‫پروژه آنالیز نیاز و مقدار نیاز

Word 397 KB 34953 39
مشخص نشده مشخص نشده عمران - معماری - شهرسازی
قیمت قدیم:۷,۸۵۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۶,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • معرفی پروژه:

  کمپینگ چیست؟

  کمپینگ به معنای رفتن به دامان طبیعت و اتراق در آنجا گذراندن ساعاتی از روز در منطقه سر سبز . بارزترین تفاوت با کوهنوردی در این است که کمپینگ پیاده روی به صورت حرقه ای ندارد. اگر پیاده روی انجام شود پس از اتراق و گذاشتن وسایل در محل مورد نظر میباشد

  کوله پشتی چیست؟

  کوله پشتی در واقع یکی از مهمترین لوازم کوهنوردی بوده و از فاکتورهایی است که حذف آن غیز ممکن میباشد راحتی کوله در یک سفر خوب نقش به سزایی دارد بنابراین این محصول از اهمیت خاصی برای کاربر خود برخوردار میباشد

   

  آنالیز نیاز و مقدار نیاز

   

  جمع آوری اطلاعات:

  نیاز چیست؟

  نیاز بوجود اوردن میل استفاده از یک محصول در فرد یا افراد است .

  از دیدگاه صنعت نیاز یک عامل حرکت دلیل یا نیروی محرکه است که انسان را به طرف محصول سوق می دهد یکی از مهمترین اقدامات جلب رضایت مشتری شناسایی نیاز ها و سنجش میزان رضایت او از کالاهای موجود در بازار است .

  نیاز یک پروسه چند بعدی است که از زوایای مختلف قابل بررسی است.

  شامل انواع مختلفی از قبیل نیاز احساس شده -نیاز مقایسه ای و نیاز مورد درخواست می باشد .

  عامل نیاز در رابطه با یک محصول اقشار و مخاطبین گوناگونی را در بر می گیرد .

   

   

  فلسفه وجودی محصول: مسلما از زمان پیدایش کوهنوردی و تفریحاتی نظیر پیک نیک و کمپینگ، احتیاج بردن مایحتاج اولیه، مشکل حمل وسایل به دامان طبیعت وجود داشته است و به نحوی انسان با این مشکل درگیر بوده وحل گردیده است، چه به صورت بسته بندی های با پارچه یا طناب یا کیسه هایی که مطمئنا حمل و نقل آن قابل مقایسه با کوله های امروزی نمی باشد. کمپینگ به معنای رفتن به دامان طبیعت است، جایی که از وجود مایحتاج اولیه انسانی خالی میباشد و نیاز به بردن بخشی از وسایل به صورت خلاصه و اولیه ضروری است. کوله های امروزی شکل پیشرفته این تکنولوژی می باشد.

  .

  نقد وضع موجود:

  نیازها و آرزوهای کوهنوردان برای کمپینگ  و پیک نیک به شرح زیر است:

  به همراه داشتن کلیه وسایل آسایش

  مواد غذایی برای خوردن (در بعضی از موارد از امکانات پخت و پز)

  وسایل گرما زا و گرمازا و گرما کننده (لباس گرم- سایه بان- بادگیر و...)

  وسایل تفریحی و سرگرمی(دوربین عکاسی و ...)

  راحتی حمل و نقل کوله

  دسترسی آسان و راحت به کلیه لوازم داخل کوله

  تقسیم شدن وزن کوله بر روی تمامی قسمت های شانه و ستون فقرات و کمر به صورت مساوی

  با توجه به نیازهای کاربر کوله پشتی مورد نظر بسیاری از نیازها از قبیل راحتی و دسترسی به کلیه لوازم داخل کوله را بر طرف

  نمی سازد.

  با توجه به احساس نیاز برای بردن لوازمی از قبیل دوربین عکاسی فضایی برای این گونه وسایل در نظر گرفته نشده است، بنابراین جاسازی لوازم مورد نیاز کاربر مشکل می شود همچنین با توجه به اینکه فضایی جداگانه برای این گونه وسایل در نظر گرفته نشده دوربین و  لوازمی از این قبیل در خطر ضربه خوردن قرار دارند. فرم کوله مورد نظر به گونه ای است که کلیه لوازم مورد نیاز در آن به سادگی برای کاربر ممکن نمی باشد.

  دستور العمل طراحی:

  تعیین کردن مکانی برای قرار دادن لوازمی مثل دوربین

  ارائه راه حلی برای دسترسی ساده تر به وسایل مورد نیاز

  ارائه ایده ای برای سهولت در جاسازی لوازم مورد نیاز کاربر

  طراحی ارگونومیک بر اساس فیزیک کاربر

  ایده و راه حل:

  طراحی کردن جدید از داخل یا خارج به منظور قرار دادن لوازم حساس که خطر ضربه خوردن آنها وجود دارد از قبیل دوربین عکاسی

  تعبیه کردن بندک ها و زیپ هایی در اطراف کوله یا به منظور دسترسی آسان تر

  بزرگتر کردن زیپ کوله یا قرار دادن آن در مکانی که باز و بسته کردن و دسترسی به آن آسانتر باشد.

  استفاده از فرم مناسبی برای کوله پشتی که حداقل اتلاف فضا در هنگام جاسازی وسایل را داشته باشد.

  آنالیزرابطه اجتماعی

  جمع اوری اطلاعات:برای یک طراحی موفق یکی از مهمترین فاکتورها تعیین مخاطب محصول می باشد با شناسایی گروه های مخاطب و بررسی شخصیت  عادات   ونحوه رفتار و برخورد اقشار مرتبط با محصول می توان به نتایج بهتری دست یافت بدین منظور باید گروه های مرتبط با محصول را مورد بررسی قراردهیم و ارتباط انها با محصول را شناسایی کنیم .

  شناسایی گروه های مرتبط با کار بر

  تولید کننده -انبار دار و مسئول حمل و نقل -فروشنده-خریدار و کاربر

  پس از شناسایی گروه ها و اقشار مختلف مرتبط با محصول نوبت به بررسی نوع ارتباط گروه مورد نظر با محصول می رسد

  بررسی نوع ارتباط

  مخاطبین سوژه مورد نظر به اشکال مختلفی با محصول در ارتباط هستند به طور مثال رابطه ای که کار بر با محصول دارد با رابطه فروشنده ان بسیار متفاوت است حال ان که ممکن است درچندین نوع ارتباط نیز اشتراکاتی وجود داشته باشد به طور مثال ارتباط بصری رابطه ای است که تقریبا میان تمامی گروه های مورد ارتباط با محصول مشترک است

  انواع ارتباط مخاطبین با محصول به شرح زیر است

  تولید کننده:رابطه ی اقتصادی _بصری_عملکردی

  فروشنده اقتصادی_بصری

  مسئول حمل ونقل وانباردار:اقتصادی_ بصری

  خریدار:اقتصادی_عملکردی

  کاربر:فیزیکی_ارگونومیکی_استتیکی_عملکردی_بصری

  بررسی شدت ارتباط

  شدت ارتباط به مدت زمانی اطلاق میشود که مخاطب با محصول در ارتباط است. مسلما درمیان گروه های تعیین شده بیشترین شدت ارتباط را کاربر با محصول دارد.درمیان کاربران بیشترین شدت ارتباط را قشر جوان با این محصول دارند.

  بررسی اهمیت ارتباط

  با توجه به گروه های مختلف مرتبط با محصول به بررسی ارتباطات میپردازیم مسلما در مورد کاربر مهمترین ارتباط با محصول ارتباط ارگونومیکی میبیاشد نکته ی دیگری که درباره ارتباطات کاربر حائز اهمیت است ارتباط عملکردی میباشد ارتباطاتی نظیر استتیکی و فیزیکی در درجه های بعدی اهمیت قرار دارند اما در مورد سایر گروه های مرتبط با محصول ارتباط اقتصادی از اهمیت بیشتری بر خوردار است در مورد خریدار میتوان گفت که ارتباط عملکردی حائز اهمیت است

   

  تولید کننده: از روابط تولید کننده با محصول می توان به ارتباط جسمانی میان محصول و تولید کننده اشاره کرد نیز وجود مشترک است ارتباط اقتصادی می باشد که برای این قشر مرتبط با محصول بسیار حائز اهمیت است.

  رابطه جدیدی که برای این قشر مرتبط با محصول مطرح می شود رابطه فنی است. ارتباطی که تولید کننده با کوله پشتی دارد در واقع یک فن محسوب می شود و دیدی که تولید کننده نسبت به کوله پشتی دارد یک دید کاملا فنی است، یعنی به عنوان یک شغل و حرفه و از نگاه یک تولید کننده به محصول برخورد می شود.

  فروشنده: شدت ارتباطی که فروشنده با محصول دارد به مراتب کمتر از کاربر می شود اما  نوع ارتباط او متفاوت است، مهمترین ارتباطی که فروشنده با محصول دارد ارتباط اقتصادی می باشد که در واقع پایه و اساس رابطه فروشنده با محصول است. در چنین رابطه ای (فروشنده و محصول) ارتباط اقتصادی در واقع مهمتر از سایرین می باشد.

  یکی دیگر از روابطی که میان فروشنده و کاربربا محصول بر قراراست ارتباط جسمانی می باشد. رابطه جسمانی به مجموعه روابطی اطلاق می شود که ناشی از عواملی نظیر حمل و نقل و انبار داری است. نوع دیگر ارتباط که میان کلیه افراد مرتبط با محصول مشترک است ارتباط بصری است.

  خریدار: یکی از مهمترین روابط بین خریدار و محصول رابطه اقتصادی می باشد. رابطه دیگری که برای این قشر مرتبط با محصول شکل مهمتری به خود می گیرد ارتباط بصری است. این نوع ارتباط در واقع برای خریدار به بیشترین درجه اهمیت خود می رسد.

  کاربر: نوع ارتباطی که کاربر با کوله پشتی دارد بیشتر ارتباط کاربردی و ارگونومیکی می باشد، از دیگر ارتباط که می توان میان کاربر و کوله مورد بررسی قرار داد ارتباط جسمانی است، این نوع ارتباط از میان مخاطبین کوله پشتی بیشتر با کاربر برقرار می شود.

  ارتباط ارگونومیکی در واقع رابطه ای است که فقط میان کاربر و محصول برقرار می شود و به تطبیق طرح با شرایط جسمانی و بدنی کاربر تکیه می کند.

  از دیگر ارتباطی که کاربر با کوله پشتی دارد و در میان تمامی افراد مرتبط با کوله پشتی مشترک است، ارتباط بصری می باشد.

  در میان گروه های مرتبط با کوله پشتی بیشترین و با اهمیت ترین ارتباط مخصوص کاربر می باشد. به عبارت دیگر شدت ارتباطی که کاربر با محصول دارد از گروه های دیگر مرتبط با محصول بیشتر است.

  بررسی شخصیت کاربر محصول:

  کوهنوردان از اقشار مختلف جامعه تشکیل شده اند که در اصل با انگیزه های مختلفی به سمت پدیده کوهنوردی کشیده می شوند و هیچ کدام از این انگیزه ها منطبق با افراد دیگر نمی تواند باشد، شاید به مرور زمان افراد دارای وجوه اشتراک خاصی ا شوند یا با شخصیت های متضادشان به گونه ای متضاد ظاهر شوند.

  انسان به کوهنوردی علاقه دارد شاید به دلیلی که پدیده کوهنوردی به او این امکان را می دهد که از محیط کوچک زندگی ماشینی و محیط بسته شهری به آرامش پناه ببرد.

  انسان ها با افکار و خواسته ها و تمایلات متفاوت و انگیزه های مختلف به سمت کوهنوردی گرایش پیدا می کند.

  در مجموع کوهنوردان و ورزشکاران در 11 خصلت متفاوت شخصیتی از عزت بالایی برخوردارند.

  مربی پذیری- پرخاشگری- هوشیاری- تصمیم گیری- کنترل هیجانی- مستعد مشوش شدن- رهبری- تفکر ذهن- اعتماد به خود و اطمینان

  افرادی که انفرادی ورزش می کنند انگیزه پیشرفت، خودمختاری، تسلط و اجتناب از آسیب دیدگیشان به طور قابل ملاحظه ای بالاتر از سایر رشته های ورزشی می باشد. شجاعت، گذشت، انضباط و پشتکار از ویژگی هایی هستند که از مشارکت در ورزش حاصل می شود.

  انواع شخصیت ها از نظر روانشناسان به سه دسته : درون گرا، برون گرا، روان پریش تقسیم می شوند.

  افرادی که در تست های برون گرایی و روان پریشی نمره بالاتری کسب کرده اند گرایش بیشتری  نسبت به فعالیت های ورزشی دارند.

  کوله پشتی کمپینگ در واقع یکی از نمونه تولیدات مورد استفاده 1 می باشد، به این معنا که این محصول برای استفاده شخصی تولید شده است بنابراین از فاکتورهای مورد نیاز برای طراحی تولیدات عمومی صرف نظر می کنیم. به طور کلی تمام محصول در اختیار کاربر قرار دارد و تولید هم قسمت عمومی ندارد.

  در بحث وندلیزم، دو نوع وندلیزم مطرخ می شود:

  وندلیزم ناشی از ضعف طراحی، که به دلیل طراحی بدون تعهد صورت می گیرد به طور مثال استفاده از قطعات و اتصالاتی که مناسب طرح نیست.

 • فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

مقدمه : دفترچه پیش رو تحقیقاتی است که به منظور درس پروژه طراحی 1 انجام شده و هدف از انجام این پروژه طراحی مجدد کوله پشتی کمپینگ به منظور سهولت در استفاده و انطباق بیشتر آن با ساختار بدن انسان می باشد. طراحی مجدد این محصول به گونه ای صورت گرفته که رعایت تمامی اصول ارگونومیک و آنتروپومتری انسان در آن لحاظ شده باشد . همچنین با استفاده از نمونه برداری و نظرسنجی از افراد سعی در این ...

فى مردم جهان از کوه ها سرچشمه مى گيرند. مطابق يک اصل بوم شناختى (ecologic) هر اندازه پستى و بلندى يا چين و شکن منطقه اى بيشتر باشد، «تنوع زيستى» يعنى گوناگونى جانوران و گياهان آن منطقه، بيشتر خواهد بود. به اين دليل در کوه ها، گونه هاى بسيار متن

RSS 2.0 عمران-معماري خاکبرداري آغاز هر کار ساختماني با خاکبرداري شروع ميشود . لذا آشنايي با انواع خاک براي افراد الزامي است. الف) خاک دستي: گاهي نخاله هاي ساختماني و يا خاکهاي بلا استفاده در

آشنایی با فعالیت های سازمان انرژی اتمی ایران بدون تردید جمهوری اسلامی ایران از کشورهای صاحب نام در عرصه فناوری هسته ای در جهان است، اما کسب این جایگاه در گرو تلاش های بی وقفه کارشناسان و متخصصان اهل این سرزمین است که در طول سال های گذشته از هیچ کوششی فرو گذار نبوده اند. روایت جهانی شدن دانش هسته ای ایرانیان روایتی شنیدنی است که بازگویی و تامل در آن نسل امروز ما را با مسیر پیموده ...

1-مقدمه نانوتکنولوژی، توانمندی تولید مواد، ابزارها و سیستم‌های جدید با در دست گرفتن کنترل در سطوح مولکولی و اتمی و استفاده از خواصی است که در آن سطوح ظاهر می‌شود. از همین تعریف ساده بر می‌آید که نانوتکنولوژی یک رشته جدید نیست، بلکه رویکردی جدید در تمام رشته‌هاست. از زمانی که فاینمن، فیزیکدان برجسته آمریکایی، ایده کار با اتمها و مولکولها را مطرح کرد [10] محققان جهان به کار در این ...

موضوع : علم تکنولوژي مواد فصل اول طبقه بندي مواد کار 1- طبقه بندي مواد کار 1-1- تعريف تکنولوژي مواد: علمي که درباره استخراج، تصفيه، آلياژ کردن، شکل دادن، خصوصيات فيزيکي، مکانيکي، تکنولوژيکي، شيميايي و عمليات حرارتي بحث مي‌کند، تکنولوژي

زيگورات معماري مذهبي ويژه شهرهاي عمده بين النهرين(عراق کنوني) و ايران بوده است که بصورت برج مطبق هرمي شکل بنا ميشد. ساخت زيگوراتها از 4200 تا 2500 سال پيش متداول بوده است. زيگورات بناي خشتي تو پر فاقد فضاهاي داخلي است که سطح خارجي آن داراي پوششي

مقدمه توصيف نانوتکنولوژي کار ساده و آساني نيست ولي مي‌توان به‌صورت کلي بدين‌صورت آن را تعريف کرد: سروکار داشتن با ابزار و مواد که حداقل در يکي از ابعاد طول، عرض، ارتفاع (ضخامت)کمتر از nm100 يا 910 × 100 متر باشد. واقعيت آن است که در ا

اسید کلمه «اسید» (به انگلیسی:acid) از واژه لاتین acidus به معنای «ترش مزه» آمده‌است. تعاریف گوناگونی برای اسید و باز وجود دارد، از جمله تعاریف آرنیوس، لوری-برونستد و لوییس. تعریف قدیمی اسیدها موادی ترش مزه اند خاصیت خورندگی دارند شناساگرها را تغییر رنگ می دهند و بازها را خنثی می کنند. بازها موادی با مزهٔ گس-تلخ اند حالتی لزج دارند شناساگرها را تغییر رنگ می دهند و اسیدها را خنثی ...

نیاز اولیه جعبه کمکهای اولیه : در مان سرپایی بیمار حادثه دیده در مواقع لزوم بتوان قبل از رسیدن اورژانس یا رساندن مصدوم به مرکز درمان آن را استفاده کرد. نیاز ثانویه : نگهداری وسایل و داروهایی که مصرف بیشتری دارند و ضروری هستند باید در جعبه کمک های اولیه نگهداری شوند . لوازم ضروری جعبه کمک های اولیه : اقلامی که در زیر به آنها اشاره شده یک لیست کامل از یک جعبه کمک های اولیه است . ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول