تحقیق پست استان تهران

Word 841 KB 32555 22
مشخص نشده مشخص نشده عمومی - متفرقه
قیمت قدیم:۱۰,۱۵۰ تومان
قیمت: ۷,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • چکیده

  پست مستقیم یکی از محصولات (خدمات)پستی می باشد که به منظور برقراری ارتباط ما بین اجزاء مختلف جامعه پی ریزی شده و طی چند سال گذشته در ایالات متحده آمریکا و اروپای غربی از نرخ رشد بالایی برخوردار شده است .

  پیشرفتهای ناشی از انفورماتیک ارتباطات و فن آوریهای اطلاعاتی ،اقتصاد جدیدی را خلق نموده اند که فرانسوی مرزهاست و تنها یک زبان مشترک دارد که حرف e کلیدی ترین واژه در آن  بشمار می رود .

  تجارت الکترونیکی ،مرسوله وپست الکترونیکی ،پرداخت و خرید الکترونیکی ،تمبر الکترونیکی و بیمه الکترونیکی واژه هایی هستند که در این محیط جدید مورد استفاده قرار می گیرند.

  رشد سریع اقتصاد بر خط چالش ها و فرصت های زیادی را برای سرویس های پستی که باید فعالیت خود را در یک بازار جدید و  با تقاضاهای جدید از سوی مشتریان جدید هدایت نمایند،بوجود آورده است و در میان سرویسهای مختلف پستی ،"پست مستقیم" دارای اهمیت ویژه ای می باشد.

  در دو سه سال اخیر محافل اقتصادی،مقامات دولتی و رسانه های گروهی بهره فراوانی از تجارت الکترونیکی بوده و فعالیتهای خود را در این  زمینه متمرکز نموده اند .استفاده از اینترنت نسبت به تلفن و تلوزیون بسیار فراگیر شده بطوریکه که تعداد کاربران جهانی این شبکه هر صد روز دو برابر میشود و انتظار می رود تعداد مشتریان اینترنت در اروپا که در سال 1999 هفت میلیون نفر در سال بوده است تا سال 2004 به 131میلیون نفر برسد .در نبرد میان رسانه های دیجیتالی  و رسانه های کاغذی،نامه های الکترونیکی از طریق اینترنت به خاطر جحم وسیع خود در ردیف غولهای ارتباطات آینده قرار خواهند داشت .در  دهه 80،پست الکترونیکی و اینترنت موجب امیدواری نسبت به یک دنیای نسبتا"مطلوب عاری از کاغذ گردید.اخیرا"مطالعاتی به عمل آمد که بر اساس آن بخش فزاینده ای از فعالیتهای تجاری الکترونیکی شرکت ها تاءثیر بسیار مستقیمی در  پست فیزیکی دارد.همچنین طبق تحقیقات انجام شده توسط شرکت مکینتل حجم فعالیتهای سنتی پست های برید(ترکیبی)در دنیای صنعتی از 80میلیارد مرسوله در سال 1998 به 145 میلیارد مرسوله در سال 2005 خواهد رسید.

  یکی از اصلی ترین دلایلی که برخی از افراد در اعمال تجارت از طریق شبکه جهانی اینترنت تردید می کنند به جهت عدم اطمینانیست که آنان به امنیت و جفظ تبادل اطلاعات از این رسانه دارند.بنابراین امنیت مهمترین عامل موفقیت در تجارت الکترونیکی به شمار می آید و صحت و رعایت محرمانه بودن،شرایط اساسی برای تحقق معاملات در این فضای ارتباطی می باشند.

  از قرنها پیش ادارات پست نقش مهمی در زمینه تسهیل تجارت و مبادلات ایفاء نموده اند.این ادارات به عنوان شخص ثالث مورد اعتماد میان خریدار و مشتری محسوب می گردند و به گونه ای رفتار می کنند که سفارشات،امانات ،صورت حسابها و یا هر گونه مکاتبه دیگر در امنیت کامل به مقصد برسد.

  در میان سرویس های مختلف پستی "پست مستقیم" یکی از مهمترین سرویس های موجود ،جهت مقابله با موج الکترونیکی می باشد و این مسئله تا آن حد مورد توجه قرار گرفته است که به نظر کارشناسان ،تنها شرط بقای ادارات پست در قرن 20 روی آوردند به سرویس های نوین بر پایه فن آوری اطلاعات و به ویژه پست مستقیم می باشد.

  آنچه مسلم است این است که پست مستقیم هنوز جزء یکی از برنامه های انتخاب شده توسط بازاریابان مستقیم میباشد و به جای برنامه های دیگر مانند ایمیل و اینترنت به کار می رود. با این وجود در برخی از کشورها،جایی که نیاز و امکانات بالقوه برای استفاده از این رسانه ی تبلیغاتی وجود دارد ،پست مستقیم در دسترس نبوده و صنعت بازاریابی مستقیم  گسترش نیافته است؟،در صورتی که توسعه و رشد پست مستقیم شانس بسیار زیادی را برای کاربران پستی در این کشورها می تواند  به دنبال داشته باشد و با استفاده از ابزارهای جدید،مشتریان می توانند جهت تبلیغ و فروش محصولاتشان از طریق کاربران پستی،تجارت پستی را افزایش داده و از رشد این صنعت حمایت نمایند.

  با توجه به اهمیت پست مستقیم و رشد آن در دنیا و به جهت آشنایی کاربران و بازاریابان بخشهای دولتی و خصوصی و همچنین لزوم آموزش دانشجویان بر آن شدم با استفاده ازمنابع در دسترس ،دست به تهیه پروژه حاضر بزنم  تا شاید بتوانم قدمی در جهت معرفی  این سرویس جهانی برداشته و دانش فنی کارگزاران و کاربران را ارتقاء دهم و نیز هدایت گر درونیم را که شوق و مسئولیت نگاشتن این پروژه راضی نمایم.

   

  تاریخچه پست استان تهران

  تا  سال 1360 امور وفعالیت پستی استان تهران تحت عنوان مدیریت پست تهران و حومه مشتمل بر ادارات پست کشور و تجزیه و مبادلات و مناطق پستی تهران اداره می گردید .از سال 1360 با تفکیک،تجزیه و مبادلات و پست کشور اداره کل پست استان تهران با مجموعه ای شامل دفتر پست شهری ،روستایی،کارگزار مخابراتی و آژانسهای پستی به فعالیت خود ادامه داد تا سال 1360 کلیه امور مربوط  به جمع آوری مرسولات و تخلیه صنادیق و همچنین توزیع مرسولات در شهر تهران به صورت متمرکز در منطقه 11 پستی واقع در خیابان امام خمینی انجام میگرفته که بر اساس برنامه ریزی و نظریه کارشناسان بلژیکی تهران به 8 منطقه پستی جهت تسریع در امر توزیع و رهسپاری مرسولات تفکیک گردید که بر اساس تقسیمات کد پستی هریک ازنواحی تهران را زیر پوشش پستی خود قرار داده اند .

  با گسترش روز افزون جوامع و بزرگ شدن شهرها و به وجود آمدن وسایل ارتباطی جمعی ،ارتباط افراد بسیار آسان و سهل گردیده ،در این میان پست به عنوان یکی از سازمان ها و نهادهای موثر در امر ارتباطات مردمی نقش به سزایی در جوامع مختلف ایفا می نماید.

  تاریخچه پست در گشور ما به سالیان نه چندان دور برمی گردد به طوری که بر اساس کتاب تاریخ پست ایران پست در سال 1276 در زمان صدارت امیرکبیر به صورت خاص شکل نسبتا" رسمی به خود گرفت ولی در آن زمان صرفا" مخصوص ارسال نامه ها و فرامین سلطنتی بود.درسه سال بعد ،در زمان صدارت علی خان عین الدوله به شکل عمومی درآمده و برای مکاتبات و نامه های مردم عادی نیز این امر صورت میگرفته و سرانجام در پیچ و خم گذشت زمان و پیشرفت علم و صنعت،هم زمان با جامعه رشد یافته تا این که به شکل سامان مند امروزی در آمده است و اکنون نیز راهی بس طولانی به سمت آینده در پیش دارد.

  دفتر خدمات ارتباطی عامل نیز به عنوان یکی از خادمین جامعه و جزء کوچکی از نظام پستی کشور در راستای طرح خدمت به ارباب رجوع خدمات و مشاورهای گوناگونی را در این طرح روی می دهد.

   

   

  تعریف دفتر پستی

  ادارات پست با توجه به نیازهای ضروری اقدام به تاسیس واحدهای پستی نموده چون خدمات پستی مورد نیاز را با سرعت در اختیار مراجعین قرار داده و از مسافرت های درون شهری و برون شهری جلوگیری نماید واحد پستی تحت عنوان دفتر پستی نامیده می شود یک دفتر پستی مشتمل بر چندین باجه پستی بوده که ارائه یک یا چندین نوع از خدمات پستی اختصاص داده شده است این دفاتر می توانند در سازمان ها،ادارات و سایر مکانها دایر گردند عمده ترین خدمات پستی قابل عرضه در این گونه دفاتر عبارتند از:

  باجه فروش تمبر و اوراق بهادار

  -باجه های صدور قبض

  -باجه های قبول (نامه-کارتهای پستی-مطبوعات-بسته کوچک-کیسه مخصوص-انواع امانات)

  -باجه های توزیع

  وظائف اجرایی دفتر پستی

  -قبل از شروع کار اداری-آخرین بخش نامه و دستورالعمل های رسیده را مطالعه کرده و مفاد آنها را در خلال کار مد نظر داشته باشد.

  -وسایل کار مورد استفاده خود را کنترل و بررسی کرده

  .

  موجودی کل تمبر واوراق بهادار خود را از جهت اطمینان از صحت موجودی بررسی کنیم .

  -کسری تمبرهای فروخته شده در روز قبل را با توجه به نوع ارزش ومقدار مورد نیاز تامین و نگهداری کند .

  نسبت به تهیه اوراق بهادار مانند کوپن رپنس و آیروگرام و ... اقدام نماید.

  سوشهای مورد استفاده خود را  در مبنا دستوالعمل مربوط به کاربن گذاری کند و شماره اولین قبض از هر نوع از آنها را برای همان روز یادداشت نماید .

  مهرهای مورد استفاده خود را جهت اطمینان کنترل نماید.

  مهر تاریخ دار مورد استفاده را برای انجام کار به همان روز اصلاح نموده.

  آخرین مبلغ کارکرد دستگاه نقش تمبر را نیز یادداشت نمائید.

  نرخهای انواع خدمات پستی را به طور کامل مطالعه کرده و استفاده نمائید.

  متصدیان واحدهای قبول کم ترافیک که عمل ثباتی بعد از قبول را نیز راءسا" انجام می دهند لازم است ثبت های مورد نیاز بر حسب طبقه بندی مربوطه،این گونه ثبت ها را کاربن گذاری کرده و به مهر واحد قبول و تاریخ و شماره ثبت نمایند.

  در واحدهای قبول پر ترافیک که عمل ثباتی توسط متصدیان دیگر انجام می شود متصدی مربوطه ملزم به آماده سازی ثبت ها خواهند بود.

   

  معرفی مرسولات پستی

  قبول و جابجایی و تحویل هر نوع مکاتبات، تصاویر، کالا، اسناد و اوراق مالی و اعتباری، بیولوژیکی و ... را مرسولات پستی می نامند .که به 2 دسته تقسیم می شود.

  مراسلات پستی

  امانات پستی

  1.مراسلات پستی(پست نامه ها)

  مراسلات که بخش اعظم مرسولات پستی را شامل می گردند و حاوی مکاتبات ،اسناد و اوراق مالی و اعتباری و تصاویر الکترونیکی و قسمتی از کالا و نمونه کالا هستند

 • فهرست:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  تقدیم و تشکر

  فهرست

  چکیده

  تاریخچه پست استان تهران

  تعریف دفتر پستی

  معرفی مرسولات پستی

  شرایط قبول مراسلات پستی

  انواع لفافها

  حدود و ابعاد مرسولات پستی

  واگذاری حقوق

  گردش کار دائری فیش تلفن

  گردش کار تغییر نام و مکان- زمان

  گردش کار تعویض شماره

  کابل برگردان داخلی

  سالن دستگاه امتحان

  انواع مراکز سالن دستگاه

  کاربردهای مختلف سیم ماژولار در شبکه

  ارتباط مراکز دیجیتال

  مراکز بین شهر و بین المللی

  مراکز مادر

  طرز عملکرد دستگاه تلفن دیجیتال

  MDF

  PCM

  منبع:

  ندارد

پست مستقيم يکي از محصولات (خدمات)پستي مي باشد که به منظور برقراري ارتباط ما بين اجزاء مختلف جامعه پي ريزي شده و طي چند سال گذشته در ايالات متحده آمريکا و اروپاي غربي از نرخ رشد بالايي برخوردار شده است . پيشرفتهاي ناشي از انفورماتيک ارتباطات و فن آور

خلاصه ای از تاریخچه پست در ایران پست و ارسال پیام در دوران باستان یکی از قدیمی ترین اسناد و مدارک پستی دنیا یک ورق پاپیروس مربوط به سال 255 قبل از میلاد مسیح است که در ناحیه هیبه مصر پیدا شده و متضمن اطلاعاتی درباره طرز عمل و سازمان و تشکیلات پیکی و نامه رسانی در مصر قدیم میباشد پست و ارسال پیام در دوران باستان یکی از قدیمی ترین اسناد و مدارک پستی دنیا یک ورق پاپیروس مربوط به ...

پست مستقيم يکي از محصولات (خدمات)پستي مي باشد که به منظور برقراري ارتباط ما بين اجزاء مختلف جامعه پي ريزي شده و طي چند سال گذشته در ايالات متحده آمريکا و اروپاي غربي از نرخ رشد بالايي برخوردار شده است . پيشرفتهاي ناشي از انفورماتيک ارتباطات و فن آ

پيش گفتار امروزه کسي نمي تواند حضور حياتي و تعيين کننده ، صنعت استراتژيک برق را در متن و حاشيه زندگي فردي و اجتماعي انکار کند و همگان بر ضرورت گسترش روز افزون اين صنعت به عنوان يکي از اساسي ترين پايه هاي توسعه ملي واقفند . در عين حال انرژ

پست و ارسال پيام در دوران باستان يکي از قديمي ترين اسناد و مدارک پستي دنيا يک ورق پاپيروس مربوط به سال 255 قبل از ميلاد مسيح است که در ناحيه هيبه مصر پيدا شده و متضمن اطلاعاتي درباره طرز عمل و سازمان و تشکيلات پيکي و نامه رساني در مصر قديم ميباشد

سايت لک لک http://www.laklak.ir درباره ي ما سايت لک لک جامع ترين سايت فروش اينترنتي کتاب و محصولات فرهنگي در سطح ايران ميباشد که در تاريخ 18/6/85 مصادف با ميلاد منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج) با هدف اشاعه فرهنگ کتاب خواني افتتاح گرديد تا از دو ط

مقدمه عصر سلطنت ناصر الدین شاه عصر تاریک و شرم آوری از تاریخ ایران است. عصری است مملو از ظلم و ستم و جنایت و دوره‌ای است آکنده از جهل و بی خبری. توده های وسیع مردم بسیواد بودند و نادان و شاه و درباریان از این بیسوادی و جهل حداکثر استفاده را می بردند. میر غضبهای شاه آماده بودند تا هر زمان که او فرمان دهد جان انسانهایی را بگیرند و اجساد آنها را «برای عبرت دیگران» در جلوی یکی از ...

چکيده امروزه فن آوري اطلاعات کاربردهاي بسياري در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رساني يافته است که يکي از کاربردهاي مهم آن در کتابخانه ها به ويژه کتابخانه هاي تخصصي شرکت ها و سازمان هاي مختلف، استفاده از شبکه هاي رايانه اي به خصوص شبکه اينتران

چکيده در ابتدا نظري به محيط زيست انداخته ايم و اينکه منابع آلودگي چيست؟ سپس درباره ي کاهش زباله هاي خانگي پيشنهاداتي دارد در ادامه طرز صحيح استفاده از آب و مثال هايي جهت راهنمايي جلوگيري از اسراف آب. در دنباله ي بحث راه هاي صرفه جويي انرژي در خانه

کارآموزي مقوله‌اي است که در جهت پختگي و تجربه آموزي شخص مفيد است . کارآموزي همچنين که از خود لغت برمي‌آيد، به معناي آموختن کار و حرفه مي‌باشد. بسياري از کساني که واحد کارآموزي را انتخاب مي‌کنند به آن به عنوان يک واحد خيلي ساده مي‌نگرند درحالي که افر

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول