دانلود مقاله دکور فضایى به ظاهر بزرگ

Word 1007 KB 7170 64
مشخص نشده مشخص نشده عمران - معماری - شهرسازی
قیمت: ۶,۴۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • دکور: فضایى به ظاهر بزرگ

  هنگامى که فضایى از وسعت کمى برخوردار بوده و صرفنظر از کارایى، به لحاظ ظاهرى نیز کوچک و دلگیر به نظر مى رسد، به کارگیرى راهکارى بسیار ساده و کاربردى دکوراسیونى آن قدر مى تواند تاثیرگذار و مفید فایده باشد، گویى که دیوارها به عقب رانده شده و فضا به طور واقعى بزرگتر شده است. پیشنهادات ارائه شده در ذیل از آن جمله اند:

  •••

   رنگ

  انتخاب رنگى مناسب براى فضاى مذکور از جمله مهمترین اقدامات براى وسیع تر کردن آن به لحاظ ظاهرى است. این موضوع تنها به انتخاب رنگى براى دیوارها و سقف محدود نمى شود بلکه کفپوش انتخابى و همچنین رنگ لوازم دکوراسیونى و کاربردى موجود و یا مورد نظر براى فضا نیز از اهمیت بسزایى برخوردارند زیرا در یک محیط، درست است که دیوارها بیشترین و بزرگترین سطوح را تشکیل مى دهند ولى بخش زیادى از آنها با قرارگیرى لوازم در مقابلشان و همچنین نصب دیوارکوب ها و تابلو ها پوشیده شده و در واقع این وظیفه به عناصر دکوراسیونى یادشده منتقل مى شود. بنابراین براى پوشش دیوارها و سقف فضایى کوچک از یک رنگ روشن و یا لااقل از تنالیته هاى مختلف همان رنگ بهره گیرید. به کارگیرى رنگ هاى تیره و به خصوص گرم،  دیوارها را نزدیک تر به نظر مى رساند. این موضوع در مورد پوشش کف نیز به همان میزان حائز اهمیت است. هرچه کفپوش انتخابى شما تیره تر باشد،  وسعت کف محیط کوچک تر به نظر مى آید برعکس کفپوش هاى روشن و به خصوص صیقلى مانند سنگ و سرامیک که بازتابى از نور را نیز به همراه دارند، سبب بزرگتر جلوه دادن کف محیط مى شوند.

  • طرح

  علاوه بر رنگ، طرح نیز در این جریان، نقش مهمى را عهده دار است. این موضوع، از پوشش دیوارها و کف گرفته تا پارچه هاى مورد استفاده در لوازم دکوراسیونى مانند پرده، رومبلى، روتختى و غیره همگى را شامل مى شود. به طورکلى هرچه کاربرد طرح کمتر باشد، فضا از وسعت بیشترى به لحاظ ظاهرى برخوردار خواهد شد.

  • نور

  فضاهاى پرنور بزرگتر به نظر مى رسند بنابراین انجام هر اقدامى که نور موجود در محیط را افزایش دهد در افزایش ظاهرى وسعت نیز کارساز خواهد بود. یکى از دلایل پیشنهاد به کاربردن رنگ هاى روشن براى سطوح نیز موضوع انعکاس نور بیشتر این قبیل رنگ ها است. لذا اگر در فضاى مورد نظر پنجره اى دارید که با پرده نسبتاً ضخیمى پوشیده شده است، پرده اى نازکتر را جایگزین کرده تا از حداکثر میزان نور طبیعى بهره گیرید. در نورپردازى یک فضا با نور طبیعى و در نتیجه دستیابى به هدف مورد نظر یعنى بزرگتر جلوه کردن فضا، به جز دریافت حداکثر میزان ممکن از نور خورشید راه مهم دیگرى وجود ندارد ولى در نورپردازى توسط منابع غیرطبیعى، دست باز است. شما مى توانید با انتخابى صحیح از لوازم نورپرداز، فضایى پرنور و نورپردازى هدفمند داشته باشید. به عنوان مثال در یک فضا هرچه دیوارها روشن تر باشند، فاصله شان از یکدیگر بیشتر نشان داده شده و فضا بزرگتر جلوه مى کند. این کار نیز به راحتى با چراغ هاى هالوژنى امکان پذیر است. این روزها در اغلب خانه هاى نوساز بر روى سقف فضاهاى عمومى مانند اتاق نشیمن و پذیرایى حاشیه اى از سقف کاذب طراحى مى کنند که داخل آن چراغ هاى هالوژن تعبیه شده است. بنابراین کافى است این چراغ ها را به سمت دیوار هدایت کنید. البته این کار توسط هالوژن هاى ریلى نیز عملى است. در مبحث افزایش نور محیط چه حاصل از یک منبع طبیعى و چه منبع مصنوعى، آینه نقش بسزایى دارد. براى این منظور آینه اى را در مقابل آن منبع نورزا بر روى دیوار نصب کرده و از بازتاب نور توسط آن، براى نورانى تر کردن فضا استفاده کنید.

  • ابعاد

  هرچه در محیط از لوازم دکوراسیونى و کاربردى بزرگ و عظیم الجثه ترى استفاده کنید بخش اعظمى از فضاى موجود با لوازم پر شده و هرچه فضاى خالى کمترى وجود داشته باشد، محیط کوچک تر به نظر مى رسد.

  • خطوط افقى

  ایجاد خطوط افقى بر روى یک و یا چند دیوار فضاى کوچک مورد نظر آن هم از طریق کاربرد عناصر دکوراسیونى، یکى از راه هاى افزایش وسعت آن دیوار و در نتیجه فضا خواهد شد. براى این منظور روش هاى بسیارى وجود دارد:

  ۱- با چسباندن کاغذدیوارى نوارى بر روى یک و یا دو دیوار مهم از یک فضا و یا ایجاد نوارى چاپى با استفاده از تکنیک استنسیل یا مهر دیوارهاى اصلى یک فضا را بزرگتر جلوه دهید. البته توجه داشته باشید کاربرد این کاغذها بر روى کلیه دیوارهاى فضا، محیطى بسته و محدود را سبب شده و فضا را از آنچه هست کمتر نشان مى دهد.

  ۲- نصب هر گونه دیوارکوب در قالب تابلو، آینه، طبقه، زوار و غیره به صورت افقى در طولى بلند و متناسب با طول دیوار، روش دیگرى براى ایجاد خطوط افقى مورد نظر است. به طور کلى در کلیه راهکارهاى فوق، هدف هدایت چشم بر روى خطى افقى واقع بر روى دیوار است. به این ترتیب به جاى آنکه چشم طول یک دیوار را با سرعت گذر کند، وقفه اى حتى چند ثانیه اى داشته و همین مدت زمان کم، عاملى براى طویل تر نمایاندن طول دیوار در ذهن مى شود.

  ریزه کارى هاى دکوراسیون

  بر خلاف تصور برخى از خانم ها، براى تغییر دکوراسیون منزل نیاز به هزینه هاى سنگین و گزاف نیست. راه هاى زیادى وجود دارد که با انجام آنها مى توانیم خانه اى زیبا و دلنشین بسازیم. فقط کافى است ذوق و سلیقه مان را به کار ببریم و از وسائل به نظر بیهوده و دورریختنى حداکثر استفاده را ببریم. در اینجا به معرفى ریزه کارى هایى مى پردازیم که مى تواند شما را در چیدمان منزل به بهترین وجه یارى نماید. براى زیبا و صمیمى جلوه نمودن اتاق نشیمن مبلمان را در فاصله هاى نزدیک به هم قرار دهید. از پارچه هاى رنگى ندوخته و بلند به جاى پرده اتاق یا رو مبلى استفاده نمایید. براى روشنایى اتاق به جاى نصب لوسترهاى بزرگ از تعدادى لامپ  هالوژن و شمع استفاده کنید. تعدادى شمع در اشکال مختلف جمع آورى کنید و در کنار پنجره و روى میز و یا اپن آشپزخانه قرار دهید. از پارچه هاى ساده و بى استفاده با کمک روبان و پارچه هاى رنگى مى توانید زیباترین پرده آشپزخانه یا رومیزى را تهیه کنید. اگر قصد تعویض مبلمان اتاق نشیمن را دارید از خرید مبلمان بزرگ و تیره خوددارى کنید. مطمئناً گذاشتن یک مبل راحتى یا کاناپه با طرحى متفاوت در گوشه اتاق زیبا و شکیل تر از قراردادن چندین دست صندلى و مبل است.اشیاى قدیمى را دور نریزید. با انداختن یک رومیزى رنگى روى چهارپایه هاى چوبى قدیمى مى توانید بهترین میز عسلى (میز کنار مبل) را داشته باشید. عکس هایتان را در آلبوم تلمبار نکنید. برخى از آنها را قاب کنید و روى میز یا بوفه قرار دهید این گونه هم خاطرات دلنشین یادآورى مى شود و هم اتاق جلوه اى زیبا پیدا مى کند. اگر جاى اضافه براى گذاشتن کتابخانه دیوارى ندارید یک گوشه اتاق را از کف تا سقف قفسه بزنید که هم جایى باشد براى کتاب، CD، آباژور، گلدان و حتى اثاثیه غیرضرورى. الزاماً تمامى  مجسمه و اسباب زینتى را نباید از مغازه هاى لوکس فروشى تهیه کرد. گاهى مجسمه هاى کاغذى و کاردستى هاى کودکان زیباتر از مجسمه هاى خراطى شده آفریقایى است

  10 ایده برای دکوراسیون داخلی منزل

  همه ی ایده های تغییر دکوراسیون مستلزم صرف وقت و هزینه ی زیاد نیست. اگر به دنبال چند ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی برای تغییر دادن خانه تان هستید، این 10 مورد می تواند کمکتان کند.

  1.  تنظیم چیدمان مبلمان و لوازم خانه را تغییر دهید: مبلمان را از کنار دیوار برداشته و سعی کنید آنها در زوایای جدیدتر و گیراتر بچینید. مثلاً قرار دادن کاناپه به صورت مورب در یک اتاق نشیمن باریک باعث می شود که اتاق وسیعتر نشان دهد.

  2.  یک دیوار را رنگ کنید: یکی از دیوارهای مهم خانه که در معرض توجه نیز هست را به رنگ دلخواهتان رنگ کنید. تابلوها و لوازن هنری از آن آویزان کنید و مبل جدید و زیبایی در آن قسمت قرار دهید. (البته دقت داشته باشید که رنگ آن با سایر لوازم خانه هماهنگ باشد)

  3.  از گل و گیاه استفاده کنید: گل و گیاه می تواند حال و هوای تازه ای به خانه بیاورد. اگر علاقه ای به رسیدگی به گل و گیاه ندارید، می توانید از گل ها و درختچه های مصنوعی استفاده کنید. کیفیت گل های مصنوعی هم آنقدر خوب شده است که به سختی می توان آنها را از گل طبیعی تشخیص داد.

  4.  یک قالیچه محلی در نقطه ای بیندازید: قالیچه های محلی وسیله ی بسیار خوبی برای اتاق های گفتگو و نشیمن به شمار می رود. قالیچه ای متناسب با اسباب و لوازم اتاق انتخاب کنید و آن را پایین میز بیندازید.

  5.  تابلو و آینه از دیوارها آویزان کنید: تابلوهایی آویزان کنید که شخصیت و روحیه شما را منعکس کند. سعی کنید از قاب های تزئینی تر و زیباتر استفاده کنید. هنگام آویزان کردن دقت کنید که تابلو از هر قسمت خانه قابل مشاهده باشد و گیرا باشد.

  6.   مجسمه ها را در یک جا جمع کنید: مجسمه ها و پیکره های کوچک و مرتبط با هم را در قسمتی از خانه که مورد توجه است کنار هم قرار دهید. این مجسمه ها را به صورت های فانتزی و متنوع بچینید.

  7.  از کوسن های تزئینی استفاده کنید: این بالشتک ها و کوسن های تزئینی به سادگی رنگ و بوی جدیدی به خانه می دهد و مبلمان منزل را نیز باشکوه تر جلوه میدهد.

  8.  لامپ ها و لوسترها را عوض کنید: لوسترها و لامپ ها جزء وسایلی هستند که خیلی زود بر بیننده آشکار می کنند که سبک چیدمان خانه تان قدیمی است یا جدید. به دنبال لوسترهایی باشید که جدیدتر و فانتزی باشند، و ضمناً با لوازم و رنگ بندی خانه تان نیز هماهنگ باشند.

  9.  لحاف ها و رواندازها نیز مثل کوسن های تزئینی، به اتاقتان رنگ می دهد. این رواندازها و روتختی ها در انواع جنس ها و رنگ ها موجود می باشد. با توجه به روحیه و سلیقه ی خود زیباترین را انتخاب کنید.

  10.  لوازم اضافی را از جلوی دید بردارید: وسایل و لوازم اضافی باعث از بین رفتن جلوه ی اتاق می شود. برای برگه ها، اسباب بازیهای بچه ها، و سایر اسباب و وسایلی که شکل اتاق را بر هم می زند، جای مخصوصی تدارک ببینید.  

  عجله نکنید اول برنامه ریزى سپس خرید

  هنگامى که قصد خرید کالایى را دارید شاید در آن لحظه تنوع موجود در جنس، فرم و دیگر خصوصیات ظاهرى، کاربرد و بسیارى نکات دیگر راجع به آن را مدنظر قرار نداده ولى پس از مراجعه به فروشگاه هاى مربوطه به یک باره با انبوه متنوعى از آن کالا مواجه مى شوید که ممکن است تصمیم گیرى شما را سخت کرده و یا با توجه به محدودیت زمانى باقى مانده و شلوغى خیابان ها در این روزهاى پایانى سال، مجبور به انتخابى عجولانه شوید که در نهایت به پشیمانى بینجامد. حال تصور کنید حاصل این تصمیم ناگهانى و نادرست یکى از لوازم دکوراسیونى- کاربردى مانند سرویس مبلمان باشد در این صورت چقدر مشکل ساز خواهد شد، زیرا با وجود نامناسب بودن این قبیل لوازم به هر دلیل معمولاً امکان تعویض و یا پس دادن وجود نداشته و به طور کلى به جهت بزرگ بودن ابعاد آنها چندان هم راحت نیست؛ لذا مجبور خواهید شد آن را با تمام مشکلاتش در فضاى خانه تان تحمل کنید. در همین راستا اگر شما نیز در این روزهاى پایانى اسفندماه قصد خرید سرویس مبلمانى را براى خانه تان دارید، هنگام تنظیم این لیست مذکور به نکات زیر نیز توجه کنید:

  ۱- در مراحل تصمیم گیرى و انتخاب، ویژگى هاى محیط تان را نیز در نظر بگیرید: شرایط فضایى که در فکر خرید مبلمانى براى آن هستید، مانند وسعت و نور، نقش موثرى در انتخاب رنگ، طرح پارچه، ابعاد، مدل، سبک و دیگر مشخصات یک سرویس مبلمان مناسب آن محیط دارا است که به پاره اى از آنها به اجمال اشاره خواهیم کرد:

  الف - تاثیر ویژگى هاى مکان در انتخاب رنگ مبلمان: به طور کلى یک مبل از یک اسکلت اصلى چوبى یا فلزى و مقدارى پارچه تشکیل شده است که با توجه به مدل آن، میزان کاربرد هر یک از این دو نسبت به هم متفاوت بوده و در نتیجه شما شاهد نماى بیشترى از چوب یا فلز و یا حتى پارچه (در مبلمان تمام پارچه) خواهید بود ولى به هر حال رنگ غالب موجود چه در پارچه چه در چوب یا فلز، مى بایست با توجه به شرایط یاد شده مکان موردنظر انتخاب شود. به عنوان مثال در صورتى که نور موجود در فضا کم باشد شما با محدودیت در انتخاب رنگ پارچه و یا چوب و فلز مواجه خواهید بود. به این ترتیب که براى فضاهاى کم نور انتخاب مبلمانى با پارچه و یا اسکلت تیره رنگ، نه تنها محیط را تاریکتر مى کند بلکه به لحاظ دیدارى از وسعت آن نیز مى کاهد. حال آنکه برعکس اگر در چنین محیطى مبلمانى به رنگ روشن چیده شود، نور موجود در فضا افزایش یافته و مکان نیز بزرگتر جلوه خواهد کرد. حال در مورد فضاهایى که از نور کافى بهره مند هستند تنها عاملى که مى تواند مانع انتخاب رنگ هاى تیره شود، کم بودن وسعت فضا است یعنى با وجود آنکه یک محیط از نور زیادى هم بهره مند باشد ولى از آنجایى که رنگ هاى تیره علاوه بر جذب نور خاصیت کوچک کردن فضا به لحاظ دیدارى را نیز دارا هستند، کاربرد مبلمان تیره در فضاى کوچک و حتى پرنور نیز جایز نیست. حال ذکر این نکته ضرورى است که در مقایسه میان دو ویژگى نور و وسعت یک فضا، اهمیت وسعت بیشتر است. زیرا مشکل کمبود نور تنها به اوقات روز اختصاص داشته که آن هم در صورت تمایل با کمک نورپردازى مصنوعى قابل جبران است. بنابراین اگر فضاى مورد نظر شما نیز با وجود وسعت زیاد از نور کافى به هنگام روز برخوردار نیست، در صورت تمایل مى توانید مبلمانى با رنگ تیره در محیط بچینید به شرط آنکه نورپردازى مناسب هم در روز و هم در شب انجام پذیرد.

  ب _ نقش محیط در انتخاب طرح پارچه مبلمان: همان ویژگى هاى فضا که در انتخاب رنگ مبلمان تاثیر مى گذارند (وسعت و نور)، در انتخاب طرح پارچه آن نیز موثر هستند. در یک مبلمان بیشترین سطح امکان پذیر براى کاربرد طرح و نقش، پارچه آن است لذا پارچه انتخابى به لحاظ طرح هم مى بایست با اسکلت مبلمان (در مبل هاى ترکیب چوب و پارچه یا فلز و پارچه) به لحاظ مدل، سبک و رنگ هماهنگ باشد و هم با توجه به شرایط محیط انتخاب شود. به عنوان مثال انتخاب پارچه اى براى مبلمان تمام پارچه که داراى طرح هاى پر و فشرده و رنگ هاى تند و تیره است هم فضایى شلوغ و درهم ایجاد مى کند و هم از نور و وسعت ظاهرى محیط موجود مى کاهد در صورتى که طرح هاى خلوت و رنگ هاى ملایم براى فضاى کوچک عکس نتایج فوق را خواهد داشت و در ضمن محیطى آرام و دلپذیر را سبب مى شود ولى این موضوع به این معنا نیست که هرگز از طرح هاى شلوغ در فضاى نه چندان بزرگ و حتى کوچک استفاده نشود بلکه به کارگیرى همان طرح ها براى حداقل یکى از اجزاى سرویس، مانند کاناپه و یا دو مبل تکى اصلى، در کنار بقیه اجزا با پارچه ساده، عاملى براى ایجاد تنوع و ترکیبى زیبا و متفاوت خواهد بود. در واقع شما مجبور نیستید که براى همه اجزاى یک سرویس مبلمان تنها از یک و یا حتى دو پارچه و طرح استفاده کنید بلکه شما مى توانید از پارچه هاى مختلف با طرح ها، رنگ ها و حتى جنس هاى گوناگون ولى هماهنگ با هم و با محیط انتخاب کنید. این امکان براى استفاده از پارچه اى با طرح هاى متنوع، حتى در اجزاى یک مبل نیز وجود دارد. به عنوان مثال شما مى توانید پارچه تشک کف را طرحدار و بقیه بدنه را ساده انتخاب کنید البته یکسان بودن جنس پارچه و هماهنگى طرح و رنگ آن براى این منظور ضرورى است.

 • فهرست:

   
  1. دکور: فضایى به ظاهر بزرگ
  2. ریزه کارى هاى دکوراسیون
  3. 10 ایده برای دکوراسیون داخلی منزل
  4. عجله نکنید اول برنامه ریزى سپس خرید
  5. چگونه خانه خود را تمیز کنیم
  6. ایده هاى بزرگ براى فضاهاى کوچک
  7. دکور: دفتر کار خانگى
  8. ایده اى متفاوت براى اتاق نشیمن
  9. دکوراسیونى با طرح هاى مدرن
  10. تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه
  11. رنگ در اتاق کودکان
  12. نگاهی به چگونگی چیدمان اتاق جوانان
  13. تزئین اتاق کودک
  14. چطور اتاق خواب کودک را بچینیم؟
  15. طرح زندگی: آشپزخانه هاى رنگین
  16. دکوراسیون در اتاق انتظار
  17. اتاق مناسب دانش آموز
  18. مشکل آپارتمان هاى فسقلى
  19. چه پوششى براى کف خانه مناسب تر است
  20. دکوراسیون : کدام ابزار بهتر است
  21. چطور کمد اتاق مان را ساماندهی کنیم؟
  22. دکور خانه: شمعدانی آویز
  23. تزئینات میوه اى روى پارچه
  24. لباس هاى فرزندتان را به درخت سیب بیاویزید
  25. پرده هاى قاب دار
  26. کوسن با طرح قلب
  27. نکته هاى مفید درباره پرده
  28. تزئینات رنگین با روبان
  29. طراحى دکوراسیون بر مبناى پارچه هاى طرح دار
  30. . کوسن با چاپ دستی
  31. نقش کشو در استفاده بهینه از فضا
  32. گلدان هایى با نماى متفاوت
  33. کفپوش پارچه اى
  34. . قاب آینه اى کهنه نما
  35. صندلى ها را نونوار کنیم
  36. روکش هاى تزئینى براى پشتى و دسته هاى مبل
  37. دیوارهاى راه راه
  38. دیوارها را فراموش نکنید
  39. دو تکنیک بر روى یک قاب
  40. خانه اى پر از نور طبیعى
  41. چوب لباسى جیب دار
  42. جایى براى خرد و ریزها
  43. جاکفشى بدوزیم
  44. تزئین هاى ساده و سریع براى کلاهک آباژور
  45. به رادیاتور هاى قدیمى نماى مدرن ببخشید
  46. آینه و نقش آن در دکوراسیون
  47. آموزش نظم با روش هاى متفاوت
  48. چطور نورپردازی خوب در خانه داشته باشیم؟


  منبع:

  ندارد.

   

دکوراسیون داخلی اتاق خواب همه مابه نوعى فضاهاى خصوصى ونیمه خصوصى و عمومى خانه مان را دکوراسیون مى کنیم. اما آنچه که اصولى ود قیق باشد حائز اهمیت بیشترى است. اگر شما فرد گرفتارى هستید و زمان کافى براى فکر کردن به اینگونه مسائل ندارید، در عین حال طرح هاى خاصى براى مبلمان ونورپردازى خانه خود در سر دارید و یا علیرغم اینکه سلیقه خوبى دارید اما نمى توانید طرح هاى خود را پیاده کنید و ...

است. هنگامى که مى خواهید بعد از یک روز کارى طولانى به حمام بروید حتماً نیاز به آرامش دارید و این رنگ ها به شما این اجازه را مى دهند که در فضایى آرام قرار بگیرید. استفاده از کاشی های ریز با سایه های مختلف رنگ آبی در دیوار پشت سینک دستشویی علاوه براینکه از مرطوب و خراب شدن دیوار جلوگیری می کند باعث زیباتر شدن حمام در نتیجه ظرافت کاشیها می شود. دو کمدچه سفید با طبقات ویترینی نیز ...

مقدمه شهر یک اثر هنری بزرگ است که آفرینندگانی به وسعت خود و به تعداد جمعیتش دارد «هدف غایی یک شهر ایجاد محیطی خلاق و پرورنده برای مردمی است که در آن زندگی می کنند» چنین محیطی با گوناگونی بسیار، آزادی انتخاب به افراد می دهد و زمینه خلاقیت را فراهم می آورد، فضای شهر حداکثر ارتباط را با مردم و زیستگاه پیرامونشان برقرار می سازد و تنها یک وسیله برای در اختیار گذاردن تمام این ها دردست ...

هر فضای داخلی اعم از محل کار، تفریح یا سکونت، قابلیت زیبا شدن را دارد؛ تنها بایست چگونه از اصول و عوامل سازمان بندی صحیح بعلاوه کمی ذوق و سلیقه استفاده کرد تا شرایط مناسب و دلخواه پدید آید. شروع کار در فضاسازی و تزئین باید عاری از جنبه های ذهنی و خیال پردازی غیر واقعی باشد. برخورد اول با مساله لازم است با در نظر گرفتن عینیات و امکانات صورت پذیرد. ساختن خانه‌ای در رویا آسان اما ...

روانشناسی رنگ با وجودی که اثر رنگ‌ها تا حدودی ذهنی است و در مورد اشخاص مختلف فرق می‌کند امّا برخی از تاثیرات رنگ‌ها دارای معنی یگانه‌ای در سراسر جهان هستند. رنگ‌هایی که در طیف رنگ‌ها در ناحیه قرمز قرار دارند به عنوان رنگ‌های گرم شناخته می‌شوند که این دامنه‌اش از احساسات گرم و صمیمانه تا احساس خشم و عصبانیت متغیر است... مطلبی کامل و جامع در مورد رنگها و روانشناسی رنگها... رنگ ...

نور ماهیت ذر‌ه‌ای اسحاق نیوتن (Isaac Newton) در کتاب خود در رساله‌ای درباره نور نوشت پرتوهای نور ذرات کوچکی هستند که از یک جسم نورانی نشر می‌شوند. احتمالاً اسحاق نیوتن نور را به این دلیل بصورت ذره در نظر گرفت که در محیطهای همگن به نظر می‌رسد در امتداد خط مستقیم منتشر می‌شوند که این امر را قانون می‌نامند و یکی از مثالهای خوب برای توضیح آن بوجود آمدن سایه است. ماهیت موجی همزمان با ...

مقدمه شهر یک اثر هنری بزرگ است که آفرینندگانی به وسعت خود و به تعداد جمعیتش دارد «هدف غایی یک شهر ایجاد محیطی خلاق و پرورنده برای مردمی است که در آن زندگی می کنند» چنین محیطی با گوناگونی بسیار، آزادی انتخاب به افراد می دهد و زمینه خلاقیت را فراهم می آورد، فضای شهر حداکثر ارتباط را با مردم و زیستگاه پیرامونشان برقرار می سازد و تنها یک وسیله برای در اختیار گذاردن تمام این ها دردست ...

مقدمه شهر یک اثر هنری بزرگ است که آفرینندگانی به وسعت خود و به تعداد جمعیتش دارد «هدف غایی یک شهر ایجاد محیطی خلاق و پرورنده برای مردمی است که در آن زندگی می کنند» چنین محیطی با گوناگونی بسیار، آزادی انتخاب به افراد می دهد و زمینه خلاقیت را فراهم می آورد، فضای شهر حداکثر ارتباط را با مردم و زیستگاه پیرامونشان برقرار می سازد و تنها یک وسیله برای در اختیار گذاردن تمام این ها دردست ...

Furniture صنعت مبلمان در روسيه صادرات و واردات مبلمان اداري روسيه، متاثر از کشور و منطقه جغرافيايي مي باشد. چوب از قديمي ترين مصالح استفاده شده ي بشر براي مبلمان مي باشد. طي قرن ها به تدريج مصالح جديدي مانند: فلز، پلاستيک، ام دي اف و غيره، ج

پیشگفتار با توجه به رشته تحصیلی اینجانب که درزمینه سفال گری است و تمام هم و غم خود رابرای آموختن این هنر و صنعت دیرینه فلات ایران قرار داده ام و از هر لحاظ این هنردارای گستردگی فراوان است و مطمئناٌ با انجام یک تحقیق و مطالعه چند کتاب نمی توان حتّی اندکی از این هنر و صنعت را بیان کرد و اینجانب در این تحقیق کوچک سعی کرده ام تا اندازه ی به تمام مطالب اشاره داشته باشم هر چند کوتاه و ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول