‫پروژه نرم افزار سایپا یدک

Word 2 MB 35260 68
مشخص نشده مشخص نشده کامپیوتر - IT
قیمت قدیم:۶,۸۰۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۴,۸۵۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • چکیده مطلب :

  این برنامه سیستم فعالیت های یکی از نمایندگی های سایپا می باشد ، که سعی شده است در این برنامه ، محیطی راحت وهمچنین به دور از سیستم دستی را برای کاربر فراهم کند .

  به طور کلی روند کار در این برنامه به این قرار است : خودروی برای تعمیرات ابتدا به واحد پذیرش مراجعه کرده وبعد از ثبت اطلاعات وتایید به سالن  تعمیرگاه منتقل می شود و پس از انجام تعمیرات مالک بعد از تصویه حساب وثبت عیب خودرو وفاکتور قطعات استفاده شده ،خودرو را ترخیص می کند.

  دراین برنامه امکانات زیر گنجانده شده است :

  1. امکان درج ، ویرایش ، حذف و نمایش مشخصات مالک خودرو و خودرو

  2. امکان درج ، ویرایش ، حذف و نمایش کالاهای ورودی به انباروخروج از انبار

  3. صدور فاکتور قطعات استفاده شده برای مشتری

  4. امکان جستجو در حالت های مختلف

  5. امکان گزارش گیری از وضعیت موجودی انبار در هر لحظه وهمچنین وضعیت کالاهای ورودی وخروجی در یک تاریخ مشخص یا در یک محدوده ی زمانی مشخص.

  6. امکان گزارش گیری از وضعیت خودرو های پذیرش شده وترخیص شده به همراه چاپ گزارش

  7. تغییر نام کاربری وکلمه عبور کاربری

  برای طراحی این برنامه از نرم افزارهای  Visual Basic 6.0 (زبان برنامه نویسی) وپایگاه داده استفاده شده برای این برنامه Sql Server 2000 می باشد وبرای ایجاد فایل راهنما از نرم افزار Workshop Compiler  استفاده شده است.

  مقدمه :

  با سلام به پیشگاه مقدس آقا امام زمان (عج) و نایب بر حقش حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای با هدف رشد وپیشرفت جلو آمدیم ،با سعی وتلاش شبانه روزی به راه افتادیم .حال این همه خستگی ارمغان شرینی برایمان دارد ، برای ایران سرافراز.

  برانیم در سال تحاد ملی وانسجام اسلامی این خاک عزیز رااز وابستگی به غرب وشرق برهانیم، آباد وآزادش کنیم با همتی شگرف ، من وتو .

  ایران سبز را باید طلایی کرد واینها همه از اندیشه من وتو می تراود و هدف من از ساخت این برنامه جایگزینی سیستم های قدیم . تحت Dos  نمایندگی های شرکت سایپا یدک به سیستم های نوین وآسان تر کردن مراحل انجام کار در جهت برداشتن گامی به سوی جنبش نرم افزای می باشد.

  و تو ای عزیزی که نمی شناسمت با توکل بر خداوند و مدد آقا امام زمان (عج) سخت کوشی را شروع کن که پیامبر (ص) فرمود : « اگر علم در ثریا هم باشد مردمانی از دیار پارس به آن دست خواهند یافت ».

  فرم ورود به سیستم :

  این فرم برای امنیت بیشتر در نظر گرفته شده است که از ورود افراد غیر مجاز به سیستم خوداری می کند.

  فرم اصلی :

  این صفحه یک منوی اصلی دارد ، که این منو دارای 5 زیر منو می باشد.زیر منوی اول مربوط به عملیات روزانه (پذیرش خودرو، ترخیص خودرو، تصویه حساب...) ، زیرمنوی دوم ثبت کالاهای ورودی وخروجی به انبار می باشد .زیر منوی سوم  گزارش گیری است ،زیرمنوی چهارم مربوط به ثبت تعاریف ، پشتیبان گیری وبازیابی ، تغییرکلمه عبور می باشد وزیر منوی پنجم خروج از سیستم می باشد.

  منوی عملیات :

  پذیرش (مالک خودرو) :

  دراین فرم می توان تمامی مشتری های که تاکنون به تعمیرگاه مراجعه کرده اند را مشاهده نمود و مورد جستجو قرار داد .اگر بخواهیم مشتری جدیدی را به سیستم اضافه کنیم بر روی دکمه اضافه کلیک می کنیم ، صفحه مربوطه باز شده که ما می توانیم اطلاعات را ثبت کنیم. برای ویرایش وحذف ونمایش اطلاعات مشتری ابتدا از جدول شماره پذیرش مربوطه را انتخاب کرده و با توحه به عملیاتی که می خواهید انجام دهید ، یکی از دکمه های ویرایش ، حذف ، نمایش را انتخاب می کنید .

  فرم ثبت اطلاعات مشتری :

  هنگامی که بر روی دکمه ی اضافه کلیک می کنیم این پنجره باز می شود ، که شماره پذیرش وتاریخ پذیرش به صورت خودکار توسط برنامه آورده می شود و کاربر فقط باید اطلاعات مربوط به مشتری را وارد کند و بر روی دکمه ی ثبت کلیک کند.

  اگر مشتری برای بار اول است که به این نمایندگی  مراجعه می کند می توان با کلیک بر روی دکمه ی مشتری و وارد کردن اطلاعات خواسته شده در پنجره باز شده یک کد منحصر به فرد به آن مشتری تعلق می گیرد.اما اگر برای اولین بار نمی با شد با زدن کلید فاصله می توان لسیت مشتری ها رامشاهده کرد وکد آن مشتری را انتخاب کرد.

  فرم ویرایش اطلاعات مشتری :

  اگر بخواهید اطلاعات مشتری را ویرایش نمایید پس از جستجوی مشتر ی مورد نظر آن را از لیست انتخاب کرده وبر روی دکمه ی ویرایش کلیک کنید ، پنجره زیر با می شود که می توانید اطلاعات را ویرایش کنید وبا کلیک بر روی دکمه ی تایید می توانید اطلاعات تغییر داده را اعمال کنید.

  فرم نمایش مشتری :

  با کلیک بر روی این دکمه می توانیم مشخصات خودروی مشتری را که از لیست انتخاب شده مشاهده کرد.

  پذیرش (خودرو) :

  دراین فرم می توان لیست  تمامی خودروهای که تاکنون به تعمیرگاه مراجعه کرده اند را مشاهده نمود و مورد جستجو قرار داد .اگر بخواهیم خودروی جدیدی را به سیستم اضافه کنیم بر روی دکمه اضافه کلیک می کنیم ، صفحه مربوطه باز شده که ما می توانیم اطلاعات را ثبت کنیم. برای ویرایش وحذف ونمایش اطلاعات خودرو ابتدا از جدول شماره پذیرش مربوطه را انتخاب کرده و با توحه به عملیاتی که می خواهید انجام دهید ، یکی از دکمه های ویرایش ، حذف ، نمایش را انتخاب می کنید .

  فرم ثبت اطلاعات خودرو :

  هنگامی که بر روی دکمه ی اضافه کلیک می کنیم این پنجره باز می شود ، در این فرم شماره پذیرش مشتری که می خواهید خودروی خود را تعمیر کند را وارد می کنیم ، در ضمن بازدن دکمه ی فاصله می توانیم لیست مشتری های پذیرش شده را مشاهده کرد .

  پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده ، حالا باید از چهار طرف خودرو عکس گرفت که برای این کار روی دکمه ی عکس کلیک می کنیم و عکس ها را در مسیری ذخیره می کنیم، پس از عکس گرفتن ، حال بر روی دکمه ی مسیر کلیک کرده وعکس های مربوط را انتخاب می کنیم این کار برای این است که بعدا مشتری مدعی نشود در تعمیرگاه خودرواش دچار مشکل شده است.

  درآخر برروی دکمه ثبت کلیک کرده تا اطلاعات ثبت شوند.

  فرم ویرایش اطلاعات خودرو :

  اگر بخواهید اطلاعات خودروی را ویرایش نمایید پس از جستجوی خودروی مورد نظر آن را از لیست انتخاب کرده وبر روی دکمه ی ویرایش کلیک کنید ، پنجره زیر باز می شود که می توانید اطلاعات را ویرایش کنید وبا کلیک بر روی دکمه ی تایید می توانید اطلاعات تغییر داده را اعمال کنید.

  فرم نمایش اطلاعات خودرو :

  اگر بخواهید اطلاعات خودروی را به طور کامل مشاهده نمایید پس از جستجوی خودروی مورد نظر آن را از لیست انتخاب نموده وبر روی دکمه ی نمایش کلیک کنید ، پنجره ای باز می شود که می توان اطلاعات مورد نظر خود را مشاهده کرد .

  فرم ورود به تعمیر گاه :

  در این فرم با وارد کردن شماره پذیرش ورود خودرو را به سالن تعمیرگاه تایید می کنیم.

 • فهرست:

  مقدمه   ....................................................................................................   5

  کار با نرم افزار   ........................................................................................   6

  طراحی فیزکی  ...........................................................................................  38

  بانک اطلاعاتی وجداول آن  ............................................................................  40

  نمودار ER  ..............................................................................................  47

  تجزیه وتحلیل سیستم  ..................................................................................  48

              دیاگرام متن  ..................................................................................  49

              دیاگرام جریان داده ها در سطح کلی  ....................................................  51

             DFD   پذیرش خودرو  .....................................................................  52

             DFD   ترخیص خودرو  ....................................................................  53

              DFD  انبار  ..................................................................................   54

              DFD  جستجو  ..............................................................................    55

  کد نویسی  .................................................................................................    56

   

  منبع:

  ندارد.

سيستمهاي داخلي · سيستم استارت الکترونيکي : ضد سرقت · صندلي راننده : با تنظيم دستي ارتفاع ايمني : · سپرها : تزريقي همرنگ بدنه با چراغ مه شکن · ترمز دستي : کابلي · پشت سري جلو : با تنظيم ارتفاع · پشت سر

بخش 1 : مقدمه 1-1 مقدمه اي بر بانک اطلاعاتي دادِگان (پايگاه داده‌ها يا بانک اطلاعاتي) به مجموعه‌اي از اطلاعات با ساختار منظم و سامانمند گفته مي‌شود. اين پايگاه‌هاي اطلاعاتي معمولاً در قالبي که براي دستگاه‌ها و رايانه‌ها قابل خواندن و قابل

شرح پروژه تمامی اختراعات، اکتشافات و پیشرفت های بشر زمانی توجیه شده و مفید واقع می شوند که از آنها استفاده شود و به صورت کاربری دربیایند. یکی از مهمترین و پرکاربردترین این اختراعات کامپیوتر است که به جرأت می توان آن را پدیده قرن نامید. پدیده ای که امروزه در تمامی زمینه ها برای خود جایی باز نموده است. در اینجا نیازی به برشمردن فواید و کاربردهای کامپیوتر نمی باشد زیرا که امروزه ...

يک داستان واقعي: با مدير عامل شرکت معروفي در تهران وعده دارم. در راه متوجه ميشوم که نشاني دقيق را همراه ندارم اما شماره تلفن شرکت را در حافظه موبايل ذخيره کرده ام. از متصدي تلفنخانه ميخواهم که نشاني شرکت را بگويد که امتناع ميکند و ميپرسد که هستم و

1-مقدمه: امروزه در جوامع مختلف بحث صنعت بعنوان یکی از مهمترین ارکان آن جامعه به شمار می‌آید. کشورهایی که توانسته اند از لحاظ صنعتی پیشرفت کنند معمولا دارای یک درآمد ملی بالا هستند که باعث رفاه مردم آن جامعه شده و درصد بیکاری را نیز کاهش داده است. به همین دلیل در اکثر جوامع به صنعت بهاء زیادی داده می شود و سرمایه گذاریهای علمی و مالی فراوانی نیز در این زمینه انجام می دهند و سعی ...

چکیده: این رساله که پایان نامه تحصیلی می باشد، مشتمل بر بخشهایی است که توصیفهایی از واحد درسی پروژه عملی، تحت عنوان (مکانیزاسیون تولید مجله تحت وب) را به دست می‌دهد و شامل فصول اصلی: ابزار و روش ها، تحلیل و طراحی، پیاده سازی می باشد. در هر فصل قسمت خاصی از این پروژه مورد بحث قرار گرفته است. موضوع انتخاب شده برای پروژه پایان نامه ای که شرح آن را پیش رو دارید،‌مکانیزاسیون تولید ...

1- مقدمه : انسان از بدو پيدايش خود پيوسته در حال مسافرت و جابجايي از يک مکان به مکاني ديگر بوده است بدين منظور ازچهارپاياني همچون اسب و شتر و غيره استفاده مي‌کردکه متأسفانه مستلزم صرف وقت و هزينه هاي فراوان بود و خطرات فراواني را به همراه داشت

مقدمه شرکت ایران خودرو دیزل ، بزرگترین تولید کننده اتوبوس های شهری و بین شهری در ایران با مساحت 70 هکتار و اشتغال 6000 نفر نیروی انسانی ، تولید کننده انواع اتوبوس ، کامیون ، و ... است . محصولات تولیدی ایران خودرو دیزل در کشور آلمان طراحی شده و خط تولید و پروسس تولید محصولات و همچنین کد قطعات و نقشه های فنی از شرکت آلمانی بنز برگرفته شده است . با توجه به اینکه BOM مهندسی به عنوان ...

تعریف حسابها» 1 دارایی ها: داراییها منابع اقتصادی هستند که برای بلند مدت به وسیله شخصیت حسابداری کنترل می‌شود و بهای تمام شده آن در زمان تحصیل به طور عینی یا واقعی قابل اندازه گیری است: اقلام هنگامی منبع اقتصادی محسوب می‌شوند که منابع آتی برای شخصیت حسابداری داشته باشند. منابع معمولاً در صورت داشتن یکی از سه شرط زیر دارای منابع آتی هستند: 1 پول نقد یا قابل تبدیل به پول نقد ...

چکیده هدف این مقاله بهبود درک مفاهیم فناوری، داد و ستد سنتی و الکترونیکی سهام در بازار بورس ایران می باشد. این مقاله، تاثیر فناوری اطلاعات در توسعه بازار سرمایه را مورد بررسی قرار می دهد. بکار گیری صحیح این‌ فناوری موجب توسعه فرایند دادوستد الکترونیک سهام خواهد بود. بدون شک فرهنگ سازی و درک مفاهیم تکنولوژی اطلاعات و بکار گیری آن در زمینه فوق الذکر موجبات افزایش کارایی بازار بورس ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول