دانلود تحقیق تهاجم فرهنگی یا شبیخون فرهنگی

Word 37 KB 9534 10
مشخص نشده مشخص نشده روانپزشکی - روانشناسی - علوم تربیتی
قیمت قدیم:۵,۸۵۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۳,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 •  

  مقدمه

  نوجوانان و جوانان به مثابه آینه های تأثیرپذیری می مانند که هر آنچه را ببینند و بشنوند صریحا بخاطرخواهند سپرد و چون به مقتضای سنشان بدنبال نو آوری، الگوهای بکر و جذاب و مطرح نبودن هر چه بیشتر خود در بین دیگران هستند، متاسفانه الگوهای القاء شده از سوی بیگانگان را چشم بسته و بدون هر گونه آگاهی می پزیرند و در تقلید کورکورانه از این الگوها غربی و مبتذل حتی سعی در سبقت جستن از یکدیگر دارند و انواع دستجات، اجتماعات، گروههای مبتذل را با عناوین مختلف تشکیل داده و می دهند.

  دشمنان انقلاب اسلامی بعد از اینکه انواع راههای مبارزه، از قبیل تحریم اقتصاد، جنگ و...را آزمودند و نتوانستند نتیجه مطلوب را برای به زانو درآوردن نظام اسلامی پیدا نمایند به سلاح مبارزه فرهنگی روی آورده و راه مبارزه با انقلاب را بدین سان در پیش گرفتند.

  استکبار جهانی در این مبارزه عظیم جوانان این مرز بوم را نشانه رفته و به انحراف کشاندن نسل جوان را که آینده سازان واقعی کشور هستند، سرلوحه اهداف خود قرار دارد.

  بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده درباره انواع گروههای مبتذل موجود در جامعه و افراد تشکیل دهنده این گروهها مشخص شده است که اکثر این جوانان نسبت به مسایل عام فرهنگی و اجتماعی ایران و جهان و فقدان کانال های ارتباطی بین انها دچار سردرگمی شده و خود را به مرور زمان در گردابی از مشکلات می بینند. این جوانان در گفتگوها و محافل خود وقت خود را صرف مسائلی می کنند که کمترین اطلاعاتی و یا حتی هیچ اطلاعاتی از آنها ندارند.

  د بیانات آنها کلماتی همچون حقیقت، خدا، صلح و ... به چشم می خورد اما غافل از اینکه بیان هر کدم از این کلمات مستلزم کار و تحقیق و مطالعه فراوان است که این افراد در فضای بسته افکارشان، اجازه چنین کاری را پیدا نخواهند کرد و تنها با مطالعه کتبی در مورد ماوراءالطبیعه، ارواح و ... بحث های خرافی و غیرعملی را در پاسخ به سئوالات ذهنشان گزینش می کنند و هرچه این پاسخ ها خرافی و عجیب و غریب تر باشد برای آنها جذابیت بیشتری دارد.

  ما در این مقوله نگاهی گذرا به تعدادی از گروه های مبتذل موجود در جامعه انداخته و با نحوه تشکیل افکار، مرام و هدف آنها آشنا می شویم.

   

  الف – گروه رپ (Rap)

  رپ (Rap) در لغت به معنای زخم زبان، ضربت سریع و تند زدن، آدم لات و حقه باز می باشد.

  Rap شبیه صدای مرتعشه از دستگاه جاز است وقتی که روی پوستی دستگاه ضربه ای انداخته می شود و بالاخره Rap و تشکیل دهنده این گروه سیاهپوستانی در منطقه هارلم نیویورک بوده اند که برای رسیدن به صلح و آزادی و مبارزه با نژادپرستی دست به قیام زدند و تظاهراتی را به راه انداختند که همراه با نوعی رقص و پایکوبی بود. اما بعدها به این رقص و موسیقی توسط افراد مغرض تنوع داده شد و موسیقی رپ بصورت ابزاری در دست استعمارگران افتاد تا جوانان را به انحراف اخلاقی بکشانند.

  جوانان عضو در این گروه پسرانی با موهای بلند، موهای سر را آلمانی زده ( یک طرف موها را کوتاه تراشیده و طرف دیگر مو بلند است)، شلوارهایی با پچه گشاد که روی زمین کشیده می شود، خط ریش پایین تر از گوش، عینک های دودی با قاب فلزی، موهای روغنی و ... و دخترانی با منتوهای آستین بلند و کوتاه، موهای روغن زده و چسبیده به سر و شلوار های پاچه گشاد، کفش های سگک دار و ... می باشد.

  دختر جوانی که دل به آنچه از خارج برایش سوغات آورده می شود، بسته و تمام ذهنیات و تفکرات خود را مطابق با آنچه دیگران می خواهند همراه کرده اظهار می دارند که «ادبیات ما کهنه شده و چیزی که به درد بخورد در آن نیست دیگر زمان حافظ، سعدی، مولوی گذشته و باید مطابق زمان پیش رفت ».

  اندیشه گوتاه یک پسر جوان عضو در این گونه گروه ها در تعریف از آزادی اینست که : «آزادی یعنی هر لباسی دلم خواست بپوشم، بتوانم با دوست دخترم بدون دردسر به میهمانی بروم، مشروب هم به اندازه بخورم »

  اعضای گروه Rap آرم خود را از صلح جهانی PEACE گرفته اند، آنها خود را فارغ از تمامی مسایل زندگی دانسته و در پی آسایش مفرط و بی حد و اندازه اند و به همین جهت دوستی و سازش را که اشعار صلح جهانی است به اشتباه تعبیر کرده و خود را متصل و پیرو آن می دانند.

  ب- گروه هوی متال (HEAVY METTAL )

  هوی متال به معنای فلز سنگین است و به نوعی از موسیقی نسبتا جدید غربی (آمریکایی) اطلاق می شود که در آن اصوات مرتعشه از سازهای نزدیک به صدای برخود فلزات است. در این نوع موسیقی (اوج و فرود) قطعات بسیار شدید بوده و ضرب آهنگ ها فوق العاده تند است استفاده از آلات موسیقی الکترونیکی و سازهای کوبه ای چنان فضای تند موسیقیایی را پدید می آورند که کمتر کسی قادر به گوش دادن است.

  پسری که خود را عضو گروه هوی معرفی می کند درباره صلح اظهار می کند :

  « ما می خواهیم هیچکس با هیچ کس جنگ نکند » و وقتی به وی گفته می شود هیچکس دوست ندارد در دنیا جنگی باشد، پس فرق شما با سایر مردم چیست؟

  بیان می کند : « ما می گوئیم حتی بین پدر و پسر و زن و شهرها هم نباید دعوا باشد برداشت یک عضو گروه هوی از کلمه آزادی در اینجاست که می گوید :

  « باید مانند پرنده ها آزاد بود تا هر کاری که دلت خواست انجام بدهی. »

  افراد این گروه نیز طرز پوشش و خودآرائی همانند گروه رپ دارند و گام به گام آنها قدم برداشته اند.

  بررسی وضعیت روحی و روانی افراد عضو گروههای فوق الذکر حکایت از افسردگی کهنه خاص آنها دارد و هر چه بر میزان سن و شدت انجام اعمال و رفتارهای خاص آنها می گذرد بر شدت آن افزوده می گردد.

  گروه طغیان نسل یا استوس (Stoos)

  بررسی و تحقیقات از افراد تشکیل دهنده این گروه حکایت از آن دارد که تعدادی دانش آموز پس از دیدن «شو»های ماهواره ای ... با انگیزه دور هم بودن و داشتن تشکیل گروهی اقدام به شکل دادن این باند نموده اند و نام استوس مخففی از نام افراد بنیانگذار گروه است.

  «طغیان نسل جوان» عبارتی است که خواننده «شو» آن را خوانده است. این افراد قصد گسترش باند خود را داشته اند.

  گروه شلخته (Shalakhteh)

  طرفداران تشکیل دهنده این گروه پوشش خود را قابل توجه نشان داده اند بدین صورت که آنها اقدام به پاره کردن پایین شلوارها (بخصوصشلوارلی) نموده و لبه های آن را ریش می نمایند. بلوزهای آستین بلند در زیر بارانی و یا مانتو پوشیده و آستین را زیر لباسهایی رویی بیرون داده و دکمه های آن را باز نگه میدارند. دختران عضو در این گونه گروه ها از انواع وسایل و لوازم آرایش بخصوص پودرها و کرم های مخصوص مات کننده پوست استفاده می کنند و مسائل اخلاقی همچون روابط نامشروع با مردان متأهل، خرید و فروش فیلم های مستهجن و ... در میان این افراد به وفور به چشم می خورد.

  گروه WASP

  این گروه که نام خود را از جمله We are the sex prophet  گرفته اند در نیمه های شب اقدام به شبگردی، ولگردی، اعمال منافی عفت، هوس بازی همجنس بازی می نمایند و شعارشان اینست که ما در پی یافتن همجنس بازان هستیم، به گروه ما بپیوندید.

  گروه Ras

  گروهی از دختران جدا شده از گروه Rap هستند که با همان خط مشی اما با یک گستردگی بیشتر که دخترانی هرزه و شهوتران و بی مبالات درون آن فعالیت دارند.

   

  گروه IDU

  بررسی و تحقیق در مورد حرکات مشکوک دانش آموزان دختری و اعتراف وی، حکایت از وجود یک باند فساد اخلاقی که احتمالا همکاری با منافقین نیز داشت، نمود. در این گروه که نام فوق الذکر را برای خود گزیده اند افراد مشهور به فشاد (زنان شوهردار، دانش آموزان و دانشجویان و اساتید دانشگاه) و چند تن از هواداران منافقین به چشم می خورند.

  و ...

  بسیاری از گروه های دیگر من جمله پانک، راک – هادارا – عقاب (سمبل گروه پانک) کلاه خرگوشی (سمبل پلی بوی) – ستاره سرخ – پانک ترش نیز وجود دارند که توسط تعداد محدودی از دانش آموزان جوان و نوجوان تشکیل شده است.

  کلام آخر :

  بررسی، تحقیقات و جمع آوری گزارشات نشان دادند، این جوانان به این سو رفته اند چون :

  1- مانند همه جوانان نیازمند ارضای حس خودنمایی (یکی از مهمترین نیازهای هر جوان) هستند.

  2-کانالهای ارتباطی آنها با نهاد های فرهنگی و اجتماعی جامعه کاملا قاطع است.

  3- امکان ارتباط آنها با خرده فرهنگ های حاشیه ای غرب از طریق ماهواره و فیلم های ویدیویی و والدین غرب زده وجود دارد.

  4- خانواده آنها نه تنها هیچ ممانعتی در این مورد بوجود نمی آورند بلکه گاه مشوق آنها نیز هستند.

  5- با این رفتار نوعی مقاومت اجتماعی در برابر هست ها بوجود می آورند ( که شرایط جوانی نیز آن تشدید می کند.)

  6- اصلی ترین موضوع مورد توجه خود را نیازهای جنسی قرار داده اند.

   

  آشنایی با گروه های فساد و مبتذل غرب

  بزرگترین دشمن ملت ها، فساد اخلاقی افراد تأثیرگذار بر زندگی مردم است

 • فهرست:

  ندارد.


  منبع:

  ندارد.

فرهنگ از مقولات سهل و ممتنع است که هم می توان برخورد سطحی و صوری با آن کرد و هم می توان به ذات معنایی و لایه های تو در تو، پیچیده و ظریف آن نظر افکند. هم می توان به مثابه یک ناظر صرف، از بیرون به آن نگریست و درباره آن به داوری نشست و هم می توان به عنوان یک ناظر بازیگر بهاعماق و لایه های درونی آن دست یافت. اگر فرهنگ را " معرفت مشترک" تعریف کنیم و لایه های آن را از عمیق ترین تا ...

این پروژه در پنج فصل تدوین شده است . در فصل اول آن این موضوعات مورد بررسی قرار گرفته‌اند : بیان مساله رهبر معظم انقلاب در بیان اهمیت پرداختن به مساله تهاجم فرهنگی فرموده‌اند : « امروزه دشمن بیشترین همت خود را روی تهاجم فرهنگی گذاشته است ». در فصل اول یعنی در طرح تحقیق به بیان اهمیت این پدیده مهم تاریخی که در همه جوامع به چشم می‌خورد چه بصورت تهاجم فرهنگی و یا به صور گوناگون دیگر ...

پیشگفتار: فرهنگ از مقولات سهل و ممتنع است که هم می توان برخورد سطحی و صوری با آن کرد و هم می توان به ذات معنایی و لایه های تو در تو، پیچیده و ظریف آن نظر افکند. هم می توان به مثابه یک ناظر صرف، از بیرون به آن نگریست و درباره آن به داوری نشست و هم می توان به عنوان یک ناظر بازیگر به اعماق و لایه های درونی آن دست یافت. اگر فرهنگ را " معرفت مشترک" تعریف کنیم و لایه های آن را از عمیق ...

پیشگفتار: فرهنگ از مقولات سهل و ممتنع است که هم می توان برخورد سطحی و صوری با آن کرد و هم می توان به ذات معنایی و لایه های تو در تو، پیچیده و ظریف آن نظر افکند. هم می توان به مثابه یک ناظر صرف، از بیرون به آن نگریست و درباره آن به داوری نشست و هم می توان به عنوان یک ناظر بازیگر به اعماق و لایه های درونی آن دست یافت. اگر فرهنگ را " معرفت مشترک" تعریف کنیم و لایه های آن را از عمیق ...

مقدمه : دين مبين اسلام، بعنوان يک دين کامل، جامع و منطبق با فطرت انسان، به تمام نيازهاي روحي، رواني، اجتماعي و . . . پاسخ لازم و کافي داده است. طبيعي است براي رفع نيازهاي متفاوت انسان و تکامل و ترقي او تکاليفي را در قالب وجب ، مستحب، مکروه ، مب

بحث از دین و تربیت همیشه مورد توجه اندیشمندان تربیتی بوده و بشر همواره به دنبال آرمان خواهی و کمال طلبی خود در شیوه های تربیتی به دین و ارزش های الهی علاقه وافری نشان می داده است. هر چند پس از رنسانس و گسترش علم گرایی و غرور ناشی از آن و طرح «تقابل علم و دین» و جا افتادن این تفکر به لحاظ ضعف های موجود در دین مسیحیت و مبلغان و عالمان آن و به حاشیه رانده شدن دین تربیت دینی نیز ...

بر خلاف دیدگاهها و نظریات اولیه که سکونتگاههای حاشیه ای را مظهر فساد، جرم و جنایت، قانون گریزان، فراریان و اقشار حاشیه ای می دانستند و ویژگیهای منفی موجود در این سکونتگاهها را تعمیم می دادند، دیدگاههای اخیر اساساً ضمن تأیید وجود زمینه ها و بسترهای آسیب های اجتماعی و روانی در آنها، این سکونتگاههای را در عین حال مخزن مهارتها و انگیزه های فردی برای تأمین سرپناه و ارتقاء کیفیت ...

پیشگفتار از زمانی که غرب در رویارویی با انقلاب اسلامی با شکست رو به رو شد و سنگرها و مواضع محکم و کهنسال استعمار و استثمار پس از خیزش با صلابت امّت مسلمان ایران فروریخت تهاجمات پنهان و آشکار دشمنان اسلام و ایران به صورت مختلف در ابعاد گوناگون نظامی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی برای جلوگیری از تحقق آرمانهای والای نظام اسلامی در سراسر جهان آغاز شد. دشمن مکّار تمامی نیروها و امکانات ...

توسعه فرهنگي مقدمه: بي شک بالاترين و والاترين عنصري که در موجويت هر جامعه دخالت اساسي دارد فرهنگ ان جاممعه است. اساساً فرهنگ هر جامعه هويت و موجوديت آن جامعه را تشکيل مي دهد و با ؟ فرهنگ هر چند بعدهاي اقتصادي ، سياسي، صنعتي و نظامي

-1: چیستی هنر نمایش آغاز نمایش در هر سرزمینی را باید در آداب، رسوم و مناسک مذهبی همان قوم و در فعالیت‌های انسانی برای تنازع بقا جستجو کرد. انسان بدوی برای تسلط‌یافتن بر محیط زندگانی و برای شناخت و کنترل نیروهای سرکش طبیعت شروع به خلق شخصیتهای جادویی با کمک لباس، گریم و ماسک می‌کند. چه این انسان می‌پنداشت که با خلق این شخصیت‌ها و اجرای مراسم سحر و جادو می‌تواند بر جادوگران و ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول