مقاله کار با 2005 Delphi

Word 39 KB 34891 9
مشخص نشده مشخص نشده کامپیوتر - IT
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • دلفی  (401) معرفی  Delphinافرادی بی نظیر و قدرتمند از شرکت  Bor Landاست که ویژگی های منحصر به فرد ان "انعطاف پذیری Visudبودن شی  گرایی و سادگی ان را نسبت به سایر محیط های برنامه سازی همچون Vb   Cttمتماییز می نمایند دلفی بر اساس یک زبان شی گرای کامل به نام Pascad Objectتهیه شده است . با استفاده از دلفی قادر خواهیم بود تمام کارهای قابل انجام با سایر زبان های برنامه نویسی چون Ctt وVb را انجام داده و در عین حال با مشکلات کمتری در حین کار مواجه شوید. این ابزار شما را در تهیه و طراحی برنامه های کاربردی متنوع و همه منظوره با عملکرد بالا یاری میرساند . قبل از هر چیز لازم است تا نرم افزار دلفی را بر روی سیستم خود نصب نمایئد. ملزومات سیستمی مورد نیاز برای کار با Del Phi2005 عبارتنداز:

  پردازنده پنتیوم با سرعت حداقل   Mht233

  حداقل Mb64 حافظه اصلی ( Ram )

  حداقل Mb520 فضای خالی بر روی هلرد دیسک

  سیستم عامل Windows Xp یا 2000 و یا 98

  البته یکی از فریتهای بزرگ محیط Delphi 2005 این است که میتوانید در ان با زبانهای برنامه نویسی دیگری همچون ( ) نیز برنامه نویسی انجام دهید.

  از انجا که کد نویسی از محیط دلفی عینا Syntax مشابه با پاسکال را دارد از ذکر جزییات و روش های برنامه نویسی در  این جا صرف نظر میکنیم و مبنای کار را بر اساس کلیات برنامه نویسی پاسکال اما در سطحی بسیار ساده تر ( بدلیل وژوال  بودن ان ) قرار میدهیم.

  کتابخانه وژوال دلفی شامل اشیاء از پیش اماده شدهای است که ویژگیهای مورد استفاده متداول در برنامه های کاربردی  Windows  را برای ما  فراهم بی سازند که این امر باعث کاهش فوق العاده زمان پیاده  سازی و ازمایش برنامه ها میشود.

  در کتابخانه اجزاء سازنده دلفی 2005 تب وجود دارند که همانطور که در شکل دیده راست محیط دلفی لیست شده اند.

  این برگه (Tab) های موجود به شرح زیر میباشند:

   

     

  Standard                        Bde                                Lndy F10 Handievs

  Additional                      Fnternetexpress              Fndy Fn Tercepts

  Win 32                           Web Snap                       Fndy Misc

   

  برای طراحی ظاهر فرمها از برگه های Standard  وAdditioned استفاده میشود .

  برای برقراری ارتباط با پایگاه داده مورد استفاده از برگه های Data Access و Data Controls  استفاده میشود.

  برای کار با Component های موجود بانک های اطلاعاتی ، از برگه Bde  استفاده میشود .

  برای استفاده از اجزا موجود در پایگاه داده ای که با ان ارتباط برقرار کرده ایم مثل Table ها و Query ها از برگه Dbgo استفاده میکنیم.

  برای کار با خاصیت های پروتکلهای مختلف از جمله Nntp از تبهای X1 و X3 و Lndy Misc استفاده میشود که توضیح دقیق این برگه ها در اینده نیز خواهد امد.

  در بین برگه هایی که در بالا ذکر شد این موارد بهترین و پرکار ترین برگه هایی بودند که در طراحی پروژه حاضر از انها استفاده کرده ایم  .

  حال میبایست به توضیح دقیق تر تبهای X1  و X3 و Lndy Misc بپردازیم.

  4.2) پیاده سازی خواص Nntp در دلفی

  حال که هم بطور کامل با قوانین پروتکل Nntp اشنا شدیم و هم بخشهایی از دلفی که بر اساس پروتکل مذکور تعریف شدهاند را شناختیم برای دستیابی به بخشهایی ازکد  پروژه نهایی به پیاده سازی توابعی در دلفی می پردازییم که دستورات ذکر شده در پروتکل Nntp   را شبیه سازی میکنند.

  این شبه کدها "( یا به عبارتی توابع ") در Event های مربوطه به برگه Ldnntpservers

  که بطور مفصل راجع به ان بحث کردییم نوشته شده اند. البته در بین دستوراتی که در توضیح پروتکل Nntp ذکر شده دستوراتی وجود دارند که در نسخه های جدید تر ان مورد استفاده قرار نمیگیرند همچنین نرم افزار Client ای که از ان استفاده می کنیم ( Out Look)  احتیاجی به استفاده از برخی از این دستورات ندارد. لذا در این بخش تنها به پیاده سازی پروژه استفاده شده اند .

  -4.3.1 پیاده سازی دستور List :

  که این دستور را در روییدادGroups Onlist در لیست روییدادهای مربوطه به X3 مینویسیم .

  برای پیاده سازی هر یک از دستوراساسی باید بر روی Event مربوطه به ان کلیک کنیم تا عبارت X3

  در تب مربوطه به ان روییداد ظاهر شود سپس که نوعی را اغاز میکنیم .

  که این دستور عبارتند از 3

  4.3.2- پیاده سازی دستور Cxoup :

  Onselectgroup

  5. پیاده سازی صفحات پروژه

  حال به جزییات مربوط به طراحی فرمها در برنامه های سرور Client پرداخته ودر نهایت متن برنامه های نوشته شده را ارایه خواهیم نمود.

  1-5- فرمهای مربوط به برنامه نویسی سمت سرور

  در برنامه مربوط به سرور چهار فرم و 2 یونیت طراحی شده است . که هر یک وظیفه بخصوصی را در زمینه سرو بدهی انجام می دهد .

  1-1-5- فرم Umain

  این گزینه مربوط به عملیات گرهها و یا کاربران میباشد . انتخاب گزینه گروهها سبب می شود که این فرم یک Link به فرم Ugroup که مربوط به انجام عملیات گروهها می باشد ایجاد کند. انتخاب گزینه کاربران نیز باعث ایجاد یک Link به فرم    Uusers برای انجام عملیات کاربران میشود.

  3- عملیات

  این Tab  شامل دو گزینهStart و     Stop است که توابع مربوط به انها نیز درمتن برنامه نوشته شده است این دو گزینه مربوط به راه اندازی ویا متوقف کردن کار سرور هستند.

  4. کمک

  در این بخش توضیحات مختصری درباره دستورات پروتکل Nntp ونیز نحوه کار انها ارایه شده است که میتوان گفت خلاصه ای سازمان یافته از انچه پیش از این در ارتباطبا این پروکتل ذکر کردیم میباشد.

  در قسمت Tldnntpservers ، کلیه ارتباطات با پروتکل Nntp ونیز دستورات مبتنی بر این پروکتل اورده شده اند .

  برخی توابع اضافی که در این  Unit  قرار دارند نیز مربوط به انجام عملیات لازم برای اجرای دستورات مربوط به پروتکل Nntp می باشند که به علت ساده و کار بردی بودن این توابع از شرح جزییات انها صرفنظر می کنییم .

  -5-1.2 فرمUdm   ( Unit Data Module) 

  همان طور که از نام ان نیز پیداست این یونیت یک Data Module است. تمامی ارتباطات و اتصالات به پایگاه داده به جز Dbgrid که مربوط به نمایش محتویات جدول می باشد برای سهولت کار واضح بودن برنامه در این قسمت قرار دارند که اجزا این یونیت عبارتند از

  Adoconnection برای برقراری اتصال برنامه با محیط Sql Server

  Ds Users : برای برقراری ارتباط با توابعی که برای تاثیر روی جدول Users در پایگاه داده نوشته شده اند .

  ( این جز یک Data Set  است )

  Ds Group: : برای برقراری ارتباط با توابعی که برای تاثیر روی جدول Groups در پایگاه داده نوشته شده اند ( این جز یک Data Set  است )

  Dso Users : یک Data Source  برای برقراری اتصال با جدول Users  در پایگاه داده است.

   یک Data Source برای برقراری اتصال با جدول Users  در پایگاه داده است.

  Dso  Group : یک Data Source برای برقراری اتصال با جدولGroups  در پایگاه داده است

  Ds Global: یک Data Set برای برقراری ارتباط با پایگاه داده در نوشتن دستوراتی است که در بخش Mainنوشته ایم به عنوان مثال دستوراتی در پروتکل Nntp  که در لیستهای موجود در پایگاه داده پارامتری را اضافه ، جستجو ، مقایسه ویا حذف می کند.

   

  3. 1. 5-فرم Ueroups

  همانطور که می بینید بر روی این فرم چهار Ruttonوجود دارند که عمل هر یک از آنها را توضیح می دهیم .

  اضافه :

  مربوط به اضافه کردن یک گروه به لیست گروههای موجود ؟؟؟است .این کار فقط و فقط توسط سرور انجام می شود وClient به طور کلی چنین اختیاری را ندارد .

  مکانیزم اضافه کردن یک گروه به لیست گروهها به این ترتیب می باشد :

  حذف:

       مربوط به حذف یک گروه توسط مشخص کردن نام آن گروه از لیست اسامی گروههای خبری می باشد .برای انجام این کار (حذف یک گروه )یک شرط لازم است ؟؟؟که گروهی که قرار است حذف شود دارای جزئیات (Article   Lو یا ؟؟؟مربوط به آن )نباشد .البته امکان حذف گروه با کلیه جزئیات نیز وجود دارد ،برنامه برای این کار سوالی از کار ؟؟؟و در صورت مثبت بودن جواب آن ،گروه را به همراه کلیه جزئیات آن حذف می کند .

  عمل حذف گروهها نیز به طریق زیر انجام می گیرد :

  بازگشت :

  این گزینه را در واقع می توان ؟؟؟هم، نامید فرم را؟؟؟و به برنامه بر می گردد.

  4. 1. 5 – فرم Uaddgroup

  این فرم عملیات خاصی انجام نمی دهد تنها حاوی یک پنجره محاوره ای است که نام و وضعیت گروه مورد نظر برای اضافه شدن را می گیرد وآن را به یونیت Main

  بر می گرداند . می توان این عمل را تایید نموده یا از آن انصراف داد.

  5. 1. 5 – یونیت Umtglohals

  این یونیت هیچ فرقی ندارد .

  6. 1. 5- یونیت Unit Message Base

   -5.  2      برنامه نویسی سمت Client

  1. 2.  5-  برنامه نویسی توسط Asp.Net  وبه زبان C#

  2. 2. 5-استفاده از نرم  افزارOut Look

  3. 5- متن اصلی پروژه پیاده سازی شده در محیط Delphi 2005

    6. اضافه و حذف کردن گروه

 • فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

کلمات کلیدی: Del Phi2005 - Delphi - برنامه نویسی - دلفی

تاريخچه مختصري از زبان دلفي از زمان پيدايش تا دلفي 6 به تفکيک نسخه‌هاي مختلف آن دلفي در واقع يک کامپايلر پاسکال است. دلفي 6 نسل جديد کامپايلر هاي پاسکال است که شرکت Borlandاز زمان ايجاد اولين نسخه پاسکال توسط Andres Hejlsberg در 15 سال پيش به بازار

برنامه‌نويسي رايانه در فرهنگ واژه غير متخصصين ممکن است به تمام پروژه ساخت نرم‌افزار يا برنامه? رايانه‌اي گفته شود. با اين همه برنامه‌نويسي تنها بخشي از فرآيند توسعه نرم‌افزار يا برنامه رايانه‌اي است. اهميت، توجه و منابع اختصاص داده شده به برنامه‌نوي

دِلفی (Delphi) یا به تعبیری ویژوآل پاسکال – یک زبان برنامه‌ نویسی است و بستری برای توسعهٔ نرم‌افزار که شرکت بورلند آن را تولید کرده است. این زبان، در بدو انتشار خود در سال ۱۹۹۵، به عنوان یکی از نخستین ابزارهایی مطرح شد که از توسعهٔ نرم‌افزار بر مبنای متدولوژی RAD((Rapid Application Developmentپشتیبانی می‌کردند؛ یعنی تولید و توسعهٔ سریع برنامه‌های کاربردی این نرم افزار بر مبنای ...

تاريخچه زبان دلفي دلفي در واقع يک کامپايلر پاسکال است. دلفي 6 نسل جديد کامپايلر هاي پاسکال است که شرکت Borland از زمان ايجاد اولين نسخه پاسکال توسط Andres Hejlsberg در 15 سال پيش به بازار عرضه کرد. برنامه نويسي به زبان پاسکال در ساليان سال از استو

دلفي RAD است ! ممکن است همچون يک نوجوان هياهوانگيز به نظر آيم، اما لازم است که منظور کاربران دلفي از RAD بسيار فراتر از اين است که دلفي يک محصول بزرگ است. واژه جديد RAD ازکلمات Rapid Application Development گرفته شده است. RAD واژه جديدي است که براي

=1 تاريخچه زبان دلفي دلفي در واقع يک کامپايلر پاسکال است. دلفي 6 نسل جديد کامپايلر هاي پاسکال است که شرکت Borland از زمان ايجاد اولين نسخه پاسکال توسط Andres Hejlsberg در 15 سال پيش به بازار عرضه کرد. برنامه نويسي به زبان پاسکال در ساليان سال از ا

از زماني که کامپيوترها وارد زندگي انسانها شده اند به طور پيوسته پيشرفته تر و انعطاف پذير مي شوند. آنها از محاسبات پيچيده گرفته تا کنترل دستگاه هاي پيچيده را انجام مي دهند. يکي از ملزومات اين اعمال قابليت کامپيوتر در مبادله اطلاعات با دنياي خارج از خ

چکیده این پروژه شامل مراحل ساخت یک سیستم نرم افزاری محاسبه حقوق یک شرکت است که در آن از زبان های SQL و Delphi استفاده شده است که در حال حاضر از زبان های رایج برای ایجاد پایگاه داده است. که ما با استفاده از زبان SQL پایگاه داده مردنظر را ایجاد کرده و تمام مراحل برنامه نویسی آن و کارهای را که سیستم باید انجام دهد را با استفاده از Delphi شبیه سازی می کنیم. در این پروژه سعی شده است ...

اجرا و عملي ساختن الگوريتم‌هاي انتزاعي وابسته به هم به‌وسيله براي توليد يک برنامه رايانه‌اي مشخص با ابزار زبان برنامه‌نويسي ممکن است. گرچه نزديک‌ترين راه براي بازسازي اين قوانين در رايانه کار روي مدارهاي الکترونيکي سخت‌افزار آن است. اما اين کاري طاق

توجه به گسترش روز افزون علم و دانش و نفوذ هرچه بیشتر دانش و تکنولوژی در عرصه های مختلف زندگی و در جهت کاهش هزینه ها و سرعت بخشیدن به انجام امور اداری امروزه بیشتر سازمانها و ارگانها در صدد مکانیزه کردن امور مختلف اداری می باشند. در حقیقت طرح اتوماسیون و مکانیزه کردن طرحی در زاستای حذف عملیات کاغذی و سرعت بخشیدن به انجام امور و افزایش امنیت در دسترسی به اطلاعات میباشد، در این ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول