال 1930، ژوان کارلوس سریانی، فوتبال پنج نفره را برای مسابقات جوانان در YMCA پی ریزی کرد. این رقابتها در زمینی به ابعاد زمین بسکتبال، در محلهای سرپوشیده و یا در محل باز و بدون دیوار و حصار انجام می گرفت. واژه FUTSAL، واژه بین المللی برای این رشته ورزشی است. این واژه برگرفته از لغات اسپانیایی FUTbol ( ...

تکنيک منظور از تکنيک، انجام حرکات مخصوص بازي فوتبال است که موجب بازي صحيح و با هدف مي‌شود. سطح بازي يک تيم بستگي به توانايي‌هاي تکنيکي بازيکنان آن دارد. تکنيک با دو عنصر مؤثر در بازي فوتسال، يعني تاکتيک و قدرت بدني ارتباط مستقيم

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول