‫پروژه آموزش مجازی

Word 6 MB 35196 121
مشخص نشده مشخص نشده کامپیوتر - IT
قیمت قدیم:۱۲,۱۰۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۴,۸۵۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • چکِیده:

  از حدود سالهای 1375 مبحث آموزش مجازی در کشور مورد توجه قرار گرفته است و طرح ملی توسعه آموزش مجازی در وزارت علوم تحقیقات و فناوری با حمایت دانشگاه های بزرگی مانند دانشگاه صنعتی شریف آغاز شده است. در حال حاضر بسیاری از دانشگاه های کشور آموزش مجازی را شروع نموده اند و این جدای از دانشگاه پیام نور است که کلا با سیاست آموزش از راه دور تشکیل شده است و امروزه تا مقاطع دکترا در رشته های مختلف دانشجو می‌پذرد. و بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در کنار آموزش معمول خود دانشگاه مجازی نیز تاسیس نموده اند و تا مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرند.

  درس مجازی بمعنای ایجاد یک سری محتواهای درس و ارائه در سامانه آموزش مجازی و رها نمودن دانشجویان تا خود مطالب را بهر صورتی که می‌خواهند مطالعه نمایند، نیست و بایستی تعامل مناسبی میان استاد و دانشجویان در طول ترم برقرار باشد. در همین راستا اعضای هیات علمی موظفند شرایط زیر را در ارائه یک درس مجازی رعایت نمایند:

  تایید ابتدایی محتواهای تولید شده توسط کمیته علمی یا مسوول آموزش مجازی دانشگاه از نظر رعایت حداقل ها

  رهگیری مناسب دانشجویان در طی درس براساس تقدم و تاخر مطالب درسی

  ایجاد تکالیف برای دانشجویان و بررسی و ارزیابی نتایج و اعلام نظر به دانشجو

   

  مقدمه:

   

  اگرچه سالهاست کامپیوتر درتمام سطوح علمی وصنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرد اما درسال های اخیر این علم بسیار پیشرفت کرده و در تمامی شاخه ها نفوذ کرده است بطوریکه عدم استفاده ازآن مشکلات زیادی را درپیشبرد اهداف ایجاد خواهد کرد.

  با توجه به اینکه علم انفورماتیک به حدی در دنیای امروز پیشرفت کرده که در تمامی سازمانها ادارات شرکت ها و محیط های دیگر سیستم ها مکانیزه شده است لذا سعی کردیم از طریق سایت مذکور در مورد آموزش مجازی اطلاعاتی را برسانیم

  مقدمه ای بر C#

  سی شارپ در سال 2001 توسط شرکت مایکروسافت به همراه بسته دات نت برای اولین بار مطرح و ارائه شد. که بعد ها به عنوان یک زبان برنامه نویسی استاندارد توسط ECMA و ISO مورد تائید قرار گرفت.

  زبان برنامه نویسی سی شارپ توسط تیمی به مدیریت اندرز هایلزبرگ که قبلا تجربه ارائه زبان های برنامه نویسی موفقی همچون توربو پاسکال و دلفی رو داشت ایجاد شد. هایلزبرگ سی شارپ را یک زبان برنامه نویسی شی گراء که از زبان های برنامه نویسی بزرگ (همچون دلفی , جاوا و اسمال تاک( تاثیر پذیری داشته معرفی می‌کند Syntax زبان سی شارپ شبیه به C++ می‌باشد والبته تفاوت های بسیاری هم دارد.

  دات نت فریم ورک (NET Framework) یه بسته نرم افزاری شامل راه حل بسیاری از نیازهای توسعه نرم افزاری (Base Class Library) و همچنین امکان توسعه و اجرای برنامه های تولید شده برای این فریم ورک می‌باشد. برنامه های تولید شده برای دات نت فریم ورک توسط Common Language Runtime اجرا می‌شوند  CLR یا  همان Common Language Runtime سرویس هایی مهمی از قبیل Garbage Collection , Memory Managementو Exception Handlingرا ارائه می‌دهد.

  Garbage Collection: در زبان برنامه نویسی سی شارپ دیگر نگرانی از جهت مدیریت اشیاء در حافظه وجود ندارد به این معنی که وقتی شما شیء ایجاد می‌کنید بعد از اینکه دیگر از آن شی ء استفاده نکردید آن شیء به طور اتوماتیک از حافظه پاک خواهد شد.

  این کار توسط GC یا همان Garbage Collectoانجام میشود.روش کار GC به این ترتیب است که تا موقعی که Referenceی به یک object وجود داشته باشد آن شیء در حافظه باقی خواهد ماند اما در صورتیکه Referenceی به آن شیء وجود نداشته باشد بعد از یک بازه زمانی نامشخص آن شیء به صورت اتوماتیک از حافظه پاک خواهد شد. برخلاف زبان های برنامه نویسی دیگر وقتی کد شما در زبان برنامه نویسی سی شارپ (یا هریک از زبان های دیگر دات نت) کامپایل می‌شود به یک زبان دیگری به نام Intermediate Language یا همان IL تبدیل می‌شود. و در موقعی که درخواست برای اجراء آن داده می‌شود توسط یک مکانیزمی به نام Just In Time Compiler که در CLR موجود است به زبان خاص آن ماشین تبدیل شده و اجراء می‌گردد.

  سی شارپ یک زبان شیء گراست به این معنی که هرآنچه که در سی شارپ وجود دارد در غالب دو مفهوم کلاس (Class) و شیء (Object) و روابط بین آنها خلاصه می‌شود.

  کلاس(Class): در واقع یک ایده (Concept) یا ذهنیت می‌باشد. مثلا یک نجار چه ذهنیتی نصبت به یک "میز" دارد؟ خوب مسلما یه صفحه , چهار پایه و.... این ذهنیتی است که یک نجار نسبت به "میز" دارد. این دقیقا مفهوم کلاس است. یعنی تا موقعی که آن میز ساخته نشه فقط یک ذهنیت یا در واقع کلاس است.

  شیء(object): اشیاء موجودیت هایی هستند که از کلاس ها (ذهنیت) ساخته می‌شوند. باز برای مثال همان نجار وقتی ذهنیتش رو به واقعیت تبدیل می‌کنه در واقع یک میز می‌سازه یا یک شیء(object)  ایجاد کرده است.

  کلاس های پایه دات نت (dot net base class library):

  دات نت فریم ورک حدود 2500 کلاس دارد.

  Namespace چیست؟

    پیدا کردن یک کلاس بین 2500 کلاس پایه و احتمالا کلاس هایی که خودتان نامگذاریشان می‌کنید احتمالا کار سختی خواهد بود! Namespace ها در حقیقت این امکان رو به شما می‌دهند که بتوانید کلاس های خودتان را دسته بندی کنید و هر کلاس را داخل دسته مورد نظر خودشان قرار بدهید. به عنوان مثال ما کلاسی داریم به نام SqlConnection و همینطور کلاس دیگری به نام SqlDataAdapter و غیره برای همین یک Namespace به نام  System.Data.SqlClient ایجاد شده که کلاس هایی که مربوط به System و کار با داده ها (Data) و در نهایت مختص Sql Server هستند رو داخل این namespace  قرار می‌دهیم. توی این تصویر تعدادی از namespace های عمومی دات نت نشان داده شده اند.

  این نکته را هم بیاد داشته باشید که اسم کامل یک کلاس شامل اسم به همراه نام namespace آن است.

  System.Data.SqlClient.SqlConnection اسم کامل آن (qualified name) کلاس sql connection می‌باشد.

   

  using
  اما اگر قرار باشد برای استفاده از یک کلاس همیشه اسم کاملش را بنویسیم. برای همین شما میتوانید با یکبار نوشتن اسم Namespace آن کلاس (یا کلاس هایی که می‌خواهید استفاده کنید) با استفاده از یک keyword به نام using از تکرارآن جلوگیری کنید. به عنوان مثال ما در یک مثال می‌خواهم ده ها بار از کلاس Console و دستوراتش استفاده کنیم. برای همین بالای کدمان یک بار  using System را ذکر می‌کنیم تا از نوشتن کلمه System برای دفعات مکرر جلوگیری کنیم.

   

  Visual studio.net 2005:

  نسخه 8 Visual Studio شرکت مایکروسافت که خیلی راحت می‌توانید از بازار تهیه کنید. بعد از اینکه مراحل نصب تمام شد. از منوی Start --> All Programm --> Microsoft Visual Studio 2005 روی Microsoft  Visual Studio 2005 کلیک کنید تا پنجره مقابل برایتان باز شود. مطابق شکل زیر Start page می‌باشد

 • فهرست:

  فصل اول

  مقدمه ای بر c#

  مقدمه ای بر C#.. 2

  کلاس های پایه دات نت (dot net base class library): 3

  Namespace چیست؟. 3

  Visual studio.net 2005: 5

  Solution چیست؟. 6

  Console.WriteLine("Hello World - C# Tuning!");. 7

  Console.WriteLine("Hello World - C# Tuning");. 7

  Method چیست؟. 8

  ایجاد متغییر ها در c#: 8

  نوع های داده ای در c#: 8

  :Value Types. 9

  وقتی مقدار متغییر دوم را تغییر دهیم مقدار متغییر اول دست نخورده باقی ماند.. 10

  Enumerations: 10

  کلاس ها: 11

  ایجاد کلاس در c#: 13

  فیلد ها درc#: 13

  Person p;. 14

  Person p = new Person();. 15

  Person x = new Person();. 16

  Console.WriteLine(x.Age); // خروجی این خط صفر خواهد بود. 16

  شکل زیر اتفاقاتی که در خطوط با می‌افتد را تفسیر می‌نماید.. 16

  Person myPerson = new Person();. 17

  Person yourPerson = myPerson;. 17

   Refrence کپی در c#: 18

  Place holders: 18

  Console.WriteLine("MyName is {0} and I 'm {1} years old.",p.Name,p.Age);. 19

  متدها در c#: 19

  فصل دوم

  تجزیه وتحلیل سیستم

  1)مطالعه و شناخت سیستم.. 23

  1-2) تعریف: 23

  آموزش مجازی چیست؟. 23

  2-2) روند کاردرسیستم: 23

  2-2-3) اطلاع رسانی از طریق مقالات و اخبار موجود. 23

  4-2-3) امکان توسعه سایت و اضافه نمودن رشته های جدید.. 24

  شرح DFD: 24

  فرایند های اصلی سیستم شامل فرایند های زیر می‌با شد.. 25

  که در نمودار برخی از این فرایند ها ترکیب شده اند. 25

  مدلسازی معنایی داده ها با روش (ER): 25

  مراحل مدلسازی معنایی.. 26

  شرح ERD: 27

  فصل سوم

  پیاده سازی سیستم

  مقدمه.. 29

  شکل زیر نحوه قرار دادن image بر روی فرم را نشان می‌دهد. 32

  بعد از انتخاب این گزینه باید تنظیمات لازم را به شکل زیر انجام داد. 34

  فرم زیر صفحه اول سایت است که به تمام صفحات لینک دارد. 40

  فصل چهارم

  کد و پایگاه داده

  کد مربوط به فرم ثبت نام (تائید نام کاربری و رمز ورود) 57

  کد مربوط به فرم ثبت نام (ورود مشخصات فردی) 57

  کد مربوط به فرم ورود به سایت... 58

  کد مربوط به فرم معرفی رشته ها 61

  کد مربوط به فرم دروس ارائه شده. 62

  کد مربوط به فرم لیست واحدهای پاس شده. 63

  کد مربوط به فرم ساعات تدریس.... 64

  کد مربوط به فرم تاریخ امتحانات.. 65

  کد مربوط به فرم لیست نمرات.. 66

  کد مربوط به فرم لیست دانشجویان. 68

  کد مربوط به فرم واحدهای باقیمانده. 69

  کد مربوط به فرم کارنامه.. 71

  کد مربوط به فرم انتخاب واحد.. 72

  کد مربوط به فرم حذف و اضافه.. 78

  اتصال به SQL با استفاده از DataSet. 80

  تنظیمات مربوط به Gridview... 91

  معرفی TableAdapter ها DataSet_virtual.xsd شامل.. 97

  جداول واسط... 105

  جداول JOIN  شده. 109

  فصل پنجم

  نتیجه گیری

  زیر ساختهای آموزش مجازی.. 114

  به روز آوری اطلاعات.. 115

  سایر کاربردها 116

  شیوه های جذب دانشجو. 116

  فناوری اطلاعات، فرصتی برای آموزش الکترونیک... 117

  آموزش آنلاین حق دانشجویان است... 118

  لزوم تولید محتوای مناسب آموزشی.. 118

  سه دهه با آموزش الکترونیکی.. 119

  عقب ماندگی از زمان. 120

  آخرین تحولات در این زمینه.. 121

  منابع و ماخذ: 122

   

  منبع:

  کتاب های آموزشی:

  برنامه نویسی به زبان c#

  مفاهیم بنیادی پایگاه داده ها                 نوشته محمد تقی روحانی رانکوهی

  شیوه ارائه مطالب                             نوشته محمد تقی روحانی رانکوهی

  اینترنت

سولایس یک محیط عملیاتی بسیار قوی می باشد که در برگیرنده سیستم عامل چند پردازنده ای چند کاربردی (sun os)sun می باشد . سولاریس یک سیستم عامل شبکه است که در سیستم های pc وابسته به اینتل و همچنین سیستم هایی با پردازنده دارای ساختار معماری ultra SPARC , SPARC اجراء می گردد . این سیستم ها می توانند دارای حداکثر CPU64 باشند که به طور همزمان در سیستم سرور E10000 در حال کار می باشند . با ...

مقدمه (خلاقیت ) مقوله ای است که اغلب ابعاد زندگی اجتماعی بشر را در بر می گیرد اما به جرات می توان گفت خلاقیت در آموزش و پرورش نکته ای کلیدی و حائز اهمیت است . با عنایت به اینکه ،زمینه اساسی خلاقیت باید در خانواده ، مدرسه و دانشگاه فراهم گردد و مدارس در این زمینه نقشی مضاعف دارند در این مقاله کوشش می شود برخی از ابعاد اساسی ( خلاقیت و آموزش ) مورد توجه قرار گیرد. تعریف خلاقیت : ...

فصل اول : آشنايي با Access تاريخچه Access : در سال 1992 ، Microsoft Access به عنوان يک DBMS عرضه شد و در طي سالهاي متمادي ، در رده خود به صدر رسيد . Access به عنوان بخشي از مجموعه برنامه هاي معروف Microsoft Access روزانه توسط ميليون ها نفر استفاده م

تاریخچه استفاده فراگیر از زبان انگلیسی در سطح جهان باعث شده است که جهانیان آنرا یک زبان بین المللی بنامند . در چهار دهه آخر قرن بیستم ، پیشرفتهای سریع در تمام زمینه های عملی از یک سو و نیازهای روز افزون جوامع بشری به سبب همین پیشرفتها از سوی دیگر ، ایجاد ارتباط با سایر ملل را بیش از پیش ضروری نموده است . به دنبال این دگرگونیها از دیر باز مردم جهان در تمام زمینه های صنعتی ، پزشکی ...

فصل اول- کليات تحقيق 1- مقدمه : خيلي از مردم عقيده دارند که آموزش حسابداري زمينه هاي بيشتري را براي تجارت و دوره هاي گزارش دهي آماده مي کند و به همين دليل يک رشد انفجاري در ثبت نام دانشجويان در رقابت هاي آموزش مجازي ديده مي شود زيرا که وقت

فصل اول : کلیات تحقیق 1 مقدمه 2 بیان مسأله 3 اهمیت موضوع پژوهش 4 اهداف و سؤالات تحقیق فصل اول عنوان تحقیق : بررسی و ارزیابی برنامه آموزش زبان انگلیسی در سطح دانشگاه هوایی تاریخچه استفاده فراگیر از زبان انگلیسی در سطح جهان باعث شده است که جهانیان آنرا یک زبان بین المللی بنامند . در چهار دهه آخر قرن بیستم ، پیشرفتهای سریع در تمام زمینه های عملی از یک سو و نیازهای روز افزون جوامع ...

تاريخچه اي درباره ويژوال بيسيک ويژوال بيسيک توسعه يافته basic مي باشد.basicتوسط پروفسورjohn kemency وthomas kurts ازکالج dartmouth براي نوشتن برنامه هاي ساده ايجادشد واين طراحي ازاواسط دهه1960 آغازگرديد. هدف از بيسيک اوليه آموزش برنامه نويسي بود

تاريخ نشانگر تغيير و تحول بسيار در عصرهاي مختلف مي‌باشد. با هر نسل ابزارها، سنت‌ها و عقايد جديد رشد مي‌کنند و اين موضوع در آغاز قرن بيستم از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است. نظام‌هاي اجتماعي، اقتصادي، سياسي در حال تحول مي‌باشند. ابزارهاي جديد موجب پديد

برنامه‌نويسي رايانه در فرهنگ واژه غير متخصصين ممکن است به تمام پروژه ساخت نرم‌افزار يا برنامه? رايانه‌اي گفته شود. با اين همه برنامه‌نويسي تنها بخشي از فرآيند توسعه نرم‌افزار يا برنامه رايانه‌اي است. اهميت، توجه و منابع اختصاص داده شده به برنامه‌نوي

* معرفي آموزش الکترونيکي E-learning با ورود کامپيوتر به زندگي انسانها و به موازات آن گسترش شبکه اينترنت، بسياري از تعاريف و خدمات اجتماعي تغيير يافته و يا به سمت تحول بنيادي در حرکت است، و هر روزه تاثيرات اين دگرگوني ها در زندگي روزمره ما بيشتر نما

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول