تحقیق باروت

Word 219 KB 33650 48
مشخص نشده مشخص نشده مهندسی هوافضا - دفاعی و جنگ
قیمت قدیم:۱۴,۸۵۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۱۰,۰۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • باروت یا (gun powder) شاید قدیمی ترین ماده منفجره و پر مصرف ترین آنها باشد روش ساخت آن در زیر آمده است. توجه داشته باشید که برای ساخت مواد منفجره باید حتما از آزمایشگاه مجهز استفاده نمائید و از استاد راهنما کمک بگیرید.

  آزمایش تهیه باروت:

  الف) وسایل مورد نیاز:

  بشر 5 لیتری

  بشر 10 لیتری (پیرکس) 1 عدد

  بشر 500  سی سی یک عدد

  بشر 100 سی سی جهت پیمانه شعله گاز

  ب) مواد مورد نیاز

  (برای آسانی کار مقادیر به حجم داده شده اند) (از بشر 100 سی سی جهت پیمانه استفاده می کنیم):

  بلور نیترات پتاسیم:  سه پیمانه

  پودر ذغال چوب:  دو پیمانه

  پودر گوگرد: نصف پیمانه

  الکل: سه هشتم پیمانه یا 38 سی سی

  آب: سه پیمانه

  ج) روش کار:

  در بشر 5 لیتری 38 سی سی الکل بریزید.

  در بشر 10 لیتری 3 پیمانه نیترات پتاسیم، دو پیمانه پودر ذغال و نصف پیمانه گوگرد را بریزید و 100 سی سی آب بر روی آن اضافه کنید. مخلوط را مرتبا به هم بزنید تا نیترات پتاسیم حل شود و گوگرد و ذغال کاملا در مخلوط یکنواخت شوند.

  200 سی سی آب دیگر اضافه می کنیم و مخلوط را بر روی حرارت مستقیم قرار می دهیم و مرتب هم می زنیم تا زمانی که بر روی سطح مخلوط حبابهای ریز ظاهر شود.

  ظرف را از روی حرارت بردارید و محتویات آنرا در داخل ظرف پنج لیتری حاوی 38 سی سی الکل (در قسمت 1 ) خالی کنید.

  مخلوط را کمی به هم بزنید و سپس پنج دقیقه به حال خود رها کنید.

  مخلوط را از صافی رد کنید و پودر روی صافی را نگه دارید.

  بر روی بشر 500 سی سی یک سرند با سوراخهای کوچک قرار دهید و پودر روی صافی را بر روی آن بمالید تا ذرات آن یکنواخت شود و در داخل بشر 500 سی سی بریزد.

  پودر حاصله در بشر 500 سی سی را خشک کنید (در هوای آزاد یا زیر نور خورشید) در صورتی که از حرارت خورشید استفاده می کنید بلافاصله بعد از خشک شدن آنرا از زیر نور خوشید بردارید.

  پودر حاصله نوعی باروت است و در مقابل حرارت و شعله منفجر می شود، پس آنرا در محل خشک و دور از نور، حرارت و آتش نگه داری کنید.

  برای آزمایش باروت ساخته شده کمی از آنرا بر روی قاشقک آهنی قرار داده و بر روی شعله آتش بگیرید (حتما از عینک ایمنی استفاده کنید). هر چه باروت ساخته شده بهتر باشد سرعت انفجار آن بهتر خواهد بود.

  آزمایش فوق را با نسبتهای زیر تکرار کنید و نتیجه را مقایسه نمائید:

  بلور نیترات پتاسیم %85، پودر ذغال چوب %12، پودر گوگرد %32

  بلور کلرات پتاسیم %65، پودر ذغال چوب %22، پودر گوگرد %13

  ساخت استون پروکسید

   

  یک ماده منفجره بسیار قوی است که براحتی میتوان آنرا در خانه درست کرد. این ماده بسیار" ناپایدار و حساس به ضربه و حرارت است و به همین دلیل از آن به عنوان ماده منفجره اولیه در تهیه چاشنی های انفجاری استفاده میکنند. (یاد آوری میکنیم که چاشنی وسیله ای است که از مقدار کمی ماده منفجره و یک مکانیزم انفجار از قبیل فیوز الکتریکی یا فتیله تشکیل شده و برای منفجر کردن مواد منفجره با حساسیت کمتر از قبیل TNT استفاده میشود.) برای تهیه استون پروکسید به مواد و وسایل زیر نیاز دارید :

  1- استون : قابل تهیه از داروخانه ها, نوع خالص و بدون اسانس آنرا تهیه کنید

  2- پروکسید هیدروژن : آب اکسیژنه, مایع بیرنگ کننده مو, از فروشگاههای لوازم آرایش تهیه کنید. درجه غلظت آن 30% باشد.

  3- اسید سولفوریک غلیظ : از باطری فروشی ها تهیه کنید و برای غلیظ کردن آنرا در یک ظرف شیشه ای پیرکس در هوای آزاد رو ی اجاغ انقدر حرارت دهید تا بخار سفید از آن بلند شود.

  4- ظرف شیشه ای مدرج : برای اندازه گیری حجمی مایعات

   - 5یک ظرف بزرگ پیرکس

   -6 یک لگن بزرگ پلاستیکی

   -7 قیف پلاستیکی یا شیشه ای

  -8دماسنج شیشه ای با درجه بندی 1-100 درجه سانتیگراد, مخصوص مایعات

  -9  نمک و یخ به مقدار زیاد : مخلوط یخ و نمک برای خنک کردن استفاده میشود.-10کاغذ صافی : نوع آزمایشگاهی یا انواعی که برای درست کردن قهوه استفاده میشود.

  ابتدا استون را برای یکی دو ساعت در یخچال بگذارید تا خوب خنک شود. 50 میلی لیتر از آنرا با ظرف مدرج اندازه بگیرید و در ظرف شیشه ای بزرگ بریزید. سپس 30 میلی لیتر آب اکسیژنه به آن اضافه کنید و خوب بهم بزنید. درون لگن پلاستیکی را پر از مخلوط یخ و نمک بکنید (به مقدار زیادی یخ احتیاج دارید). ظرف محتوی استون و آب اکسیژنه را داخل لگن بگذارید و دمای آن را اندازه گیری کنید. وقتی به زیر 5 درجه سانی گراد رسید. به کمک یک قطره چکان یا پیپت, 3 میلی لیتر اسید سولفوریک را بصورت خیلی آرام و قطره قطره به مخلوط اضافه کنید. این کار را باید با دقت و حوصله زیاد انجام دهید و مواظب باشید تا دمای مخلوط بین 5 تا 10 درجه سانتی گراد ثابت بماند. اگر دما بالا رفت, ریختن اسید را متوقف کنید و یخ بیشتری داخل لگن بریزید تا دما دوباره پائین بیاید. در حینی که مشغول ریختن اسید هستید, با یک قاشق یا میله پلاستیکی یا شیشه ای, مخلوط را بهم بزنید.

  وقتی تمام اسید را به مخلوط اضافه کردید, تا 5 دقیقه به هم زدن ادامه بدهید. سپس اجازه دهید تا ظرف پیرکس محتوی مخلوط برای 24 ساعت داخل لگن یخ باقی بماند. بعد از 24 ساعت, بلورهای سفید رنگ استن پروکسید در ته ظرف جمع میشوند. بلورهای داخل ظرف را به کمک کاغذ صافی و قیف صاف کنید و با مقداری آب سرد (از داخل یخچال) آنها را بشوئید. و سپس کاغذ را در محلی خشک و خنک بگذارید تا خشک شود. استون پروکسید آماده است!

  همانطور که گفتیم این ماده بسیار حساس و ناپایدار است و در هوای آزاد بخار میشود. به همین دلیل درست کردن و نگهداری آن در مقادیر زیاد و برای مدتهای طولانی جایز نمیباشد. در حالت خشک, اگر آنرا در ظرف دربسته بریزید, مقداری از آن داخل ظرف بخار شده و در نزدیکی درب ظرف به صورت کریستال جمع میشود که بسیار به اصطکاک حساس است و وقتی درب ظرف را باز میکنید, ظرف در دست شما منفجر میشود. به همین دلیل بهتر است برای مدتهای طولانی, آنرا به صورت خیس نگهداری کنید. البته قبل از مصرف باید آنرا خشک کرد.

  از استون پروکسید برای درست کردن چاشنی های الکتریکی در آینده استفاده خواهیم کرد. چاشنی هایی که با این ماده تهیه میشوند میتوانند بمبهای ساخته شده از نیترات آمونیم را براحتی منفجر کنند.  همواره در تهیه مواد منفجره, بسیار محتاط عمل کنید

  سم نیکوتین

  نیکوتین ماده ای بسیار سمی است که در گیاه تنباکو به وفور یافت میشود و مقدار بسیار کمی از آن در حالت خالص یا با غلظت بالا باعث مرگ میشود. در اینجا طرز تهیه نیکوتین غلیظ را می آوریم :

  ابتدا مقداری تنباکوی خالص و بدون افزودنی های معطر کننده تهیه کنید. تنباکو را درون یک ظرف شیشه ای بریزید و به آن آب اضافه کنید تا تمام نیکوتین خیس بخورد. بعد از 24 ساعت, آب درون ظرف را داخل ظرف شیشه ای دیگری بریزید و تفاله نیکوتین را داخل پارچه ریخته و درون ظرف بچلانید تا آب درون آن کاملاً گرفته شود؛ حتماً دستکش لاستیکی ظرف شویی دست کنید.

  حالا ظرف را در محلی نسبتاً گرم و خشک, دور از نور آفتاب بگذارید تا قسمت اعظم آب درون آن خشک شود و مایع زرد رنگ و غلیظی ته ظرف باقی بماند. قسمت اعظم این مایع نیکوتین است. هر چقدر در این مرحله بیشتر صبر کنید, مایع غلیظتر و تیره تر میشود و اثر آن بیشتر است. سم نیکوتین حاضر است. میتوانید آنرا درون یک ظرف کوچک مخصوص قطره چشم بریزد. دقت کنید که این مایع را بو نکنید و حتی از تماس پوست با آن اجتناب کنید.

  برای استفاده چندین راه وجود دارد. میتوانید 2-3 قطره آنرا درون قهوه فرد مورد هدف بریزید؛ از آنجایی که نیکوتین مزه تلخی دارد, درون مواد دیگر کشف میشود. یا اینکه اطراف چند سیخ چوبی کوچک یا مداد را با تیغ بتراشید و سپس درون سم نیکوتین بخیسانید و بیرون بیاورید. بعد از خشک شدن, از اینها به عنوان اسلحه میتوانید استفاده کنید. راه دیگر هم تزریق نیکوتین با آمپول است. در یک آمپول معمولی حدود نیم سی سی نیکوتین و حدود 3 سی سی آب بکشید و آنرا به فرد مورد هدف تزریق کنید. البته اثر نیکوتین ممکن است خیلی فوری نباشد به همین دلیل از این سم در مقابل افراد مسلح استفاده نکنید

  بمب های لوله ای

  نوعی بمب دستی بسیار ساده و در عین حال قدرتمند است که به نوعی شناسنامه برای آنارشیستهای جهان تبدیل شده است. این بمب در حقیقت یک سلاح ضد نفر با قدرت پرتاب ترکش با سرعت بالا است و بسته به اندازه آن و نوع مواد منفجره بکار رفته در آن, قدرتی بین یک نارنجک دستی تا یک گلوله توپ جنگی دارد.

  برای ساختن بمب لوله ای, به یک لوله فولادی یا چدنی مخصوص لوله کشی به قطر 5 تا 10 سانتیمتر و طول 30 الی 40 سانتی متر نیاز دارید. این را در دو طرفش باید رزوه کنید تا بتوانید دو عدد سرپوش فولادی لوله روی آنها قرار دهید. با مراجعه به یک مغازه لوله کشی میتوانید به راحتی سفارش ساخت این لوله را بدهید. البته از نظر احتیاط بهتر است سرپوشهای لوله را از همان مغازه نخرید. بهتر است چند عدد را با هم سفارش دهید و در صورت هر پرسشی بگوئید که آنها را برای لوله کشی منزل احتیاج دارید!

  سپس دو عدد دریچه که به اندازه قطر لوله شما باشند, خریداری کنید. این دریچه ها کاملاً استاندارد هستند و دقیقاً جفت لوله شما میشوند. در مرکز یکی از دریچه ها را سوراخ کوچکی به اندازه نیم سانتیمتر با مته ایجاد کنید

 • فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

باروت يا (gun powder) شايد قديمي ترين ماده منفجره و پر مصرف ترين آنها باشد روش ساخت آن در زير آمده است. توجه داشته باشيد که براي ساخت مواد منفجره بايد حتما از آزمايشگاه مجهز استفاده نمائيد و از استاد راهنما کمک بگيريد. آزمايش تهيه باروت:

مواد منفجره مواد منفجره, به زبان ساده, موادی هستند که در صورت آغاز فرایند انفجار, با سرعت بالایی واکنش میدهند و حجم زیادی گاز تولید میکنند. بطور کلی, تعریف انفجار, یعنی آزاد شدن مقدار زیادی گاز با سرعت و فشار بالا. این آزاد شدن گاز به نوبه خود میتواند باعث پرتاب شدن قطعات و اشیاء اطراف و تبدیل شدن آنها به ترکش شود. مواد منفجره انواع زیادی دارند (شیمیایی, اتمی, پلاسما...). مواد ...

ما در عصر تورم علوم تجربی زندگی می کنیم .پیشرفت علم در این برهه از زمان به طور کلی محدود به کار متخصصان شده است ولی هر چه علم پیشرفت می کند قلمرو کار متخصصان نیز محدودتر می شود. جهان امروز جهان علم و دانش است. کلیه تحولاتی که درجهت رشد و تکنولوژی تسخیر فضا، دستیابی به کرات آسمانی، ارتباط با خارج از منظومه شمسی و حتی کهکشان های دور دست، شکافت اتم و استفاده از انرژی هسته ای پیشرفت ...

RSS 2.0 عمران-معماري خاکبرداري آغاز هر کار ساختماني با خاکبرداري شروع ميشود . لذا آشنايي با انواع خاک براي افراد الزامي است. الف) خاک دستي: گاهي نخاله هاي ساختماني و يا خاکهاي بلا استفاده در

فسفر يک عنصر شيميايي جدول تناوبي است که نماد آن P و عدد اتمي آن 15 ميباشد. فسفر يکي از نافلزات چند ظرفيتي گروه نيتروژن بوده و معمولا در سخره‌ها و کاني هاي فسفاتي و همچنين در تمام سلولهاي زنده يافت ميشود ولي هيچگاه به صورت طبيعي تنها و بدون ترکيب با

1. مقدمه در طبیعت چهار نیروی بنیادی گرا نشی، الکترومغناطیسی، هسته ای ضعیف و هسته ای قوی وجود دارد که از طریق تبادل ذرات بنیادی و در نتیجه اندازه حرکت بین اجسام ایجاد می شود. نتیجه بر هم کنش ذرات بنیادی در هسته واکنش هسته ای و انرژی حاصل از ان انرژی هسته ای است، که از آن برای صنعت، پزشکی،کشاورزی تولید برق استفاده صلح امیز و برای انفجار های هسته ای استفاده نظامی می شود. انفجار ...

نام اسلحه : پانزرفوست (Panzerfaust ) ( مشت زرهي : armour-fist ) نوع اسلحه : راکت شانه پرتاب کشور سازنده : آلمان توسط شرکت هوگو اشنايدر آ.جي. (Hugo Schneider AG (HASAG) ) سال ساخت : 1942 ميلادي نوضيحات : اين اسلحه نيز مانند اسلحه هاي هم نوع

مقدمه موشکهای فضایی مانند موشکهای آتش بازی عمل می‌کنند. سوخت با ماده‌ای به نام اکسنده که حاوی گاز تسریع کننده احتراق یعنی اکسیژن است، ترکیب می‌شود. آنگاه این ترکیب که یک پیشران محسوب می‌شود، می‌سوزد و گازهای داغی را تولید می‌کند، این گازها منبسط شده ، از طریق یک دماغه خارج و باعث می‌شوند موشک به طرف بالا حرکت کند. این واکنش برای اولین بار در قرن هفدهم توسط دانشمند انگلیسی ، ...

گل رس حتی ترکیبات طبیعی گل رس (خاک رس) مثل آنهایی که در اوکرها Ochers و یا در تمام اقسام سبزهای خاکی (زمینی) یافت می شوند برای نقاشی «فرسک» زیان آور و مضر می باشد. رنگهای رده پائین نیز به همین دلیل بدون استفاده می مانند زیرا حاوی مواد فاسد کننده ای چون «اکسید آلومینیوم»، «باریتا Baryta» نوعی گل سفید رنگ به اسم «وی تینگ» و یا سنگ گچ می باشد. هشداری لازم در مورد «آبی خالص»: در ...

پيشگفتار: يکي از شاخه‌هاي علم متالورژي که دز سالهاي اخير رشد زيادي يافته است. متالورژي پودر است. البته قدمت توليد قطعات با پودر به پنج هزار سال و بيشتر مي رسد. يکي ديگر از دلايل توسعه متالورژي پودر اين است که در روش مزبور فلز تلف شده به مراتب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول