گزارش کارآموزی در شرکت پارس کامیپوتر

Word 49 KB 35487 26
مشخص نشده مشخص نشده گزارش کارآموزی
قیمت قدیم:۱۰,۱۵۰ تومان
قیمت با تخفیف: ۷,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • پیشگفتار

  اکنون که به اصل  و هدف واحد کارآموزی فکر می کنم پی به درستی و بجا بودن آن برد ه و افرادی را که سبب اضافه شدن این واحد درسی به کل واحد ها شده را تحسین می نمایم .

  گرچه گذراندن کلیه واحد های درسی کامپیوتر نقش بسزایی در گسترش علم به این رشته را دارند اما هیچ چیز به مانند دیدن ، لمس کردن و انجام عملی کارها از نزدیک وقرار گرفتن در شرایط نخواهد بود .

  پروژه دات کام

   

  مقدمه

  اینجانب نگار جوانمردی پروژه کارآموزی خود را در ، شرکت کامپیوتری پارس نویک گذرانده ام .

  این پروژه شامل گزارش ها ، و تجربیاتی است که در شرکت کامپیوتری پارس نویک به مدت 240 ساعت کارآموزی ، ثبت شده است و مقایسه اطلاعات و تئوری های مختلف صورت گرفته است. ودر پایان از زحمات مسئولین شرکت کامپیوتری پارس نویک کمال تشکر رادارم .

  میزان رضایت دانشجو از این دوره

  این دوره بسیار مفید و برای دانشجوحائز اهمیت می باشد وهدف آشنایی با محیط کارگاهی ، کسب تجربه ، ایجاد و درک روابط بین مفاهیم و اندوخته های تئوری با روشها و کاربردهای عملی و اجرایی ، ایجاد ارتباط با محیط کار و تعیین میزان کاربرد تئوری در عمل بوده است.

  فصل اول :

  ( آشنایی کلی با مکان کارآموزی )

   

  معرفی شرکت

   

  کامپیوتر پارس نویک واقع در شیراز ، خیابان برق ، ذوالنوارغربی ، پلاک 105  که از  بخش ها و قسمت های مختلفی تشکیل داده است.این بخش ها در زمینه های کاری خود ودیگر زمینه ها بر فرض مثال خدمات کامپیوترکه به ترتیب زیر مشغول کار است ،شبکه،گرافیک و انیمیشن،سخت افزارو آموزش  فعالیت می کند.این شرکت  دارای یک بخش به نام بخش سخت افزار می باشد که شامل یک اتاق می باشد که در این اتاق تمامی وسایل مورد نیاز برای نصب کردن  ( اسمبل کردن ) قطعات کامپیوتر موجود می باشد.

  بخش دیگر این شرکت ،بخش نرم افزار می باشد که شامل یک اتاق می باشد با چهار کامپیوتر که این کامپیوترها به هم شبکه می باشند و در این اتاق برای کارهای گرافیکی،آموزشی تمهیداتی در نظر گرفته شده است. وبخش دیگر این شرکت قسمت تعمیر و عیب یابی کامپیوتر که شامل اتاقی جدا از اتاق های دیگر شرکت این شرکت به خاطر کیفیت کار مسئولانش واستاندارد بودن قطعات شرکت وسرعت العمل کار از شرکت های موفق است ومراجعه کننده های  این شرکت به خاط این مسائل مثبت شرکت که گفته شد . زیاد وقابل ملاحظه است . واین شرکت  یکی از شرکت های  موفق در زمینه ی فعالیت کاری خود ودیگر خدمات می باشد.

  تمامی کامپیوترها و سیستم های این شرکت شبکه می باشند و می توانند از این طریق با هم ارتباط داشته باشند.اسمبل کردن سیستم از حرفه های مهم این روزها می باشد که نیاز به دقت و قدرت در تشخیص قطعات کامپیوتری می باشد.یک اسمبل کننده ی سیستم،باید به تمامی قطعات و مارک ها و مدل های آن و همچنین تفاوت های بین آنها آگاه باشد و بداند که کدام قطعه می تواند جوابگوی یک کاربر خاص باشد یا کدام قطعه جوابگوی کدام شخص باشد. وآموزش  نرم افزار از دیگر حرفه های مهم دیگر است که من در این بخش آشنایی با سخت افزار  اسمبل کردن کامپیوتر و آشنایی با شبکه کامپیوتری  پرداختم که در صفحات بعد راجب این دو موضوع بیشتر توضیح می دهیم .

   

  فصل دوم :

    ( ارزیابی بخشهای مرتبط با رشته علمی کارآموزی )

  شریح کلی از نحوه کار، وظایف و مسئولیت‌های کارآموزی در محل کارآموزی و ارائه لیستی از عناوین کارهای انجام شده توسط دانشجو:

  وظایف انجام شده در شرکت کامپیوتری به شرح زیر می باشد.

   

  1- آشنایی با نحوه کار در شرکت

  2- آشنایی با نحوه حسابداری  

   

  فصل سوم

  ( آزمون آموخته‌ ها، نتایج و پیشنهادات )

  گزارش کار کارآموز

  هر صورت وضعیت یا تنخواه گردان و یا غیره ابتدا باید توسط حسابدار بررسی شود و در صورت نبود اشکال توسط مسئول اعتبارات ردیف اعتباری آن دربرگه درخواست زده می شود و سپس سند آن زده می شود و کسی که اسناد را تنظیم می کند باید آن را امضاء کند و بعد از آن توسط دایره ممیزی کنترل می شود و در صورت نداشتن هیچ مشکلی به مسئول صدور چک برای چک کشیدن داده می شود و بعد از آن به دفتر شهردار برده می شود که امضاء شود و بعد از آن اسناد و مدارک را اسکن و مدرک می کنیم .

  تنظیم اسناد هزینه

  یک فرد به عنوان تنخواه گردان (کارپرداز ) مبلغی را به عنوان تنخواه گردان در خواست میکند و از واحدهای مختلف درخواست خرید به کارپرداز اعلام میشود و درخواست کننده ، درخواست خرید پس از امضا رئیس واحد یا بخش آن را به قسمت کارپردازی ارائه میکند و واحد کارپردازی پس از آگاه شدن از تامین اعتبار هزینه مورد نظر از طریق تنخواه گردان اقدام به خرید یا انجام هزینه میکند و در این زمان این دایره بایستی فاکتور قابل قبول فرم دار که دارای صورتحساب ، تاریخ . مهر و امضا فروشنده ، آدرس و کد اقتصادی میباشد  را ارائه کند و دایره کارپردازی پس از جمع آوری فاکتورهای قابل قبول و سند هزینه بر روی درخواست گذاشته و بعد از آن حواله را که به عنوان یک سند محسوب میشود به دایره مدیریت مابلی ارائه میکند . لازم به توضیح است که سند هزینه و حواله بایستی بوسیله امضاء مجاز کامل گردد .

  پس از وصول سند ، بر گ درخواست پرداخت بر روی آن گذاشته میشود ، تامین اعتبار میگردد و چک مربوطه در وجه ذینفع کشیده میشود و در نهایت پس از مراحل رسیدگی و کامل شدن سند هزینه به تنظیم حساب تحویل داده میشود تا ثبت آن زده شده و کامل گردد و بایگانی شود .

  نحوه تنظیم اسناد و هزینه به شرح بندهای زیر می باشد :

  دارای تاریخ باشد

   اسناد هزینه باید به تفکیک منابع بودجه ای و مشخصات طرح و پروژه و برنامه و فصول تنظیم شود .

   امضاء تنظیم کننده و یا حسابدار و امضاء مسئول قسمت و یا اداره و یا معاونت و امضاء دریافت کننده وجه و یا تنخواه گیرنده و امضاء مقام مجاز با ذکر مشخصات کامل امضاء کننده در ذیل سند هزینه ضروری است .

   نوشتن جمع کل عددی و حروفی اسناد هزینه ضروری است.

  در هر پرداخت سند هزینه ، برگ حواله همراه با ذکر مشخصات کامل طرح و پروژه یا برنامه و فصول هزینه بر روی حواله و مهر دایره اعتبار ضروری است .

  درخواست خرید ، برگ های استعلام ، مجوزه ، فاکتور و رسید انبار یا صورت مجلس تحویل کالا و یا کار برگ ترانزیت کالا و فیشهای واریزی کسورات قانونی مانند مالیات ، بیمه و .. باید ضمیمه سند هزینه مربوط باشد .

  شهرستانهای تابعه باید ماهیانه اسناد هزینه قطعی خود را همراه باشد از نامه ای که به تفکیک منابع بودجه ای تهیه شده و وام و درآمدهای وصولی و برگ تنظیم نماینده اسناد هزینه به دایره ممیزی مدیریت امور مالی سازمان تحویل و رسید دریافت نمایند .

  در یک سند هزینه اگر برگ درخواست یا درخواست وجه نداشت به معنی تسویه تنخواه گردان یا پیش پرداخت یا علی الحساب میباشد و در صورت داشتن برگ درخواست وجه در حکم پرداخت قطعی به تنخواه گردان بگیر یا پیمانکار یا شرکت خواهد بود.

  در بعضی مواقع که خرید از شهر دیگری انجام میشود وقتی که پیش پرداخت به شهر مذکور ارسال میشود و وقتی که فاکتور اصل ارسال شد ملاک قرار میگیرد .

 • فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

معرفي مرکز کامپيوتري کارخانه : اولين شبکه کارخانه فوق در تاريخ مهر ماه سال 82 با 11 کامپيوتر ايجاد گرديد هدف از راه اندازي اين شبکه ارتباط بخش حسابداري با يکديگر و يکسان سازي آن با دفتر مرکزي واقع در تهران و در کارخانه زير مجموعه شان بود . از آن

اينجانب محسن عمو رضايي دانشجوي سال آخر رشته فناوري اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامي مشهد ، دوره يک ماهه کارآموزي خود را در شرکت سروش به مديريت جناب آقاي مهندس دهستاني واقع در خيابان احمد آباد- خيابان رضا – رضا 23- پلاک 46 گذرانده ام. اين شرکت در زمينه

مقدمه مهمترین وظیفه یک شبکه کامپیوتری فراهم سازی امکان برقراری ارتباط میان گره های آن در تمام زمانها و شرایط گوناگون است بصورتی که برخی از محققین امنیت در یک شبکه را معادل استحکام و عدم بروز اختلال در آن می دانند. یعنی Security=Robustness+Fault Tolerance . هر چند از زاویه ای این تعریف می تواند درست باشد اما بهتر است اضافه کنیم که امینت در یک شبکه علاوه بر امنیت کارکردی به معنی ...

پيشگفتار ************** شرکت هپکو به عنوان يکي از مهمترين و معتبرترين شرکت ها در زمينه ساخت ماشين آلات راهسازي در ايران مطرح مي باشد که از آن مي توان به عنوان يکي از بهترين مکانها براي کارآموزان ياد کرد.کارآموزان مي توانند براي فراگيري و ت

معرفي شبکه کامپيوتري و اجزاء و مدلهاي شبکه بطور کلي قبل از طراحي فيزيکي يک شبکه کامپيوتري ، ابتدا بايد خواسته ها شناسايي وتحليل شوند، مثلا در يک کتابخانه چرا قصد ايجاد يک شبکه را داريم واين شبکه بايد چه سرويس ها وخدماتي را ارائه نمايد؛ براي تامين سر

مقدمه شرکت صنایع چدن پارس، واقع در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه در سال 1364 به منظور انجام فعالیتهای ریخته گری تأسیس گردید. تجهیزات اولیه‌ی خط تولید این واحد صنعتی از آلمان غربی خریداری شد. ساخت ساختمان و خرید ماشین آلات برای راه اندازی کارخانه تا سال 1369 طول کشید. خط تولید اولیه با ظرفیت 1000 تن در سال، شامل ماشین آلات و دستگاههایی به قرار زیر است: یک دستگاه کوره‌ ی ذوب القایی ...

چکیده: امروزه علم کامپیوتر به عنوان یکی از حساس ترین و پرا اهیمت ترین علوم روز دنیا در شاخه های بسیار گوناگون و متفاوتی در حال پیشرفت سریع و همه جانبه است. یکی از مهمترین شاخه ها علم شبکه است. با توجه به اهمیت شایان ذکر انتقال اطلاعات در دنیای امروز شبکه های کامپیوتری بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته اند و امروزه در سازمانها ، ادارات و مراکز بزرگ و کوچک استفاده از شبکه های ...

معرفي محل کار آموزي محل کارآموزي اينجانب شرکت کامپيوتري خراسان ميباشد درحدفاصل ميدان ده دي و چهارراه لشگردر پاساژطاهري واقع شده است.مديريت اين شرکت آفاي بهرامي ميباشد که مهندس کامپيوتر در گرايش سخت افزار است . خدماتي که در شرکت کامپيوتر خراسان ارائ

کارآموزي واحدي که به دانشجو داده مي شود تا خود را براي وارد شدن به صنعت آماده کرده و بتواند دروس تئوري که آموخته در عمل هم پياده سازي کرده ونتيجه کار راببيند تا در صنعت مفيد واقع شود. اگر اين مرحله از تحصيل به خوبي انتخاب و گذرانده شود تاثير بسزايي

اکنون که بناي آن داريم تا صنعت برق کشور را با سير در گذشته نظاره گرباشيم گذشتن از نام نيروگاه طرشت نام آشناي ديرينه دست اندرکاران ديروز و امروز برق ايران روا نخواهد بود . براستي که برگي ارزنده از تاريخ صنعت برق با اين نام ورق مي خورد . تاريخچه تشکي

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول