مقاله رایگان BLUETOOTH چیست؟

Word 49 KB 34809 5
مشخص نشده مشخص نشده کامپیوتر - IT
قیمت: ۰ تومان
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع

 • به تازگی پس از یک سمینار عصرانه به خانه باز گشته اید.

  Notebook تان در کیف تان قرار دارد ، PDA (Personal Digital Assistant) خود را به کمر بسته اید ، و تلفن همراه تان در جیب جای دارد.

  در سمینار امروز یادداشتهایی را در Notebook خود نوشته اید . همین که به خانه می رسید و از کنار چاپگر جوهر افشان خود عبور می کنید ، Notebook ، چاپگر را پیدا می کند و به طور خودکار یادداشتهای سمینار را به چاپگر ارسال می کند و آنها روی کاغذ چاپ می شوند .

  درهمین حال ، PDA شما کامپیوتر رومیزی را تشخیص می دهد و درخواست می کند که دفتر تلفن و برنامه روزانه شما را Update شود . هم چنین همه پیامهای ایمیلی را که ارجهیت آنها را تعیین کرده اید درخواست می کند.

  همه این کارها در زمانی رخ می دهد که کت خود را در می آورید و برای نوشیدن یک نوشابه به طرف یخچال می روید . در عرض چند دقیقه ، تلفن همراه شما بوق می زند تا به شما اطلاع دهد که عملیات چاپ یادداشتها تمام شده است .

  به طرف چاپگر رفته و یادداشتها را می خوانید بلافاصله پس از آن PDA شما بوق می زند تا به شما بگوید که دفترچه تلفن و برنامه روزانه شما را Update کرده است و شما ایمیل جدید دارید.


  به دنیای بلوتوث خوش آمدید :

  بلوتوث یک فناوری بی سیم کوتاه برد است که به تلفنهای همراه ، PDA ، کامپیوترها ، دستگاههای ضبط و پخش استریو ، لوازم خانگی ، اتومبیلها و همه وسایل دیگری که می توانید ارتباط آنها را با یکدیگر فکر کنید امکان ارتباط می دهد .

   

   

  توضیح بلوتوث

  بلوتوث یک رشته خصوصیت بی سیم است که ارتباطات کوتاه برد بین وسایل مجهز به تراشه های کوچک و اختصاصی بلوتوث را تعریف می کند.
  بلوتوث فقط کابلها را حذف نمی کند ، بلکه یک روش بی سیم برای وصل کردن کامپیوتر ها با همه وسایل همراه الکترونیکی فراهم می سازد و شبکه های کامپیوتری کوچک و خصوصی مشهور به PAN (Personal Area Network) یا شبکه شخصی را بوجود می آورد.

  بلوتوث یک زبان مشترک بین وسایل مختلف می سازد که به آنها امکان می دهد که به آسانی با هم ارتباط برقرار کنند و بهم وصل شوند.

  وسایل مجهز به تراشه های بلوتوث حدود 10 متر برد دارند و می توانند داده ها در سرعت 720 کیلوبایت در ثانیه از طریق دیوار ها ، کیف ها و پوشاک انتقال دهند.
  هیجان انگیزتر آنکه اتصال دادن بین وسایل بلوتوث می تواند بدون دخالت مستقیم ما انجام بگیرد.

  وقتی دو وسیله مجهز به تراشه های بلوتوث نزدیک یکدیگر می رسند ، نرم افزار نهاده شده در تراشه های فرستنده / گیرنده (Server / Client) بلوتوث به طور خودکار یک ارتباط را برقرار می سازد و داده ها را نقل و انتقال می دهد.
  با این همه برد کوتاه و سرعت محدود بلوتوث باعث شده است که برای شبکه های محلی (LAN) بی سیم مرسوم کمتر باشد، چون این شبکه های کامپیوتری معمولاً بیش از 10 متری بلوتوث فاصله دارند و برد سرعتی آنها 10 تا 100 متر مگابایت در ثانیه است.

  تاریخچه بلوتوث

  فکر اولیه بلوتوث در شرکت موبایل اریکسون در سال 1994 شکل گرفت.
  اریکسون که یک شرکت سوئدی ارتباطات راه دور است – در آن زمان در حال ساخت یک ارتباط رادیویی کم مصرف ، کم هزینه بین تلفن های همراه و یک گوشی بی سیم بود.

  کار مهندسی در سال 1995 شروع شد و فکر اولیه به فراتر از تلفنهای همراه و گوشی های آنها توسعه یافت تا شامل همه انواع وسایل همراه شود ، با هدف ساخت شبکه های شخصی کوچک از وسایل مختلف در طول این زمان ، اریکسون نام “بلوتوث” (یک پادشاه دانمارکی) گرفت که بین سالهای 940 و 981 میلادی می زیست.
  شاهِ هارالد در دوره حکومت خود که یک وایکینگ بود – به طور صلح آمیز ، دانمارک ، سوئد جنوبی و نروژ شمالی را متحد کرد.

  این کار به او شهرت یک پادشاه ماهر در ارتباط و مذاکره را در تاریخ داد.
  برای اریکسون ، اسم بلوتوث برای فناوری داده شده که امیدوار بود بتواند به طور صلح آمیز وسایل مختلف را متحد کند، مناسب بود.

  اریکسون می دانست که اگر فقط یک شرکت این استاندارد ها را حمایت کند هرگز موفق نخواهد شد.

  در سال 1998 ، اریکسون یک موافقت نامه با IBM ، اینتل ،نوکیا ، 3com ، توشیبا و مایکروسافت امضا کرد و گروه Bluetooth SIG ( Bluetooth Special Interest Group) را به وجود آورد.

  هدف این گروه نظارت بر پیشرفت بلوتوث و عمومی ساختن آن بود.
   

  بلوتوث چگونه کار می کند ؟

  یکی از جالب ترین نکات درباره این استاندارد روشی است که وسایل مجهز به تراشه های بلوتوث به طور خودکار یکدیگر را تشخیص می دهند ، ارتباط برقرار می کنند و داده ها را به دستور شما یا بدون دخالت شما انتقال می دهند.

  در خصوصیات بلوتوث یک ارتباط رادیویی با برد کوتاه تعریف شده است.
  این استاندارد هم چنین یک برد متوسط 100 متری را تعریف کرده است ، اما به ندرت به کار می رود ، چون به توان التریکی و هزینه بیشتری نیاز دارد.

  هر وسیله بلوتوث حاوی یک تراشه فرستنده / گیرنده مربعی 4 سانتیمتری است که در باند فرکانس رادیویی ISM (Industrial Scientific Medical ) یا صنعتی ، علمی ، پزشکی از 40/2 گیگاهرتز تا 48/2 گیگاهرتز عمل می کند.

  سازندگان و طراحان این فرکانس را بدین لحاظ انتخاب کردند که در سراسر جهان به رایگان در دسترس است و محدودیتهای داشتن مجوز را ندارند .

  باند ISM به 79 کانال تقسیم می شود که هر کدام پهنای باند یک مگاهرتزی دارند که این باند رایگان است .

  بلوتوث از لحاظ نظری پهنای باند یک مگابایت در ثانیه را دارد ، که سرعتی نزدیک به 723 کیلوبیت در ثانیه است.

  این سرعت خیلی بالا نیست ، اما برای انتقال داده ها بین وسایل دستی و دسترسی به اینترنت کاملاً کافی است.

  چه کسی Bluetooth تلفن شما را کنترل می کند؟

  محققان روش جدیدی را ابداع کردند که می تواند به مبایل شما حمله کنند حتی اگر نرم افزارهای امنیتی مبایل شما روشن باشد.اجرای این تکنیک شبیه تکنیکی هست که سال پیش توسط یک شرکت امنیتی به نام oil white house توزیع شد. این تکنیک به attacker اجازه می دهد که به بلتوس یک تلفن وصل شود و بدون اجازه خواستن در هنگامی که ارتباط برقرار می شود حمله کننده می تواندتلفن شما را هدف قرار دهد و به اطلاعات مبایل شما دسترسی داشته باشد و حتی اگر شخص مبایل خودش را به یک Device دیگر وصل کند شخص حمله کننده بر اطلاعات رد و بدل شده کنترل کامل خواهد داشت. روش اصلی و معمول برای وصل شدن به یک Device از حمله کننده استفاده از یک Pin که می خواهد که باعث زوج شدن دو دستگاه شود، می باشد. روش های قبلی مدتی طول می کشد که حمله کننده بتواند Device pin هدف را پیدا کند که این زمان بسته به تعداد کراکتری که شخص به عنوان Pin تعیین کرده متغیر است. ولی روش جدید اجرا شده فقط 6 % تا 3 % ثانیه برای 4 تا digit طول می کشد.

  3- while house به دارندگان تلفن همراه توصیه می کند یک چیت با حداکثر تعداد کراکتر انتخاب کنند مثلا بر اساس این روش جدید یک pin 6 رقمی که فقط 10 ثانیه برای حمله کننده زمان طول می کشد که آن را crack کند ولی یک 10 رقمی شاید یک هفته طول بکشد تا بشه ان را پیدا کرد. ولی شاید بعضی از تلفن ها اجازه انتخاب بیشتر از 4 رقم را به user ندهند.

 • فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

کلمات کلیدی: PAN - بلوتوث - کامپیوتر

بلوتوث يک رشته خصوصيت بي‌سيم است که ارتباطات کوتاه برد بين وسايل مجهز به تراشه‌هاي کوچک و اختصاصي بلوتوث را تعريف مي‌کند. بلوتوث چيست؟ به تازگي پس از يک سمينار عصرانه به خانه بازگشته‌ايد. Notebookتان در کيفتان قرار دارد، (Digital Assistant PDA Pers

به تازگي پس از يک سمينار عصرانه به خانه باز گشته ايد. Notebook تان در کيف تان قرار دارد ، PDA (Personal Digital Assistant) خود را به کمر بسته ايد ، و تلفن همراه تان در جيب جاي دارد. در سمينار امروز يادداشتهايي را در Notebook خود نوشته ايد . همين ک

Bluetooth بلوتوث (Bluetooth) - شبکه هاي بي سيم صنعتي (Wireless) صنعت IT در جهان از سال ???? به بعد تحولات بسيارى را به خود ديده است. هر روزه مردم با يک تکنولوژى جديد روبه رو مى شوند و دنياى پيچيده و پيشرفته امروزى مردم را وادار به حرکت مى کند. اما س

بلوتوث یک رشته خصوصیت بی‌سیم است که ارتباطات کوتاه برد بین وسایل مجهز به تراشه‌های کوچک و اختصاصی بلوتوث را تعریف می‌کند. بلوتوث چیست؟ به تازگی پس از یک سمینار عصرانه به خانه بازگشته‌اید. Notebook تان در کیفتان قرار دارد، (Digital Assistant PDA Personal) خود را به کمر بسته‌اید، و تلفن همراهتان در جیب جای دارد.در سمینار امروز یادداشت‌هائی را در Notebook خود نوشته‌اید. همین که به ...

در سال 1998 شرکت ال . ام . اريکسون علاقمند شد تا گوشي تلفنهاي همراه توليدي او بتوانند بصورت بي سيم به ابزارهاي ديگر ( مثل PDA ) وصل شوند . اريکسون و چهار شرکت ديگر (آي بي ام .اينتل. نوکيا و توشيبا) يک (گروه SIG) تشکيل دادند تا استانداردي بي سيم براي

تکنولوژي بي سيم بلوتوث يک تکنولوژي مخابراتي برد کوتاه است تا جايگزين کابل هاي اتصال قابل حمل باشد . مهمترين خصوصيت تکنولوژي بلوتوث کوچک بودن ، کم هزينه بودن و کم مصرف بودن آن است . بلوتوث به تلفن‌هاي همراه، PDA، کامپيوترها، دستگاه‌هاي ضبط و پخش استر

شبکه چيست؟ در ساده ترين مفهوم، شبکه به معناي اتصال کامپيوترها به يکديگر است به نحوي که آنها بتوانند فايلها، چاپگرها، نرم افزارها و ديگر منابع مربوطه را به اشتراک گذارند. مزاياي شبکه هاي کامپيوتري بسيار واضح است: • کاربران مي توانند فايلهاي و پرونده

وقتي کامپوتر را روشن مي کنيم و صفحه مانيتور روشن مي شود محيط win98 را انتخاب کرده و وارد اين محيط مي شويم. چند آيکن روي صفحه نمايان مي شود که يکي از آنها my computer مي‌باشد. My computer وقتي روي گزينه my computer رفته و کليک مي کنيم پنجره my compu

استفاده از شبکه هاي کامپيوتري در چندين سال اخير رشد فراواني کرده وسازمانها وموسسات اقدام به برپايي شبکه نموده اند . هر شبکه کامپيوتري بايد با توجه به شرايط وسياست هاي هر سازمان ، طراحي وپياده سازي گردد. در واقع شبکه هاي کامپيوتري زير ساخت هاي لازم ر

WinSpeedUp ابزارهايي را ارائه مي دهد که ميتواندبه حل مشکلاتي همچون خرابي Registry Editorبپردازد يا اينکه آيکن هاي راترکيب نمايد.در صورتي که راه حلي براي اين مشکلات نداشته باشيد، همين مسائل کوچک و پيش پا افتاده ميتوانند موجب رنجش خاطر شما شوند.قبل از

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول