مقاله رایگان آشنایی با نرم افزار Starry Night Deluxe 2.1

Word 42 KB 34888 5
مشخص نشده مشخص نشده کامپیوتر - IT
قیمت با تخفیف: ۰ تومان
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • خلاصه:

   Starry Night در واقع یک شبیه ساز آسمان است که قابلیت های زیادی دارد. با استفاده از آن می توان موقعیت هر ستاره ، سیاره ، سحابی و …. را در آسمان مشاهده کرد که البته کاربر می تواند خود را به جای ناظری در جاهای مختلف فضا قرار دهد و از آنجا آسمان را نگاه کند.

  این نرم افزار قابلیت این را دارد که اگر جسم جدیدی کشف شد مثل دنباله دار، قمر و …. با دادن اطلاعات لازم از قبیل پارامترهای مداری ، اندازه ، قدر و رنگ آن جسم را در نقشه آسمان وارد کرد و مانند دیگر اجرامی که از قبل در نرم افزار بوده از آن استفاده کرد.

  ازنکات جالب توجه دیگر این است که می توان تصاویر تخیلی صورتهای فلکی را مشخص کرد، مثلاً در صورت فلکی جبار که بصورت یک شکارچی است را نشان می دهد بطوریکه کاربر متوجه می شود منظور از این تمثیلی که برای جبار آورده اند چیست.

  از تواناییهای دیگر این نرم افزار این است که آسمان یک روز را می تواند بصورت فیلم نشان دهد، یعنی طلوع و غروب هر یک از اجرام سماوی را که در آن تاریخ قابل مشاهده اند را نشان می دهد.

  Starry Night می تواند تقریباً تمام خورشید گرفتگی ها را از سال 1601 تا سال2500 میلادی را پیش بینی کند که دقیقاً در چه زمانی و در چه مکانی از کره زمین قابل رؤیت است.

   

   

  فایل اجرایی:

  با ورود به فایل اجرایی Starry Night Deluxe 2.1 قسمتهای مختلف این نرم افزار را می توانید روی صفحه مانیتور ملاحظه کنید .

  File , Edit , Setting , Display , Guides , Livesky , Window , Help

   

  Edit :

  با ورود به این قسمت و انتخاب Find می توان با وارد کردن نام جسم مورد نظر جای آن را در آسمان پیدا کرد که بعد از آن می توانیم با وارد شدن دوباره به Edit و انتخاب قسمت get info اطلاعاتی مانند فاصله، قدر، زمان طلوع و غروب نسبت به افق ناظر، زاویه سمت ، ارتفاع ، زاویه بعد ، میل و … را درباره آن جسم بدست آورد.

   

  Setting:

  کاربر می تواند با ورود به این قسمت و انتخاب view location خود را بجای ناظری در جاهای مختلف قرار دهد. مثلاً می تواند خود را به جای ناظری در خورشید ، ماه ، زحل و … و یا در ایستگاه فضایی میر قرار دهد، حتی می تواند با انتخاب Fixed location مختصات هر موقعیتی را در فضا بدهد و خود را بجای ناظری در آنجا قرار دهد.

  با انتخاب زمین ( earth ) نقشه کره زمین را در اختیار کاربر قرار می گیرد و کاربر می تواند هر کجای نقشه را انتخاب کند و خود را بجای ناظری در آن منطقه قرار دهد و سپس با کلیک کردن روی set location می تواند نقشه آسمان رادر آنجا مشاهده کند.

  در قسمت option کاربر می تواند صفحه اصلی را به سلیقه خود از نظر رنگ ، سایز، نوع خط و …. تنظیم کند و یا می تواند در این قسمت مشخص کند که در صفحه نمایش نام سیارات ، نام ستاره ها و یا نام اجرام مسیه باشد.

  در قسمت Megnitudes می توان حد قدر آسمان را مشخص کرد:

   

   

  Display:

  با وارد شدن به این قسمت و انتخاب horizon کاربر می تواند مکانی که در آنجا قرار داد ( افق ) را حذف کند و اجسامی را که هنوز طلوع نکرده و یا غروب کرده اند، که دیگر دردید ناظر نیستند رامشاهده کند.

  از فرامین دیگر این قسمت این است که می توان مثلاً در صفحه مانیتور فقط ستاره ها یا فقط سیارات و … را انتخاب کند.

   

  Guides :

  در این قسمت می توان با کلیک کردن روی Constellations محدوده صورتهای فلکی را مشخص کرد.

  با کلیک کردن روی Onscreen Info اطلاعاتی مانند محل ناظر ، تاریخ و ساعت بر حسب UT ( universal Time ) مشخص می کند.

   

   

   

  Window :

  در این قسمت می توان بخشهایی را روی صفحه مانیتور آورد مثل Time که زمان را نشان می دهد و یا قسمتی را روی صفحه مانیتور می توان باز کرد بنام planets که در آن می توان با کلیک کردن روی هر سیاره آن را آورد و موقعیتش را در آسمان مشاهده کرد.

  قسمتی بنام Mouse info وجود داردکه اگر Mouse را روی جسمی برده شود موقعیت دقیق آن مثل بعد، میل قدر و اسم اختصاصی آن را مشخص می کند.

  Example File :

  در شاخه ای که این نرم افزار نصب می شود آیکونی بنام Example File کپی می شود که در آن کاربر می تواند یک سری تنظیمات و کارهایی را که با Starry Night می شود انجام داد مشاهده کند به عنوان مثال با ورود به شاخه زیر :

  Starry Night Deluxe \ Example File \ Exercises

  و انتخاب گزینه Ecliptic with ref plane ملاحظه می شود که با انتخاب یک موقعیت مناسب برای ناظر و انتخاب مدارهای سیارات می توان حرکت سیارات منظومه شمسی و اقمارشان رادر روی مدارهای خود به دور خورشید تنظیم و شبیه سازی کرد.

  در این مقاله سعی شده که اطلاعاتی بطور جامع وکلی بیان شود که البته این نرم افزار قابلیت های زیادی دارد که با ورود به جزئیات بیشتر می توان در زمینه تخصصی نجوم و همچنین نجوم آماتوری کار کرد.

 • فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

کاکتوس ها گیاه گوشتی و سازگار به نقاط گرم و خشک. یا تارهای مجتمع. Aerol برگ ها تبدیل به خار. ساقه مسئول فتوسنتز. نیازمند نور کامل، خاک سبک و قلیایی، آب کامل و گرما. نگهداری در گلخانه خشک و پنجره های رو به جنوب منزل. مخلوط خاک مناسب شامل خاکبرگ+ شن درشت + ماسه. تکثیر با بذر ، قلمه ، پاجوش و پیوند (نیمانیم و مجاورتی). نیمانیم به صورت سطحی، مورب یا گوه ای. استفاده از سنجاق به جای ...

چکیده مقاله: یک مورد در اندازه ای متوسط با مجودیت خود انتشارات دانشگاه بریتانیا، کسب و کار چاپ کردن سوسیری( یارانه ای) می باشد، در حال حاضر چاپخانه های دانشگاهی (AP) و در حال تجربه خط تولیدی است که کاهش مشکلات به صورت کارآمدی در عملیات چاتپ صورت می گیرد. اغلب مشکلات به وسیله عدم توازن در جزیان کار ایجاد شدده از طریق سیستم است. با به کاربرن سیستم برنامه ریزی تولید JIT این امید می ...

چکیده: بهینه سازی پرومدل یک ابزار شبیه سازی و قدرتمند با استفاده آسان برای مدل کردن تمام سیستم های صنعتی گوناگون از کارخانه های کوچک و سلولهای ماشینی گرفته تا تولیدات انبوه بزرگ، سیستم های صنعتی انعطاف پذیر و تهیه ی سیستم هایی بهم پیوسته است. پرومدل سیستمی بر مبنای ویندوز، با رابطه گرافیکی و ساختاری شیء گراست که نیازهای برنامه نویسی را رفع می کند. این سیستم دو ویژگی انعطاف پذیر ...

فشردهسازي (Compression)، پردازشي است که با حذف اطلاعات اضافي، دادهها را به علايم ديجيتالي کاهش ميدهد. فشردهسازي (Compression)، پردازشي است که با حذف اطلاعات اضافي، دادهها را به علايم ديجيتالي کاهش ميدهد. اين پردازش بسته به پهناي باند مورد نياز براي

- مهندسی بافت مهندسی بافت احتمال بوجودآمدن بافتهای invito و جانشینی ارگان های معیوب و ناقص invivo را پیشنهاد می کند. مشکلاتی در استراتژیهای پیوند های بافت و ارگان کنونی وجود دارند زیرا تعداد خاصی از بیماران در لیست انتظار می باشند. این لیست از 095/19 بیمار د سال 1989 به 800/74 نفر تا فوریه 2001 فقط در آمریکا افزایش یافته است. این بیماران شانس کافی برای دریافت پیوندها ممکن است ...

سرنوشت‌سازترین دگرگونی جهان پژوهشی در باب دگرگونی‌های اجتماعی و مسأله انتظار دگرگونی اجتماعی از مسائلی است که همواره ذهن دانشمندان را به خود جلب کرده است و هر کدام به فراخور وسع علمی خویش در این باره اظهار نظر کرده و علل و عوامل آن را با توجه به دیدگاه خود شرح و بسط داده‌اند. در این پژوهش با استفاده از سخنان بزرگانی همانند استاد مطهری، (به عنوان عالمی روشن اندیش که نسبت به ...

آب مقدمه آب ماده ای فراوان در کره زمین است. به شکل های مختلفی همچون دریا ، باران ، رودخانه و... دیده می‌شود. آب در چرخه خود ، مرتباً از حالتی به حالت دیگر تبدیل می‌شود، اما از بین نمی‌رود. هر گونه حیات محتاج آب می‌باشد. انسان ها از آب آشامیدنی استفاده می‌کنند، یعنی آبی که کیفیت آن مناسب سوخت و ساز بدن باشد. با رشد جمعیت، منابع آب طبیعی در حال تمام شدن هستند و این مسئله ، سبب ...

شبکه‌ چيست‌؟ شبکه‌ مجموعه‌اي‌ از سرويس‌ دهنده‌ها و سرويس‌ گيرنده‌هاي‌ متعددي‌ مي‌باشد که‌به‌ يکديگر متصل‌ هستند. در اين‌ بين‌ سرويس‌ دهنده‌ها (server) نقش‌ سرويس‌ دهنده‌ و خدمات‌ دهي‌ وسرويس‌ گيرنده‌ها (Client) نقش‌ سرويس‌ گيرنده‌ يا همان‌ مشتري‌

تاريخچه قليان و چپق در ايران! در سال 1492 ميلادي وقتيکه کاشف بزرگ ، کريستف کلمب، پس از ماهها تلاش و کوشش، در کنار جزيره‌اي که امروز به کوبا مشهور است لنگر انداخت، با جهاني روبرو شد که تازگي‌هاي فراواني براي او داشت. او و همراهانش در اين جزيره ناشن

پیشگفتار: هنر ایران به لحاظ قدمت و زیبایی همیشه مورد توجه محققان بوده است. هنر ایرانی هنری اصیل و سنتی است که از دیرباز مورد توجه منتقدان و پژوهشگران قرار گرفته است و در این راستا آثار هنری به جای مانده از جمله نقاشیهای دیواری و سفالها و کاشیها و نقاشیهای مینیاتور که عموماَ برای زینت بخشیدن به نسخ خطی کاربرد داشته است مهمترین نقش را بازی کرده اند و به راحتی اندیشه ها و تفکرات ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول