دانلود مقاله شرح مختصر سوابق ، مشخصات، و زمینه های فعالیت شرکت پاکسان

Word 138 KB 4227 54
مشخص نشده مشخص نشده اقتصاد - حسابداری - مدیریت
قیمت: ۵,۴۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 •  

  الف)- تاریخچه

  شرکت پاکسان از سال 1341 رسماً فعالیت خود را در زمینه تولید مواد شوینده آغاز نمود. این شرکت تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بعنوان واحدی از گروه صنعتی بهشهر مشغول فعالیت بود.

  پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ، شرکت پاکسان مشمول قانون حفاظت و توسعه صنایع گردید واز آن پس تحت پوشش سازمان صنایع ملی فولاد ایران و زیر نظر مدیریت منتخب دولت جمهوری اسلامی ایران مساعی خود را جهت بهره گیری از همه ظرفیتهای موجود به منظور تأمین نیاز های جامعه و قطع وابستگی بکارگرفت.

   

  ب- مشخصات عمومی

  1- سرمایه ثبت شده                 000/000/800 ریال

  2- شماره ثبت                         8493- تهران

  3- مدیریت                           هیئت مدیره منتخب سازمان صنایع ملی فولاد ایران

  4- فعالیت                            تولید انواع مواد شوینده و صنعتی

  5- نشانی                            تهران – کیلومتر 12 جاده جنوبی کرج

  ج)- روند فعالیت

  مقایسه ارقام تولیدات از بدو تأسیس تاکنون نشان می دهد که حجم تولید در سال 1356 در اوج قرار داشته و پس از آن با توجه به مسائلی از قبیل : فشارهای ناشی از تحریم اقتصادی ، وقوع جنگ تحمیلی و صدمات وارده به مخازن شرکت در بندر خرمشهر ، تولید تا سال 1359 سیر نزولی داشته است . اما بتدریج با همیاری کارگران و مسئولین دلسوز ، مدیریت این شرکت توانسته است علیرغم همه مشکلات و تنگناهای موجود تولیدات خود را افزایش داده و علاوه بر جبران ضررهای مالی و استهلاک وامهای بانکی به سوددهی رسیده و حتی بازارهای از دست رفته صادراتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی را که به کشورهای بلوک شرق و حوزه خلیج فارس محدود می گردید به کشورهائی مانند : لیبی و ممالک عربی توسعه دهد.

  کوششهای همه جانبه مدیریت و کارکنان متعهد شرکت باعث شد این واحد با حجم فروشی معادل 000/000/000/10 ریال بعنوان یکی از شرکتهای بزرگ و فعال اقتصادی در سطح کشور مطرح گردد.

  لابراتوارهای مجهز شرکت پاکسان کنترلهای کیفی لازم را برروی مواد اولیه و محصولات تولیدی شرکت اعمال می نماید ، نظارت دقیق بر کیفیت تولیدات باعث گردید تا محصولات این شرکت بواسطه رعایت استادندارهای داخلی و بین المللی موفق به دریافت مهر استاندارد شده و شرکت پاکسان برای سومین سال پیاپی بخاط تولید محصولاتی برتر از مارکهای مشابه داخلی و خارجی از وزیر صنایع و رئیس شورای عالی استاندارد لوح تقدیر دریافت نماید.

   

   

  د)- تولیدات :

   

  مشخصات و ویژگیهای انواع تولیدات شرکت پاکسان به شرح زیر است :

  *- صابون : این شرکت انواع صابونهای حمام – دستشوئی- رختشوئی را تولید می نماید. گلناز- ارکید و عروس  مارکهای معروف صابونهای پاکسان می باشد . ظرفیت تولید سالیانه صابون این شرکت حدود 000/50 تن می باشد.

  *- پودرشوینده :   پودرهای شوینده پاکسان با نامهای سپید – برف- سودا- رخشا- همگی از جمله محصولاتی هستند که طی سالیان دراز بعنوان محصولاتی برتر و قابل اعتماد مردم شناخته شده اند . ظرفیت تولید سالیانه این محصولات حدود 000/90 تن میباشد.

  *- خمیردندان : خمیردندان تولیدی شرکت پاکسان با نام نسیم ( کلگیت سابق) عرضه میشود . ظرفیت تولید سالیانه آن حدود 3000 تن میباشد.

   

  *- شامپو : شامپوهای پاکسان با نامهای نسیم و شبنم ( کلگیت سابق) تولید میشود و ظرفیت تولید و سالیانه آن حدود 3000 تن میباشد.

   

  *- مایع ظرفشوئی : این نوع محصول با نام گلی و با مرغوبیت ویژه عرضه میشود . ظرفیت تولید سالیانه مایع ظرفشوئی گلی حدود 000/20 تن میباشد.

   

  *- محصولات شیمیائی واسطه ای : گلیسیرین – اسیدهای چرب ، روغن سبزه – فوم حفاری _ چسب سیلیکات و بسیاری محصولات دیگر از جمله تولیدات پاکسان هستند و ظرفیت تولید سالیانه آنها حدود 000/30 تن میباشد.

  ه- تشکیلات:

  1- نیروی انسانی :

  تعداد کارکنان این واحد صنعتی مجموعاً حدود 1050 نفر است.

  2- چارت سازمانی :

  بخشهای زیر ترکیب سازمانی شرکت را تشکیل می دهند.

  1/2- مدیریت : شامل مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره منتخب سازمان صنایع ملی فولاد ایران

  2/2- اموربازرگانی :شامل بخشهای تدارکات داخلی و خارجی ، ترخیص کالا و بازاریابی و فروش

  3/2- امور تأسیسات ( کارخانه) : شمامل بخشهای تولید ، آزمایشگاهها ، کنترل کیفیت ، امورفنی ، امور مهندسی ، انبارها

  4/2- امور مالی : شامل بخشهای حسابداری مدیریت ، حسابداری مالی و خزانه داری

  5/2- اموراداری : شامل بخشهای خدمات اداری ، کارگزینی ، روابط صنعتی ، امورسازمانی ، ایمنی و بهداشت ، روابط عمومی و آموزش

  و : امکانات و تسهیلات رفاهی

  طرح طبقه بندی مشاغل و نیز سیستم کامپیوتری اطلاعات مالی و پرسنلی به مورد اجراء گذاشته شده و پرسنل این شرکت از مزایائی همچون سرویس ایاب و ذهاب ، رستوران ، مرکز بهداشت ، کتابخانه ، مرکزآموزش ، پاداش افزایش تولید ، بیمه عمر ، بیمه حوادث ، بیمه بیکاری ، تعاونی مصرف ، تعاونی مسکن و وامهای مختلف بهره مند می باشند.

  ز- طرحها وبرنامه های تحقیقاتی

  شرکت پاکسان بعنوان بزرگترین واحد تولید مواد شوینده و بهداشتی کشور برنا مه های وسیع و همه جانبه ای را درزمینه های مطالعاتی و تحقیقاتی صنایع شوینده و منابع اولیه آن در دست اقدام دارد.

  وجود مرکز هستی خودکفائی – تحقیقاتی صنایع شوینده دراین شرکت و تشکیل جلسات مستمر این هستی که به حضور مسئولان محققان و دست اندرکاران این صنعت در محل شرکت پاکسان برگزار می گردد ، نوید بخش آینده روشنی در جهت نیل به خود اتکائی این صنعت در طرح کشور میباشد.

  شرکت سهامی خاص پاکسان بطور کلی در 5 حوزه بشرح ذیل مورد بررسی قرار گرفته است :

  حوزه مدیریت عامل

  حوزه مدیریت اداری

  حوزه مدیریت مالی

  حوزه مدیریت تأسیسات

  حوزه مدیریت بازرگانی

  حال به تشریح اهداف و مأموریتهای حوزه های پنجگانه فوق می پردازیم :

  مدیریت عامل : این حوزه بالاترین مقام تصمیم گیری و سیاست گذاری درشرکت محسوب می شود و اختیاراتش از طریق اساسنامه با مجمع عمومی و هیئت مدیره شرکت به مدیر عامل تفویض گردیده است . تصویب نهائی کلیه طرحهای اجرائی وبرنامه ای و تصمیم گیری در نحوه اجرای هرگونه عملیاتی که بررسی تخصصی آنها در سایر حوزه ها انجام می گیرد بعهده این حوزه می باشد.

  مدیریت شرکت پاکسان که پس از پیروزی انقلاب اسلامی که شرکت تحت سرپرستی دولت جمهوری اسلامی ایران به فعالیت خود ادامه داد از طرف سازمان صنایع ملی ایران انتخاب شدند که براین منوال مدیریت شرکت شامل مدیر عامل و اعضاء هیئت مدیره منتخب سازمان صنایع ملی ایران شروع بفعالیت نمودند.

  اجزاء تشکیل دهنده این حوزه که تحت نظارت مستقیم مدیر عامل قرار دارند عبارتند از :

  دفتر مدیر عامل ، امور حسابرسی داخلی ، دفتر مشاوره حقوقی و دفتر سازمان

  زیرمجموعه شرکت طبق طبقه بندی انجام شده شامل چهار گروه مدیریت : اداری – مالی- بازرگانی و تأسیسات می باشد که آنها نیز با اداره کلیه واحدهای تحت نفوذ خود چرخ تولیدی این شرکت را بگردش در آورده اند.

  با توجه به اینکه از 12000 سهم شرکت پاکسان تعداد 11319 عدد آن یعنی معادل 32/94% متعلق به شرکت سهامی عام توسعه صنایع بهشهر واز این مقدار 47/46% کل سهام بشرکت مذکور متعلق به دولت بوده است و اخیراً براساس سیاست دولت مبنی بر واگذاری 33% سهام به کارکنان که اینکار نیز در شرکت پاکسان صورت پذیرفته ، شرکت پاکسان از تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران خارج وزیر نظر شرکت سهامی عام توسعه صنایع بهشهر اداره می شود. وبهمین دلیل مدیران منتخب سازمان صنایع ملی لغو حکم واز طرف شرکت توسعه صنایع بهشهر مدیران جدید منصوب شده است.

   

  مدیریت اموراداری :

  مدیریت اموراداری یکی از مهمترین حوزه های پنجگانه موجود در هر سیستم می باشد .زیرا وظائف محوله به این حوزه بسیار مهم و ظریف میباشد.عمده وظائف اجرائی مدیریت اداری را می توان به شرح ذیل بیان نمود :

  *- وظائف مربوط به امور کارگزینی – کارمند یابی – انتخاب- انتصاب- ارزیابی کارکنان – ترفیع و انتصال – انفصال از خدمت – بازنشستگی و نگهداری سوابق را می توان نام برد.

  *- وظائف آموزشی – برنامه ریزی آموزشی و نظارت در اجرای برنامه های آموزشی و همچنین پیش بینی محل و تسهیلات آموزشی و تأمین مربی و معلم و تهیه وسائل کمک آموزشی ودر پایان ارزیابی آموزشی نیز بعهده این امور می باشد.

  *- وظائف مربوط به اداره امور حقوق و دستمزد که عبارت است از : کارشکافی و تعیین استانداردکار ارزشیابی مشاغل ، تنظیم طرح حقوق و تعیین دستمزدهای تشویقی.

  *-وظائف مربوط به روابط کارگری – عقد قراردادهای دسته جمعی ، تعیین شرایط و ساعات کار. نظارت در امور انضباطی و رسیدگی به شکایات پرسنل از جمله وظائف امور اداری به شمار می آید.

  وظائف مربوط به امور بهداشت و ایمنی – هر امور اداری باید درامر بهداشت ، دربرنامه ریزی و اجرای امور ایمنی  کمک در امر طرح ریزی ؛ امور آموزشی ایمنی ، ارزیابی برنامه های ایمنی و همچنین نگهداری سوابق ایمنی نظارت داشته باشد.

  *- وظائف مربوط به امور بهداری که عبارت است از : نظارت در تأمین کمکهای اولیه – نظارت در امور اجرائی بهداری – نظارت دربرنامه ریزی معاینات- نظارت در تنظیم مدارک پزشکی و نظارت در امورخدمات درمانی.

  *- وظائف پژوهشی – جمع آوری اطلاعات پرسنلی و تجزیه و تحلیل آمارها و بررسی خط مش های پرسنلی و پژوهش علمی درزمینه کارآئی کارکنان و پژوهش علمی در زمینه روحیه ورفتار کارکنان را وظائف پژوهشی گویند که جزء وظائف امور اداری هر شرکت میباشد.

  *- وظائف مربوط به خدمات پرسنلی که این وظیفه موارد زیر را در بر می گیرد :

  بیمه کارکنان- ایجاد غذاخوری- ایجاد سرویس ایاب و ذهاب پرسنل – ایجاد تسهیلات ورزشی- تأمین تفریحات سالم- تأمین مسکن- تشکیل شرکتهای تعاونی- تشکیل صندوق تعاونی و مددکاری و غیره.

  درشرکت پاکسان وظائف امور اداری طی چارت رسم شده به واحدهای تابعه تقسیم شده است :

   

   

   

   

   

   

   

  مسئول کارگزینی و امور پرسنلی

  مسئول امور سازمانی

  مسئول ایمنی و بهداشت

   

  مسئول آموزش

  رئیس خدمات اداری

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  کارگزینی : یکی از واحد های تابعه امور اداری کارگزینی می باشد که وظائف و مسئولیتهای آن عبارت است از : استخدام – استعفا- البته انفصال از خدمت بهر طریق استعفا – از کارافتادگی- بازنشستگی- اخراج و ..... همینطور نگهداری و محاسبات مرخصی کارکنان شرکت بعهده این واحد می باشد.

  بمنظور برآورد ساختن احتیاجات نیروی انسانی در سیستم عمل استخدام صورت می گیرد که در شرکت پاکسان اینکار بیشتر از طریق آگهی در روزنامه های کثیر الانتشار صورت می پذیرد ، البته ممکن است نیروهای لازم از درون خود سازمان  تأمین گردد . مثلاً درقسمت تعمیرات چنانچه احتیاج به نیرو باشد ، ممکن است فردی از قسمت خدمات اداری با توجه به پیشنهاد قسمت آمادگی خود را برای آن کاردرآن قسمت اعلام کرده و پس از طی مراحل مرسوم و قبول سرپرست قسمت تعمیرات از مرکز خود به مرکز نعمیرات انتقال یابد.

  بطور کلی استخدام بدین صورت انجام می گیرد که ابتدا از طریق سرپرست قسمت تعمیرات که احتیاج به کارگر یا کارمند دارد ، فردی برای کارگزینی ارسال می گردد که اطلاعات لازم از قبیل میزان مهارت و دانش و تحصیلات و حتی سن مورد تقاضا  درآن فرم درج شده است. سپس کارگزینی با توجه به فرم دریافت شده و اطلاعاتی که از قسمتهای دیگر دردست دارد ، میتواند یا بطریقه فوق نیرو را از دپارتمانهای دیگر تأمین نموده یا بوسیله آگهی استخدام نیرو را تأمین کند . پس از آگهی استخدام افراد به کارگزینی مراجعه می نمایند . درآنجا فرم استخدامی را که کلیه اطلاعات مورد لزوم درآن میباشد پرشده ، سپس کارگزینی فرمهای تکمیلی را بررسی می نماید و آنهائی را که واجد شرائط می باشند برای سرپرست قسمتی که فرم درخواست نیرو را فرستاده ارسال می دارد . در قسمت ازبین فرمها انتخاب می شود . حال بعضی از واحد ها اینکار را توسط آزمون انجام می دهند . برخی با مصاحبه و ......................

  پس از مراحل فوق فرد یکه انتخاب شده توسط کارگزینی به واحد معرفی و کارت ایاب و ذهاب برای او صادر می شود. البته نیروهای استخدامی باید بمدت یک تا سه ماه بصورت آموزشی در واحد ذیربط فعالیت کند که پس از انقضای مدت فوق سرپرست واحد مربوطه می بایست فرمی را مبنی بر تأئید یا عدم تأئید فرد مشاغل برای کارگزینی ارسال نماید.

  پس از مراحل فوق کارگزینی طی حکمی که برای دپارتمان حسابداری حقوق و دستمزد می فرستد رسمیت فرد را تأئید کرده وبرای او حقوق تعیین نماید . البته فرمهای ارسالی به حسابداری حقوق و دستمزد شامل اطلاعات زیر می باشد :

  نام- نام –خانوادگی- میزان تحصیلات- تأهل یا تجرد فرد- حقوق ثابت و.....................

  البته چنانچه فردی استخدامی جزء نیروهای تولیدی یا تعمیراتی باشد باید کارگزینی او را به انبار ملزومات معرفی کرده تا فرد پس از دریافت لباس به کار مشغول گردد .

  انفصال از خدمت در شرکت پاکسان به طریقی که باشد ( استعفا ، اخراج ، بازنشستگی ، از کارافتادگی ) تقریباً با یک رویه انجام می پذیرد . افراد پس از فرستادن تقاضا برای کارگزنی فرمی را پر میکند . این فرم توسط قسمتهای ذیربط پر میشود . مثلاً  انبار ملزومات تأئید می کند که فرد لباس کار خود را تحویل داده . حسابداری مالی میزان بدهی یا عدم بدهی او را در فرم تأیید می نماید . همینطور قسمت وام های دریافتی فرد درآن درج شده که با مراجعه به مسئول وام میزان بدهی او در آنجا نیز درج می گردد . سپس فرمی را خود کارگزینی پر میکند که اطلاعات فرد در آن آمده و میزان حقوق و سابقه او درآن نوشته شده است و فرم برای مدیریت ارسال می گردد و مدیریت نسبت به سابقه و حقوق و رضایت سرپرست و........... از حدود 15 روز تا 60 روز برای او مزایا در نظر می گیرد. حال این فرم و بقیه اطلاعات پرسنلی فرد به حسابداری حقوق و مزایا ارسال می گردد که در آنجا پس از کنترل پرداختها و کسورات فرد طی حواله پرداخت که صادر می گردد با فرد تسویه حساب میشود . در مورد کنترل و ثبت مرخصی افراد توسط کارگزینی ابتدا فرم مرخصی را پرسنل تکمیل کرده و پس از تأیید سرپرست قسمت به کارگزینی ارسال می دارد . درکارگزینی پس از کنترل بایست موجود مرخصی در فرمهائی ثبت می گردد که در پایان ماه با ارسال سیستمها به کامپیوتر میزان مرخصی او را در لیست حقوق فرد مشخص می گردد  .

   

  امور سازمانی

   

  این واحد می بایست طرح طبقه بندی مشاغل را که در سال 1354 توسط کارشناسان و با همکاری پرسنل شرکت و مسئولین محترم تهیه و تنظیم شده است همیشه به روز داشته باشند . البته می توان به تشریح کامل و جامع آن پرداخت که شرح آن دراین مقوله نمی گنجد ، فقط بطور مختصر میتوان بدان اشاره نمود .

  طرح طبقه بندی مشاغل درسال 1354 انجام گرفته است ، بدین نحو که با مذاکرات و راهنمائیهای کارشناس مربوطه توانست انجام پذیرد . کل مشاغل در شرکت پاکسان به 311 شغل و 422 پست تقسم گردید و پس از تصویب این طرح در هرسال یک پایه به پایه های شغلی افراد اضافه شده است . مثلاً برای کسی که در گروه یک استخدام می شود پس از یکسال سابقه یک پایه به او داده و به اندازه ارزش پایه گروه یک ( 1500ریال ) به حقوق او افزوده میشود.

   

  ایمنی و بهداشت :

  در شرکتهای تولیدی واحدی تحت عنوان حفاظت صنعتی و یا ایمنی و بهداشت مشغول بکار می باشند که وظیفه این قسمتها حفظ کارکنان در مقابل حوادث ناشی از کار می باشد  . این واحد ها باید برای امور ایمنی کارخانجات برنامه ریزی های تدوین شده و مطمئنی داشته باشند و با آموزش افراد درجهت استفاده صحیح ازابزار و ماشین آلات آنها را از خطرات و موانع ناشی از کار روزمره دور نگاهدارند که اینکار را می توان با آموزشهائی که در کلاسها اداره می شود و همچنین با نصب تابلوهای ایمنی به کارگران  تذکر داد . همچنین یک مسئول ایمنی و بهداشت می تواند با نگهداری سوابق حوادث و تصادفات پیش آمده در کم کردن و جلوگیری از اتفاقات بکر شد. قسمت ایمنی و بهداشت کارخانه باید با حضور مداوم و فعال دربین کارکنان و دپارتمانهای تولیدی و بازدید از نحوه کار دستگاهها و افراد در بهبود عملکرد آنها برنامه ریزی داشته باشد. در شرکت پاکسان واحد ایمنی و بهداشت وظائف فوق را مورد اجرا قرار می دهد مثلاً تابلوهائی در قسمتها نصب شده وبه کارگران می آموزد چگونه کارکردن را ویا در برخی از کارگاهها که خطر آتش وجود دارد . تابلوهای استعمال دخانیات ممنوع نصب شده است . همچنین بعلت اتفاقاتیکه بوسیله لیفتراک در شرکت بروز داره تابلوئی روی آنها بدین شرح نصب شده است بایستی فقط راننده لیفتراک از لیفتراک استفاده نماید . همینطور جهت بهداشت محیط زیست دستورالعملهائی صادر شده است ویا در مورد استفاده از وسائل ایمنی اقدامات جدی صورت گرفته است و بسته به لحاظ هر قسمت کارگران از کفشهای ایمنی و دستکشهای ایمنی و ماسک و لباس کارهای ضد اسید و............ استفاده می نماید.

  جهت ثبت بیماری افراد معایناتی از آنها بعمل می آید که این معاینات هم در ابتدای استخدام افراد صورت میگیرد و همچنین بطورادواری و مرتب از کارکنان معاینات پزشکی بعمل آمده ودر صورت مشاهده بیماری آنها رابرای معالجه پزشک معرفی می کنند . مثلاً بعضی از قسمتهای کارخانه مانند واحد تولید رخشا که امکان بروز بیماریهای ریوی وجود دارد ، کارگران آن قسمت بطور دائم و مرتب چکاب می شوند و علاوه بر معاینات ادواری هر چند دقت شغل کارگران این قسمت عوض میشود وبه واحد دیگر منتقل می شوند . البته در مورد ماشین آلات باید مسائل ایمنی رعایت شود از جمله اینکه باید دستگاهها مرتب بازدید شوند و اگر چنانچه حفاظی از دستگاه معیوب شده در دوباره سازی آن دستورات لازم صادر گردد. لازم بذکر است درشرکت پاکسان جلساتی تحت عنوان کمیته ایمنی تشکیل می گردد که دراین جلسات نمایندگان سرپرستها و مهندسین و شورا و همچنین سرپرست ایمنی و بهداشت حضور دارند و مسئول ایمنی وبهداشت گزارشات خود را به جلسه ارائه داده و اشکالات و راه حلهای را بررسی می کنند . حال با همه اینکارها چنانچه فردی حادثه بیند شرکت با تمام وجود در بهبود فرد مسدوم می کوشد . مثلاً دوسال قبل کارگری در قسمت تعمیرات پودر برف در حین تمیز کردن غلطک دستگاه دست او از ناحیه بازو آسیب دید ولی متأسفانه با وجود سعی و کوششی که انجام گرفت منجر به قطع دست او شد. وقتی موضوع مورد بررسی قرار گرفت معلوم شد که علت سهل انگاری با کارگر بوده است .زیرا او می بایست با کاردک دسته سبز کار تمیزکردن را انجام می داده است ولی باز با کاردک کوچکترین کاررا کرده و غلطک دست او را بریده است . منظور از آوردن مورد فوق اینکه تمامی حوادث و اتفاقات در شرکت پاکسان ثبت شده و علت یابی می گردد وبرای جلوگیری ازاین نوع موانع برنامه ریزی هائی صورت می گیرد تا دوباره تکرارنشود.

   

  آموزش :

  آموزش یکی از مهمترین ابزاری است که می توان کارآئی افراد را توسط آموزش بالا برد و به کیفیت آن افزود . در شرکت پاکسان به این امر مهم بهاداده شده است . همچنین برای بالا بردن سطح دانش و مهارت افراد شاغل تسهیلاتی برای این دسته افراد در نظر گرفته شده است و همچنین برای دانشجویان نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده و دانشجویان می توانند با ارائه برگه انتخاب واحد به مرکز آموزش از مأموریت آموزشی استفاده کنند و شهریه دانشجویان نیز به ایشان پرداخت می گردد. همچنین دانشجویان دانشگاهها می توانند کارآموزی خود را دراین شرکت انجام دهند .

  رابط روابط صنعتی :

  کلیه امور مربوط به بیمه کارکنان اعم از بیمه تأمین اجتماعی و بیه عمر حوادث و بیمه خانواده جزووظائف و مسئولیتهای روابط صنعتی می باشد. بیمه تأمین اجتماعی طبق دستور وزارت کار و امور اجتماعی جزء بیمه های اجباری کارکنان می باشد. حتی بیمه پرداختی به شرکت بیمه بدین صورت است که از کلیه دریافتی های مشمول بیمه افراد حق بیمه دریافت میشود. براساس قانون بیمه های اجتماعی حق بیمه 30% درآمد مشمول بیمه می باشد که 7% از آن را باید به افراد شاغل بپردازند و 20% آن سهم کارفرما و 3% آن که بنام بیمه بیکاری میباشد توسط دولت پرداخت می شود . براساس این پرداخت سازمان تأمین اجتماعی باری کلیه افراد تحت تکفل شاغل دفترچه بیمه صادر می کند و همچنین در موقع استراحت بیماری افراد شاغل بیمه موظف است 75% حقوق متأهلین و 65% حقوق مجردین را به آنها پرداحت نماید. لازم بذکر است یکی از برنامه های رفاهی شرکت پاکسان این است که چنانچه فردی احتیاج به استراحت داشته باشد ، چون بیمه سه روز اول استراحت را مبلغی به بیمار پرداخت نمیکند ، خود شرکت متقبل پرداخت سه روز اول بیماری فرد گشته و نمیگذارد کارکنانش از ناحیه ضرری را متحمل شوند.

 • فهرست:

  ندارد.


  منبع:

  گروه منابع انسانی  شرکت بهپخش

  امور برنامه ریزی و توزیع شرکت بهپخش

  امور توسعه کالا و بازار شرکت بهپخش

  واحد برنامه ریزی شرکت پاکسان

  5-  با تشکر از همکاری آقایان ، مهندس جمالو و مهندس فتحی که در جمع آوری این پروژه مرا یاری دادند.

محدوده معدن شهاب سنگ شامل چهارضلعي ABDC به ا ضلاع (m) 1150 BC= و 750 DC= و 1100 AD= و 500 AB= به مبدا 0 (مزرعه مصطفي) که فاصله‌اش تا راس A برابر 1750 متر و زاويه اش با شمال جغرافيايي برابر 85 درجه مي‌باشد. خط و اصل OA با اضلاع AB و AD به ترتيب زواي

ادبیات و پیشینه پژوهش 1-2) کلیات مقدمه: در این پژوهش، ارتباط بین برنامه های و شیوه های تربیت مشاور در دانشگاهها با نیازهای شغلی – حرفه ای مشاوران در آموزش و پرورش مورد بررسی قرار می گیرد. این بخش حاوی ادبیات و پیشینه تحقیق است که شامل چهار مبحث عمده بدین شرح است: کلیات مربوط به خدمات راهنمایی و مشاوره؛ راهنمایی و مشاوره در آموزش و پرورش با تأکید بر دوره متوسطه: برنامه های آ‌ماده ...

مقدمه استاندارد بین المللی ISO / IEC 17025 که در نتیجه تجربیات وسیع حاصل از اجرای ISO / IEC Guide 25 و استاندارد اروپایی EN 45001 تهیه گردیده است , اکنون جایگزین هر دو آنها شده است . استاندارد ایران – ایزو – آی ای سی 17025 که بر اساس استاندارد بین المللی فوق تدوین شده است , شامل کلیه الزاماتی است که آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون باید آنها را برآورده سازند تا بتوانند اثبات ...

شرکت پاکسان - تاريخچه فعاليت شرکت : 1-1 شرکت توليدي پاکسان در مورخه ششم ديماه 1341 تحت شماره 8493 در اداره ثبت شرکتها و مالکيت صنعتي شهر تهران با نام پاک کن با مسئوليت محدود به ثبت رسيده است. طبق صورت جلسه مجمع عمومي فوق العاده م

مقدمه: مدتی است اصطلاحاتی چون هلدینگ، شرکتهای مادر و خواهر ، اصلی و فرعی،ادغام، ترکیب و تجزیه شرکتها در محیط تجاری در سطوح مدیریت و مالکیت، مورد توجه روزافزونی قرار گرفته و کارشناسان را نیز به‌تفکر در زمینه‌های شناسایی ساختار، تجزیه و تحلیل آثار اقتصادی و مالی، ارزیابی جایگاه قانونی خودو… واداشته است. در بسیاری از موارد، اصطلاحات یادشده درمانی شکلی برای رهایی از بندهای بوروکراسی ...

مدیریت اجرا و نگهداری سیستم های آبیاری پیشگفتار: هدف از نگارش کتاب حاضر آن است که با توضیح کامل مراحل مختلف یک طرح، به گردانندگان تشکل های گروهی در زمینه‌ی اجرای وظایف محوله، کمک شود. الف) طرح توسعه: طرح توسعه شامل مراحل زیر است: تهیه و جمع آوری اطلاعات فرایند برنامه ریزی و طراحی تشکیل گروه تجهیز گروه و سرانجام امور تکمیلی. هر یک از مراحل فوق به زیر شاخه هایی تقسیم می شوند. ...

پزشکی پیشرفته امروز بر دو پایه دانش پزشکی و تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته استوار است و بدون برخورداری از هر یک از آنها امکان ارائه سرویس مطلوب و مؤثر به بیماران وجود ندارد و بر همین اساس لازم است به همان اندازه که به آموزش و ارتقاء دانش پزشکی بها داده میشود به تجهیز بخشهای مختلف بهداشت و درمان به تجهیزات و وسایل پزشکی پیشرفته و استاندارد توجه شود. اما با توجه به اینکه وسایل و ...

بنام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد اساسنامه انجمن هنر های رزمی بیجار سازمان مردمی و دارای شخصیت حقوقی است که به منظور رشد و گسترش هنر ورزشهای رزمی بر اساس اصول مقررات هیئت وزیران وزارت کشور جمهوری اسلامی در خصوص فعالیت انجمن غیر دولتی در شهرستان بیجار و حومه فعالیت می نمایدوطبق آیین نامه انجمن با هماهنگی گروه نظارتی شهرستان و فرا استانی شبکه موازی فعالیت در سرتاسر ...

شرکت مارلیک سان در سال 1365 به منظور تولید انواع میل بادامک خودرو تأسیس و با تجهیز کارگاههای ریخته گری و ماشینکاری در سال 1368 به تولید اولین نوع میل بادامک خود یعنی میل بادامک پیکان 1600 سی سی و ریخته گری انواع قطعات مهندسی اقدام نموده است. این شرکت با پشتوانه نیروی انسانی متخصص و با تجربه و دانش فنی کافی و نیز با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات مدرن تولید و آزمایشگاههای ...

1-1-1- بيان موضوع وپرسشهاي اصلي تحقيق: صنعت خودروي کشور درشکل اعم آن وشرکت ايران خودروبصورت اخص،درراستاي پاسخگوئي به نيازهاي روزافزون بازار داخلي، ناگزير به گسترش در همه ابعاد بوده است، توسعه کمي وکيفي دراين صنعت موجب افزايش چشمگير سهم آن درتوليد ن

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول