دانلود تحقیق سفلیس

Word 40 KB 9456 6
مشخص نشده مشخص نشده علوم پزشکی - پیراپزشکی
قیمت قدیم:۲,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • سفلیس

  سفلیس یک عفونت رایج در بریتانیا نیست ولی در برخی کشورهای دیگر بیشتر رایج است. این بیماری نوعی عفونت باکتریایی است. اغلب از طریق معاشرت جنسی منتقل می شود ولی ممکن است از طریق مادری که به آن مبتلا است به نوزاد متولد نشده اش هم سرایت یابد.

  علایم و عوارض

  علایم و عوارض سفلیس برای مرد و زن یکی است. این عوارض ممکن است به سختی قابل تشخیص باشند و از زمان مقاربت جنسی با کسی که به این بیماری مبتلا است ممکن است تا سه ماه طول بکشد قبل از اینکه عوارض بیماری ظاهر شوند. سفلیس چندین مرحله دارد. مراحل اول و دوم آن بسیار مسری هستند.

  مرحله اول

  یک یا چند زخم بدون درد در جاهایی که باکتری سفلیس وارد بدن شده است ظاهر می شوند. بطور متوسط این وضعیت بعد از ۲۱ روز رخ می دهد. شما ممکن است متوجه انها نشوید.

  این زخم ها ممکن است در هر کجای بدن ظاهر بشوند ولی اساساً در این جاها هستند:

  در قسمت بیرونی واژن، چوچوله و حوالی دهانه مجرای خروجی مثانه در مدخل ورودی رحم در زنان و روی آلت تناسلی مرد و پوست ختنه گاه حوالی مقعد و دهان (هم در مردان و هم زنان)

  این زخم ها خیلی عفونی هستند و ممکن است بین ۲ تا ۶ هفته طول بکشد قبل از آنکه التیام یابند.

  مرحله دوم

  اگرعفونت سفلیس درمان نشود در آنصورت مرحله دوم بین ۳ تا ۶ هفته بعد از ظاهر شدن زخم ها رخ می دهد. عوارض این مرحله اینها هستند:

  نوعی جوش بدون خارش ظاهر می شود که همه بدن یا بخش هایی از آن را می پوشاند

  نوعی زگیل گوشتی صاف بر روی قسمت بیرونی واژن در زنان و حوالی مقعد هم در مردان و هم زنان ظاهر می شود

  کسالتی شبیه آنفلونزا رخ می دهد و فرد احساس خستگی و بی اشتهایی می کند. این وضعیت با تورم غدد همراه است و ممکن است برای هفته ها و ماهها طول بکشد.

  تکه های سفید رنگی بر روی زبان و سقف دهان ظاهر می شوند از دست دادن بخش هایی از موی سر وقتی این عوارض ظاهر هستند سفلیس بسیار مسری است و از طریق رابطه جنسی به فرد دیگر سرایت می کند.

  درمان در هر یک از این دو مرحله سفلیس این بیماری را رفع می کند.

  مرحله نهان

  سفلیس نهان به حضور سفلیس درمان نشده اشاره دارد. شما ممکن است نه عارضه و نه علایمی از این عفونت داشته باشید که از طریق آزمایش خون قابل تشخیص است. اگراین بیماری علاج نشود در آنصورت ممکن است به سفلیسی مبتلا شوید که عوارض آن با تاخیر ظاهر می شوند. این وضعیت معمولا ۱۰ سال بعد از ابتلاء رخ می دهد. در آن موقع سفلیس ممکن است بر قلب و سیستم عصبی تاثیر بگذارد.

  اگر سفلیس در این مرحله درمان شود در آنصورت بهبودی کامل بدست می آید.

  ولی اگر قبل از شروع درمان قلب و سیستم عصبی صدمه دیده باشند در آنصورت ممکن است صدمه به آنها برگشت ناپذیر باشد.

  سفلیس چگونه سرایت می کند

  سفلیس از این طُرق سرایت می کند:

  رابطه جنسی با کسی که به این بیماری مبتلاء است  از طریق مادر به نوازدی که متولد نشده است به کجا برای دریافت کمک رجوع کنید کلینیک محلی بیمه خدمات درمانی که به امور جنسی رسیدگی می کند.

  در بریتانیا شما می توانید اطلاعات مربوط به نزدیک ترین کلینیک محلی بیمه خدمات درمانی که به امور جنسی رسیدگی می کند را در دفترچه تلفن زیر عنوان امور پزشکی مربوط به دستگاه ادراری تناسلی (GUM)، بیماری هایی که از طریق مقاربت جنسی منتقل می شوند (STD) و یا بیماری های مقاربتی (VD) پیدا کنید. یا اینکه می توانید به بیمارستان محلی تان تلفن کرده و درباره کلینیک ویژه و یا GUM بپرسید. صفحه انترنتی کمک و مشاوره ما به صفحاتی متصل است که به شما کمک می کنند تا نزدیکترین کلینیک به خود را بیابید.

  شما در چنین کلینیک می توانید از مشاوره خصوصی و رایگان و درمان مناسب برخوردار شوید. شما می توانید به هر کلینیکی در هر جای کشور رجوع کنید و مجبور نیستید به کلینیک محلی تان بروید. همینطور لازم نیست که از طرف دکتر خانوادگی تان به چنین کلینیکی معرفی شوید. (کلینیک های امور جنسی که به بیمه خدمات درمانی تعلق ندارند ممکن است همیشه همه خدماتی که در کلینیک های امور جنسی بیمه خدمات درمانی عرضه می شود را عرضه نکنند).

  دکتر خانوادگی خودتان

  اگر شما در بریتانیا هستید در آنصورت به سایت انترنتی ttp://www.playingsafely.co.uk/ رجوع کنید تا جزییات بیشتر درباره کلینک هایی که به بیماری های مقاربتی رسیدگی می کنند را بیابید.

  اگر در آمریکا هستید در آنصورت به سایت انترنتی http://herpes-coldsores.com/support/std_clinic_us.htm رجوع کنید، در این سایت شما همینطور می توانید جزییات مربوط به کلینک های مشابه در استرالیا، نیوزیلند، پورتوریکا و هندوستان را بدست آورید.

  آزمایشاتی که برای تشخیص سفلیس وجود دارد

  در کلینیک آزمایشات زیر ممکن است انجام شود:

   

  یک نمونه خون گرفته می شود

  اگر در بدن تان زخمی وجود دارد یک نمونه از مایعات آن برای مشاهده در زیر میکروسکوپ گرفته می شود

  ناحیه تناسلی و همه بدن تان معاینه می شود

  با استفاده از یک تکه پنبه یا اَبر از هر زخمی که داشته باشید نمونه برداری می شود.

  اندام خصوصی زنان معاینه می شود

  از ادرار شما نمونه برداری می شود.

  هیچکدام از این آزمایشات دردناک نیستند ولی برخی اوقات ممکن است ناخوشایند باشند.

  شما می توانید این آزمایشات را به مجرد اینکه فکر کردید به این بیماری مبتلا هستید انجام دهید.

  تشخیص و درمان

  نمونه هایی که در طی معاینه گرفته شده در زیر میکروسکوپ برای تشخیص عفونت مشاهده می شوند. این نمونه ها بعدا برای آزمایش به لابراتوار فرستاده می شوند. نتیجه آزمایشات معمولا طی یک هفته آماده است.

  اگر به شما گفته شود که مبتلا به سفلیس هستید در آنصورت از شما خواسته می شود که یک مشاور امور پزشکی را ملاقات کنید و او به شما درباره این عفونت و همینطور سئوالات دیگری که داشته باشید توضیح می دهد. مشاور امور پزشکی از شما درباره فرد یا افرادی که با آنها رابطه جنسی دارید خواهد پرسید تا در صورت لزوم آنها نیز درمان شوند.

  اگر این احتمال وجود دارد که شما سفلیسی که به آن مبتلا هستید در مراحل اولیه است، در آنصورت شما نباید از طریق دهان، واژن و یا مقعد با کسی رابطه جنسی داشته باشید. شما نباید هیچگونه رابطه جنسی با همزی تان داشته باشید که طی آن وی در تماس با زخم ها و یا جوش های شما قرار می گیرد تا زمانی که درمان تان به فرجام برسد. درمان سفلیس معمولا یک دوره دو هفته ای طول می کشد که طی آن پنیسیلن به بدن تزریق می شود و یا در مواردی قرص آنتی بیوتیک استفاده می شود.

  اگر شما نسبت به آنتی بیوتیک معینی حساسیت دارید و یا این احتمال وجود دارد که حامله باشید مهم است که آن را به دکترتان بگویید. این باعث می شود که نوع آنتی بیوتیک که برایتان تجویز می شود متقاوت باشد. مهم است که شما همه مراحل درمان را تکمیل کنید. اگر در درمان شما وقفه ای بوجود آید، ممکن است لازم باشد که دوباره آن را از اول شروع کنید.

  وقتی که درمان تان کامل شد از شما خواسته می شود که به فواصل منظم برای آزمایش خون به کلینیک سر بزنید.

  حاملگی و سفلیس

  در بریتانیا خون همه زنان حامله ای که به کلینک های مربوط به دوره بارداری سر می زنند برای سفلیس آزمایش می شود. اگر سفلیس تشخیص داده شود، در آنصورت طی دوره حاملگی و بدون آنکه خطری متوجه نوزاد شود آن را درمان می کنند.اگر زنی سفلیسی داشته باشد که درمان نشده است درآنصورت در رحم خود این بیماری را به نوزاد خود منتقل می کند. در برخی موارد این باعث سقط جنین و یا زایمان بچه مرده می شود.

  وقتی که سفلیس درمان شود دیگر تا زمانی که به آن مبتلاء نشده اید عود نمی کند. ولی با این وجود آزمایش های بعدی خون شما (مثلا برای دلایل مهاجرت) برای این بیماری مثبت خواهد بود. مطمئن شوید که از کلینک گواهی نامه ای درباره درمان خود برای این بیماری بگیرید.

  به یاد داشته باشید که پس از درمان با استفاده از کاپوت می توانید خطر گرفتن و یا انتقال امراض مقاربتی از طرق رابطه جنسی را کم کنید.

  Avert.org اطلاعات بیشتری درباره بیماری های دیگری که از طریق مقاربت جنسی منتقل می شوند منجمله آمار مربوط به این بیماری ها و کتابچه های ویژه ای مربوط به آنان دارد.

  This document was provided by AVERT, last updated July 26, 2005. http://www.avert.org.uk/

  بهداشت و درمان

  «ویروس نقص ایمنى انسان» و «سیندروم نقص ایمنى اکتسابى»: اطلاعات پایه

  Caring for Someone Coming Out of Hospital

   

  Getting Products that Help Make Someone's Life Easier

   

  How to improve your mental wellbeing

   

  Understanding Depression

   

  فهم اسکیزوفرنی

   

  مقدمه اى درباره بیمارى هایى که از طریق مقاربت جنسى منتقل مى شوند

   

  مراقبت پزشکى بیمه خدمات درمانى: حل اختلافات

   

  مشاوره مستقیم تلفنی و « بیمه خدمات درمانی ملی» NHS از طریق انترنت

   

  کمک مالی برای تامین مخارج درمانی افراد سالمند

   

  افسردگی پس از وضع حمل

   

  انجمن کسانی که از صدمات ستون فقرات رنج می برند»

   

  تنش پس از آسیب

   

  ثبت نام با دکتر خانوادگی تان GP

   

  حاملگی اکتوپیک

   

  خدمات ویژه «بیمه خدمات درمانی» برای افراد سالمند

   

  خدمات درمانی و بیمارستانهای ویژه NHS

   

  خدمات درمانی درازمدت «بیمه خدمات درمانی»

   

 • فهرست:

  ندارد.


  منبع:

  ندارد.

سفلیس چیست ؟ سفلیس یک بیماری منتقله از طریق جنسی است که مسئول اپیدمی های خطرناک می باشد. علت آن یک باکتری به نام تریپونماپالیدوم است. میزان سفلیس اولیه و ثانویه در ایالات متحده آمریکا از سال 1990 تا 2000 میلادی به میزان 2/89 درصد کاهش یافته است. اگر چه میزان عفونت از 5979 مورد در سال 2000 به 6103 در سال 2001 افزایش یافت است. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در نوامبر 2002 اعلام کرد ...

ازدواج و مسايل بهداشتي مربوط به آن 1- اهميت بهداشت ازدواج را تشريح کنيد؟ داشتن آمادگي جسمي و روحي لازم براي ازدواج، علاوه بر تحکيم بنيان خانواده موجب تضمين سلامت فرزندان خواهد بود. اطمينان از مبتلا نبودن زوجين به بيماري مسري، نداشتن اعتياد و

بهداشت دوران بارداري 1- اهداف مراقبتهاي دوران بارداري را توضيح دهيد؟ هدف از مراقبتهاي دوران حاملگي، تأمين و حفظ سلامت مادر و جنين اوست. در طي اين مراقبتها مادران براي زايماني طبيعي آماده مي شوند. آموزشهاي لازم را در زمينه خطرات، عوارض و مسايل ط

- اهميت بهداشت ازدواج را تشريح کنيد؟ داشتن آمادگي جسمي و روحي لازم براي ازدواج، علاوه بر تحکيم بنيان خانواده موجب تضمين سلامت فرزندان خواهد بود. اطمينان از مبتلا نبودن زوجين به بيماري مسري، نداشتن اعتياد و بيماري رواني شديد و غيرقابل کنترل، نبود

استرپتوکوکوس پیوژنز اری سی پلاس - در حلیکه بر روی تمام گروههای تأثیر می گذارد ، بیماران دارای اری سی پلاس از یک بی نظمی پیشرفته رنج می برند ، بویژه بر روی صورت و اندامهای پایین بدن . پدرپرال سپسیس- عفونت در طی یا پس از تولد نوزاد آغاز می شود یک بیماری اندو نریوم اوترین است و بیماران از ثخلیه رحمی رنج می برند و اغلب دلدرد با تب شدید می باشد . بیماری استرپیتوکرکی گروه تهاجمی - ...

فراوانی و نوع جهش های CFTR بر حسب شرایط جغرافیایی و نژادی متفاوت است [ ] به دلیل تنوع و فراوانی جهش های ژن CFTR [] ، اطلاع داشتن از توزیع و نوع جهشهای این ژن در یک جمعیت برای طراحی یک روش مولکولی مناسب جهت تشخیص ژنتیکی CF GHCL HSJ. []. شایعترین جهش ژن CFTR, F508 می باشد که 70 درصد کروموزوم های CF [] و به عبارتی حدود کل جهش های CF را در بر می گیرد []. Morral و همکارانش []، با ...

استرپتوکوکوس پیوژنز اری سی پلاس - در حلیکه بر روی تمام گروههای تأثیر می گذارد ، بیماران دارای اری سی پلاس از یک بی نظمی پیشرفته رنج می برند ، بویژه بر روی صورت و اندامهای پایین بدن . پدرپرال سپسیس- عفونت در طی یا پس از تولد نوزاد آغاز می شود یک بیماری اندو نریوم اوترین است و بیماران از ثخلیه رحمی رنج می برند و اغلب دلدرد با تب شدید می باشد . بیماری استرپیتوکرکی گروه تهاجمی - ...

ویتامین این ویتامین جزودسته ویتامین های محلول در چربی بوده و برای تامین سلامتی بشر بسیار مفید و لازم است برای تولید مثل بیناَََََیی تنظیم رشد سلولی و سیستم ایمینی بدن حیاتی میباشد بدن می تواند آن را در انساج پر چرب بخصوص کبد ذخیره کند. بخصوص بتاکاروتن به یک گره از مواد شیمیایی که ضد اکسیدانAویتامین نامیده می شوند تعلق دارد.این ویتامین در برابر اکسیژن حساس است و در چربی حل می شود ...

ایدزچیست؟ AIDS ایدز یکی از بیماریهای ویروسی واگیردار است . ویروس این بیماری(HIV) به تدریج قدرت دفاعی بدن را کم می کند، بطوریکه انسان مبتلا حتی در مقابل بیماریها وعفونتها خیلی ضعیف هم نمی تواند مقاومت کند و از پا در می آید. ایدز چگونه سرایت می کند؟ از سه طریق 1- در اثر تماس جنسی بین دو نفر که یکی آلوده به ویروس باشد. ویروس می تواند از مرد به زن یا از زن به مرد ویا از مرد به مرد ...

اين ويتامين جزودسته ويتامين هاي محلول در چربي بوده و براي تامين سلامتي بشر بسيار مفيد و لازم است براي توليد مثل بيناَََََيي تنظيم رشد سلولي و سيستم ايميني بدن حياتي ميباشد بدن مي تواند آن را در انساج پر چرب بخصوص کبد ذخيره کند. بخصوص بتاک

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول