مقاله دفتر فرهنگ دانشگاه

Word 70 KB 35490 21
مشخص نشده مشخص نشده روانپزشکی - روانشناسی - علوم تربیتی
قیمت قدیم:۱۰,۱۵۰ تومان
قیمت: ۷,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • فصل اول

   

  آشنایی با مکان

   

  دفتر فرهنگ دانشگاه در طبقه دوم ساختمان کلاسها قرار دارد.این دفتر به نوبه خود به دو قسمت دفتر برادران و خواهران تقسیم شده است. من فعالیتهایم را در دفتر فرهنگ خواهران شروع کردم و در کانون قرآن و عترت به پایان رساندم. دفتر فرهنگ شامل کانون ها و دفاتر دیگر است که به عنوان زیرمجموعه دفتر فرهنگ می باشند. اهم فعالیتهای کانون ها و تشکل ها زیر نظر دفتر فرهنگ انجام میگیرد و بودجه آنها نیز توسط این دفتر تامین می گردد. بر اساس مناسبت ها و اعیاد و عزاداریهای اهل بیت، دفتر فرهنگ برنامه ها را تنظیم و آنها را تقسیم بندی می کند.از جمله کانون هایی که زیر نظر دفتر فرهنگ فعالیت می کنند عبارتند از:

  کانون ادب و هنر

  فعالیتهای هنری و نمایشی را انجام می دهد. مثلا امسال جشن دانشجویی توسط اعضای این کانون که همگی هم دانشجو بودند انجام شد. همچنین مراسم شب شعر با حضور شاعران و علاقمندان بصورت منظم و زیر نظر ریاست دفتر فرهنگ برگزار می شد. کلاسهای خطاطی و نقاشی نیز از دیگر فعالیتهای این کانون به شمار می آید.

  کانون قرآن و عترت

  فعالیتهای قرآنی و مذهبی از وظایف این کانون است. این کانون وظیفه آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با قرَآن و اهل بیت را دارد.از جمله فعالیتهای انجام شده این کانون برگزاری کلاسهای ختم قرآن برای دانشجویان و کارمندان است.

  هیئت کمیل و مکتب الزهرا

  برگزاری دعاهای کمیل، زیارت عاشورا ، دعای توسل و ... بصورت منظم و هر هفته در دانشگاه ، از وظایف این کانون هاست.

  کانون فتوت

  طرح حمایت از ایتام و نیازمندان و جمع آوری کمک های نقدی  برای افراد بی بضاعت، از فعالیت های این کانون است.

  همه این کانون ها زیر نظر ریاست دفتر فرهنگ، حاج آقا بنائیان انجام می پذیرد و جلسات مشاوره هر چند روز یکبار با حضور اعضا و ریاست برگزار می شود و برنامه ها و ایده های اعضا مطرح می گردد و وظایف تقسیم می شوند.

   

  دفتر فرهنگ

  این دفتر یکی از مهمترین و گسترده ترین قسمتهای دانشگاه است که تمام کارهای فرهنگی ، هنری، مذهبی زیر نظر این دفتر صورت می گیرد.

  اعضای دفتر فرهنگ

  مسئول دفتر

  معاون

  کارفرمایان

  کارآموزان

  وظایف اعضا:

  مسئول دفتر

  برگزاری جلسات مشاوره با اعضای دفتر

  نظارت بر فعالیت دیگر اعضا

  هماهنگی دفتر با دیگر کانون های زیر مجموعه

  معاون

  نظارت بر فعالیت کارآموزانو کارفرمایان

  گزارش فعالیت ها و رفت و آمدهای کارآموزان به مسئول دفتر

  هماهنگی جهت برگزاری سمینار ها و همایش ها

                الف – تعیین سخنران

                ب- ساعت و روز برگزاری

                ج- اطلاع رسانی به دانشجویان

                د- هماهنگیبا مسئول نمازخانه جهت آماده نمودن مکان سمینار

       ه- هماهنگی با کارآموزان جهت انجام کارهای تبلیغاتی و تدارکاتی.

   

  کارفرمایان

  چند نفر در این دفتربصورت کارفرما و کارمزد کار می کنند که هر کدام وظایف مشخص و تعیین شده ای دارند.

   

   

  فصل دوم

  ارزیابی و سنجش های

  مرتبط با کارآموزی

   

  شرح وظایف کارآموز

  کارآموزان در مکان کارآموزی خود باید طبق مقررات عمل نموده و وظایف خود را تعیین شده و به طور منظم به انجام رسانند. من در طی دوره کارآموزی هم در دفتر فرهنگ خواهران مشغول به کار بودم و هم در کانون قرآن و عترت. در این دوره با فعالیت های این کانون ها آشنا شدم و حرفه ها و کارهای جدیدی را آموختم . همچنین از استعدادها و توانایی های خود جهت کمک به فعالیت های کانون استفاده کردم و سعی داشتم به بهترین نحو وظایف خود را انجام دهم. من علاوه بر فعالیتهای کامپیوتری ، فعالیتهای خارج از حیطه رشته و وظایف اصلی خود انجام دادم. از جمله ،تدارکات و پذیرایی ها در سمینار ها وهمایش ها و همچنین کنترل مکان برگزاری جشن ها ، بود.

  اهم فعالیت هایی که  در دوره کارآموزی انجام گرفته:

  نصب و راه اندازی ویندوز و ویروس یاب

  طراحی و چاپ پوستر و تراکت ، و ویرایش تصویر در فتوشاپ

  تایپ نامه های اداری

  ثبت نام حج دانشجویی برای دانشجویان بصورت اینترنتی

  ثبت نام برای جشن دانشجویی بصورت اینترنتی

  تایپ یک کتاب قرآنی

  شروع کارآموزی

  در ابتدای کار به علت مشکلات فراوان سیستم کامپیوتری دفتر، ویندوز را عوض کرده و ویروس یاب روی آن نصب کردم و سپس کارخود را شروع کردم. برای تبلیغات مراسم، ابتدا در اینترنت جستجو می کردم یا از سایت های مذهبی و سایت های مرتبط با موضوع عکس و مقاله جمع آوری می نمودم. از جمله سایت هایی که از آنها زیاد استفاده می شد www.tasnim.ir   و تبیان بود. از بین عکس های بدست آمده چند عکس را بصورت منتخب در می آوردم و روی آن طرح کار می کردم. عمده فعالیت های من در دوره کارآموزی استفاده از محیط ویرایشگر فتوشاپ بود. برای طراحی ، عکس ها را به فتوشاپ برده و مطابق درخواست معاون دفتر روی آن کار می کردم . گاهی نیز از دو یا بیشتر، عکس در چند لایه بهره می گرفتم و آنها را بصورت جذاب و مناسب درست می کردم. برای طراحی عکس ها از ابزارهای مختلف فتوشاپ استفاده می کردم و روی هر لایه بطور جداگانه کار می کردم. پس از آن متن فراخوان یا تبریک اعیاد و تسلیت شهادت و... را با ابزارهای متن آورده و ویرایش متنی می کردم. در آخر اگر به شخصه از کار خود راضی و آنرا مطلوب می دیدم ، نظر مسئول دفتر را هم جویا می شدم . اگر تایید می کرد آنرا برای چاپ آماده می کردم و اگر نظر دیگری می داد مطابق با نظر ایشان طرح را تغییر می دادم. پس از چاپ، تبلیغات و توزیع تراکت و پوستر ها صورت می گیرد که باید در بردها، دیوارها و درها زده شود. البته برخی فراخوانها مستقیما به دانشجویان داده می شود.

  قبل از ورود به دوره کارآموزی و آشنایی با این دفتر، اطلاعات و دانسته هایی در مورد نرم افزار فتوشاپ آموخته بودم. اما پس از ورود به کار و انجام دادن توانایی ها بصورت عملی ، کار را بطور جدی آموختم و تجربه هایی نیز در زمینه های مختلف کسب کردم. همچنین طریقه نوشتن نامه های اداری و برگه های تبلیغاتی (در ابعاد کوچکتر) ، ایجاد پوستر و تراکت ، را در کنار یک رابطه کاری و اجتماعی در محیط کار ، آموختم. علاوه بر فعالیت های مربوط به مراسم ها ، با مراجعه دانشجویان بصورت روزانه، ثبت نام های اینترنتی برای آنها انجام می دادم. ثبت نام حج دانشجویی و ثبت نام برای جشن ازدواج دانشجویی ، از دیگر فعالیتهایم در این دوره بود. پس از مدتی کار در دفتر فرهنگ، مسئول دفتر قرآن و عترت از من خواست برایشان کار کنم. تایپ کتاب قرآنی در محیط word 2007  از مهمترین فعالیتهایم در این دفتر بود.

  در ادامه مراحل فعالیتهایی که انجام داده ام را به طور تئوری شرح خواهم داد. و توضیحاتی راجع به نرم افزار فتوشاپ ذکر کرده ام.

   نصب ویندوز xp  :

  Cd   را در دستگاه قرار داده و ریستارد می کنیم

  نکته : در هنگام نصب سیستم سه بار ریستارد می کند که فقط بار اول باید Enter   کنیم و به بقیه دفعات کاری نداشته باشیم .

  در اولین کادر باز شده از ما پرسیده می شود که خودمان نصب را انجام دهیم یا خود سیستم اگر خودمان بخواهیم این کار را انجام دهیم باید کلید f 8  را بزنیم  بعد در کادر بعدی از ما پرسیده می شود ویندوز را در کدام درایو نصب کنیم  درایو مورد نظر مثلا c  را انتخاب کرده و بعد Enter  می کنیم بعد نصب شروع شده و می گذاریم مراحل نصب انجام گیرد . کادردیگری باز شده از آن کادر گزینه Customize  را انتخاب می کنیم بعد از تب دوم langueg  گزینه اول را تیک دار می کنیم به تب سوم Advans  رفته و farsi  را انتخاب کرده سپس به تب اول  Regional options   رفته و در کادر Your own formats  باید farsi  را انتخاب و بعد از کادر Location  ایران را انتخاب می کنیم  بعد apply کرده و ok  می کنیم بعد در قسمت رمز  باید رمز 5 قسمتی را وارد کرده و بعد NEXT   می کنیم . در پنجره باز شده نام کامپیوتر را داده و در صورت تمایل می توان پسورد وارد کرد که با بالا آمدن ویندوز باید رمز وارد شود .  در قسمت Time zone  باید Tehran  را انتخاب کنیم و بعد next  کنیم و تا پایان نصب فقط باید Next  کنیم .

  نصب modem  و بعد مادر برد و نصب nero  و نصب office  که با قرار دادن سی دی و اجرای مراحل می توان یک سیستم را به طور کامل از ابتدا راه اندازی کرد همچنین می توان dos  nc  را نیز با توجه به نیاز نصب کرد که از قبل باید برای آنها درایو در نظر گرفته شود که نوع آن Fat  بوده که در پارتیشن بندی انجام می دهیم  .

  نکته : گاهی ویندوز دچار مشکل شده و می خواهیم مجددا آن را نصب کنیم برای این عمل باید درایوی را که ویندوز در آن نصب شده Format  کرده (با cd  پارتیشن بندی وارد شده و درایو مورد نظر را مارک کرده روی آن کلیک راست کرده و سپس گزینه Format   را انتخاب می کنیم سپس کلمه ok  را تایپ کرده و گزینه ok  را انتخاب می کنیم ) سپس مانند مراحل بالا می توان ویندوز را مجددا نصب کرد .

 • فهرست:

  فصل اول: آشنایی با مکان کارآموزی

   

  کانون ادب و هنر

  6

  کانون قرآن و عترت

  6

  هیئت کمیل و مکتب الزهرا

  6

  کانون فتوت

  6

  دفتر فرهنگ

  7

  فصل دوم: ارزیابی و سنجش های مرتبط با کارآموزی

   

  شرح وظایف کار آموزان

  10

  فعالیت های کارآموزی

  10

  شروع کارآموزی

  10

  مراحل نصب ویندوز

  11

  نرم افزار فتوشاپ

  13

  نصب فتوشاپ

  13

  منوی File

  14

  مدل های رنگ

  17

  نوار ابزار

  18

  نوار ابزار انتخاب

  18

  توانایی شناخت لایه ها

  19

  رتوش تصاویر

  19

  فصل سوم: انتقادات و پیشنهادات

   

  انتقادات و پیشنهادات

  21

  ضمیمه I فرم ارزشیابی کارآموزی

  24-22

   

  منبع:

  ندارد.

متولد ۲١ آذر ١۳۰۴، تهران . شاعر، روزنامه‌ نگار، مترجم شعر و رمان، محقق کتاب کوچه ۱۳۰۴ احمد شاملو (ا. صبح / ا.بامداد) روز ٢١ آذر در خانه‌ی شماره‌ی ۱۳۴ .خیابان صفی‌علیشاه تهران متولد شد. دوره‌ی کودکی را به خاطر شغل پدر که افسر ارتش بود و هرچند وقت را در جایی به ماءموریت می‌رفت، در شهرهایی چون رشت و سمیرم و اصفهان و آباده و شیراز گذراند. مادرش کوکب عراقی شاملو بود. پدرش حیدر. ...

لحظه هاى کاغذى - قیصر امین پور شاعر، ادیب و فارسى پژوه متولد ، 1338 گتوند خوزستان - ترک تحصیل از رشته دامپزشکى دانشگاه تهران 1357 - ترک تحصیل از رشته علوم اجتماعى دانشگاه تهران 1363 - اخذ دکتراى ادبیات فارسى از دانشگاه تهران با راهنمایى دکتر شفیعى کدکنى 1376 - تدریس در دانشگاه الزهرا 70 - 1367 - تدریس در دانشگاه تهران 1370 تاکنون - دبیر شعر هفته نامه سروش 71-60 - سردبیر ماهنامه ...

دکتر علی شریعتی 29 خرداد سالروز درگذشت دکتر علی شریعتی است. به همین مناسبت هر ساله به پاس خدمات ارزنده او به نسل جوان این کشور آثار و اندیشه های او همچون استاد شهید مرتضی مطهری مورد نقد و بازخوانی مستمر قرار می گیرد. بی شک او و استاد مطهری دو اندیشمند و دو متفکر تأثیرگذار در جامعه ایرانی بوده و هستند که اندیشه های آنان مقدمات نظری انقلاب اسلامی ایران را فراهم کرد. مجموعه آثار ...

1307 تولد در پانزدهم مهر ماه در کاشان. 1313گذراندن دوره شش ساله آموزش ابتدایی در دبستان خیام کاشان .علاقه به نقاشی و خوش نویسی و به تدریج شعر. 1319 پایان دوره دبستان و آغاز دوره اول دبیرستان در کاشان. 1322پایان دوره سیکل در کاشان در خرداد ماه و آغاز دوره دانش سرای مقدماتی در تهران. قوت گرفتن علاقه ا ش به شعر و نقاشی و حشر و نشر با اعضای انجمن ادبی صبای کاشان. 1324پایان دوره دانش ...

دوستان گرامی، اجازه دهید سخنانم را با یکی از پارگراف‌های مشهور نوشته شده به زبان فارسی آغاز کنم. این یک پدیده‌ی نادر است که ما در زبان فارسی پاراگراف مشهوری داشته باشیم. ابیات منظوم و برخی جملات قصار و قطعات کوتاه سعدی و خواجه عبدالله انصاری برای ما امور آشنا و روزمره‌اند اما کمتر می‌توان نوشته‌ای منثور و بخصوص معاصر را یافت که، لااقل در بین اهل نظر، شناخته شده باشد. مثل: «من ...

تهاجم فرهنگی: واقعیت یا ضرورت؟ دوستان گرامی، اجازه دهید سخنانم را با یکی از پارگراف‌های مشهور نوشته شده به زبان فارسی آغاز کنم. این یک پدیده‌ی نادر است که ما در زبان فارسی پاراگراف مشهوری داشته باشیم. ابیات منظوم و برخی جملات قصار و قطعات کوتاه سعدی و خواجه عبدالله انصاری برای ما امور آشنا و روزمره‌اند اما کمتر می‌توان نوشته‌ای منثور و بخصوص معاصر را یافت که، لااقل در بین اهل ...

چکیده: نظریه تصمیم‌گیری شغلی هالند، نظریه همخوانی شغل و شخصیت است که حدود 50 سال توسط هالند و دیگران بکار رفته و هم‌اکنون نیز در مدارس، دانشگاهها، بازارکار و دیگر محیط‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین سودمندی و اعتبار آن در کشورهای امریکایی، اروپایی، آسیایی، استرالیایی و افریقایی مورد تایید قرار گرفته است. در این مقاله سعی بر آن است تا از طریق پژوهشهای انجام شده در ایران، ...

مالیات بر در آمد کشاورزی‌ ماده 81- درآمد حاصل از کلیه فعالیتهای کشاورزی، دامپروری،دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، نوغانداری، احیا مراتع و جنگلها، باغات اشجار از هر قبیل و نخیلات از پرداخت مالیات معاف میباشد. دولت مکلف است مطالعات و بررسی های لازم را در زمینه کلیه فعالیتهای کشاورزی و آن رشته از فعالیتهای مزبور که ادامه معافیت آنها ضرورت داشته باشد ...

زمانی که به رابطه میان سوررئالیسم و انسان شناسی می پردازیم پیش از هر چیز و بی اختیار نام انسان شناس معروف فرانسوی میشل لیریس به خاطرمان می آید که از او در این سخنرانی یاد خواهیم کرد و روشی که از وی به ویژه در انسان شاسی بر جای مانده است روش نوشتار خود زندگی نامه ای(Autobiographic)است.اماهمانگونه که خواهیم گفت روابط میان انسان شناسی و سوررئالیسم بسیار فراتر از چهره ها می روند و ...

سمبولیسم در آغار سده نوزده، در آن دوران که هریک از مکتب‏ها و جنبش‏های ادبی قلمروئی از جهان هنر و ادب را ویژه خود ساخته بود، جنبش دیگری بنام سمبولیسم پا به پهنه هستی گذارد. این جنبش در حقیقت شورش و عصیان نسل جوان در برابر تمام هستی‏ها و پدیده‏های اجتماعی و هنری و اخلاقی بود. سمبولیسم مکتبی ادبی بود که بدبینی و نومیدی را با وهم و رویا، همراه با احساس و خیالی ژرف و نیز درهم آمیخته ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول