تحقیق سرمایه گذاری در تجارت جزئی

Word 76 KB 35394 25
مشخص نشده مشخص نشده اقتصاد - حسابداری - مدیریت
قیمت قدیم:۱۰,۱۵۰ تومان
قیمت: ۷,۵۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • با استفاده از قانون مساوی و وام و پاداش ها دکتر مایور، در دسترس بودن و ارزش منابع سرمایه های غیر سنتی در تجارتهای جزئی را به عنوان اصل اساسی تجارت می شناسد. او با استفاده از مفاهیم سنتی و غیر سنتی در سرمایه گذاری راهی برای رشد و پیشرفت و موفقیت در تجارت بیوتکنولوژی اش در شرکت INCELL یافته است. من از پس اندازهای خودم، وام گرفتن از بانکها و با کارتهای اعتباری شرکتها توانستم امتیازاتی بدست بیاورم که این حق امتیازها از جانب دولت M.S و ایالت تگزاس بودند. اگر من در تجارت خود تنها به منابع سنتی وابسته باقی مانده بودم، این شرکت به هیچ وجه در سال اول کار دوام نیاورده بود. او افزود در حقیقت شرکت INCEU تنها شرکت در دنیاست که توانسته است روال خود راه اندازی را ادامه دهد.

  در سال 1993 و پس از گذشت 20 سال، دکتر مایور از شغل سابق خود در دانشگاه تگزاس در سالن آنتونیو که پرفسور دانشکده بود، کناره گیری کرد تا با همکاری همسرش جیم جانوویک شرکت INCELL را راه اندازی کند. امروز این شرکت در تجارت خرد بسیار موفق است و این موفقیت مرهون کارمندان تمام وقت 14 ساعتی است که در شرکت مشغول به کار هستند. این شرکت حتی از لحاظ صرف زمان و هزینه به موفقتی بیش از آنچه ماری بر جیم انتظار داشتند دست پیدا کرد. همانند بسیاری از افرادی که شرکتی را راه اندازی می کنند و اصول شرکتی خود را بر پایه موفقیت های قبلی در سطوح آکادمیک و اجرایی بنا می کنند، جیم و ماری هم در ابتدا مشکلات مدیریت مالی و سرمایه های تجارت های خرد را ناچیز گرفته و تخمین کمی درباره آنها انجام دادند.

  ماری می گوید: پس از همه این موارد، متوجه شدم که چقدر مدیریت سرمایه های مالی می تواند در دکترای چکر و بیولوژی سخت باشد، بعلاوه اینکه، من تقریباً کمک هم داشتم و می توان گفت تقلب می کردم چراکه جیم یک مدیر بسیار با تجربه در زمینه مدیریت تجاری بود.

  جیم تأیید کرد و گفت: من با شرکت های تجاری بسیاری کار کردم، شرکتهای کوچک و بزرگ، اگر می توانستم مسائل حسابداری شرکتها را انجام دهم، بیانیه های مالی را تنظیم کنم و راهنمایهای تجاری بدست آورم، مطمئناً در آینده در کار و تجارت خودم هم می توانستم این موارد را انجام دهم.

  البته، متأسفانه، آنها متوجه شدند که مدیریت مالی برای یک شرکت که خود آنها راه اندازی کرده بودند بسیارسخت است و بسیار متفاوت از تجربیات حسابداری  های عمومی یا کارهای آکادمیک در زمینه عملکرد بیولوژی.

  این شرکت در ابتدا از ذخیره های ما توانست صد در صد سود بدست آورد. ما از روز اول تلاش کردیم با استفاده دقیق از کارتهای اعتباری و حسابهای مالی و سودهای بدست آمده، کارخود را آغاز و ادامه دهیم. ما تا جایی که می توانستیم با سرعت تمام سود و سرمایه جمع آوری می کردیم و تاجایی که ممکن بود و از لحاظ قوانین اخلاقی درست بود به آرامی مصرف می کردیم. البته هنوزف گاهی اوقات در نظر گرفته نمی شدیم. در انتها، پس از گذشت یک سال از شروع کار شرکت INCELL، ما اولین امتیاز برای ابتکار تجاری و مالی را از موسسه مالی سلامت دریافت کردیم. از آن زمان به بعد، توانستیم 2 میلیون دلار در هفت امتیاز جدید دیگر بدست آوریم. با اینکه می توانستیم هم چنان در جریان حرکت کنیم، اما گاهی اوقات درچار تردید می شدیم که آیا از عمده مخارج مالی این هفته بر خواهیم آمد یا خیر. ماری افزود تا اینجا، با یک برنامه ریزی دقیق و منظم و کمک های خداوند و با خوش شانسی توانستیم به خوبی از عهده مدیریت برآئیم، جیم می گوید برخی اوقات پیش درآمد که من و ماری مجبور بودیم حتی 60 ساعت در هفته کار کنیم چرا که توان مالی برای پرداخت هفتگی کارمندان را نداشتیم. البته هنز هم گاهی اوقات این مورد تکرار می شود. ما معمولاً خودمان را فراموش می کنیم و غرق کاری شویم اما از لحاظ خوراک صدمه ای سه خودمان نمی زنیم. البته، وقتی کار تجارت متعلق به خود شما باشد، شما اول حقوق کارمندان را پرداخت می کنید، دوم حقوق حمایت کنندگان و سپس اگر چیزی باقی ماند حق خودتان را هم بر می دارید.

  ماری افزود: اصلی ترین مشکل ما در حال حاضر، موفقیت های پیاپی و بیش از حد است. ما یک محصول برای آزمایش های کلینیکی روی انسان با کمک جان هاپیکنز تولید نبودیم و قرارداد استفاده از آن را به تازگی و قرارداد استفاده از آن را به تازگی با نیروی هوایی U.S امضا کردیم که بتوانیم واکسن Oral smallpox را تست کنیم. هر یک از این پروژه ها نیازمند بدست آوردن یک سری سودهای بالا و زیاد است. در جائی که در حال حاضر قراردادیم، ممکن است بیش از این پیشرفت کنیم یا حتی دچار نقص شویم.

  در تلاش برای تأمین نیازهای مالی شرکت، در مال گذشته، ماری از متخصصین و افراد ماهر با توانایی رسیک کردن کمک گرفت. تا (صرفه، او هنوز در این امر موفق نشده است.

  سن در این مدت در فیلد دنیا، او رنج کانتی، سان فرانسیسکو، آتکیز و واشنگتن دی سی و هر باد در آمریکا که متخصصین و ریسک پذیریهای این کارد بود. دارد عضو داشته ایم. و البته حتی یک پنی هم بدست نیاوردم، حتی هزینه ای برای اینکه بتوانیم مخارج را پرداخت کنم. و در حال حاضر در مسیر متوقف نمودن این دین هستیم. او هم چنین افزود: وقتی راه اندازی و شروع به کار در مورد تجارت و سوددهی، یک راه خیلی ساده برای افزایش سرمایه به نظر می رسد، نرخ تمایل و علاقه افراد و میزان رعایت حقوق اخلاقی از جانب آنها بسیار بیشتر می شود. در عوض، ما در بخش رشد اقتصادی نیروی هوایی ارتش ایالت تگزاس و بخش پیشبرد اقتصاد درسان آنتونیر و در بانک تجاری منطقه ای برای جمع آوری یک بسته مالی از سود و سرمایه، کار می کینم. این بسته شامل سودها و عواید بدست آمد. از روش های مستقیم، مالیات ها، افزایش نرخ سود بیمه ها و موارد امنیتی تجاری در ساختمانها و موسسات هستند. تهیه این بسته نیازمند تولید یک سری مشاغل جدید و فراهم نمودن گزینه های آموزشی و نیز باز پرداخت وام های بانکی همراه با سود شان است. در ضمن، شرکت INCELL، به افزایش نرخ فروش تولید است. جاری خود ادامه می دهد و همزمان با سازمان تحقیقات و نیز به عنوان شریک در دیگر زمینه های بیتوکنولوژی کار می کند. سود ناشی از این فعالیتها باعث درآمدی می شود که می توان اجاره و نیز بسیاری هزینه های عملیاتی و تجاری دیگر را در کارها پرداخت نمود.

  جیم می گوید: مدیریت مالی در شرکت INCELL یک پروسه ثابت و روزانه و در جریان است. او هم چنین می افزاید ما به طور منظم، معمولاً به خود یادآوری می کنیم که هر دلاری که بدست می آید باید کاری ایجاد کند. اتلاف در این زمینه را نمی پذیریم چرا که به زبان ساده برای ما جبران چنین زیانهای بسیار سخت را مکان ناپذیر است.

  ماری می گوید: ما سخت کار می کنیم. تفریح برای خود در نظر می گیریم. افراد بسیار خوب و حتی شگفت انگیزی را استخدام می کنیم. ما سعی می کنیم تا یک محیط کاری با مرکزیست روانی آرامش بخش داشته باشیم و هرگز از کارخسته نمی شویم.

   

  پرسش های بحث و گفتگو:

  1.منظور دکتر باید چه بود از اینکه گفت شرکت INCELL تنها شرکت در زمینه بیوتکنولوژی در جهان است که خود راه انداز بوده است.

  2.مدیریت مالی در تجارتهای خرد و کوچک در چه زمینه هایی با سازمانهای آکادمیک و تجاری بزرگتر متفاوت است؟

  3.چه مشکلاتی در اثر موفقیتهای پیاپی پیش می آید؟

  4.منظور دکتر مایور از این سخن چه بود؟ "ما حتی یک پنی هم اضافه حقوق نمی دهیم، به این معنا که اصلاً هیچ مفهومی در این زمینه برای چنین پرداختهایی نداریم".

  5.ارتقاء پول از طرف افراد ماهر در راه اندازی تجارت در چه صورتی پر هزینه می شود؟

  منابع مالی در تجارتهای خرد و کوچک

  بدست آوردن و تهیه پول برای راه اندازی و پیش رفت یک تجارت کاری به نظر بزرگ و چالش بر انگیز است اما در واقع مردم این طور بیان می کنند که بهرحال راهی برای پیشبرد کار و تجارت خود پیدا می کنند. دو دلیل برای این امر وجود دارد. دلیل اول مربوط به خود ما می شود. کسب و کار معمولاً به نظر ساده می آید چرا که بسیاری از ما درآمد و منابع مالی حمایتی داریم که می توانیم امتیازاتی از آنها کسب کنیم. دوم، بازه و میزان منابع مالی در دسترس است که بسیار متغیر و گوناگون بوده و اغلب افراد طوری کارتجاری خود را آغاز می کنند که تنها کمی بیش از بخش های مورد نیاز تهیه کرده اند. هر چه بیشتر در مورد دارایی های مالی خود آگاه باشیم و از گزینه های مالی خوب حالمان با جز باشیم، شانس بیشتری برای یافتن راه های درآمد زایی مورد نیاز برای شروع تجارت فراهم داشت. بهرحال، تهیه پول و مسائل مالی مورد نیاز برای شروع کار تنها یک نکته از کلیه موارد در شروع یک تجارت کوچک است. هنگامیکه تجارت خود را آغاز کنید، باید به طور مداوم در حال کار کردن باشید تا بتوانید جریان مالی و درآمدهای مفید خود را برای رسیدن به استراتژیها و اهداف عملیاتی عبور نظرتان در تجارت، محقق کنید. همان طور که جیم می گوید، مدیریت دقیق و مداوم بر روی پول و دیگر منابع مهم در تجارت برای موفقیت هر گونه تجارتی بسیار حیاتی است. هر تجارتی نیازمند تغییراتی در مدیریت مالی و نیز پیشرفتهای کاری و شرایط اقتصادی است و همگام با این تغییرات اهداف عهده کاری هم تغییر می کنند. با اینکه جزئیات مدیریت مالی همواره یکتا هستند. اما الگوهایی وجود دارند که می توان از آنها برای پیشبرد کار با شروع یک کار جدید استفاده نمود. ما این الگوها را بررسی نمودیم، اول باید برای شروع و رشد کار تلاش نمود تا درآمدی بدست آوریم و پس با استفاده از استراتژیهای مدیریت مالی به اهداف نهایی دست پیدا کنیم. جدول 15 منابع مالی کاری را به صورت وام، درآمد و پاداش لیست نموده است. البته وام های می توانند انواع متفاوتی داشته باشند. یک تاجر ممکن است مستقیماً از بانک پول قرض بگیرد، از موسسه های مالی دولتی یا از اشخاص وقتی درصدی از کل کار را واگذار می کنید، مبلغی که دریافت می کنید همان درآمدهای کاری عمده است. هر درآمد عظیم و یا سرویس های دیگر که شامل پول هستند را می توان بدون هیچگونه اجباری برای بازسازی یا پیشبرد کار، به صورت پاداش در کار خود وارد کنید. هر یک از این سه نوع منابع مالی یک رویه متفاوت نیاز دارند که مار در ادامه به صورت جزئی آنها را همراه با اشکال مالی شان توضیح خواهیم داد.

 • فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

نام درس : حسابداري مديريت رشته تحصيلي : کارشناسي ارشد مديريت بازرگاني مقدمه : تشکيل سرمايه يکي از مهم ترين عوامل ورود کشورهاي در حال توسعه به فرآيند توسعه اقتصادي مي باشد . سرمايه گذاران ايراني تا کنون بيشتر به سرمايه گذاري بر د

چکیده اغلب کشور های در حال توسعه برای رونق دهی به اوضاع اقتصادی، ایجاد اشتغال و دستیابی به رشدو توسعه اقتصادی پایدار با مشکل کمبود منابع سرمایه گذاری روبرو هستند. کمبود در آمد های ارزی ناشی از صادرات و نرخ ناعادلانه مبادله که اغلب به زیان صادر کنندگان کالاها و مواد اولیه خام در حال تغییر است و انبوه جمعیت و مصرف به نسبت بالااز عواملی است که منابع پس انداز قابل تبدیل به سرمایه ...

مقدمه: مدتی است اصطلاحاتی چون هلدینگ، شرکتهای مادر و خواهر ، اصلی و فرعی،ادغام، ترکیب و تجزیه شرکتها در محیط تجاری در سطوح مدیریت و مالکیت، مورد توجه روزافزونی قرار گرفته و کارشناسان را نیز به‌تفکر در زمینه‌های شناسایی ساختار، تجزیه و تحلیل آثار اقتصادی و مالی، ارزیابی جایگاه قانونی خودو… واداشته است. در بسیاری از موارد، اصطلاحات یادشده درمانی شکلی برای رهایی از بندهای بوروکراسی ...

مقدمه: از شرکت قند اصفهان اطلاعات دقیقی راجع به تاریخچه ی این شرکت در دسترس نبوده است. اما این شرکت جزء شرکتهای سهامی بوده است و در تمام سال های 81 و 82 و 83 مالیات داشته و هیچ گاه معاف از مالیات نبوده است و شرکت قند بیستون که در تهران - منطقه 3- شریعتی - بالاتر از تقاطع میرداماد - ک بهشت یک – پ واقع است فعالیت شغلی اش حول محور غذایی : قند و شکر – تولید می باشد این شرکت هم جزء ...

معرفي يکي از اهداف اطلاعات صو رت هاي مالي، ساده کردن قراردادن صحيح سرمايه در اقتصاد مي باشد . و يک جنبه مهم از اين نقش پيشرفت تصميم گيري هاي سرمايه گذاري شرکت ها مي باشد . به طور دقيق نظريه پيشنهاد مي دهد که شفافيت مالي پيشرفته پتانسيل لازم برا

مالیات بر در آمد کشاورزی‌ ماده 81- درآمد حاصل از کلیه فعالیتهای کشاورزی، دامپروری،دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، نوغانداری، احیا مراتع و جنگلها، باغات اشجار از هر قبیل و نخیلات از پرداخت مالیات معاف میباشد. دولت مکلف است مطالعات و بررسی های لازم را در زمینه کلیه فعالیتهای کشاورزی و آن رشته از فعالیتهای مزبور که ادامه معافیت آنها ضرورت داشته باشد ...

بخش اول کليات: پديده موسوم به شرکتهاي چند مليتي در چند سال اخير اذهان را به خود جلب کرده است با توسعه مراودات بازرگاني بين المللي، سرمايه گذاري نيز از حدود و ثغور مرزهاي سياسي خارج شده و جنبه بين المللي به خود گرفته است و از آنجا که اصولا سرما

بخش عمومی می تواند دارای نقش مجاورتی در طبقه بندی صنعت ESCO توسط دادن تأمین مالی حقوق صاحبان سهام مکانیزه شده باشد. مخصوص شرکت تضامن با بخش خصوصی است که در اداره کردن بهتر به حالت موازنه در می آورد و وجه نقد را به کار می اندازد. هدف مخصوص وسیله نقلیه همچنین می تواند نقش ارزشمندی را بازی کند نانچه شریک برای حقوق سرمایه گذاری در ESCO (بخش 5.2 در SPVs دیده می شود). این گونه منابع ...

1-تاریخچه قانون گذاری شرکت های تجاری در ایران اولین قانون تجاری که در آن ازشرکت های تجاری صحبت شده قانون سال 1303می باشد. سپس درسال 1304قوانین تجاری خاصی به تصویب رسیدکه در آن وضعیت کشورهای تجاری(سهامی-تضامنی-مختلط وتعاونی) به اختصاربیان شده است . درسال1310قانون ثبت شرکتها به تصویب رسید که هدف آن وضع مقررات خاص برای ثبت شرکتهای موجود وتطبیق آن با مقررات قانون تجارت بود. اما انچه ...

- مقدمه 1-1 چرا بهینه سازی انرژی؟ چشم انداز 2005 انرژی جهانی که توسط آژانس بین المللی تهیه می شود پیش بینی می کند که در نبود خط مشی جدید دولت، احتیاجات انرژی جهان سرسختانه افزایش پیدا خواهد کرد. در طرح کردن راه هایی که با این احتیاجات فزاینده مقابله بکند دولت ها مجبوراند که برای ایمنی انرژی و خسارت های محیطی مبارزه کنند. هر دوی این ها متصل به مصرف سوخت های فسیلی اند. بهینه سازی ...

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول