‫پروژه بررسی دو نمونه هتل در ایران 1- هتل هما(1)

Word 1 MB 35165 24
مشخص نشده مشخص نشده عمران - معماری - شهرسازی
قیمت قدیم:۱۰,۱۵۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۷,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • اگر از طراحی داخلی فضا های هتل بیرون بیایم و به طراحی حجمی و نمای ان بپردازیم یک نمای مدولار منظم با پس زمینه های مشبک در جبهه اصلی هتل خواهیم دید این برخورد ساده و منظم با نمای هتل باعث شده تا هتل تبدیل به یک اثر ماندگار در طول زمان بشود. به طوری که هر گونه بیننده ای را به خود جذب می کند.یکی از دلایل جذاب بودن و ماندگار بودن این نما همان چیزی است که در ابتدا در عملکرد داخلی فضا توضیح داده شد.یعنی طراح سعی کرده است که همان سادگی و نظم در پلان را در نمای مجموعه ی هتل خود به صورت یک شبکه ی مدول و منظم که از تناسبات واندازه های پنجره ها وتراس های خود پیروی میکند استفاده کند.

                                                       -هتل بین المللی خرم آباد

  هتل بین المللی چهارستاره خرم آباد روی صخره ای موسوم به پارک صخره ای در شمال شهر خرم آباد واقع است.ایده پروژه بر مبنای الگویی دو سیستمی شکل گرفته است و پوسته ثانویه یا نمای ساختمان که در مجاورت آن است.

  هسته اصلی این ساختمان هفت طبقه دارد که در سه طبقه پایین عملکردهای عمومی مجموعه و در چهار طبقه فوقانی اتاق های اقامت میهمانان قرار دارد. در پایین ترین طبقه فضاهایی نظیر فضاهای خدماتی مربوط به خدمه و میهمانان سالن اجتماعات و گالری ، مجموعه استخر، در طبقه بعدی فضاهای تجاری عمومی و خصوصی، رستوران، آشپزخانه و فضاهای اداری ، سرسرا و پذیرش و در سومین طبقه فضاهای مربوط به تالارهای جشن،سالن کنفرانس و کتابخانه و بخش اداری قرار دارد.

  طرح نمای ساختمان تجریدی از بنای تاریخی شهر خرم آباد(قلعه فلک الافلاک)است ودر تقابل با فرم و آنالیز فضای آن قرار دارد این پوسته با فاصله گرفتن از ساختمان علاوه بر تامین نقش سازه ای هسته اصلی به حل مشکلات اقلیمی نیز می پردازد و با قرار گرفتن در مقابل باد مخالف، از تاثیر گذاری آن می کاهد.

  ساختمان بر بالای صخره ای بلند قرار دارد که در غرب آن دره ای به عمق بیش از25 متر و در سمت شرق آن جنگلی است که در شیب تندی قرار دارد شکل گیزی ارتفاعی ساختمان هم به همین صورت است یعنی سه طبقه پایینی به صورت سکو و پایه ای برای طبقات فوقانی در آمده است. به علت محدود بودن عرض سایت ساختمان قسمت اعظم آن را پو شا نده است . جاده ای خدماتی دسترسی فضاهای خدماتی و انبارها را تامین می کند. محوطه هتل در شمال ساختمان و پارکینگ ها در محوطه قرار دارند و با یک پل ارتباطی که از روی زمین شکل می گیرد دسترسی به سرسرا برای مهمانان امکان پذیر میشود.

  3-2- بررسی دو نمونه هتل در جهان                                

  3-2-1- هتل  متروپلتین در لندن

      the metropolitan hotel))

  سایت هتل در یک مکان استثنایی در شهر لندن قرار گرفته است در یک پارک قدیمی و اختصاصی به نام لین که به سمت هاید پارک چشم انداز دارد.

  یک معماری مختصر از شیشه و سنگ فضای ورودی را بیان می کند وفضای داخلی به وسیله ی تجملات متین و آرام نشان داده می شود. در دلخل بنا، فرم های هندسی از مبلمان ها یک زیبایی ساده و سنگینی به لابی میدهد.

  شکلهای منحنی گونه مبلمان های چوبی که خطوط نرم و موج دار کفسازی را انعکاس می دهند. تو سط هلن یاردلی طراحی شده اند و این شکل ها به صورت فرم های عملکردی توسط پانت تایلندی ایجاد سد . یک ساعت حکاکی شده به صورتی خاص در انتهای یک طرف لابی قرار می گیرد و یک پس زمینه ی تندیسگرانه برای محیط ایجاد میکند.

  در بالای در های ورودی یک دستگاه تنظیم کننده نور ،یک نور طبیعی موثر بر بالای پانل شیشه ای ایجاد میکند. دیوار پشت لابی را فرو رفتگی هایی شکل گرفته است که محل فضاهای خدماتی میباشد این فرورفتگی ها توسط چوب پوشیده شده اند. در این منطقه فضا های رسپشن ،2 آسانسور و یک مغازه ی اختصاصی برای هدیه در طراحی ، 155 اتاق خواب مجهز برای مهمان مورد توجه بوده است.

  انحنای گسترده میز چند منظوره در انتهای طرف دیگر فضا برای خدمات  و تسهیلات  مربوط به فاکس و مدم را فراهم میکند و یک آینه نقاشی شده متصل به مرکز آن باعث به وجود آمدن یک میز توالت شده است. حالتهای مختلف از دو دستگاه جدا کننده در هر دو طرف بالای تختی (روکش شده به رنگ درخت گلابی)میتواند کنترل روشنایی کامل را بدهد.

  مرمر های زیبایی حمام های سوئیت به همراه مبلمان چوبی (از درخت گلابی)زیباتر شده است .آیینه ها باعث می شوند فضا و جزئیاتی مانند سینگ فلزی که در کل یک پرداخت براق و زیبا زا نشان میدهند بزرگتر نمایش داده شوند. بقیه تصاویر هتل مربوط به سوئیت آپارتمانی کامل تجهیز شده در طبقه ی آخر و یک رستوران ژاپنی و فضای عرضه ی نوشیدنی(که از پارک لین دسترسی دارد) میباشد .گروه طراحان به ایجاد آرامش و راحتی بدون لطمه زدن به سبک مدرنشان پرداخته اند. این کار با ترکیب یک طراحی آرام و متین به همراه آرایش رنگ های گرم  ونورهای آرام و ملایم انجام میشود این باعث می شود میهمانان به میل خود به تفکر و تعمق و مکالمه ای راحت دعوت شوند.

  با انتخاب مواد طبیعی با کیفیت بالا پروژه به یک محیط با اصالت و واقعی در سرتاسر آن می رسد که در طول سال بهتر می شود که با این عمل عملا فضاهای داخلی امروزی به یک نمونه ی جاودان و همیشگی تبدیل میشود.

  تصا ویر این صفحه یک رستوران ژاپنی را نمایش می دهد که درطبقه اول قرار گرفته است. طراحی این زستوران مانند بقیه فضاهای هتل بر پایه ی استفاده از مواد طبیعی با کیفیت بالایی می باشد.

  -2-2- هتل مارتینسپارک(hotel martinspark)    

  این هتل نسبتا عظیم، در مرکز ناهمگن شهر درنبین(dornbin)قرار گرفته است. عملکرد های زیادی در این مکان قرار دارد ،شامل مغازه ها، مراکز خرید و فروش،هتل بهرماه رستوران و اتاق های کنفرانس، اداره ها و آپارتمان ها می باشد. این یک نمونه از ساختمان های چند منظوره است که به صورت معمول در مراکز شهر های مدرن با هم برخورد می کنند.

  اندازه بزرگ هتل، تا حدودی یک بلو ک مربعی مانند به تجاری های همکف که در پشت یک ردیف از ستون ها قرار گرفته اند، نوارهای شیشه ای که از نما ی شطرنجی مانند از سه طبقه ی اول که بیشتر بر روی خطوط عمودی تاکید می کند و طبقه چهارم (که همانند قسمت تجاری ها )کمی به عقب فرو رفته است،تجزیه میشود.

 • فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

نظریات هرزوگ و دمورن در باره معماری سوئیسی هرزوگ: " در آغاز پی بردم که سکونتگاه اساسا مانند غار نیست بلکه مانند سرپناهی وسیع در هوای آزاد هم آهنگ با چشم انداز به بیرون و درون است ." دمورن: " نگذارید دیوار سقف و کف اکنون شریک یکدیگر نشوند بلکه جزئی از یکدیگر باشند و هر یک بر دیگری و در دیگری تاثیر بگذارند . " هرزوگ بین سالهای 1916تا 1922 به ژاپن سفر کرد و در ژاپن هتل امپریال را ...

طراحی و ارگونومی هتل هدف ارگونومی در طراحی داخلی عبارت از بهبود کارکرد فیزیکی و روانی فضاهای داخلی ساختمان ها، هتل ها جهت تسهیل انجام فعالیتهای روزمره در آنها خواهد بود. مواردی که در طراحی داخلی هتلها مورد توجه است عبارتند از: طراحی و نورپردازی شرط اصلی و بنیادین نورپردازی در هتل یا رستوران، توجه به سلامت و مفید بودن آن است. وجود روشنایی بهداشتی در اتاقها و محیط داخلی یا خارج ...

آژانس معماری Arquitectum ، برگزار کننده ی رقابتی موسوم به London 2008 بود و طرحی که مشاهده می کنید به عنوان یکی از طرح های قابل تحسین این رقابت ، کار یک گروه برزیلی است. چکیده ی کانسپت طرح ، طراحی یک گالری سیال و متحرک است که بتواند در طول رودخانه ی تایمز حرکت کند تا بینندگان در سرتاسر این رودخانه بتوانند از این نمایشگاه متحرک بازدید کنند. این طرح توانست جایزه های متعددی، از ...

مقدمه کتابخانه، نهادی اجتماعی است که با گردآوری، سازماندهی و نگهداری دانش مدون بشر، امکان رشد اندیشه، شکوفایی استعداد و باروری ذهن اخلاق انسان پویا و جستجوگر را فراهم می سازد. کتابخانه ها به لحاظ کمی و کیفی چشم اندازی از اوضاع اجتماعی جوامع کشورهای مختلف در هر یک از دوره های تاریخی هستند. در روزگار کنونی، قشرهای مختلف مردم باتوانایی ها، سلیقه ها و عقیده های گوناگون می توانند ...

مقدمه کتابخانه، نهادي اجتماعي است که با گردآوري، سازماندهي و نگهداري دانش مدون بشر، امکان رشد انديشه، شکوفايي استعداد و باروري ذهن اخلاق انسان پويا و جستجوگر را فراهم مي سازد. کتابخانه ها به لحاظ کمي و کيفي چشم اندازي از اوضاع اجتماعي جوامع کشورها

مقدمه کتابخانه، نهادی اجتماعی است که با گردآوری، سازماندهی و نگهداری دانش مدون بشر، امکان رشد اندیشه، شکوفایی استعداد و باروری ذهن اخلاق انسان پویا و جستجوگر را فراهم می سازد. کتابخانه ها به لحاظ کمی و کیفی چشم اندازی از اوضاع اجتماعی جوامع کشورهای مختلف در هر یک از دوره های تاریخی هستند. در روزگار کنونی، قشرهای مختلف مردم باتوانایی ها، سلیقه ها و عقیده های گوناگون می توانند ...

پله و انواع آن پلکان یک راه ارتباطی است که دو سطح مختلف را به هم ارتباط می دهد و انسان با انرژی خود ان را طی می کند .در واقع پله تکیه گاهی برای پا هنگام بالا رفتن است. ● مقدمه طراحی معماری به نیازمند است تا پاسخگوی یک عملکرد مناسب باشد. پلکان وسیله معمول دستر در بین طبقات ساختمان است.پلکان روشها و سیستمهایی را باید طوری ساخت که امکان دسترسی اسان و راحت ساده و ایمنی را توسط پله ...

فرم های عایق بتنی نظر به پایانی درباره دیواره های صاف طبق بلوک های icf نتایج مربوط به فرم های بتن بر اساس 2 لایه از مواد عایق کاری شده قبل از ساندویچی است که لایه از مواد را در خود دارد. این یک نوع سیستم پر انرژی و کار آمد و قوی است. برنامه های کاربردی مشترک بر اساس روش های ساخت و ساز طبق موارد مسکونی و تجاری و صنعتی دسته بندی می شوند. سپس از تمام نبش های داخلی و خارجی به طور ی ...

امکانات ارتباطي که دوران معاصر و کنوني در اختيار انسان قرار مي‌دهد امکان جا به جا شدن شمار قابل ملاحظه اي انسان را در پهنه نسبتا وسيعي ممکن کرده است و حرکت واقعي جهانگردي، جهانگردي توده اي و گروهي به سوي کشف افق‌هاي دور دست خصوصا افق هايي که داراي ف

ازدید همگان نور"جزء اساسی و ضروری در ساختمان است . که کار آن روشن کردن فضا به منظور قابل رویت ساختن آن است .در هنر ساختمان سازیی یا به عبارتی معماری نور یکی از اجزایی است که کنار عناصرو مفاهیم دیگر از قبیل ساختار" نظم فضایی "مصالح" رنگ و .... مطرح می شود و در طراحی به عنوان یک عنصر مجزا باید نقش خود را ایفاکند . ولی واقعیت این است که در بسیاری از موارد در ساختمان سازیو معماری ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول