دانلود مقاله تجارت زنان

Word 132 KB 3956 54
مشخص نشده مشخص نشده حقوق - فقه
قیمت قدیم:۹,۸۵۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۸,۶۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • چکیده

  درتحقیق حاضر سعی شده با توجه به بحث امنیت ملی که به عنوان یکی از مهمترین مسائل موجود در یک کشور می باشد به مسأله تجارت زنان پرداخته شود که با توجه به عدم دسترسی به ممتهمین از روش کتابخانه ای استفاده شده است..

  در فصل دوم به بررسی پیشینه موضوع، در فصل سوم به بیان روش تحقیق پرداخته شده است.

  در فصل چهارم به توصیف و تحلیل یافته ها در 9 بخش (ابعاد شکل گیری باندهای فساد- ویژگی اعضا شبکه های فساد - راه های فعالیت باندهای قاچاق دختران (مکان شناسایی) – نحوه فعالیت باند- مهمتریتن مکانها و امواج قاچاق انسان در ایران- فعالیت های برون مرزی افراد فاسد- قوانین و اقدامات- علل فحشاء- شیوه های مقابله  ) پرداخته شده است.

  در فصل پنجم به آمارهایی در خصوص زنان آسیب دیده اشاره شده است.

  در فصل ششم نتایج تحقیق و سپس پیشنهادات ارائه گردیده است.

   

  مقدمه

  از ابتدای دهه 1990 میلادی، موضوع قاچاق زنان در سطح جهانی ابعاد گسترده ای یافت بعضی کشورها در امر واردات زنان یا خروج آن به صورت کالا و کارگر مبنی فعالیت دارند.

  استفاده صنفی و ابزاری از زنان در دوره های مختلف از جوامع بشری به منظور بهره برداری سیاسی، مادی و جنسی همواره مورد توجه عده ای از اشخاص مسئول، سیاستمداران، سودجویان مادی و افراد هوسران بوده حتی قبل از ظهور دین مبین اسلام  حتی قبل از ظهور دین مبین اسلام دختران به علت اینکه شاید در جنگ ها به اسارت دشمن در آمده در تملک دیگری قرار                 می گرفتند توسط اعراب زنده به گور می شدند.

  متأسفانه در خاورمیانه خصوصاً کشورهای شیخ نشین حاشیه خلیج فارس این جریان رنگ به خصوصی به خود گرفته و یادداشتهای کلان عده ای از مفسدین سودجو را بر آن داشته تا با تشکیل شبکه های سازمانیافته نسبت به شکار دختران و زنان کشورهای منطقه و انتقال آنان به دبی اقدام نمایند. ره آورد و محصول این جریان اشاعه فحشا و منکر در جوامع اسلامی و ریختن دیوار اعتقادات آماد اجتماع و ترویج فرهنگ ابتذال می باشد.

  قاچاق زنان یکی از جنایات حائز آثار اخلاقی و اجتماعی قابل توجهی بوده و از رشد فزاینده ای برخوردار است. حسب برخی اظهار نظرها، قاچاق اشخاص امروزه در نیان انواع تجارت، جنایت سازمان یافته سریعترین رشد را داشته و توسط شبکه های ناشناخته اداره می شود.

  سعی شده در تحقیق حاضر به بررسی و عوامل و گستردگی موضوع و در انتها به تحلیل یافته ها و ارائه راهکارها و پیشنهاد برای کاهش این پدیده غیر اخلاقی پرداخته تا ان شاءالله در آینده شاهد حذف آن از جامعه عزیزمان باشیم.

  بیان مسأله

  ظاهراً قرن ها از سقوط شیوه برده داری در سراسر جهان می گذرد اما با کمال تأسف باید گفت که شمار بردگان در سال های آغازین قرن بیست و یکم در سایه دکترین نظم نوین جهانی بسی افزون تر در بردگان قرن شانزدهم و هفدهم میلادی است. بردگانی که خرید و فروش می شوند و ناخواسته به پست ترین و شنیع ترین کارها یعنی تن فروشی و روسپی گری تن می دهند.

  روسپیگری و انحرافات جنسی از کهن ترین و با سابقه ترین  کجرویهای بشری که رد پای آن را می توان در طول تاریخ مشاهده کرد.

  مسئله قاچاق اشخاص، معمولاً بر اساس قاچاق زنان، کودکان، یا قاچاق برای بهره کشی جنسی مورد بحث قرار می گیرد در حالی که قاچاق پدیده ای بسیار گسترده تر در سطح جهانی به شمار می رود. به طوری که بسیاری از زنانی که در گریز از فقر و جستجوی یافتن یک زندگی بهتر به ترک خانه و میهن خود دست زده اند، نه تنها به آن دست پیدا نکرده بلکه بیش از پیش در گردابی فرورفته که هیچ راه گریزی نمی توان یافت.

  بسیاری از این زنان که اثیر دست قاچاقچیان انسان می شوند، تنها قصد دارند با پیدا کردن کاری نسبتاً پر درآمد خود و خانواده خویش را از فقر شدیدی که گرفتار آن هستند برهانند، اما گرفتار شده و سرنوشتی به مراتب سیاه تر از میهن پیدا می کنند.

  انسانهای بی اراده، سرگشته و بی هدف در جامعه، با رفتارهای خارج از عرف و ضد قانون به کانونهای نا امنی و ناهنجار تبدیل شده و با وارد نمودن آسیبهایی به اجتماع، به نوعی زمینه تهدیدات خارجی را نیز فراهم می آورند. لذا این سؤال مطرح می گرد که چه عواملی در بروز این مسئله نقش داشته و چگونه و با چه راهکارهایی می توان آنرا کنترل و کاهش داد؟

  اهمیت مسأله پژوهش

  مسأله تجارت زنان پدیده ای اجتماعی است که نیاز به پژوهش وسیع و بررسی و کار تحقیقاتی دارد. اگر پیشگیری و درمان نشود با گسترش آن سلامت اخلاقی و اجتماعی را تهدید بلکه دستخوش نابسامانی خواهد نمود.

  تجارت زنان و دختران در چند سال اخیر افزایش چشمگیری داشت شماراین این زنان هر سال از 700 هزار تا 2 میلیون نفر درسال برآورد می شود. در بسیاری ازکشورها مجازاتی برای قاچاقچیان انسان وجود ندارد و احتمال شناسایی و دستگیری آنها بسیار اندک است. بهره جویی از روابط جنسی- ابتدائی ترین مسائل انسانی- تا به آنجا پیشرفته که شبکه های اقتصادی «زن» را مانند کالایی صادراتی در فهرست اقلام سودآور قرار داده اند و با تمسک به هر وسیله ای راه را برای کسب درآمد هرچه بیشتر خود فراهم می کنند.

  فرهنگ سازی تدریجی درست ترین راه است، اما در برابر هجوم این موج چگونه می توان ساکت ماند؟ جامعه ماتحت شرایط جهانی شدن ومتأثر از برنامه های ضد اخلاقی ماهواره، اینترنت و ... و نیز عدم برنامه ریزی برای نسل پویا و تأثیر گذار جهان و عدم به کار گیری انرژی فوق العاده آنان در جهت مثبت اختلافات فراوانی را چه به صورت آشکار و چه به صورت پنهان در خود جای داده که تجزیه و تحلیل وضعیت کنونی منجر به اتخاذ تصمیمات جدید و صدور دستورالعمل هایی است نقش پلیس را در پیشگیری از ناامنی پر رنگ می نماید.

  رفتار این افراد کم توجه به جامعه سبب ایجاد بی اعتمادی اجتماعی، انحرافات اجتماعی و شیوع بیماری هایی مختلف گشته، جامعه ای که اکثر افراد آن را جوانان تشکیل می دهند  نیازبه مراتب در برابر هر یک از این تهدیدات را داشته و دارند.

  بی بندو باری زنان موجب افزایش تعداد بیماران مقاربتی و ایدز، کم شدن آمار ازدواج، افزایش نرخ طلاق، افزایش سقط جنین های غیر قانونی وتولد کودکان می شود که این کودکان به قاچاق مواد مخدر و تن فروشی کشیده می شوند.

  اهداف پژوهش

  در سطح نظام اجتماعی، مدیریت نیازها شامل بررسی و شناخت نیازها و ذائقه های جامعه،           عرصه های تغییر و تحول در نیازها، مشکلات و معضلات در ارضای نیازها، هم راستایی نهادهادر سرمایه گذاری برای ارضای نیازهای واقعی از ضرورتهای اساسی است که در ارتباط وسیعی با امنیت اجتماعی دارد.

  اهدافی را که می توان در پژوهش به دنبال آن بود شناسایی دلایل اغفال این افراد قصد و انگیزه ای که از خروج کشور ب آن مرتبط است اغفال صورت گرفته، شناسایی خلاهای موجود حقوقی قانونی فرهنگی و ...، ایجاد در روشهای جایگزین و همچنین شرایط چگونه فراهم می گردد تا شخصی از کشور خارج اسناد مدارک تهیه گردد.

  این افراد دانسته یا ندانسته وجه بین المللی ایران را در معرض خطر قرار داده و سبب خدشه دار شدن استقلال و تمامیت ارضی گردیده و این سبب می گردد تا پیشنهاداتی گردد تا در مبارزه مؤثر واقع گردد. همچنین  این طرز برخورد سبب ایجاد نوعی آرامش روانی نیز برای خانواده ها               می گردد.

  با نگاهی به صفحات روزنامه ها و سایت های اینترنتی در می یابیم که در سالهای اخیر قاچاق زنان و دختران و حتی کودکان چه ابعادی رو به رشدی به خود گرفته است و در دورتان پیشرفتهای صنعتی وعلمی مسئله ای نیست که انسان را به فکر چاره جویی نیندازد.

  شناسایی زمینه قاچاق زنان، ریشه هاو جوانب مختلف این پدیده و مراکزی همچون آرایشگاه ها و ویدئوکلوپ ها سالن های ورزشی و ... و قول های کاذب برای کاریابی اخذ کارت اقامت در خارج و قبولی در دانشگاه ها می باشد.

  حال به هر دلیلی فرد به راه کشیده شده برخورد جامعه طوری باید باشد که در فرد ذهنیت ایجاد نگردد که به سمت خلاف خود بازگشته و زمینه برای ادامه کار برای او فراهم شود بلکه شرایطی فراهم شده که احساس امنیت و آرامش بنماید.

   

  سؤالات تحقیق

  1- به طور کلی برای شکل گیری یک شبکه فساد به چه امکانات نیاز است.

  2- زنان و دختران در چه مکانهایی شناسایی می گردند.

  3- باندها از چه روشی برای خروج زنان و دختران استفاده می نمایند.

  4- قوانین و مقررات موجود در ایران و جهان به چه صورت می باشد.

  5- چه اقداماتی در ایران برای جلوگیری از فعالیت باندها و اغفال افراد صورت گرفته است.

     بردگی

  اخذ کار و خدمات از هر فردی یا تصاحب هویت قانونی و یا شخصیت هر زنی توسط خشونت، سوء استفاده یا وضعیت سلطه گر، بیگاری، فریب و دیگر اشکال زورگویی می باشد.

   بهره کشی

  شامل بهره برداری از فحشای دیگران، یا اشکال دیگر بهره برداری جنسی، کار یا خدمات اجباری، به بردگی گرفتن یا اعمال مشابه بردگی، استثمار یا استخراج اعضا است.

  تن فروشی

  فردی است که در قبال اختیار گذاردن جسم خود در برابر افراد دیگر هزینه ای دریافت می کند.

  زنان خیابانی

  تن فروشی در قبال دریافت پول یا کالا که افرادی شاغل در یک حرفه کاذب هستند حرفه ای که بیشترین ارتباط را با صنعت در حال پیشرفت سکس در جهان دارد.

  فاحشه

  زنی را گویند که آزادانه و بی پروا در حالی که هیچگونه وسیله دیگری برای تأمین زندگی ندارد به طور مداوم و مکرر با هر کس و به اولین پیشنهاد بدون رد یا انتخاب طرف، در مقابل دریافت وجه به عمل جنسی عادی تن دردهد چون منظور اصلی و نهایی خریدو فروش روابط جنسی است.

  روسپی

  زنی است که از راه خود فروشی امرار معاش می کند و جز این راه در آمدی ندارد و تحت نظارات خاصی پیشرو کار خود ادامه می دهد.

  روسپی گری

  رفتاری که در برخی از زنان آسیب پذیر ایجاد می گردد تا تقاضای جنسی خود را از دیگران طلب نمایند. روسپیگری، گرچه از حرفه های کهن است، نسبتاً تازه پیدا شده و تاریخ ظهور آن از زمان پیدایش مدنیت و مالکیت خصوصی است.

  قوادی

  عبارتست از جمع و مرتبط کردن دو نفر یا بیشتر برای زنا یا لواط

  پا انداز

  افرادی که دو یاچند تن فروش را سرپرستی می کنند.

  ترمینال جنسی

  عنوانی است که برخی از متخصصان جامعه شناسی به پایگاه قاچاق دختران و زنان جوان به کشورهای دیگر داده اند در این ترمینال دختران و زنان جوان را با وسوسه پولدار شدن و کسب درآمدهای سرشار از ایران خارج و کشورهای آن سوی خلیج فارس به باندهای فساد و فحشا                 می فروشند.

  سند مسافرت یا هویت تقلبی

  1- ساختن یا تغییر مادی متقابلانه سندتوسط هرکسی به جز شخصی که قانوناً مجاز به صدور چنین صندی  از جانب دولت است.

  2- به ناروا از طریق تدلیس، فساد مالی یا اکراه و یا به هر طریق غیر قانونی دیگر صادر شده باشد.

  3- توسط کسی غیر از دارنده واقعی مورد استفاده قرار گیرند.

  دوسپی

  مردی است که در قبال و یا به طمع پول، کالا، خدمات، خدمات جنسی را ارائه می دهد.

  دوسپی گری

  افزایش تعدادزنان نسبت به مردان موجب شده تا به اندازه هر زن یک مرد وجود نداشته باشد بنابراین حجم تقاضای جنسی زنان افزایش پیدا کرده و  رفتاری را در برخی از مردان آسیب پذیر ایجاد می کند رفتاری که می توان آن را دوسپی گری نامید.

  قاچاق زنان

  1- استخدام، انتقال، حمل و نقل و پناه دادن اشخاص بوسیله تهدید یا زور و یا تقلب به منظور           بهره کشی از اشخاص، اسم جدید این جرم (قاچاق زنان) بردگی نوین می باشد.

  2- تمام اعمال، استخدام و یا انتقال یک زن در سراسر مرزهای بین المللی برای کار یا خدمات    بی حرمتی یا تهدید به بی حرمتی، سوء استفاده، بیکاری، فریب و یا به صورت اشکال زورگویی را در برمی گیرد.

  3- اخذ کار و خدمات از هر زنی یا تصاحب هویت قانونی و یا شخص هر زنی توسط عوامل خشونت، سوء استفاده یا وضعیت سلطه گر، بیکاری، فریب و دیگر اشکال زورگویی می باشد.

  4- خارج کردن یا وارد ساختن و یا ترانزیت مجاز یا غیر مجاز یا افراد مرزهای کشور با میل یا اجبار و اکراه یا تهدید یا خدعه و نیرنگ و یا با سوء استفاده ازقدرت یا موقعیت خود یا سوء استفاده از وضعیت فرد یا افراد یاد شده به قصد فحشا یا برداشت اعضا و جوارح، بردگی و ازدواج.

  5- تحویل گرفتن یا انتقال دادن یا مخفی نمودن یا فراهم ساختن موجبات اخفاء فرد یا افراد موضوع بند 5 پس از عبور از مرز با همان مقصود.

  امنیت

  دارای تعاریف گوناگونی است که به دو نمونه آن اشاره می شود.

  - عبارتست از نیل به سطحی از اطمینان خاطر برای تحصیل و صیانت منافع ملی.

  - عبارتست از توانایی کشور در رفع تهدیدهای خارجی علیه حیات سیاسی یا منافع ملی خود.

  امنیت ملی

  امنیت ملی به معنای  امنیت کل یک هویت اجتماعی-  سیاسی است. منظور از امنیت ملی توانایی یک کشور در حفظ ارزش های خودی در برابر تهدیدهای خارجی است.

  امنیت ملی یعنی دستیابی به شرایطی که به یک کشور امکان می دهد از تهدید بالقوه یا بالفعل خارجی و نفوذ سیاسی و اقتصادی بیگانه در امان باشد و در راه پیشبرد آنرا توسعه ی اقتصادی، اجتماعی و انسانی و تأمین وحدت و موجودیت کشور و رفاه عامه فارغ از مداخله بیگانه گام بر دارد.

   

  اصطلاحات

  خارج نمودن دختر زیر 16 سال از اختیار والدین بدون رضایت آنها                     Abduction

  سقط جنین و بیرون آوردن جنین از رحمقبل از اتمام مدت حمل                                  Abortion

  زنای محصن یا محصنه                                                                                 Adultry

  لواط                                                                                                          Buggery

  امنیت داخلی                                                                            Domestic security

  بهره کشی- بهره برداری                                                                        Exploitation

  اتخاذیه جهانی بر علیه خرید و فروش زنان (یک سازمان غیر دولتی)                  GAATW

  امنیت ملی                                                                                 National Security

  سازمان یافته                                                                                                   Organized

  نیروی انتظامی                                                                                                         Police

  فحشا- روسپی گری                                                                                       Prostitution

  تجاوز جنسی به عنف (لواط- زنا)                                                                          Rape

  تهدیدات امنیت                                                                          Security Threaths

  جرائم جنسی                                                                                      Sexual offences  

  بردگی- برده داری                                                                                           Slavery

  قاچاق- قاچاق کردن                                                                                 Smuggling

  قاچاق مهاجران از طریق دریا                                            Smuggling of migrants by sea

  قاچاق انسان                                                         Trafficking in Human Beings

  قاچاق اشخاص – حمل و نقل غیر قانونی اشخاص                         Trafficking in persons

   

   

  بررسی پیشینه پژوهش

  در این خصوص بررسی های  به عمل آمده  از پایان نامه های موجود در کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم  انتظامی دو پایان نامه با عنوانهای علل فحشا و روسپیگری و شیوه های مقابله با آن که توسط الهوردی نامداری و بررسی فحشا (زنا) که توسط رضا گلستانی انجام شده بوده مطالعه و برداشتهای   خود از مطالب آنها را مورد استفاده قرار دادم. همچنین به دانشکده علوم اجتماعی مراجعه که تحقیقی در این خصوص انجام نشده بود. ضمناً به مرکز مطالعات وزارت تحقیقات و فناوری اطلاعات در خیابان فلسطین مراجعه و پایان نامه ای در این خصوص تا کنون انجام نگرفته بود.

   تحقیق

  با حمد و سپاس ایزد منان که با الطاف بیکرانش این توفیق را ارزانی داشت که تحقیق حاضر که حاصل تلاش یک ترم تحصیلی است آماده ارائه گردد.

  با توجه به عدم دسترسی  به آمار موجود و و عدم همکاری معاونت مبارزه با مفاسد اجتماعی تهران بزرگ در خصوص ارائه آمار و تیه پرسشنامه کار به صورت کتابخانه ای گسترده را                   محدود می کرد.

  منابع موجود در کتابها بسیار اندک بود ولی با همکاری جناب سرهنگ حسینی ودستور ایشان مبنی بر ارائه بولتنها و هماهنگی جناب سرهنگ فتاحی بولتنهای موجود در اداره کل مبارزه با مفاسد اجتماعی ناجا مطالعه و در تحقیق مورد استفاده قرار گرفت ضمناً با مراجعه به پلیس بین الملل (اینترپول) از بولتنهای تحقیق مطالب به صورت ضمائم ارائه گردیده است.

  در ضمن به علت کمبود منابع از سایتهای اینترنتی برای تکمیل مطالب استفاده شده از رهنمودهای ارزنده جناب  سرهنگ فتاحی و جناب سرهنگ ابجد در طی تحقیق استفاده شده است.

  از سی دی فقر و فحشا که در مورد رابطه فحشا با فقر و علل خروج دختران از ایران و ورود به دبی می باشد انجام پژوهش  مورد بهره برداری قرار گرفت.

   

 • فهرست:

  عنوان صفحه
  فصل اول: کلیات
  مقدمه 2
  مسأله پژوهشی 3
  اهمیت مسأله پژوهشی 4
  اهداف پژوهش 5
  پرسش های تحقیق 7
  تعاریف و اصطلاحات 12
  فصل دوم: بررسی پیشینه پژوهش 14
  فصل سوم: روش پژوهش 16
  فصل چهارم: یافته های پژوهش 17
  بخش اول: ابعاد شکل گیری باندهای فساد 20
  بخش دوم: ویژگی اعضای باندهای فساد 23
  بخش سوم: راههای فعالیت باندهای قاچاق دختران 24
  بخش چهارم: نحوه فعالیت باند 28
  بخش پنجم: مهمترین کانال ها وامواج قاچاق انسان درایران 32
  بخش ششم: فعالیت های برون مرزی افراد فاسد 33
  بخش هفتم: قوانین اقدامات 35
  بخش هشتم: علل فحشا 46
  بخش نهم: شیوه های مقابله 57
  فصل پنجم: آمارهای موجود زنان آسیب دیده
  بخش 1) شغل 59
  بخش 2) سن 61
  بخش 3) وضعیت تأهل 62
  بخش 4)آمار کلی پذیرش زنان آسیب دیده 64
  فصل ششم: بحث وتفسیر نتایج پژوهش
  بخش 1) نتایج نهایی 66
  بخش 2) پیشنهادات 68
  منابع و مآخذ 81
  پیوست ها 85

   


  منبع:

  - تجارت شیطانی - ایرج تبریزی- سازمان انتشارات کیهان- تهران 1379.

  2- جنایات سازمان یافته فراملی- دکتر صادق سلیمی- انتشارات تهران صدا-1382.

  3- امنیت ملی درجهان سوم- ادوارد ای . آرزو- ترجمه پژوهشکده مطالعات راهبردی- تهران 79.

  4- امنیت ملی ونظام بین المللی- دکتر جلیل روشندل - انتشارات سمت- تهران 74.

  5- مبسوط درترمینولوژی حقوق- دکتر محمد جعفر لنگرودی- گنج دانش- تهران78.

  6- تاریخ تمدن( مشرق زمین گاهواره تمدن)- ویل دورانت- مترجم احمد آرام- ع .پاشایی - امیر حسین آریان پور- جلد اول - انتشارات علمی فرهنگی- تهران 76.

  7- زن درآینه جمال وجلال- آیت الله عبد الله جوادی آملی- مرکز نشرفرهنگی رجاء - تهران71.

  8- اخلاق اسلامی- احمد دیلمی ومسعود آذربایجانی- دفتر نشر معارف- قم 81.

  9- رفع تبعیض از زنان- مهرانگیز کار- نشر قطره - تهران 78.

  10- فرهنگ وتهاجم فرهنگی برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری- انتشارات سازمان مدارک فرهنگی انقلاب اسلامی وزارت فرهنگی وارشاد اسلامی.

  11- جوان وبحران هویت - دکتر محمد رضا شرفی- سروش- تهران 80.

  12- استفاده از آیات قرآن کریم.

  13- استفاده از نهج البلاغه .

  14- مجموعه کامل قوانین ومقررات جزایی- هوشنگ ناصر زاده- خورشید- تهران 80.

  15- گزارش پژوهشی (مجموعه سخنرانی های فرهنگ وامنیت ملی) جلد دوم- پژوهشکده راهبردی - تهران 81.

  16- پایان نامه لیسانس- علل فحشاء وروسپیگری وشیوه های مقابله با آن -الهوردی نامداری- دانشگاه علوم انتطامی.

  17- پایان نامه لیسانس- بررسی فحشا (زنا) - رضاگلستانی- خرداد ماه 75-دانشگاه علوم انتطامی.

  18- مقاله دوزخ پایتخت- یوسفعلی میرشکاک.

  19- بولتن ترجمه شده توسط پلیس بین الملل- قاچاق بین المللی زنان به ایالات متحده ( نمودی معصر ازبردگی وجرایم سازمان یافته )82.

  20- بولتن اداره کل مبارزه با مفاسد اجتماعی ناجا- بررسی وضعیت زنان خیابانی درتهران بزرگ.

  21- بولتن اداره کل مبارزه با مفاسد اجتماعی ناجا- نگرشی اختصاری به تجارت زنان ودختران توسط فرحناز.

  22- بولتن اداره کل مبارزه با مفاسد اجتماعی ناجا- تجارت زنان .

  23- بولتن اداره کل مبارزه با مفاسد اجتماعی ناجا-وضعیت واقدامات انجام شده پیرامون قاچاق وترانزیت زنان ودختران ایرانی از کشور- 82.

  24- بولتن اداره کل مبارزه با مفاسد اجتماعی ناجا- شبکه های فساد وتأثیرات ناشی از فعالیت های عناصر فاسد درجامعه- 20/12/79.

  25- بولتن اداره کل مبارزه با مفاسد اجتماعی ناجا-کشف وانهداف شبکه انتقال زنان ودختران جوان به کشورامارات متحده عربی -82.

  26- روزنامه های منتشر شده درایران:

  - حمایت                - سیاست روز                            - شرق                    - کیهان

  - ابرار                     - مردم سالاری                  - ایران                    - همشهری

  - آوای آبی               - نیمروز                           - ایران                   

  27- سیاست خبرگزاری زنان ایران (ایرنا).

  18- مقاله گرفته شده از سایت WWW.CHINAT . DAY .com ترجمه محسن صفی پور.

مقدمه از ابتدای دهه 1990 میلادی، موضوع قاچاق زنان در سطح جهانی ابعاد گسترده ای یافت بعضی کشورها در امر واردات زنان یا خروج آن به صورت کالا و کارگر مبنی فعالیت دارند. استفاده صنفی و ابزاری از زنان در دوره های مختلف از جوامع بشری به منظور بهره برداری سیاسی، مادی و جنسی همواره مورد توجه عده ای از اشخاص مسئول، سیاستمداران، سودجویان مادی و افراد هوسران بوده حتی قبل از ظهور دین مبین ...

فحشا یا فراهم کردن موجبات آن را مشمول مجازاتمی سازئ. احتمالا از این بند می توان ؛قاچاقچیان را مجازات کرد،قید احتمالا از این روست که هنوز مواردی از محاکمه این گونه افراد به صورت علنی صورت نگرفته تا مشخص شود که دادگاه مربوطه؛جهت مجازات مجرمان به چه مواد قانونی استناد خواهد کرد؛این در حالی است که از سال 1379 تاکنون چندین مورد از قاچاق زنان رسما در مطبوعات و رسانه ها اعلام شده است. ...

فاحشگي در کشورهاي عضو اتحاديه اروپا قاچاق مي‌شدند. اين مقاله پاسخ جامعه بين‌المللي نسبت به مسئله قاچاق جنسي را بررسي مي‌کند. اين مسئله دغدغه خاطري را براي اتحاديه اروپا نيز ايجاد کرده است. تمرکز بر روي مداخله عدالت کيفري در خصوص حمايت و مساعدت به بز

چکیده: از زمان فروپاشی دیوار برلین، زنان و دختران از اروپای شرقی و مرکزی جهت فاحشگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا قاچاق می‌شدند. این مقاله پاسخ جامعه بین‌المللی نسبت به مسئله قاچاق جنسی را بررسی می‌کند. این مسئله دغدغه خاطری را برای اتحادیه اروپا نیز ایجاد کرده است. تمرکز بر روی مداخله عدالت کیفری در خصوص حمایت و مساعدت به بزه دیدگان در پرتو موارد ذیل می‌باشد: تنش‌ها و تعارضات ...

چکیده: در این مقاله، بخشی از قانون مجازات اسلامی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است که تعداد قابل ملاحظه‏ای از مرتکبین و قربانیان آن جرائم را زنان و جوانان تشکیل می‏دهند. در این راستا ضمن تحلیل حقوقی مواد قانونی، موضوع در رویه محاکم نیز مورد مطالعه قرار گرفته است، لذا از برآیند مداقه در نظر و عمل، خلأها و کاستی‏‏ها‏ی این مبحث کشف و راه‏کارهای حل آن ارائه گردیده است. شایان ذکر است ...

مقدمه مطالعه سیر تاریخی فحشا[1]، نشانگر آن است که این پدیده، از کهن‌ترین انحرافات بشری است و از دیر باز به عنوان یک واقعیت اجتماعی وجود داشته است. با این حال، تحقیقات علمی اندکی روی آن صورت گرفته است. طبق نظر ابینگهاوس(1909)، روسپیگری گذشته‌ای طولانی، اما تاریخچه کوتاهی دارد. بخشی از این امر به مشکلات جمع‌آوری اطلاعات علمی و قابل تعمیم از نمونه‌های مورد مطالعه روسپیان مربوط ...

مقدمه مطالعه سیر تاریخی فحشا[1]، نشانگر آن است که این پدیده، از کهن‌ترین انحرافات بشری است و از دیر باز به عنوان یک واقعیت اجتماعی وجود داشته است. با این حال، تحقیقات علمی اندکی روی آن صورت گرفته است. طبق تعریف، زن ویژه یا روسپی یا فاحشه، زنی (یا به ندرت مردی) است که مخارج زندگی خود را به طور کلی یا جزئی از طریق تسلیم جسم خویش به دیکران (با انگیزه‌های جنسی) تأمین می‌کند. بعلاوه ...

گریخته بود ، فرار کرده بود از خانه ، مادر ، پدر ، خواهر ، شهر و دیار ، و اکنون تنها ،آواره و سرگردان خیابانها شده بود و هر چه بود غربت بود و انتظار .نگران آینده سیاهی بود که پیش رو داشت و منتظر دست نوازشگری که آلامش را تسکین دهد وبه حرفهایش گوش بسپارد . پرستوهای کوچکی که به دنبال بهار ، چشمهای نورانی مهتاب را گم کرده اند ، سفیر بهار هستند اماهمواره در خزان زیسته اند خزانی که ...

جرائم عليه اخلاق و عفت عمومي چکيده: در اين مقاله، بخشي از قانون مجازات اسلامي مورد تحليل و بررسي قرار گرفته است که تعداد قابل ملاحظه‏اي از مرتکبين و قربانيان آن جرائم را زنان و جوانان تشکيل مي‏دهند. در اين راستا ضمن تحليل حقوقي مواد قانوني، موضو

جرائم عليه اخلاق و عفت عمومي چکيده: در اين مقاله، بخشي از قانون مجازات اسلامي مورد تحليل و بررسي قرار گرفته است که تعداد قابل ملاحظه‏اي از مرتکبين و قربانيان آن جرائم را زنان و جوانان تشکيل مي‏دهند. در اين راستا ضمن تحليل حقوقي مواد قانوني، موضو

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول